Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014

A2: Τα αποτελέσματα (2η αγωνιστική)


Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ηλυσιακός-ΟΦΗ 77-88
Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 79-62
Εθνικός-Αετός 83-66
Αρκαδικός-Λαύριο 50-61
Ηρακλής-Δόξα Λευκάδας 77-78
Παγκράτι-Λιβαδειά 92-86
Φίλιππος Βέροιας-Ψυχικό 62-59

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 92-86
Διαιτητές: Κατραχούρας - Μάλαμας - Δαρλαμήτσος
Τα δεκάλεπτα: 24-23, 52-48, 72-64, 92-86
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Καλαμπάκος): Λάκκας 11, Κοβάσεβιτς 19 (2), Δέδες 7, Παππάς 6 (1), Ψαρόπουλος 6, Παπαντωνάκος 9 (1), Ράπτης 19 (7/8 διπ., 9 ριμπ., 3 ασ.), Κουτρούλιας 13 ( 1 τριπ., 7 ριμπ.), Ντιαλό 2, Χατζηνικόλας, Φωτεινάκης.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Οικονόμου): Σπίγγος, Βουκαντίνοφ 16, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης 12 (3/6 τριπ.), Σταμάτης, Βεσκούκης 14 (1), Ράλλης 11 (1 τριπ., 8 ασ.), Μαράντος, Χοτζολάρι, Σταύρου 9 (1), Γιανναλέτσος 15, Δημητριάδης 9 (2).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΨΥΧΙΚΟ 62-59
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ. - Παφίλης - Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 19-21, 31-34, 47-50, 62-59
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Πεταλωτής 10 (1), Αμπέλε 6, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7, Δεληγιώργης 9 (1), Πλιούκας, Γκιουλέκας 19, Κασαμπαλής 9, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 2.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου 8 (2), Αχής Ντ. 3 (1), Περσίδης, Παπανικολάου 10 (2), Δημάκος 8, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 14 (1), Κορωνίδης 5 (1), Ναούμης, Λάτοβιτς 5 (1), Ματζιώρης 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 77-78
Τα δεκέλαπτα: 18-18, 15-23, 18-20, 26-17
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ξενικάκης-Νικολούλης
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυρούδης): Σταματογιάννης, Ταραμάς, Μιχάλογλου 15 (1), Ονάσογλου 5 (1), Χρυσόπουλος 21 (1), Αράπης 2, Καραγκιολίδης 6 (2), Κοθράς 9, Αποστολίδης, Δέσπος 19.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 8 (1), Μάρτζος 2, Χίμπερτ 9 (1), Μουρατίδης 6, Αποστολίδης 12 (1), Καραδολάμης 15 (3), Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 4, Σκλάβος 18 (4), Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ 83-66
Τα δεκάλεπτα: 22-23, 40-40, 63-54, 83-66
Διαιτητές: Σκούτας-Καραβίτης-Θεοδωρόπουλος
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κουστένης): Παπαδιονυσίου 2, Μούκας 6 (2), Καρυπίδης , Τζιάλλας, Κουκάς 19 (4), Τσιότρας 9 (1), Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 19 (2), Μαχαίρας 14 (1), Βαβάτσικος 4, Αναγνωστόπουλος , Ψυλέας 8.
ΑΕΤΟΣ (Κατσούνης): Μητσάκης 8 (2), Κουκουνιάς, Θεοδωράκος, Κόκκαλης 11 (1), Βαρδαβάς, Μόρφης 3, Τοπάλης 11 (3), Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 12 (2), Τζουγκαράκης 10, Πέτρουλας 5 (1).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 77-88
Διαιτητές: Σταματόπουλος – Δεσλής – Αναστόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 13-26, 35-40, 56-60, 77-88.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Σορώτος): Τζιβελέκας 7(1), Λεγκίκας, Δρόσος, Ζώρζος 8(2), Χαραλάμπης, Καρτέρης 7 (1), Νικολακόπουλος 2, Περδικάρης 11, Βλάχος 4, Κακλαμανάκης 1, Τσιώκος 20, Αναγνωστάκης 17 (2).
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης, Σταμπουλής 6, Ραζής 7, Τζουλάκης, Μαυρογιάννης 2, Στυλιανού 20 (3), Λιανός 15 (2), Κιτσούλης 20 (1), Κυρίτσης, Χάλαρης 13, Τρεπάλοβατς 5, Σκλήβας.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΛΑΥΡΙΟ 50-61
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 24-29, 37-39, 50-61
Διαιτητές: Διαμαντής-Τσούνας-Κωνσταντινόπουλος.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 14, Νοέας 9, Κωνσταντινού, Καρύδας 15 (2), Κοψαύτης 2, Χατζής 4, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος, Καλλινικίδης 6, Σταματόπουλος.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Δανάς, Μπρόζος 17 (1), Χασάπης, Τσίρος 4, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 11 (2), Γιαννακόπουλος 14 (2), Κεσκινίδης, Περράκης 8 (1), Παγώνης, Ψωμαδέρης, Μπένος 5.

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 79-62
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 39-33, 55-44, 79-62
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας-Πιτσίλκας Β.
ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κριστέφσκι 2, Καράμπουλας 22 (3), Τότσιος 8 (1), Καλαμπάκας 4, Καραποστόλου 5 (1), Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας 3 (1), Γκέλιος, Χαρισμίδης 10, Βελισσαρίου 12 (2), Καλαϊτζίδης 7 (1).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Καμαράκης): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης, Μασμανίδης, Ακεψιμαΐδης 11 (2), Βουτσίτσεβιτς 13 (3), Παρίτσης 3 (1), Μπένας 8, Σιώπης 5 (1), Σαμαράς 5 (1), Καλογιαννίδης 2, Μανούσος 12, Πιλκούδης

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

1.Λαύριο 4 (2-0)
2.Φίλιππος Βέροιας 4 (2-0)
3.Ψυχικό 3 (1-1)
4.Ηρακλής 3 (1-1)
5.Ηλυσιακός 3 (1-1)
6.Αρκαδικός 3 (1-1)
7.Δόξα Λευκάδας 3 (1-1)
8.ΟΦΗ 3 (1-1)
9.Παγκράτι 3 (1-1)
10.Εθνικός 3 (1-1)
11.Ερμής Λαγκαδά 2 (0-2)
12.Λιβαδειά 2 (0-2)
13.Καβάλα 2 (1-0)*
14.Αετός 1 (0-1)*
*Εχουν ένα αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10):

ΟΦΗ – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Εθνικός
Αετός – Αρκαδικός
Λαύριο – Ηρακλής
Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι
Λιβαδειά – Ψυχικό
Φίλιππος Βέροιας- Ηλυσιακός
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου