Σάββατο, 17 Ιανουαρίου 2015

Α2: Τα αποτελέσματα της 12ης Αγωνιστικής



Τα αποτελέσματα της:

Αετός-ΟΦΗ 61-74
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Β. 69-74
Λαύριο-Ηλυσιακός 83-62
Δόξα Λευξάδας-Καβάλα 60-62
Λιβαδειά-Εθνικός 70-69
Ψυχικό-Αρκαδικός 58-70
(κ.θ.) Παγκράτι-Ηρακλής 91-83

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΕΤΟΣ - ΟΦΗ 61-74
Δεκάλεπτα: 14-17, 28-40, 37-58, 61-74
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Κοτσιμπός-Ζαχαρής
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 7 (1/7 τρίποντα), Κουκουνιάς 2, Μπασδέκης 7 (1), Κόκκαλης 4, Βαρναβάς, Αράπης 2, Τοπάλης 3, Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 18 (3), Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 14 (6 ριμπάουντ)
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 17 (3/5 τρίποντα, 2 ασίστ), Σταμπουλής 6 (1), Μαυρογιάννης 5 (9 ασίστ), Λιανός 22 (3/4 βολές, 8/10 δίποντα, 1/10 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Κυρίτσης, Χάλαρης 24 (2/3 βολές, 8/11 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Σκλήβας

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ 91-83
Δεκάλεπτα: 21-23, 44-41, 73-62, 91-83
Διαιτητές: Μαλαμάς-Αναστόπουλος Α-Κοντίλης
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 4, Κοβάσεβιτς 14 (3), Δέδες 6 (1), Παππάς 7 (7 ασίστ), Ψαρόπουλος 12 (1), Παπαντωνάκος 10 (2 τρ., 7 ριμπάουντ), Ράπτης 10 (2), Κουτρούλιας 8 (5 ριμπάουντ), Ντιαλό 15 (7 ριμπάουντ), Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 5 (1)
Ηρακλής (Δαμαλής): Γαρέζος, Μιχάλογλου 10, Ονάσογλου 11 (1), Σφέικος, Χρυσόπουλος 7, Αράπης, Καραγκιολίδης 19 (8 ριμπάουντ), Κοθράς 5 (1 τρ., 6 ριμπάουντ), Μήτσιαλος 2, Αποστολίδης 10 (2), Δέσπος 19 (10 ριμπάουντ)

ΛΑΥΡΙΟ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 83-62
Δεκάλεπτα:  21-19, 42-28, 63-45, 83-62
Διαιτητές: Πόντας-Μπούκας-Καρδάρης
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 12, Δανάς 9 (1), Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 8, Σακελλαρίου 21 (2), Γιαννακόπουλος 9 (1), Ζημέλης, Περράκης 9 (1), Παγώνης 7 (1), Ψωμαδέρης 2, Μπένος 6.
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τζιβελέκας 5, Λεγκίκας, Δρόσος 13 (1), Βαλές, Καρτέρης 5 (1), Περδικάκης 8, Βλάχος 2, Κακλαμανάκης 5,Τσιώκος 15, Αναγνωστάκης 9 (2).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-74
Δεκάλεπτα: 18-25, 31-42, 52-59, 69-74
Διαιτητές: Δεσλής-Κατραχούρας-Πιτσίλκας Μ.
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 15 (2), Ακεψιμαΐδης 1, Βουτσίτσεβιτς 18 (1), Παρίτσης, Μπένας 8 (1), Σαμαράς, Καλογιαννίδης 8, Μανούσος 19 (12ρ.), Νότης.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Μαρτίνς 8, Τραϊανός 11 (3/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα), Δεληγιώργης, 5 (1 τρίποντα, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα), Πλιούκας 21 (2), Γκιουλέκας 14 (3), Κασαμπαλής 10,  Αργύρης, Πεχλιβάνος, Σιδηρόπουλος, Λευκαδίτης 3 (1).

ΨΥΧΙΚΟ – ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 58-70
Δεκάλεπτα: 20-18, 34-37, 48-55, 58-70
Διαιτητές: Τζαφλέρης – Παντελίδης – Τσώνος Μ..
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Πάνου 4, Αχής Ντ. 4, Περσίδης, Παπανικολάου 7, Δημάκος 29 (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Σκάνδαλος, Μάντζαρης 6, Κορωνίδης, Αχής Π., Ναούμης, Μαρμαρινός 5, Ματζιώρης 3.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος, Νοέας 12 (1), Κωνσταντίνου, Καρύδας 14 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Κοψαύτης 7 (1), Χατζής 11 (1), Θανόπουλος 3 (1), Καλλινικίδης 8, Εζόμο 2, Τζόρτζεβιτς 13 (11 ριμπάουντ)

ΛΙΒΑΔΕΙΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 70-69
Δεκάλεπτα: 22-16, 35-32, 54-49, 70-69
Διαιτητές: Βαρδάλος-Παγώνης-Νικολούλης
Λιβαδειά (Οικονόμου): Σπίγκος, Βουκαντίνοφ 9, Τερματζίδης 6 (2), Λιόντος, Βεσκούκης 4, Γκαγκαλούδης 27 (2), Μαράντος 2, Σάκοτα 9, Σταύρου, Δημητριάδης 11, Γιανναλέτσος 2.
Εθνικός Πειραιώς (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 1, Δεμερτζής 7, Κουκάς 4, Τζιάλλας 2, Τσιότρας 8, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 23 (1), Μαχαίρας 6, Βαβάτσικος 5, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 13.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ- ΚΑΒΑΛΑ 60-62
Δεκάλεπτα: 12-16, 29-35, 44-51, 60-62
Διαιτητές: Τσούνας-Συμεωνίδης-Τζίμα
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 3 , Μάρτζος 7 (1), Χίμπερτ 6, Κυρίτσης 8, Καραδολάμης 8 (1), Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 2, Σκλάβος 15 (2),  Αποστολίδης 7, Μπέσκας.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 9, Καράμπουλας 14, Τότσιος 8, Καλαμπάκας 4, Κατσαρές 2, Καραποστόλου 3 (1), Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 12, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 4.

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1. Καβάλα 22 (10-2)
2. Λαύριο 21 (9-3)
3. Αρκαδικός 20 (8-4)
4. Παγκράτι 19 (7-5)
5. Εθνικός 19 (7-5)
6. Ψυχικό 18 (7-4)*
7. Δόξα Λευκάδας 17 (6-5)*
8. Λιβαδειά 17 (5-7)
9. Αετός 17 (5-7)
10. ΟΦΗ 17 (5-7)
11. Φίλιππος Βέροιας 16 (4-8)
12. Ηρακλής 15 (4-7)*
13. Ερμής Λαγκαδά 14 (2-10)
14. Ηλυσιακός 10 (1-8)**
(*) Έχουν ένα ματς λιγότερο
(**) Έχει τρία ματς λιγότερα

13η αγωνιστική (24/1):

ΟΦΗ – Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας – Παγκράτι
Ηλυσιακός – Αετός
Καβάλα – Λαύριο
Εθνικός Πειραιώς – Δόξα Λευκάδας
Αρκαδικός – Λιβαδειά
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου