Κυριακή, 12 Οκτωβρίου 2014

Β' ΕΘΝΙΚΗ (Βορράς): Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Με το δεξί ξεκίνησαν τη νέα σεζόν το Αργοναύτη και ο Προμηθέας καθώς επικράτησαν των Άργος Ορεστικό (85-74) και Αίαντα Ευόσμου (71-57) αντίστοιχα.
Συγκλονιστικό παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό του "Σιδ. Σταθμού" ανάμεσα στον γηπεδούχο Πιερικό Αρχ. και την Ευρώπη αφού χρειάστηκαν δύο παρατήσεις για να κριθεί ο τελικός νικητής, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με 99-98.
"Διπλό"πήραν το Στρατώνι, που άλωσε με 82-80 την έδρα της Ασπίδας, και οι Μαχητές που λύγισαν τον Φοίνικα στην Λάρισα με 79-67.
Τέλος, με 71-51 επιβλήθηκε η ιστορική ΧΑΝΘ της Κομοτηνής.

Τα αποτελέσματα:

ΧΑΝΘ – Κομοτηνή 71-51
Αργος Ορεστικό – Αργοναύτης 74-85
Πιερικός  Αρχ. – Ευρώπη Πευκ. 98-99 (88-88 α'παρ, 79-79 κ.α)
Προμηθέας – Αίας Ευόσμου 71-57
Φοίνικας Λάρισας – Μαχητές Δόξα 67-79
Τιτάνες Παλαμά – Ανατόλια 62-55
Ασπίς Ξάνθης – Στρατώνι 80-82

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 67-79
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Τσιαπλής
Τα δεκέλεπτα: 17-25, 30-48, 47-67, 67-79
Φοινικάς (Λιάγκας) : Λεπενιώτης 8(1), Αθανασόπουλος 6(2), Γοργόλης 3(1), Παπαχρήστος 14(1), Μαγρίζος 4, Τσιάβες 2, Περρωτής 6, Μόσιαλος , Στεργιούλης , Παπακώστας 12, Τσιαμπαλής 12(2).
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 14, Ταρπάγκος 1, Γερομιχαλός Δ. 8(2), Ελευθεριάδης 11(1), Κελεσίδης 6, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 22(1), Γράβας 11, Γκαμούρας 2, Απιδόπουλος Γ. 2.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 80-82
Διαιτητές: Θεοδώρου, Τσιρτσιμάλης
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 35-47, 60-62, 80-82
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Κουμπάνης 4, Γρούδος 1, Σταμπουλής 5 (1), Στεφανίδης 11 (2), Καραμπέκης 10 (2), Παπανικολάου 16 (1), Κουτσογιάννης 16 (2) Τατάρης 7 (1), Παλλάκης Πετς 10 (1).
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 1, Ζυγούρας 11 (3), Κουντουρατζόγλου, Δελίδης Μυστιλιάδης 21 (4), Μυλωνίδης 7 (1), Δαβάνης 8, Κιγμέτογλου 9, Δανάκης 9 (1), Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 8

ΧΑΝΘ-KOMOTHNH 71-51
Τα δεκάλεπτα: 17-7, 35-20, 53-38, 71-51
Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης
ΧΑΝΘ (Γκαιτατζής): Αμπατζάς 10 (2), Γιανλάρης, Ματενίδης 7 (1), Σταματέλλος 2, Πρωτούλης, Ζιάκας 21 (4), Παπαθανασίου 4, Σικαλίδης 7, Λεμονιάς, Νεοφύτου 2, Ελευθεριάδης 8, Μελίδης 10.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλλος 2, Διαμαντίδης 4, Μαγκώνης 5 (1), Λεχούδης 6, Ντίνας 6 (1), Ρυακιωτάκης, Μπεκρής 19 (3), Βελή 5 (1), Μανάκας, Χαλίλ 2.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 98-99 (2παρ.)
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 33-38, 55-61, 79-79 (κ.α.), 91-91 (1η παρ.), 98-99
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Κοϊμτζόγλου
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πέτκος 4, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 22 (3), Παπαδόπουλος Κ. 4, Χριστοδούλου 9, Πρισκομάτης 3 (1), Καραγιάννης, Αμπαράς 29 (7), Ασημάκης 14, Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 18, Οικονόμου.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 21 (2), Βέτσος, Γεωργάκης 2, Μπεχλιβάνης 29 (7), Δεληγιάννης 14 (3), Τέρπος 4, Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 10, Ζώτος 6 (1), Δήμου 11 (2), Κεσίδης.
 
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ– ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 74-85
Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντούρας.
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 34-40, 51-59, 74-85.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Χατζόπουλος 2, Κούτρας 15 (1), Μιχαηλίδης 10 (3), Βλάχος 8, Τράντας 19 (5), Κόττας 9, Βοϊβατόπουλος 11, Μαυρίδης, Δεληγιάννης, Μπόζιαρης, Καζάκος.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Τσούρμας): Καλπαξίδης 9, Ντισλής 22 (2), Μιχαηλίδης 20 (3), Γαϊτανίδης 2, Δάλπας 15 (5), Χαντζίδης 17 (1), Θώμος, Δέτσικας, Μπέγος, Χριστόπουλος, Τσιώγκας, Δικταπανίδης.
 
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 71-57
Διαιτητές: Ζακεστίδης – Μηλαπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 26-26, 46-35, 71-57.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Ντιμπ, Σακελλαρόπουλος 2, Κατιάκος 13, Γιαννικόπουλος 4, Πετρόπουλος 4 (1), Πέττας 26 (2), Σερέτης, Μαναβόπουλος 6, Πέτροβιτς 6 (2), Χαμηλός 6 (2), Σουφλιάς 2, Τζακόπουλος 2.
 
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 62-55
Διαιτητές: Παπανικολάου – Κατωτικίδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 23-31, 44-48, 62-55.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χαντζιάρας): Ψαρόπουλος 6, Κουτίνας 18, Λίτσο 3 (1), Γεωργαντζάς 11 (2), Πανταζής, Τριανταφύλλου, Βουργιώτης, Ζαγανάς, Μαλτέσιος 13, Κουσιάτζας, Φούντας 11 (1), Πελίγκος.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Κουφός, Τζουβάρας 10, Γαλανίδης 3 (1), Τριανταφυλλίδης 16, Αρνίδης 5 (1), Μουτσιαράς 4, Τόζιος 7 (1) Σιώμος 6, Βεργίνης 2, Πατεράκης 2.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1.ΧΑΝΘ 2 (1-0)
2.Προμηθέας 2 (1-0)
3.Μαχητές Δόξας Πευκών 2 (1-0)
4.Αργοναύτης 2 (1-0)
5.Τιτάνες Παλαμά 2 (1-0)
6.Στρατώνι 2 (1-0)
7.Πευκοχώρι 2 (1-0)
8.Πιερικός Αρχέλαος 1 (0-1)
9.Ασπίδα Ξάνθης 1 (0-1)
10.Ανατόλια 1 (0-1)
11.Άργος Ορεστικό 1 (0-1)
12.Φοίνικας Λάρισας 1 (0-1)
13.Αίας Ευόσμου 1 (0-1)
14.Κομοτηνή 1 (0-1)

Περισσότερα σε λίγο...
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου