Κυριακή, 1 Μαρτίου 2015

Β' Εθνική (Βορράς): Τα αποτελέσματα της 18ης Αγωνιστικής


Αποτελέσματα:

Ασπίς Ξάνθης – Προμηθέας Πατρών 75-81
Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΧΑΝΘ 71-61
Ανατόλια – Άργος Ορεστικό 84-70
Στρατώνι – Πιερικός Αρχέλαος 81-87
Τιτάνες Παλαμά – Φοίνικας Λάρισας 84-83 (παρ.)
Πευκοχώρι – Κομοτηνή 79-62
Αίας Ευόσμου – Αργοναύτης 76-77


Φύλλα αγώνα:

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 84-70
Δεκάλεπτα: 23-17, 44-38, 72-52, 84-70
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Ξέρας
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Καλτσίδης, Τζουβάρας 14 (2), Γαλανίδης 12 (3), Τριανταφυλλίδης 12 (3), Κουφός, Τόζιος 22 (2), Σιώμος 20 (1), Βεργίνης 4.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης 2, Κούτρας 15 (1), Βλάχος 7 (1), Κόττας 8, Τράντας 10 (2), Βοϊβατόπουλος 16, Μαυρίδης 12, Κίτσιου, Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 79-62
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Γαζέτας.
Δεκάλεπτα: 20-21, 43-35, 55-49, 79-62.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (4), Κεσίδης, Γεωργάκης 5, Μπεχλιβάνης, Δελήγιάννης 17 (3), Τέρπος 1, Αμπατζίδης 4, Τριφτανίδης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 9, Δήμου 8 (2), Γεωργίτσης 2.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος 10 (2), Μαγκώνης, Λεχόυδης 3 (1), Ντίνας 8 (2), Μπεκρής 23 (3), Καλατζής 9 (1), Καραμπέκης 1, Στασινόπουλος 5.
 
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ - ΧΑΝΘ 71-61
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Κοιμτζόγλου
Δεκάλεπτα:19-16, 34-32, 53-48, 71-61
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Κυριακιδης): Απιδόπουλος Δ. Ταρπαγκος 2, Μάρουσιτς 9(2), Γερομιχαλος Δ 6(2), Ελευθεριάδης 16(2), Κελεσίδης, Στόλης, Γερομιχαλος Π 24, Γραβας 4, Γκαμούρας 8, Θεοδωρακος 2, Απιδοπουλος Γ.
ΧΑΝΘ(Γκαιτατζής): Αμπατζάς 9(1), Ματενίδης 10(1), Σταματέλος 17(3), Ελευθεριάδης 4, Ζιακας 6, Σικαλίδης 6, Παπαθανασίου, Βλάχος 2, Νεοφύτου 5, Λεμονιάς, Μελίδης 2.

Βαθμολογία:

1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 35
2. Προμηθέας Πατρών 34
3. Πευκοχώρι 30
4. Άργος Ορεστικό 29
5. Πιερικός Αρχέλαος 28
6. Αργοναύτης 28
7. Ανατόλια 27
8. Τιτάνες Παλαμά 27
9. Φοίνικας Λάρισας 26
10. Στρατώνι 26
11. Ασπίς Ξάνθης 24
12. Αίας Ευόσμου 24
13. ΧΑΝΘ 22
14. Κομοτηνή 19

Επόμενη αγωνιστική (19η, 8/3):

ΧΑΝΘ - Ανατόλια
Άργος Ορεστικό - Στρατώνι
Πιερικός Αρχέλαος - Ασπίς Ξάνθης
Προμηθέας Πατρών -Τιτάνες Παλαμά
Κομοτηνή - Φοίνικας Λάρισας
Αργοναύτης - Μαχητές Δόξα Πεύκων
Πευκοχώρι - Αίας Ευόσμου


Μυρτώ Τσιτσιού
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου