Δευτέρα, 21 Δεκεμβρίου 2015

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 12ης Αγωνιστικής



Το Ηράκλειο ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής με τον Πανιώνιο, με την ομάδα του Βασίλη Ράλλη να επικρατεί με 85-81 και να παραμένει μόνη στην κορυφή. Στην δεύτερη θέση πέρασε ο Ιωνικός Νικαίας, ο οποίος νίκησε πολύ δύσκολα στο κλειστό του Πλάτωνα, τον Παπάγου.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Φιλαθλητικός 69-59
Ιωνικός Ν.-Παπάγου 75-71
Κορωπί-Προμηθέας Χ. 94-74
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Εργοτέλης 66-75
Ηράκλειο-Πανιώνιος 85-81
Νίκη Αμαρουσίου-Αμύντας 60-79
Έσπερος-Πανελευσινιακός 63-77
Χολαργός-Ένωση Ιλίου 73-59

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 69-59
Διαιτητές: Καραβίτης, Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 20-10, 33-27, 55-46, 69-59
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης, Μητσάκης 10(2), Ξιούρας 3(1), Νικατζάμ 11(3), Ζούκας 11(2), Περαντωνάκης, Φρουσκλιάς 17(2), Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 5(1), Ματαλιωτάκης 5, Κόης 3(1)
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Κελαϊδής, Γκαβασιάδης 15(1), Κεφαλάς 2, Βαρνάβας 7, Σαμοθράκης 3, Λυμπερόπουλος 9(1), Πανταζής 3, Τραφάλης 17(4), Αγγελόπουλος 1

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 75-71
Διαιτητές: Τσαρούχα-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα:: 8-15, 28-32, 50-49, 75-71
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 3 (1), Κούτουλας 16 (1), Βανδώρος, Ντιμπ 16 (2), Μπολάτογλου, Μούκας 2, Ρεκουνιώτης, Τασόπουλος 16, Γκιουζέλης 2, Λυκογιάννης 6, Βεσκούκης 14 (2)
ΠΑΠΑΓΟΥ (Οικονομάκης): Οικονομάκης, Βιδάλης 15 (4), Δέδες 11 (1), Αρσένης 7 (1), Διαμαντόπουλος 15 (1), Σιούτης 3, Τζιβελέκας 8 (2), Υφαντής 4, Ρουμπέας, Δορκοφίκης 8 (1)

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 94-74
Διαιτητές: Μαγκουνής-Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 29-13, 47-35, 71-52, 94-74
Κορωπί (Δάγλας): Ντάσης 6 (2), Μελάς 10 (2), Κούσουλας 14 (3), Στούκας, Υφαντής 23 (1), Τύρλας 7, Κερασοβίτης 6 (1), Αμπαράς 16 (2), Σκλάβος 12 (1), Καράμπελας, Αγγελής, Σαρλής
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 4 (1), Καραθανασόπουλος 3 (1), Σαμιώτης 4, Αλεξόπουλος 14, Σιδέρης 2, Λοΐζος, Καρούζος 8 (2), Παπαθανασόπουλος 11 (1), Ζερβός 5 (1), Ρώσσης 2, Ανδρουλάκης 7 (2), Μαλούκος 14

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 66-75
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ.-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 16-20, 33-39, 49-53, 66-75
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 14, Σταμάτης 20 (3), Πασπαλάς 5, Βούζας 5, Βουρλίτης 5, Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης 3, Τζέμης 12
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 9 (3), Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 8 (2), Πετράκης 11, Σακελλαράκης 6, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 9, Σκανδαλάκης, Αρναουτάκης, Σκλήβας 8, Καραλής 18 (1)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 85-81
Διαιτητές: Πανταζής-Λόρτος
Δεκάλεπτα: 24-28, 46-48, 68-75, 85-81
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης, Αυγενικός 11, Σπυριδάκης 5, Καραδολάμης 5, Κουπίδης 27 (5), Φραγκιαδάκης, Μαραγκάκης 2, Λιανός 19 (1), Κυρίτσης, Πάλλης 8
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 4, Παπαρέγκας 3, Βλάχος 3, Κόκκαλης 9 (1), Ζώρζος 2, Μανσαράι 2, Μίχαλος 21 (6), Φιλιππάκος 26 (1), Τσιάκος 8, Αναγνωστάκης 3 (1)

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 60-79
Δεκάλεπτα: 13-16, 30-40, 45-61, 60-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Σπυρόπουλος
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 2, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 8 (2), Κοντογιάννης 12 (2), Κυπριτζόγλου 18 (1), Ατζαμόγλου 2, Σταθόπουλος 6, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α. 4, Μούγιος 2, Μαύρος 6
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 11, Αγγελόπουλος 15 (1), Τοπάλι 5, Διαμαντόπουλος 18 (3), Μαντζούρος 8, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 6 (2), Κουκουνιάς 11, Μέλλος-Κορνάρος, Βογιατζής, Καμπούρης

ΕΣΠΕΡΟΣ Π-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-77
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσιος
Δεκάλεπτα: 14-22, 27-40, 50-60, 63-77
Εσπερος(Κεσαπίδης): Φραντζής 2, Στυλίδης 10, Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης, Τρυφωνόπουλος 2, Καραβανάς 21, Γκόβας 17 (2), Ψαρόπουλος, Μακρής 1, Αγγελόπουλος 3
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10 (1), Μιχαλούτσος, Ηλιάδης B. 2, Μποχωρίδης 17 (2), Ντέντα 6, Ζούμπος 11 (1), Σιδέρης, Δούκας, Μπένος 2, Μαντζιώρης 18 (2), Σπηλιόπουλος 6 (2), Ηλιάδης Ηλ. 5 (1)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 73-59
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-31, 57-43, 73-59
Χολαργός (Παπαμάρκος): Λάππας 14, Δρόσος 1, Παπάς 2, Αγόρης 12 (4), Καρτέρης 3, Μουμπάρακ 10 (1), Καραμπάς 10 (2), Γραμματίκας 9 (2), Κιαπέκος 7, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 5
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 6 (1), Φουντάς 6, Ραλλάκης 3, Τσολάκης 12 (1), Μπέλλας Οδ. 12 (1), Κόκκας 5, Σταθόπουλος 3 (1), Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 5

H βαθμολογία
1. Ηράκλειο 10-2 22
2. Ιωνικός Νικαίας 9-3 21
3. Φιλαθλητικός 8-4 20
4. Πανελευσινιακός 8-4 20
5. Πανιώνιος 8-4 20
6. Αμύντας 8-4 20
7. Χολαργός 6-6 18
8. Ένωση Ιλίου 6-6 18
9. Παπάγου 6-6 18
10. Εργοτέλης 5-7 17
11. Έσπερος Π. 17 5-7 17
12. Κρόνος 5-7 17
13. Κορωπί 5-7 17
14. Ίκαρος Ν.Σμύρνης 3-9 15
15. Νίκη Αμαρουσίου 3-9 15
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 2-10 14

Επόμενη αγωνιστική (13η, 10/01)
Φιλαθλητικός-Ιωνικός Ν.
Παπάγος-Κορωπί
Προμηθέας Χαλ.-Χολαργός
Εργοτέλης-Κρόνος Αγ.Δημ.
Πανιώνιος-Ικαρος Ν.Σμ.
Αμύντας-Ηράκλειο
Πανελευσινιακός-Νίκη Αμαρουσίου
Ένωση Ιλίου-Έσπερος Π.

Δύσκολη νίκη πέτυχε ο πρωτοπόρος Αίολος Αστακού στην Καλαμαριά απέναντι στην ΕΑΚ με 72-66, ενώ με νίκες προχώρησαν τόσο η ΑΕ Λάρισας όσο και ο ΓΣ Λάρισας.
Τα αποτελέσματα

AEΛ-Πιερικός Αρχέλαος 66-58

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Αίολος Αστακού 66-72

Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά 90-81

Ερμής Λαγκαδά-Άργος Ορεστικό 70-65

Ευκαρπία-Στρατώνι 71-64

Ανατόλια-ΓΣ Λάρισας 61-63

Πολύγυρος-Καστοριά 79-82

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΕΛ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 66-58
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Δαμίγος
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-26, 48-41, 66-58
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος 3 (1), Σαριμπαλίδης 11 (3), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 5 (1), Κουτίνας 11, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου, Μαλτέσιος 2, Πολίτης 19 (3), Παπακώστας 13, Φιλιππόπουλος
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Γκοντόπουλος 8 (1), Τοπούζης 4, Γκογκίδης 21 (4), Παπαδόπουλος 8, Ζησόπουλος, Παρμακτσίδης 2, Ασημάκης 9, Καλτσούνας 2, Οικονόμου 4

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 66-72
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ζάχαρης
Δεκάλεπτα: 17-21, 30-33, 45-58, 66-72
ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Μπάλτου): Καλπαξίδης 15, Γαϊτανίδης 2, Γιαννουζάκος, Καραϊσκάκης 8 (2), Παπαθανασίου 8, Δάλπας 12 (2), Μπέγας 8 (2), Πολιτόπουλος 11, Τσούτσουκας 2
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 23 (3), Μπεκατώρος, Μακρής, Παππάς 2, Κατσαρές 2, Θανόπουλος, Κακλαμάνος 11 (3), Κιτσούλης 20, Καλαντζής, Χαρισμίδης 10, Ψωμάς-Λυμπάρης 2

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 90-81
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Γ.-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 25-18, 54-35, 70-60, 90-81
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 19, Τσιρώνης 2, Κυριλής, Παραπούρας 12 (3), Μπαρούχας 10 (1), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 1, Αναστασάκης 14, Ναούμης 28 (4)
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Κρομμύδας): Γκέρος 8, Τριανταφύλλου 19 (4), Αργύρης 20 (3), Αποστολάκης 11, Γεωργαντζάς 7, Αρχοντής 7, Τσέλιος 2, Σταυρόπουλος 6 (2)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 70-65
Διαιτητές: Φακίτσας-Ξέρας
Δεκάλεπτα: 18-16, 31-30, 45-45, 70-65
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 6, Μήνου, Αβοκάτος, Ελευθεριάδης 4, Γεωργιάδης 2, Νότης 2, Παρίτσης 19 (1), Πιλκούδης 2, Βενετίδης 5 (1), Γκαμούρας 20, Καντάρκος 10 (1)
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 6 (1), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 4, Μπέλλος, Μαυρίδης 4, Τράντας 8 (2), Κόττας 17, Μανδαλάκης 21 (1), Χατζόπουλος 4, Μποζίνης, Παντελίδης 1

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-64
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Δεκάλεπτα: 18-11, 38-27, 59-45, 71-64
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 12 (1), Τσινόπουλος 4, Δώδος 10 (2), Κουντουρατζόγλου 18 (1), Γκουτζιομήτρος 5 (1), Κολότσιος, Γκαβεζος 3, Απιδόπουλος 4, Γκόφας 7 (1), Σουτζόπουλος 4, Κόκουρας 4, Παουλεάνου
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 10 (1), Δήμου 7 (1), Αρνίδης 7 (1), Δεληγιάννης, Γεωργάκης 5 (1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ. 9, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 22

ANATOΛΙΑ-ΓΣΛ 61-63
Διαιτητές: Στ. Ταρενίδης, Δημάδης
ΓΣΛ (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης 8, Λεπενιώτης 13(1), Παπαχρήστος 14, Τσιαβές, Χανέλι, Γοργόλης, Σπανουλης, Μπόγδανος 7, Λαμπροπουλος 12(3), Αγγελοπουλος 4, Νταλός, Βαβάτσικος 5

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 79-82

Δεκάλεπτα: 13-15, 28-34, 51-51, 70-70 (κ.α.), 79-82.

Διαιτητές: Φούτζηλας-Τσιομπάνος.

Πολύγυρος: Πιπιλιάρης 15, Τσιμπής 13, Σιούντος 13 (1), Παπασαραφιανός 13 (3), Χαριστός Κ., Ταουκίδης, Βούλγαρης 2, Ζεμπέκης, Χρηστίδης 3, Νουκάρης 4 (1), Κοτζαγιάννης 16, Χαριστός Σ.

Καστοριά (Σιούλος): Αντωνιάδης 19 (1), Τεπετσίδης 5, Ματενίδης 19, Τερσενίδης 3, Ζυγούρας 3 (1), Ντάλης 18 (1), Τασιούδης 4, Βίτσιος, Τακίδης-, Τσώτσος 10, Τσαούσης.

H βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού 11-0 22
2. ΑΕΛ 21 10-1 21
3. ΓΣΛ 8-3 19
4. Αγρίνιο 7-4 18
5. Ερμής Λαγκαδά 7-4 18
6. Στρατώνι 6-5 17
7. Πολύγυρος 5-7 17
8. Ευκαρπία 5-7 17
9. Καστοριά 5-6 16
10. Πιερικός 5-6 16
11. Άργος Ορεστικό 5-6 16
12. Ανατόλια 4-8 16
13. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 3-8 14
14. Ιωνικός Ιωνίας 2-913
15. Τιτάνες Παλαμά 1-1012

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/1/16)

Πιερικός Αρχέλαος-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Αίολος Αστακού-Αγρίνιο
Τιτάνες Παλαμά-Ιωνικός Ιωνίας
Αργος Ορεστικό-ΑΕΛ
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά
ΓΣ Λάρισας-Ευκαρπία
Καστοριά-Ανατόλια
Ρεπό ο Πολύγυρος

Πηγή photo: Basketaki.news 
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου