Σάββατο, 8 Νοεμβρίου 2014

Α2: Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής

Φοβερά παιχνίδια επιφύλασσε η 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Ο Αρκαδικός άλωσε το Βαρδινογιάννειο, με τον Σάκη Καρύδα σε μεγάλο απόγευμα, ενώ η Καβάλα πέρασε επιβλητικά από τη Βέροια. Σπουδαία νίκη για το Λαύριο επί του Ψυχικού.
Ο Αετός έκανε θραύση κόντρα στο Παγκράτι, με τον Ροδοστόγλου να οργιάζει, ο Εθνικός πέρασε από τα Ιλίσια με μεγάλη ανατροπή, ενώ η Δόξα Λευκάδα έκαμψε την αντίσταση της Λιβαδειάς. Διακόπηκε το ματς του Ερμή Λαγκαδά με τον Ηρακλή, λόγω υγρασίας στο παρκέ.

Αποτελέσματα:
ΟΦΗ-Αρκαδικός 67-75
Ερμής Λαγκαδά-Ηρακλής διακόπηκε
Αετός-Παγκράτι 96-67
Λαύριο-Ψυχικό 83-70
Δόξα Λευκάδας-Λιβαδειά 77-68
Φίλιππος Βέροιας-Καβάλα 60-76
(κ.θ.) Ηλυσιακός-Εθνικός 67-69

ΟΦΗ-Αρκαδικός 67-75
Διαιτητές: Ψαριανός-Θεωνάς-Αποστολίδης
Δεκάλεπτα: 18-13, 37-28, 55-50, 67-75
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 7(1) , Σταμπουλής 6, Ραζής,Μαυρογιάννης 8(1) , Στυλιανού 3(1), Λιανός 15(1) , Κιτσούλης 18 , Κυρίτσης, Χάλαρης 10, Τρεπάλοβατς , Σκλήβας .
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος ,Κωνσταντίνου , Καρύδας 21(2).,Κοψαύτης 6(1) ,Χατζής 27(2), Αναστασάκης ,Θανόπουλος ,Μάλλιος 2 ,Καλλινικίδης,Εζόμο ,Σταματόπουλος ,Τζόρτζεβιτς 13, Νοέας 6.

Αετός-Παγκράτι 96-67
Διαιτητές: Μπίκας – Τσαρουχά – Καλογερόπουλος.
Δεκάλεπτα: 26-21, 48-38, 76-55, 96-67.
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος 2, Μητσάκης 10 (2), Μπασδέκης 6 (1), Κόκκαλης 7, Βαρνάβας 2, Μόρφης 2, Τοπάλης 6 (6 ριμπ.), Μιχόπουλος 10 (2τρ., 6 ριμπ.), Ροδοστόγλου 41 (7/7 β., 8/10 διπ., 6/6 τριπ., 6 ριμπ., 2 ασ.), Πέτρουλας 5 (1), Τζουγκαράκης 5.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 3, Κοβάσεβιτς 8 (2), Δέδες 3 (1), Παππάς 7, Ψαρόπουλος 10 (2), Παπαντωνάκος 17 (2), Ράπτης 5 (9 ριμπ.), Κουτρούλιας 6, Ντιαλό 2, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 6.

Λαύριο-Ψυχικό 83-70
Διαιτητές: Καλδίρης-Τσώνος-Παπαδιονυσίου
Δεκάλεπτα: 19-13, 39-32, 64-45, 83-70
Λαύριο (Σερέλης): Δάνας 3 (1), Μπρόζος 17, Χασάπης, Τσίρος 10 (1), Μουρίκης, Σακελλαρίου 19 (3), Παγώνης, Κεσκινίδης, Περράκης, Γιαννακόπουλος 26 (4), Ψωμαδέρης 6 (1), Μπένος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 6 (1), Άχης 3 (1), Περσίδης, Παπανικολάου 12 (1), Δημάκος 26, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 2, Κορωνίδης 2, Πάνου, Ναούμης 2, Λάτοβιτς 11, Ματζιώρης 6

Δόξα Λευκάδας-Λιβαδειά 77-68
Διαιτητές: Παφίλης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 18-15, 39-41, 58-51, 77-68
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 12 (3), Μάρτζος 2, Χίμπερτ, Μουρατίδης 5 (1), Αποστολίδης 18 (2), Καραδολάμης 12 (1), Συμεωνίδης 6, Αναγωνστόπουλος 9, Σκλάβορς 13 (2)μ, Μπέσκας, Αργυρός.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Σπίγκος, Βουκαντίνοφ 19 (2), Ιωακκειμίδης 5 (1), Τερματζίδης 4 (1), Σταμάτης, Βεσκούκης 21 (4), Λιόντος, Μαράντος, Σάκοτα, Σταύρου 2, Γιανναλέτσος 10, Δημητριάδης 7 (1)

Φίλιππος Βέροιας-Καβάλα 60-76
Διαιτητές: Δεσλής-Πανταζής-Πιτσίλκας
Δεκάλεπτα: 19-19, 40-41, 51-60, 60-76
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Αμπέλε 4, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7 (1), Δεληγεώργης 3, Πλιούκας 10 (2), Γκιουλέκας 13 (2), Κασαμπάλης 18, Αργύρης, Τριχόπουλος 2, Σαράκας, Λευκαδίτης 3
Καβάλα (Τζήμας): Κριστέφσκι 13, Καράμπουλας 11, Τότσιος 11 (1), Καλαμπάκας 8 (2), Κατσαρές 7 (1), Καραποστόλου 3 (1), Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 13, Βελισσάριου 3 (1), Καλαϊτζίδης 1

Ηλυσιακός-Εθνικός 67-69
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Θεοδωρόπουλος-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-20, 35-34, 56-48, 67-69
Ηλυσιακός (Σορώτος): Τζιβελέκας 8 (1), Δρόσος, Ζώρζος 9 (1), Καρτέρης, Νικολακόπουλος 15, Λεγκίκας, Χαραλάμπης, Περδικάρης 19, Βλάχος 1, Κακλαμανάκης 8, Τσιώκος 2, Αναγνωστάκης 5.
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 3 (1), Κουκάς 20 (5), Τζιάλλας 9, Τσιότρας 5 (1), Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 10 (1), Μαχαίρας 7, Βαβάτσικος 8, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 7 (1)

Η βαθμολογία
1. Λαύριο 9 4-1 348-306
2. Εθνικός 9 4-1 343-320
—————————
3. Καβάλα 9 4-1 369-310
4. Ψυχικό 8 3-2 366-352
5. Αρκαδικός 8 3-2 370-357
6. Δόξα Λευκάδας 8 3-2 382-379
7. Φίλιππος Βέροιας 8 3-2 313-340
8. Αετός 7 2-3 388-379
9. Παγκράτι 7 2-3 397-435
10. ΟΦΗ 7 2-3 354-353
11. Ηρακλής 6 2-2 287-281
————————————
12. Λιβαδειά 6 1-4 364-367
13. Ηλυσιακός 6 1-4 352-403
14. Ερμής Λαγκαδά 4 0-4 266-317

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 15/11)
Ηρακλής-ΟΦΗ
Παγκράτι-Λαγκαδάς
Ψυχικό-Αετός
Λιβαδειά-Λαύριο
Δόξα Λευκάδας-Φίλιππος Β.
Αρκαδικός-Ηλυσιακός
Εθνικός-Καβάλα
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου