Παρασκευή, 20 Φεβρουαρίου 2015

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Περίπατος για Εργοτέλη

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Εργοτέλης, που χάρη στο καλό του δεύτερο ημίχρονο, πήρε το διπλό επί του Ιωνικού ΝΦ με 56-80, στο εξ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής της Γ’Εθνικής στον 2ο Ομιλο Νότου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ χωρίς να παρουσιάζουν αξιοσημείωτες διαφορές, με τους κρητικούς να προηγούνται στο 20’ με 36-37. Στην επανάληψη όμως, οι παίκτες του Γιώργου Μακράκη ανέβασαν την απόδοσή τους, έκαναν το 44-53 στο 30ο λεπτό και χωρίς να συναντήσουν αντίσταση, έφτασαν τελικά στη νίκη με 56-80 κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 56-80
Διαιτητές:Λουκαράκης-Λεβεντέλης
Δεκάλεπτα: 19-20, 36-37, 44-53, 56-80.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Κουκλάκης): Φρατζέσκος 7 (1), Μαυραγάνης 8, Σβερκούνος 10 (1), Ζβορόνος 4, Γιαννιώδης 25, Στυλιανός 2, Τσούπρος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 21, Καρακωνσταντάκης 20 (5), Χασάπης 2, Ξενάκης 15 (1), Αθαναηλίδης, Σκαρλάτος 3 (1), Μπουμπάρης 2, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 11 (1).