Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου 2014

Α2: Του έκοψε τα "φτερά" ο Αετός!

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε ο Αετός επί του Λαυρίου, στο κλειστό του Στρέφη, με 90-79, σε εξ αναβολής αγώνα για την ένατη Αγωνιστική. Οι παίκτες του Χρήστου Σερέλη έχασαν την ευκαιρία να βρεθούν πρώτοι, μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς ο Αετός τους υποχρέωσε στη δεύτερη φετινή τους ήττα.

Το Λαύριο ξεκίνησε καλύτερα το ματς, ωστόσο η ομάδα της Πλατείας Αττικής λίγο πριν το ημίχρονο κατάφερε να προσπεράσει. Στο τρίτο δεκάλεπτο αποπειράθηκαν μια αντεπίθεση οι παίκτες του Λαυρίου, χωρίς, όμως, αποτέλεσμα. Στην τελευταία περίοδο, ο Αετός έδειξε πως ήθελε περισσότερο το ματς, πίεσε αρκετά, και με καλύτερο τον Τζουγκαράκη, πήρε την νίκη και παράλληλα μια βαθιά βαθμολογική ανάσα.