Τετάρτη, 25 Φεβρουαρίου 2015

ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ: Στο Βόλο το Ευρωπαϊκό


Ο Βόλος θα φιλοξενήσει το 32ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων (U18) τον ερχόμενο Ιούλιο. Σήμερα, μάλιστα, ανακοινώθηκε και το πρόγραμμα των αγώνων από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης.
Αυτή είναι η τρίτη φορά που το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα διοργανώνεται σε Ελληνικό έδαφος. Μετά την Αθήνα, το μακρινό 1970 (οπότε η Ελλάδα είχε κατακτήσει το Ασημένιο Μετάλλιο) και την Αμαλιάδα το 2008 (όπου η Ελλάδα είχε στεφθεί Πρωταθλήτρια), η Πρωτεύουσα του νομού Μαγνησίας θα αναλάβει για πρώτη φορά την διεξαγωγή μιας τέτοιας μπασκετικής διοργάνωσης.

Οι όμιλοι:

Α' Όμιλος: Ισπανία, Τσεχία, Ουκρανία, Γαλλία
Β' Όμιλος: Σερβία, Μαυροβούνιο, Λετονία, Γερμανία
Γ' Όμιλος: Ιταλία, Φιλανδία, Ρωσία, Τουρκία
Δ' Όμιλος: Ελλάδα, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Λιθουανία, Κροατία

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΟΚ:
Το πρόγραμμα των αγώνων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Εφήβων, το οποίο θα διεξαχθεί στο Βόλο, στα ΚΓ Νέας Ιωνίας και Πορταριάς από τις 23 Ιουλίου ως τις 2 Αυγούστου, είναι:
23 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Φινλανδία-Ρωσία
16.45 Ιταλία-Τουρκία
19.00 Ελλάδα-Κροατία
21.15 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λιθουανία
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Ισπανία-Γαλλία
16.45 Μαυροβούνιο-Λετονία
19.00 Γερμανία-Μαυροβούνιο
21.15 Σερβία-Γερμανία

24 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Γαλλία-Τσεχία
16.45 Ουκρανία-Ισπανία
19.00 Γερμανία-Μαυροβούνιο
21.15 Λετονία-Σερβία
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Τουρκία-Φινλανδία
16.45 Ρωσία-Ιταλία
19.00 Λιθουανία-Ελλάδα
21.15 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

25 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Ρωσία-Τουρκία
16.45 Λιθουανία-Κροατία
19.00 Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη
21.15 Ιταλία-Φινλανδία
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Ισπανία-Τσεχία
16.45 Ουκρανία-Γαλλία
19.00 Σερβία-Μαυροβούνιο
21.15 Λετονία-Γερμανία

26 Ιουλίου
Ρεπό

27 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Β3-Α1
16.45 Α3-Β1
19.00 Γ3-Δ1
21.15 Β2-Α2
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Β4-Γ4
16.45 Α4-Δ4
19.00 Δ2-Γ2
21.15 Δ3-Γ1

28 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Β3-Α3
16.45 Α1-Β2
19.00 Γ2-Δ1
21.15 Γ1-Δ2
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Γ4-Α4
16.45 Δ4-Β4
19.00 Δ3-Γ3
21.15 Α2-Β1

29 Ιουλίου
Νέα Ιωνία
14.30 Γ2-Δ3
16.45 Α2-Β3
19.00 Δ1-Γ1
21.15 Δ2-Γ3
ΚΓ Πορταριάς
14.30 Α4-Β4
16.45 Γ4-Δ4
19.00 Β2-Α3
21.15 Β1-Α1

30 Ιουλίου
Ρεπό

31 Ιουλίου
Προημιτελικοί & Αγώνες κατάταξης

1 Αυγούστου
Ημιτελικοί & Αγώνες κατάταξης

2 Αυγούστου
Τελικοί & Αγώνες κατάταξης 

Μυρτώ Τσιτσιού
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου