Δευτέρα, 27 Οκτωβρίου 2014

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα (Βορράς - 3η αγωνιστική)


Με τέσσερις ομάδες να συνεχίζουν αήττητες ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του Βορείου ομίλου, καθώς Μαχητές, Αργοναύτης, Τιτάνες και Πευκοχώρι ξεπέρασαν με επιτυχία τα εμπόδια που βρήκαν μπροστά τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκ. 82-83
Άργος Ορ.-Αίας Ευόσμου 61-46
Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξα Π. 69-83
Προμηθέας-Ανατόλια 77-70
Φοίνικας-Στρατώνι 78-66
Τιτάνες Π.-Ασπίς Ξάνθης 76-68
Κομοτηνή-Αργοναύτης 60-69

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 69-83
Τα δεκάλεπτα: 20-22, 19-12, 14-21, 16-18
Διαιτητές: Φακίτσας - Γερακίνης
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ( Χατζηϊωάννου ): Πέτκος 2, Κολαξίδης 1, Γκοντοπουλος 19(4), Παπαδόπουλος 7(1), Χριστοδούλου 8, Πρισκομάτης , Καραγιάννης , Αμπαράς 7, Ασημάκης 14(1), Σπυρόπολος, Παπαδόπουλος , Οικονόμου 6.
ΜΑΧΗΤΕΣ ( Χατζηκυριακίδης ) : Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος , Κολότσιος , Γερομιχαλός Δ. 11(1), Ελευθεριάδης 16(1), Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 11, Γράβας 20(3), Γκαμούρας 8, Θεοδωρακός 4, Απιδόπουλος Γ. 2.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 61-46
Διαιτητές: Παργιανόπουλος – Πιτσίλκας Β..
Τα δεκάλεπτα: 18-6, 33-18, 43-34, 61-46.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Κούτρας 8, Μιχαηλίδης 11 (2), Βλάχος 4, Μαυρίδης 4, Τράντας 6, Κώττας 10, Γιαγκόπουλος, Χατζόπουλος 3, Τσαμπούρης 3 (1), Βοϊβατόπουλος 12.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούτζιας 9 (1), Γκάτζιας 10 (2), Δεμερτζής 4, Σαββίδης 6 (2), Μαυρίδης 9 (1), Ψευτογκάς 4 (1), Θωμαΐδης 2, Σαρρής 2, Καδής, Μάκρας, Καντάρκος, Δαρβάνης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Λάρισας – ΣΤΡΑΤΩΝ 78-66
Διαιτητές: Τζίμα – Τζιοπάνος.
Τα δεκάλεπτα: 22-18, 39-25, 58-48, 78-66.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάγκας): Λεπενιώτης 11 (1), Αθανασόπουλος 10 (2), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 14 (3), Μαγρίζος 6, Κολλάτος, Τσιαδές 6 (1), Περρωτής 4, Μόσιαλος, Παπακώστας 16 (1), Τσιαμπαλής 11 (1).
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 6, Ζυγούρας, Κουντουρατζόγλου 2, Δελλίδης, Μυστιλιάδης 2, Μυλωνίδης 16 (1), Δαβάνης, Κιγμέτογλου 16 (1), Δανάκης 4, Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 76-68
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Λόρτος
Τα δεκάλεπτα: 24-23, 31-35, 54-48, 76-68
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 13 (1), Κουτίνας 18, Λίτσο 7, Γεωργαντζάς 11 (1), Τριανταφύλλου 14 (4), Βουργιώτης, Μαλτέσιος 13, Κουσιάτζας, Φούντας, Πελίγκος.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός, Κουμπάνης 2, Τσιώγκας 2, Κατριβάνος, Σταμπουλής 26 (4), Στεφανίδης 7, Καραμπέκης 3 (1), Παπανικολάου 9 (1), Κουτσογιάννης 13, Τατάρης 2, Παλλάκης 4, Πετς.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 77-70
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 41-36, 56-53, 77-70
Διαιτητές: Τσαρούχα-Πόντας
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Γιατράς): Ντιμπ 5, Λάππας, Μαλτέζος, Κατιάκος 12, Γιαννικόπουλος 12, Πετρόπουλος 5 (1), Πέττας 19, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς 22 (3), Χαμηλός, Σερέτης, Τζακόπουλος 2.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 10 (1), Γαλανίδης 24 (4), Τριανταφυλλίδης, Αρνίδης 2, Μουτσιαράς 17, Τόζιος 10 (2), Σιώμος 5, Βεργίνης 2, Πατεράκης.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 60-69
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 31-31, 45-43, 60-69
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 5 (1), Σταματέλος, Διαμαντίδης 2, Λεχούδης 19, Ντίνας 6, Μπεκρής 17 (3), Μαγκώνης 4, Ρυακιωτάκης, Χαλίλ 7.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Τσούρμας): Καλπαξίδης 4, Ντισλής 31 (3), Μιχαηλίδης 9 (9ρ., 9ασ.), Γαϊτανίδης 3 (1), Δέτσικας 3, Χαντζίδης 17, Μπέγος, Τσιώγκας 2.

ΧΑΝΘ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 82-83
Τα δεκέλεπτα: 22-21, 43-47, 74-58, 82-83
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Πιτσίλκας
ΧΑΝΘ (Γκαιτατζής): Αμπατζάς 10 (2), Ματενίδης 3 (1), Σταματέλος, Πρωτούλης 15, Ζιάκας 16 (2), Παπαθανασίου 8 (1), Σικαλίδης 6 (1), Νεοφύτου 12, Ελευθεριάδης 2, Μελίδης 10.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (2), Γεωργάκης 7, Μπεχλιβάνης 8 (2), Δεληγιάννης 6, Τέρπος 6, Τριφτανίδης 10, Νησιώτης 12, Ζώτος 21 (1), Δήμου 3 (1).

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Μαχητές Δ.Πευκών 6 (3-0)
2.Αρογονάτης Καλ. 6 (3-0)
3.Τιτάνες Παλαμά 6 (3-0)
4.Πευκοχώρι 6 (3-0)
5.Προμηθέας Πατρών 5 (2-1)
6.Στρατώνι 4 (1-1)
7.Φοίνικας Λάρισας 4 (1-2)
8.Ανατόλια 4 (1-2)
9.Άργος Ορεστικό 4 (1-2)
10.Ασπίδα Ξάνθης 4 (1-2)
11.Αίας Ευόσμου 4 (1-2)
12.ΧΑΝΘ 4 (1-2)
13.Πιερικός Αρχέλαος 3 (0-3)
14.Κομοτηνή 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αργος Ορεστικό
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος
Στρατώνι-Προμηθέας
Ασπίδα Ξάνθης-Φοίνικας Λάρισας
Τιτάνες Παλαμά-Κομοτηνή
Πευκοχώρι-Αργοναύτης Καλ.
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου