Τρίτη, 23 Δεκεμβρίου 2014

Α' ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής

Ο Αρης Νικαίας ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στο απόλυτο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ καθώς επικράτησε του Πρωτέα Βούλας με 64-55.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Π. Φάληρο – Ερμής Πειραιά 80-48
Πορφύρας – Τράχωνες-Δια 69-63
Μίλωνας – Ενωση Νέας Περάμου 72-66
Αρης Νικαίας – Πρωτέας Βούλας 64-55
Δραπετσώνα – Καλλιθέα 86-82 (κ.α. 72-72)
Εσπερος Καλλιθέας – ΑΟΝΑ 67-64
Αλιμος – Πέρα 84-76

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ –ΠΕΡΑ 84-76 (42-46)
Διαιτητές : Κορομηλάς , Φραγκούλη
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου, Τσούλιας): Τσιριγωτάκης 16(2), Θεοφιλάκος 12 , Καυκής Α. 13(3), Παπουλίδης 23, Μοδάκης 10, Πορτελάνος , Κανταράκιας 2, Κέκκης 4, Κωνσταντίνου 2, Πιτόγλου 2.
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας, Παξινός) : Βαρδάλος 14, Καλούδης Π. 4, Μπίρμπας 12, Λαγιόπουλος 4, Παπαθανασόπουλος 14(2), Σαμαρτζής , Αλεξανδράκης 7(1) , Τάγαρης 15, Αναγνώστου 6.

ΜΙΛΩΝΑΣ –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 72-66(38-28)
Διαιτητές : Μηλαπίδης , Ορφανός Εμμ.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Τσιτσόπουλος , Ζάννος): Ρουσσόπουλος 19(1) , Κρασσάς, Μπίκας 14(1), Βαρυπάτης 7(1), Σίννης 1, Μούστα 2, Χολέβας 4, Παπαζαφειρόπουλος 4 , Παπανικολόπουλος 15(3), Σουληνάρης 4.
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μιχελιουδάκης, Ράμμος): Τουμπανιάρης 8, Καραίσκος 15(4), Παζαράς 4, Ζάχαρης 14, Παπαγιαννακόπουλος 3, Πανάγος 18(3) Μουρίκης 4, Σαμλί Κατσαρέλιας.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΤΡΑΧΩΝΕΣ 69-63
Διαιτητές :Στρέμπας , Κοτσώνης
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Παλτόγλου 19(5), Ευαγγελίτσης , Χατζηδημητρίου , Χαραλαμπίδης 15(3), Στουραίτης , Βαμβακάρης 7, Καλής 6, Καλαμαράς 21(6),Βούτας 1, Δελέγκος
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος , Φαραώ) :Ραζής Μ. 6, Αυγουστής 2, Πλατής , Γκιουρτζίδης , Γρηγοράκος 12(3), Ζερβός 21(3) , Καδδάς 8, Ξυνογαλάς 6, Ραζής Β. 4, Καπέτσης 2, Παπαδημητρακόπουλος 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΑΟΝΑ 67-64(28-30)
Διαιτητές: Αναγνώστου , Δελαγραμμάτικας
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Κωνσταντινίδης , Γραμματικός) : Αγγελόπουλος Γ. 19(1) , Σπανός ,Παντελής 5 , Χατζηκίδης 7(1), Καρελλάς 5, Λουκάκης 15, Μπαμπούνης -, Παναγόπουλος 3(1), Τράγος 5(1) Γραμματικός 8(1)
ΑΟΝΑ (Τριαντάφυλλος-Τάγκαλος): Κουνενής , Παπαδόπουλος 7, Μανίκας Κ. 2, Καλογερόπουλος 18 (1), Παρασκευόπουλος 6(1), Παπαϊωσήφ 9, Παπαδημητράκης 3, Χατζηρόδος 2, Μανίκας Γ. 4(1), Χριστοδουλόπουλος 6, Ζαφειρόπουλος 2, Γκαβασιάδης 4.

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. 80–48(46-27)
Διαιτητές: Μαγκουνής Χριστοδουλάκης
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής): Σωτηρόπουλος, Τσαγγαρούλης , Αλεξανδρόπουλος 5, Μπιτζιλή 3(1) , Γεωργιάδης , Αναστασόπουλος 12 (3), Αθανασούλας 10, Παγίδας 5, Μπόθος 11(1), Τριανταφυλλίδης 16, Τσιφτσής 15(3), Ζέρβας 3(1).
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Τσουμπρής ): Βλαχάκης 3(1) , Ασημακόπουλος 8 , Γουρδομιχάλης , Ξύδας 10(2) ,Λοϊζίδης 8(1), Σκαμνάκης 11, Μοναχός ,Καράμπελας 3(1), Καλόστος , Παπαπέτρος 1, Μαρούγκας 4, Λάμπος

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 86-82(72-72)(52-30)
Διαιτητές: Παπαφωτίου Τεφτίκης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Παπατρέχας 9(3) , Καμπέρης , Δρακόπουλος 19(1), Οικονόμου 13 , Σαράντης 13(2), Βαρλάς 17(3) , Πεζιρκιανίδης , Κόλιας 6, Τσελέκος 9(3),Μαρκουίζος , Βράκας Βουλγαράκης
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρμένης,Λούντζης ): Κωσταρέλλος 13(1), Τσιπίδης 7, Σίννος 20(5) , Αριστοτέλους , Μαραγκόπουλος 25(2) ,Λαζαρίδης 2, Καρτερουλιώτης , Νοίδης , Ζούρντα 4, Πάσμα 9(2) , Χιώνης 2, Κατζηλιέρης

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 64-55 (30-21)
Διαιτητές : Θεωνάς Θεοδωρόπουλος
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τσαπάκης , Βιτζηλαίος ): Σταυρούλης , Φωτόπουλος 18(2), Σουρλής 14(4) , Κανέλλης 2 , Ραλλάτος 17 , Κόλιας 6, Αλτσαντζής ,. Αναστασόπουλος , Σκιαθίτης , Πολυχρονόπουλος 7(1)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς) : Καπώνης 5 , Κονδύλης 2, Γεώργαρος 19(3), Σίμος 2, Κοκαλιάς 5(1) , Παπαργυρόπουλος 6, Αθηνιώτης 6, Βαρδαβάς 8, Πιεβαλίτσα , Πεφάνης 2.

Βαθμολογία
1. Αρης Νικαίας 22 10-2 917-856
2. Πρωτέας Βούλας 22 10-2 811-696
3. Εσπερος Καλλιθέας 19 7-5 826-814
4. Μίλωνας 19 8-3 799-741
5. Τράχωνες Δια 18 6-6 821-810
6. Π. Φάληρο 18 6-6 872-881
7. Καλλιθέα 17 5-7 859-896
8. ΑΟΝΑ 17 5-7 750-772
9. Αλιμος 17 5-7 900-938
10. Ερμής Πειραιά 17 5-7 782-855
11. Ενωση Νέας Περάμου 16 4-8 811-820
12. Πορφύρας 16 5-6 762-736
13. Πέρα 16 4-8 740-791
14. Δραπετσώνα 15 3-9 873-917

 Επόμενη αγωνιστική (13η, 05/01)
Ενωση Νέας Περάμου – Πορφύρας
Τράχωνες Δια – Π. Φάληρο
Καλλιθέα – Μίλωνας
Πρωτέας Βούλας – Δραπετσώνα
ΑΟΝΑ – Αρης Νικαίας
Πέρα – Εσπερος Καλλιθέας
Ερμης Πειραιά – Αλιμος
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου