Τρίτη, 25 Νοεμβρίου 2014

Α' ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής

Την νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Πρωτέας Βούλας μέσα στο Πειραιά επί του Ερμή. Μεγάλη νίκη και για τον Άρη Νίκαιας επί του Μίλωνα.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:
Ερμής Περαιά-Πρωτέας Βούλας 55-64
Αρης Νικαίας-Μίλωνας 69-63
Π. Φάληρο-ΑΕ Καλλιθέας 85-67
Πέρα-ΑΟΝΑ 49-52
Δραπετσώνα-Τράχωνες 59-61
Εσπερος Καλλιθέας-Πορφύρας 83-74
Αλιμος-Ενωση Νέας Περάμου 82-81

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ -ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 55-64 (26-37)
Διαιτητές: Θεονάς , Μαλανδρής
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Μάντζαρης , Λιτόπουλος): Βλαχάκης 7(1) , Ασημακόπουλος 7(1), Γουρδομιχάλης , Ξύδας 8(1) , Σκαμνάκης 4, Μοναχός , Καράμπελας , Καψής , Παπαπέτρος 4, Μαρούγκας 8(1), Λάμπος 8, Λοϊζίδης 9(1)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς) : Καπώνης , Κονδύλης 4(1), Γεώργαρος 10, Κοκαλιάς 4, Αθηνιώτης 4, Σίμος , Παπαργυρόπουλος 21, Βαρδαβάς 12, Πιεβαλίτσα 9(1), Πεφάνης , Γάργαλης, Βλάχος

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΜΙΛΩΝΑΣ 69-63(37-34)
Διαιτητές : Ραχιώτης Γρίβα
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τσαπάκης , Βιντζηλαίος ): Σταυρούλης 2 , Φωτόπουλος 9(1), Σουρλής 18(3) , Κανέλλης 4 , Ραλλάτος 23 , Αλτσαντζής 3(1), Αναστασόπουλος 3(1) , Σκιαθίτης , Πολυχρονόπουλος 7
ΜΙΛΩΝΑΣ (Τσιτσόπουλος , Ζάννος): Ρουσσόπουλος 8 , Κρασσάς , Μπίκας 15, Βαρυπάτης 9(1), Σίννης 8(2), Μούστα 7(1), Χολέβας Παπαζαφειρόπουλος 5(1) , Παπανικολόπουλος 11(2), Σουληνάρης

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 85-67(43-28)
Διαιτητές : Σκούτας , Παπαγιαννόπουλος
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής): Σωτηρόπουλος 2, Τσαγγαρούλης 2, Αλεξανδρόπουλος , Γεωργιάδης 12(1), Τζορμπατζίογλου 21(2), Αναστασόπουλος 7(1) , Αθανασούλας 4, Παγίδας 10, Σαββόπουλος , Τριανταφυλλίδης 20 , Τσιφτσής 7(1) , Ζέρβας
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρμένης, Λούντζης) Κωσταρέλλος 12(3), Τσιπίδης 11, Σίννος 11(1) , Αριστοτέλους 6(1), Μαραγκόπουλος 16 , Χιώλος 5, Νοίδης 3(1) , Ζούρντα 3(1), Πάσμα , Χιώνης.

 ΠΕΡΑ -ΑΟΝΑ 49-52(28-28)
Διαιτητές: Τσαχάκης-Γιακείμη
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδάλος 14 (2), Καλούδης 7 (1), Μπίρμπας 5, Λαγιόπουλος, Βελισσαράκος, Παπαθανασόπουλος 4, Σαμαρτζής, Αλεξανδράκης 3 (1), Αναγνώστου, Τάγαρης 16.
ΑΟΝΑ (Τριαντάφυλλος): Κουνενής 4, Παπαδόπουλος 6, Μανίκας Κ. 4, Καλογερόπουλος 10, Παρασκευόπουλος 5 (1), Παπαϊωσήφ 10, Παπαδημητράκης, Χατζηρόδος, Μανίκας Γ, Χριστοδουλόπουλος, Τσεπαπαδάκης 3 (1), Γκαβασιάδης 10.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 59-61(30-27)
Διαιτητές : Μαραμής , Αντωνιάδης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Παπατρέχας 8(2) , Καμπέρης , Δρακόπουλος 13, Οικονόμου 18 , Σαράντης 6(2), Βήχος 11(2) , Πεζιρκιανίδης , Κόλιας , Τσελέκος 3(1), Μαρκουίζος , Πανταζής , Ζαννιάς
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος, Φαραώ) : Ραζής Μ. , Οικονόμου , Πλατής 22(2) , Γκιουρτζίδης , Γρηγοράκος 10(2) , Ζερβός 10 , Καδδάς 11, Ξυνογαλάς 2, Ραζής Β. 2, Καπέτσης 4 , Παπαγιαννούλης Παπαδημητρακόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 83-74(47-40)
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος , Αντωνίου
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κωνσταντινίδης , Γραμματικός) : Αγγελόπουλος Γ. 18(2) , Παντέλης 2, Χατζηκίδης 8(2), Καρελλάς , Λουκάκης 18, Μπαμπούνης 2, Παναγόπουλος 11, Χαρούνι 10, Ντόσκορης 6 , Τράγος 8(1), Γραμματικός
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Χατζηδημητρίου , Χαραλαμπίδης 9, Ευαγγελίτσης 6, Παλτόγλου 20(4), Στουραίτης 13, Βαμβακάρης 12, Καλής 1, Καλαμαράς , Δελέγκος 13(2) Βούτας

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 82-81(40-37)
Διαιτητές: Αναστασίου Χρηστίδης Ηλ.
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Τσιριγωτάκης 23(3), Καυκής Β. 5, Θεοφιλάκος 9(2) , Καυκής Α. , Παπουλίδης 26, Μοδάκης 17(2), Κανταράκιας 2, Κέκκης
EΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μιχελιδάκης) :Τουμπανιάρης Ι . 9 , Κοντόπουλος 26(5), Μπαλτσαβιάς 12(2) , Παζαράς 2 , Ζάχαρης 4, Παπαγιαννακόπουλος 11, Πανάγος 10(1) , Μουρίκης 2, Κατσαρέλιας 5.

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 15 7-1 548-473

2. Αρης Νικαίας 14 6-2 614-586

3. Εσπερος Καλλιθέας 13 5-3 548-537

4. Μίλωνας 13 5-3 568-543

5. Ερμης Πειραιά 13 5-3 549-556

6. Τράχωνες- Διας 13 5-3 551-521

7. Π. Φάληρο 12 4-4 622-631

8. Καλλιθέα 12 4-4 548-567

9. Πορφύρας 11 3-5 528-515

10. ΑΟΝΑ 11 3-5 487-526

11. Αλιμος 11 3-5 600-632

12. Πέρα 10 2-6 466-513

13. Ενωση Νέας Περάμου 10 2-6 516-522

14. Δραπετσώνα 10 2-6 567-590



Επόμενη αγωνιστική (9η, 01/12)

Ενωση Νεας Περάμου – Εσπερος Καλλιθέας

Πορφύρας – Αρης Ν.

Μίλωνας – Δραπετσώνα

Τράχωνες Διας – Πέρα

Καλλιθέα – Αλιμος

Πρωτέας Βούλας – Π. Φάληρο

ΑΟΝΑ – Ερμης Πειραιά
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου