Κυριακή, 21 Δεκεμβρίου 2014

Γ' Εθνική (1ος Όμιλος Νότου): Τα αποτελέσματα της 11ης Αγωνιστικής



Τα αποτελέσματα: 

Κεραυνός Αιγίου – Ακάδημος 71-37
Πέραμα – Κρανίδι 84-69
Νήαρ Ηστ – Μανδραϊκός 84-70
Ζάκυνθος – Προμηθέας Χαλανδρίου 84-90
Χαλάνδρι – Έσπερος Πατρών 66-95
Ένωση Ιλίου – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 62-60
Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου 61-63

Τα φύλλα αγώνα:


ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 84-90Δεκάλεπτα: 14-24, 37-50, 63-71, 84-90Διαιτητές: Κοτσιμπός-ΝάστοςΖάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 12(2), Καρβούνης 15 (5), Παπάδης, Μπάρτζος 4, Ζαχαράκης 5 (1), Ζάγκλας 3, Καραμπάτσος 21(4) Μπουλογιώργος, Στέφος 12, Μουλάς, Νικολόπουλος 12Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 13 (3), Καραθανασόπουλος Αλ. 8 (2), Σπετσιέρης 2, Λοϊζος 10, Τασιόπουλος 18 (1), Καρούζος 8 (2), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 7 (1), Ανδρουλάκης 18 (2), Μαλούκος 6

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 62-64Δεκάλεπτα: 8-19, 23-33, 41-50, 62-64Πεντέλη (Καρακώστας): Γασπάρης, Μάντζιος 8(2), Χατζηκωστής 1, Κασαντώνης, Μανιάτης, Αυγενικός 16(1), Λουγιάκης 4, Χαρτοματσίδης 2, Σταυριανόπουλος 2, Μπίγγος 9, Καραβασάνης 18(1), Μαντζιώρης 2Νίκη Αμαρουσίου (Γκόφας): Αποστολόπουλος 12(2), Θωμόπουλος, Κατωπόδης 2, Παβλίσεβιτς 5(1), Κοντογιάννης 13(2), Κυπριτζόγλου 13(1), Γεωργακόπουλος, Γιατράκος 4, Σαλτουρίδης 7, Τσεκένης, Μούγιος 8, Τσιάτσιος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΑΚΑΔΗΜΟΣ  71-37
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-17, 57-21, 71-37
Διαιτητές: Πλιάκας-Τσολάκος
Κεραυνός Αιγίου (Ζωντός): Κεφαλάς 3, Μοσχοβάκης 13(2), Τοπουζίδης 12 (2) Παπαγεωργίου 5, Λυμπέρης 2, Λάφης 2, Κάντας 5 (1), Βουρνάς 11, Λαμπρόπουλος 7, Βαγενάς 5 (1), Τσιρώνης, Γκουρβέλος.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος 2, Καραμπάγιας 2, Τσικούρης 4, Γιαννουκάκης, Αλοίμονος 7, Χατζολέας 1, Λαζαρακόπουλος 8, Φωτάκης, Σκοπέτος 3, Γιαννακόπουλος, Γεωργανάς 4, Καραμπάτσος 1, Λουρμπέας 5.


ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΧΑΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 62-60 
Δεκάλεπτα:  17-18, 34-42, 53-51, 62-60
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Α-Ντάνος
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 11 (1), Γ. Μπέλλας 5 (1), Ραλλάκης, Φουντάς 13 (3). Μητρόπουλος 6, Παπαηλίου 5 (1), Ο. Μπέλλας 17 (2), Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 5.
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Οικονομάκης): Καραχοντζίτης 10, Στεφάνης 6, Κατσαμάκης 10 (1), Βαμβακάς 4, Δανιήλ 6 (1), Σταυρόπουλος 10 (2), Τρυφωνόπουλος 14, Χρήστου.


Η βαθμολογία:

1. Έσπερος Πατρών 20 (9-2)
2. Ένωση Ιλίου 20 (9-2)
3. Ζάκυνθος 18 (7-4)
4. Νίκη Αμαρουσίου 18 (7-4)
5. Προμηθέας Χαλανδρίου 18 (7-4)
6. Πεντέλη 17 (6-5)
7. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 17 (6-5)
8. Κεραυνός Αιγίου 17 (6-5)
9. Μανδραϊκός 16 (5-6)
10. Νήαρ Ηστ 16 (5-6)
11. Ακάδημος 15 (4-7)
12. Χαλάνδρι 14 (3-8)
13. Πέραμα 13 (2-9)
14. Κρανίδι 12 (1-10) 
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου