Παρασκευή, 24 Οκτωβρίου 2014

Β' ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα (3η Αγωνιστική)


1ος όμιλος

Ο Γέρακας σε ένα ματς για γερά νεύρα νίκησε την Άμιλλα με 64 – 63, ενώ η Παλατιανή επικράτησε εκτός έδρας του Αθηναϊκού 40-66.

Τα αποτελέσματα:

Νικηφόρος – ΓΣ Δάφνη 61-78
ΚΑΟ Γέρακα – ΠκΑΟ Άμιλλα 64-63
ΓΣ Κηφισιάς – ΑΣ Ολυμπιάδα ΠΑΠ. 68-62
ΑΟ Περισσού – ΑΕ Αχιλεύς 63-53
ΑθηναΙκός ΑΣ – ΑΟΝ Παλατιανής 40-66
Τυφών ΑΣ – ΑΟ Καρέα 70-58
ΠΑΟ Θρίαμβος. – ΕΦΟΑ-ΣΠ.Λούης (αναβολή)

Τα φύλλα αγώνα:

Νικηφόρος ΓΣ Δάφνη 61-78
Διαιτητές: Μπίκας, Καλαϊτζάκης
Νικηφόρος (Καρβούνης): Στάμος, Ασημένιος, Γεργεριτάκης 13 (1), Βεκρής 4, Τζιώτης 6 92), Καμνιώτης 4, Παπαναγόπουλος 8 (2), Χατζηιωάννου 5 (1), Κουτσουμπάκος, Λαμπρόπουλος, Παπαγεωργίου, Βαμβακίδης 4.
Δάφνη (Δεσποτάκης): Ρήγγας, Τασούλας 9, Ρόης 8 (1), Μαούνης, Βοϊδήλος, Τσατσάνης 5 (1), Γκίνης 15 (3), Ασπρόπουλος, Σκούταρης 16, Νικολετάκης 2, Καρτσωνάκης 23 (5), Ζαφειρακόπουλος.

ΓΣ Κηφισιάς ΑΣ Ολυμπιάδα ΠΑΠ. 68-62
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Παπανικολάου
Κηφισιά (Μπιλάλης, Γιανακάκης): Παππάς 6 (2), Αντωνόπουλος 2, Γεωργόπουλος 6, Πηλάλης 13 (1), Γερακκίνης, Ζήρος 20, Γεωργαντζάς, Γεωργακόπουλος 10 (1), Λαμπρόπουλος, Αποστόλου, Παναγιώτου 10.
Ολυμπιάδα (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος 2, Μαντζουνής 5, Μαγκανιάρης 6 (2), Βασάκης 26 (3), Σπύρου, Κοτσωλέτης 3 (1), Σεργένκο 5, Παλαιοκρασσάς 7 (1), Μοντζακόβκι 2, Παπαντωνίου 2, Μπακόπουλος 4.

Αθηναϊκός ΑΟΝ Παλατιανής 40-66
Διαιτητές: Φραγκούλη, Τσάτσης
Αθηναϊκός (Χατζηγιαννάκος): Μυλωνάς 3 (1), Θωμάς, Πιτσούνης 1, Ρυπάρης 4, Πολιτόπουλος, Κοκορόγιαννης 5, Χρηστίδης 6, Νικολάου 9, Ρούσσος 2, Πάτσης 8 (2), Φιδάς, Κουλουριώτης 2.
Παλατιανή (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Βασιλάκης 2, Μαυράκης 2, Βασιλέλης 3 (1), Τσαγκαράκης 8, Κακολίδης 9 (1), Φιλίππου 9 (1), Μανθιός 5, Λίτσος Χ. 12, Μικέλης 5 (1), Ντανάς 2, Λίτσος Γ. 4, Χριστόπουλος 5 (1).

Τυφών ΑΣ ΑΟ Καρέα 70-58
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αντερριώτης
Τυφώνας: Λουίζος, Χασαπόπουλος 6, Ροΐδης 19 (4), Ζιώγας 1, Πετριανίδης 3, Ταμπάκης, Πιτσιτέλης 7 (1), Ζερβολέας 6, Καλαντζής 8 (1), Κούτρας 6 , Γιωτάκης 12 (1), Ιμαριάγκμπε 2.
Καρέας: Νικολόης 15, Κοκοτσάκης 4, Καϋμενάκης 5, Χατζημωράκης 12 (2), Πάτρας 4, Ορφανός 2, Γκόλμπαν, Τσολάκος Ε. 7, Σφέκας, Καρυδάκος 2, Τσολάκος Κ. 7.

Βαθμολογία (σε 3 αγώνες):
Παλατιανή 6 3-0 226 -169
Γέρακας 6 3-0 176-156
ΓΣ Δάφνη 5 2-1 207-183
ΠκΑΟ Άμιλλα 5 2-1 180-171
Νικηφόρος 5 2-1 188-187
ΠΑΟ Θρίαμβος 4 2-0 150-139*
Τύφων 4 1-2 170-168
Καρέα 4 1-2 196-208
Αθηναϊκός 4 1-2 153-176
Κηφισιάς 4 1-2 199-209
Περισσός 4 1-2 184-198
ΕΦΟΑ 3 1-1 120-117*
Ολυμπιάδα 3 0-3 175-216
Αχιλλεύς 3 0-3 156-187

2ος όμιλος

Το Κουκάκι νίκησε στην παράταση με 69-68 τον Θεμιστοκλή ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Αμπελόκηποι-Αχαρνής 77-68
Κουκουβάουνες-Χαραυγιακός 44-53
Ιρις Πετρούπολης-Αίoλος Ταύρος 2006 60-79
Αγιος Θωμάς-Πρωτέας 56-64
Αργοναύτης Τριγλίας-Εκάλη 80-73
Τρεις Αστέρες 89-Θρακομακεδόνες 58-49
Κουκάκι-Θεμιστοκλής 69-68
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου