Τετάρτη, 10 Σεπτεμβρίου 2014

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Πήρε το ντέρμπι με το Λαύριο

Ο Ηλυσιακός επικράτησε 76-75 επί του Λαυρίου σε φιλικό παιχνίδι στο Κλειστό των Ιλισίων, συνεχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο την προετοιμασία του. Η νεανική ομάδα του Κώστα Σορώτου στο ημίχρονο βρισκόταν 9 πόντους πίσω (28-37), όμως μετά το ημίχρονο ανασυντάχθηκε, πίεσε στην άμυνα και τελική πήρε την νική, η οποία είχε την υπογραφή του Γιάννη Αναγνωστάκη. Ο νεαρός σουτέρ πέτυχε τρίποντο και μια βολή, κάνοντας το 74-74. Το Λαύριο αμέσως μετά ευστόχησε σε δίποντο. Ο Κακλαμανάκης πέτυχε 2 βολές 4'' πριν το τέλος του αγώνα. Στην τελευταία επίθεση, η ομάδα του Χρήστου Σερέλη ευστόχησε μονο σε μια βολή και έτσι το ντέρμπι ολοκληρώθηκε με το τελικό 76-75.