Δευτέρα, 5 Οκτωβρίου 2015

Β ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας



Πρεμιέρα για τη Β’ Εθνική με πολλούς ενδιαφέροντες αγώνες, παρατάσεις και εκτός έδρας νίκες. Αναλυτικά: 

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Προμηθέας 78-75

Παπάγος-Εργοτέλης 79-68

Κορωπί-Πανιώνιος 56-72

Κρόνος Αγ. Δημ.-Πανελευσινιακός 82-85

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ένωση Ιλίου 57-72

Ηράκλειο-Χολαργός 87-79 (76-76 κ.α.)

Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος 66-64

Ιωνικός Ν.-Αμύντας (21/10)

Φιλαθλητικός-Προμηθέας Χαλανδρίου 78-75
Διαιτητές:Στρέμπας, Παπαφωτίου.
Δεκάλεπτα: 20-18, 38-34, 59-59, 78-75.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 7 (1), Κελαΐδης 9 (2), Γκαβασιάδης 6 (1), Κεφαλάς 9 (1), Λιακόπουλος 1, Βαρναβάς 12 (1), Σαμοθράκης 3, Λεγκίκας 24 (5), Τράφαλης 5, Πρέκας 2, Πανταζής.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Νικητόπουλος): Μιμμάνι, Καραθανασόπουλος 3 (1), Σαμιώτης, Αλεξόπουλος 2, Τασιόπουλος 18 (1), Καρούζος 17 (3), Παπαθανασόπουλος 2, Ζέρβος 16 (4), Σώσσης 7 (1), Ανδρουλάκης 2, Μαλούκος 6.

Παπάγου-Εργοτέλης 79-68

Διαιτητές: Μαντήλα-Λιότσος

Δεκάλεπτα: 26-14, 43-33, 61-46, 79-68

Παπάγου (Καλογήρου):Οικονομάκης, Βιδάλης 18 (2), Σημόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 14 (3), Σιούτης 16 (4), Τζιβελέκας 8 (1), Υφαντής 11, Δορκοφίκης 13

Εργοτέλης (Μακράκης):Δόσπρας, Ξενάκης 3 (1), Κριθινάκης, Τσερκιτσόγλου 3 (1), Μαχαιριανάκης, Σακελλαράκης 9 (2), Καρακωνσταντάκης 13 (2), Βασιλειάδης 2, Πετράκης 3, Αρναουτάκης 11 (1), Σκλήβας 10 (2), Καραλής 14.

Κορωπί-Πανιώνιος 56-72
Διαιτητές:Θεοδωρόπουλος, Μπούκας.
Δεκάλεπτα: 19-20, 29-36, 45-47, 56-72.
ΚΟΡΩΠΙ (Καρακώστας): Κούσουλας 2, Κερασοβίτης 10, Ντάσης, Μελάς 5 (1), Αγαδάκος 6, Κάτσαρης, Υφαντής 6, Στούκας, Χρύσης 7 (1), Αμπαράς 9 (1), Σκλάβος 10.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σορώτος): Τσιάκος 12 (2), Βλάχος 12 (1), Κόκκαλης 8, Αναγνωστάκης 2, Μουρίκης 2, Παπαρέγκας 1, Μανσαράι, Φιλιππάκος 7 (1), Ζώρζος 11 (1), Μίχαλος 15 (1), Πρισκομμάτης 2.

Κρόνος-Πανελευσινιακός 82-85
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 24-17, 48-39, 63-61, 82-85
ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας 5 (1), Στραγανιώτης 13 (1), Μητσάκης 7 (1), Ξιούρας 4, Κόης, Ζούκας 6 (1), Αντωνόπουλος 8 (2), Φρουσκλιάς 23 (2), Χαλβατζής 12, Γιαννόπουλος 2, Αντωνάκης, Ανδρεάτος 2.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 12, Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 17 (3), Ντέντα, Ζούμπος 12 (1), Σπηλιόπουλος 4, Ηλιάδης Η. 7 (2), Δούκας, Μπένος 16, Μαντζιώρης 17 (3).

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Ένωση Ιλίου 57-72
Διαιτητές:Τσαρούχα, Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 16-14, 21-34, 38-49, 57-72

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Μακρυδήμας):Σημαιόπουλος 6, Τσιμπούκης, Δορκοφίκης 8 (2), Μιχαλόπουλος 4, Βούζας, Τζέμης 6, Βουρλίτης 15 (1), Σταμάτης 9, Δαρμογιάννης 6, Αντωνούσος, Καλυβιώτης, Σακελλαρόπουλος 3
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 3 (1), Καπινιάρης 9, Φουντάς Α. 8 (2), Ραλλάκης 2, Τσολάκης 2, Μπασδέκης 6, Μπέλλας Ο. 12 (2), Κόκκας 4, Σκορδάς 13, Στρατομήτρος 9 (3), Γεωργιάδης 2

Ηράκλειο-Χολαργός 87-79
Διαιτητές:Κωνσταντινόπουλος, Σοφιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-41, 55-65, 76-76 (κ.α.), 87-79
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αυγενικός 11 (1), Πρωτογεράκης, Καραδολάμης 10 (2), Κουπίδης 19 (4), Φραγκιαδάκης 2, Κυρίτσης, Λιανός 21 (3), Μαραγκάκης 4, Πάλλης 20
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Τσουβελέκακης, Λάππας 25 (1), Δρόσος 2, Αγόρης 9 (1), Καρτέρης, Μουμπάρακ 13 (3), Παπάς 11 (3), Γραμματίκας 3 (1), Κιαπέκος, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 16 (1)

Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος ΑΟΠΑ 66-64
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 18-22, 32-27, 44-45, 66-64
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 12 (1 τρίπ, 3 κλεψ.), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 3 (2 κλεψ.), Κοντογιάννης 18 (1 τρίπ., 4 ριμπ., 2 κλεψ.), Κυπριτζόγλου 16 (2), Ατζαμόγλου 5 (1 τρίπ., 5 ριμπ.), Σταθόπουλος 5 (7 ριμπ., 3 τάπες, 2 κλεψ.), Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α. 2 (3 ασίστ), Μούγιος 5, Μαύρος
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Τρυφωνόπουλος 4, Στυλίδης 6, Μαγιντόμπε 4, Ροκανάς, Καραβανάς 11, Φραντζής 7 (1), Μακρής 7 (1), Κελεσίδης 2, Γκόβας 7 (2), Ψαρόπουλος 14 (1), Αγγελόπουλος 2

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 11/10)
Εργοτέλης-Φιλαθλητικός
Πανιώνιος-Παπάγος
Αμύντας-Κορωπί
Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νικαίας (28/10)
Ένωση Ιλίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Χολαργός-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ηράκλειο
Προμηθέας-Νίκη Αμαρουσίου 

2ο Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά 77-62

Αίολος Αστακού-Άργος Ορεστικού 86-60

Αγρίνιο-Στρατώνι 63-62

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-ΓΣΛ 1928 65-60

Ευκαρπία-Ιωνικός Ιωνίας 74-70

Ανατόλια-Πολύγυρος 87-71

ΑΕΛ-Καστοριά (22/10)

Αίολος Αστακού-Άργος Ορεστικό 86-60

Διαιτητές:Δημόπουλος, Κωνσταντινίδου

Δεκάλεπτα:18-12, 19-18, 26-11, 23-19

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός, Χουλιάρας):Μπρόζος 11 (1), Καλλισώρας 2, Μακρής 4, Παππάς 14 (4), Καλαντζής, Θανόπουλος 5 (1), Κακλαμάνος 20 (2), Κιτσούλης 12, Κατσαρές 8 (2), Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 8, Καραγιώργος

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Καραδαγλίδης):Σαββίδης 9 (2), Μιχαηλίδης 5 (1), Μαυρίδης 4, Τράντας 13 (2), Κώττας 11 (1), Μανδαλάκης 17, Χατζόπουλος

Αγρίνιο-Στρατώνι 63-62

Διαιτητές:Αναστόπουλος Α., Νάστος

Δεκάλεπτα:24-19, 34-32, 53-47, 63-62

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης):Μπερερής 12, Τσιρώνης 2, Παραπούρας 3, Ναούμης 17 (3), Μπαρούχας 9, Σκαρλάτος 1, Μήτσου 5 (1), Γεωργούλας 12, Αναστασάκης 2, Κουρνάρας
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 7 (2), Δήμου 2, Αρνίδης 3, Δεληγιάννης 11 (1), Γεωργάκης 7, Πασσαλίδης 5 (1) Φλιάτης Ι. 8, Χανζίδης 5, Φλιάτης Γ 6, Δασκαλόπουλος 8

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-ΓΣ Λάρισας 1928 65-60

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης

Δεκάλεπτα: 17-20, 29-38, 43-48, 65-60

ΕΑΚ (Νικολαίδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 20, Γαιτανίδης, Γαρέζος 2, Καραισκάκης 6, Παπαθανασίου 9, Δάλπας 8(1), Μπέγος 7(1), Γιαννούλης 13

ΓΣ Λάρισας (Ζαχαρέλης): Τσιαμπαλής 9(2), Παπαχρήστος 17(1), Λαμπρόπουλος 6, Μπόγδανος 7, Τσιαβές 4, Ντάλλος, Αγγελόπουλος 2, Βαβάτσικος 6, Κουσιάντζας 4, Λεπενιώτης 5

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Παλαμά 77-62

Δεκάλεπτα: 17-14, 40-31, 58-47, 77-62

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Τσιρτσιμάλης

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου):Τσιλιγγαρίδης, Καλτσούνας, Γκοντόπουλος 24 (6), Παρμακτσίδης 8, Γκογκίδης 12. Παπαδόπουλος 18, Ζησόπουλος, Σαββίδης 2, Ασημάκης 9, Χριστοδούλου, Τοπούζης, Οικονόμου 4

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Σερίφης):Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 5, Αρχοντής, Γεωργαντζάς 21 (4), Παπαϊωάννου 8 (1), Ζαγάνας, Τσέλιος, Σταυρόπουλος, Αργύρης, Χουχούμης 15 (3), Γκέρος 13, Αποστολάκης

Ευκαρπία-Ιωνικός Ιωνίας 74-70

Διαιτητές:Δεληγιαννίδης, Φουτζήλας

Δεκάλεπτα:26-22, 40-42, 59-50, 74-70

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης):Ματενίδης 14 (2), Τζινόπουλος 4, Δώδος 4 (1), Κουντουρατζόγλου 18 (1), Γκουτζιομήτρος 6 (2), Κολότσιος 2, Γκαβέζος, Απιδόπουλος 6, Γκόφας, Σουτζόπουλος 15 (2), Κόκουρας 5

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης):Μητακίδης, Πρωτούλης 14 (2), Παναγιώτου 17 (1), Ψευτογκάς, Βάλλιος, Τοπουζίδης 14 (2), Μούκας 9, Σαρρής 2, Κρομμύδας 14

Ανατόλια-Πολύγυρος 87-71

Διαιτητές:Παπαγεωργίου,Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα:23-15, 19-10, 25-24, 20-22

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζης):Ζαφειρούδης 2, Γκατζιας 11 (1) Δοξάκης, Σιώπης 5, Γαλανίδης 15 (2) Τριανταφυλλίδης 9 (1) Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 8, Βρεττάς, Σιώμος 18, Βεργίνης 20 (2)

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πέγιας):Λαζαρίδης, Τσιμπής 9 (1) Κοτζογιάννης 16, Παπασαραφιανός, Σιούτος 12 (3), Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 10 (2), Χρηστίδης, Νουκάρης 5 (1) Πυπιλιάρης 19 (1)

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 11/10)
Άργος Ορεστικό-Πιερικός Αρχέλαος
Στρατώνι-Αίολος Αστακού
ΓΣΛ-Αγρίνιο
Καστοριά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Ιωνικός Ιωνίας-Ερμής Λαγκαδά
Πολύγυρος-Ευκαρπία
Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια

Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου