Κυριακή, 12 Οκτωβρίου 2014

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (3ος όμιλος) : Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Με το δεξί μπήκε στη νέα σεζόν η Μεταμόρφωση Βόλου που δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση απέναντι στη Νίκη Βόλου κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα με 94-67.

Τα αποτελέσματα:

Πρωτέας Γρεβενών – Ηρακλής Κοζάνης 52-56
Μελίκη – ΑΣ Καρδίτσας  71-61
Βόνιτσα – ΑΕΛ 67-87
Μεταμόρφωση Βόλου – Νίκη Βόλου  94-67
Σιάτιστα – Αίολος Αστακού 51-81
Καστοριά – Πανεδεσσαϊκος 93-67
Διόσκουροι Κοζάνης – Αγρίνιο  61-49

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΑΕΛ  67-87
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-46, 53-68, 67-87
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
Βόνιτσα (Κοντογιάννης): Κακιούζης 2, Κοντογιάννης 15, Αρέθας 14, Κόκκαρης, Πέρλης 10, Καραμπάς 3(1), Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 17, Μαζαράκης, Ζαχαράκης, Παπανελόπουλος.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 6, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 13 (3), Τσιλούλης 14 (1), Τσούτσος 9 (1), Μηλιώνης 4, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 10 (2), Μπλιάτζας, Πολίτης 21 (3), Ψάλτου 8, Κόκκας 2.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ  61-49
Δεκάλεπτα: 19-13, 34-22, 50-37, 61-49
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Κουκουλεκίδης
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 17 (3), Σκορδάρης 8, Ντόβας 27 (7), Καρανώτας Σ. 2, Ζολώτας 2, Μπάρμπας, Γκοβεδάρος, Καρανώτας Τ. 5, Ανδρίτσος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου, Τρομάρας, Σταμούλης 5, Τσατάλας, Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Τσιρώνης, Μήτσου 9 (1), Γεωργούλας 10, Μακρής 15, Γκόβας 8.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 94-67
Δεκάλεπτα: 22-18, 42-39, 71-56, 94-67
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Φακίτσας
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 14 (1), Ζήσης, Παπούλιας 31 (2), Νάνης 18 (2), Παρασκευάς 15, Παλάσκας 3, Τσιτσιγιάννης 4, Γιωτόπουλος 7 (1), Γιαννέλος 2, Αγκρής.
Νίκη Βόλου (Καραΐσκος): Τζίνης 15, Κατσαλής 5 (1), Οικονόμου, Μαστοράκης, Βασδέκης, Μπίζιος, Τσιώλης 14, Θεοδώρου, Κέτουλας 9 (1), Τάσος 19, Τοκατλίδης 5 (1).

ΜΕΛΙΚΗ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 71-61
Δεκάλεπτα: 21-22, 33-35, 54-54, 71-61
Διαιτητές: Φουτζήλας-Γρέκος
Μελίκη(Ασλανίδης): Λιόλιος 15 (3), Μαυρίδης 13 (2), Δημητριάδης 6 (1), Παυλίδης, Παπαδόπουλος, Καρατζάς, Κοτσάμπασης 10 (2), Λέφας 2, Παραπούρας 21 (4), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.  
Καρδίτσα (Παππάς): Μπράχος 6(1), Θώδης, Τσαμούρας 12 (2), Αντωνίου 5, Παππάς 5 (1), Κομποδιέτας 5 (1), Παπαδόπουλος 11, Γεωργίου 13 (2), Μπραϊνιώτης 4.

ΣΙΑΤΙΣΤΑ- ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 51-81
Δεκάλεπτα: 17-22, 24-46, 37-60, 51-81
Διαιτητές: Ζαχαρής-Ξέρας
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 4, Ρέπας Χ. 8 (1), Παπαθωμάς 1, Ρέπας Ν. 12, Καλαμπούκας Ν. 7 (1), Τζώνος Ι.Γ. 3 (1), Τζώνος Α.Γ. 7, Σερέφας 1, Τσιαούσης 8 (1), Λογδανίδης, Γεωργάκας, Παπάς.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Πανάρας 24 (4), Ψάλτου 10, Θωνιάτης 4, Κακλαμάνος 18 (4), Πάππος 9 (1), Καλισώρας 4, Ψωμάς-Λυμπάρης 8, Δουρούκης 4, Καραγεώργος, Χουλιάρας.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 52-56
Δεκάλεπτα: 12-8, 26-20, 37-36, 52-56
Διαιτητές: Σιταρίδης-Γαζέτας
Πρωτέας Γρεβένων (Χασιώτης): Ζαμπέτης 4, Πετρίδης 2, Μουράτογλου 24 (4), Ρίγκος 5 (1), Κολοβός 2, Συλλάκος 4, Μαλιούρας 5, Τζήμας 6, Τσιμίδης, Χαντάβας, Τζουβάρας.
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Τσακμάκης 2, Γιαννουζάκος 10 (2), Κέκελης 12 (2), Πουλιώνης 7 (1), Τσιλιγιάννης 3 (1), Σιδέρης 3, Παντελίδης 7 (1), Γιαννούλης 12, Αζής, Μουλαρτζής.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ  93-67 
Δεκάλεπτα: 39-21, 56-35, 70-50, 93-67
Διαιτητές:  Δαμίγος-Αγραφιώτης
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 2, Παπαδημητρίου 2, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 8, Αντωνιάδης 3 (1), Καραμήτσος 19, Ντάλλης 22 (4), Τασιούδης 22, Τεπετίδης 7 (1), Τζήλλας 2, Πανταζής, Κόκουρας 6.
Πανεδεσσαϊκός (Χασάπης): Στρέπκος 13 (2), Σπανός 3 (1), Δημητρόπουλος 18 (4), Τακατζόγλου, Κλιμτσάρης, Μάρκου, Καρνάβας 17, Τσάμης 4, Δάφνης, Μακρόπουλος 7 (1), Λελούδας 2, Θεοδώρου 3.

Η Βαθμολογία:
1. Αίολος Αστακού 2 (81-51)
2. Μεταμόρφωση Βόλου 2 (94-67)
3. Καστοριά 2 (93-67)
4. ΑΕΛ 2 (87-67)
5. Διόσκουροι Κοζάνης 2 (61-49)
6. Μελίκη 2 (71-61)
7. Ηρακλής Γρεβενών 2 (56-52)
8. Πυρσός Κοζάνης 1 (52-56)
9. Καρδίτσα 1 (61-71)
10. Αγρίνιο 1 (49-61)
11. Βόνιτσα 1 (61-71)
12. Πανεδεσσαϊκός 1 (67-93)
13. Νίκη Βόλου 1 (67-94)
14. Σιάτιστα 1 (51-81)

2η αγωνιστική (19/10):

ΑΣ Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών
ΑΕΛ – Μελίκη
Νίκη Βόλου – Βόνιτσα
Αίολος Αστακού – Μεταμόρφωση Βόλου
Πανεδεσσαϊκός – Σιάτιστα
Αγρίνιο – Καστοριά
Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου