Δευτέρα, 7 Δεκεμβρίου 2015

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (ΒΟΡΡΑΣ): Αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής

Η Καρδίτσα ήταν η μεγάλη κερδισμένη του 1ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας στο μεγάλο ντέρμπι του Ερμή Αγιάς και παρέμεινε αήττητη!

Στον 2ο όμιλο Βορρά της ίδιας κατηγορίας, τεράστια νίκη πήρε ο Γέφυρα, η οποία προελαύνει αήττητη και δείχνει ικανή για τη νέα άνοδο. Οι παίκτες του κόουτς Τουλούμη κινήθηκαν σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, πέρασαν από την έδρα της ΧΑΝΘ και αποσπάστηκαν δύο βαθμούς από τη δεύτερη θέση.
1ος Όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς 81-73
Μελίκη-Πτολεμαΐδα 70-63
Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζάνης 56-61
ΑΓΣΙ-Αίας Ευόσμου 79-82
Αριστοτέλης Φλώρινας-Μακεδονικός 74-92
Η βαθμολογία:
1. Καρδίτσα 16 (8-0)
2. Μακεδονικός 13 (5-3)
3. ΑΓΣΙ 13 (5-3)
4. Πρωτέας Γρεβενών 12 (5-2)
5. Αίας Ευόσμου 12 (3-4)
6. Εύαθλος 11 (3-5)
7. Σιάτιστα 11 (3-5)
8. Ερμής Αγιάς 11 (5-1)
9. Διόσκουροι Κοζάνης 11 (4-3)
10. Μελίκη 11 (3-5)
11. Αριστοτέλης Φλώρινας 9 (1-7)
12. Πτολεμαΐδα 7 (0-7)
Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12):
Ερμής Αγιάς-Πρωτέας Γρεβενών
Πτολεμαΐδα-Καρδίτσα
Διόσκουροι Κοζάνης-ΑΓΣΙ
Αίας Ευόσμου-Αριστοτέλης Φλώρινας
Μακεδονικός-Εύαθλος
Μελίκη-Πτολεμαΐδα 70-63
Διαιτητές: Σιταρίδης, Τριανταφυλλίδης.
Δεκάλεπτα: 23-20, 43-34, 52-40, 70-63.
Mελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 21 (3), Μαυρίδης 23 (3), Δημητριάδης 9 (2), Ρογκότης 2, Κοτσάμπασης 12 (2), Σταυρουλάκης 3 (1), Τζουνόπουλος, Γιαννόπουλος.
Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας 9 (2), Καλομενίδης 10, Κλωνάρας 18 (1) , Τσιαγκλαντάνος 9 (1) , Σαχπατζίδης, Πανίδης 7 (1), Πλεξίδας 3, Ματκάρης, Τούζος 7 (1), Τσολάκης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.
ΑΓΣΙ-Αίας Ευόσμου
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.
Δεκάλεπτα: 18-18, 39-39, 62-59, 79-82.
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 12, Κοντός 20 (2), Αντωνίου 5, Σκορδίλας, Πάτρας 8, Φίλιος 6, Αυγερινός 21 (2), Μάλλιος, Μάντζιος 7.
Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούτζιας 14, Καδής 5, Μπεχλιβάνης 13 (1) Μαυρίδης 18, Λύττας 7 (1), Δελίδης 8, Σικαλίδης 4, Τέντζος 13.
Αριστοτέλης Φλώρινας-Μακεδονικός 74-92 
Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας.
Δεκάλεπτα: 10-24, 37-51, 60-73, 74-92.
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 11, Κέκελης 8, Βίτκας, Παπαδημητρίου 16, Ρούζιος 14, Καραβατάκης, Κεσίδης, Παπαπαϊωακείμ 16, Συμεών, Αραπίδης 2, Μήλιος, Βασιλείου 7.
Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 8, Κοντσές Α. 11, Ντισλής 27, Μιχαηλίδης 18, Λυχριδάς 2, Κομματάς, Χαλάτσης 5, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 12, Μποβασιανός 7, Νταράκης 2, Κοντσές Β.
Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς 81-73 
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Αγραφιώτης.
Δεκάλεπτα: 19-14, 36-37, 52-60, 81-73.
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 2, Πανάρας 11 (2), Γεωργίου 21 (2), Τσιαμούρας, Αντωνίου 8 (2), Κουρέπης, Πάσσας 2, Θέος 22 (2), Παπαδόπουλος 12, Βούλγαρης, Κατσαρός, Μπρούτσος, Καμαριώτης 3 (1).
Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Μηλιώνης 10 (2), Χαλκιάς 7 (1), Γούλας 3 (1), Περωτής 17, Στεργούλας, Γκανέτσας 8 (2), Ζεϊκος, Κόμματος 17 (3), Σπανός, Δαουλάρης 11 (3), Καλεμπτζάκης.
Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζάνης 56-61
Διαιτητές: Πετανίδου, Χρυσάφης.
Δεκάλεπτα: 8-12, 21-23, 37-39, 56-61.
Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Χιώνος, Γράβας 10, Παπαθωμάς 8 (2), Ρέππας 11, Τσιαούσης 12, Καλαμπούκας 11 (2), Δεληγιάννης, Σβώλης. Καρακουλάκης 4 (1), Σερέφας, Κατσιάνης.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 2 , Σκορδάρης 9 (3), Ντόβας 21 (3), Βλάχος 19 (2), Ζολώτας 3, Νικολάου, Ανδρίτσος 7, Καρανώτας, Γκοβεδάρος, Γιαννάκης, Ατματζίδης, Τσαουσίδης.

2ος όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα:
Ασπίδα Ξάνθης – ΒΑΟ 81-62
Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη 84-80
ΑΕ Κομοτηνής – Αρετσού 81-66
Ορφέας Ν. Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνής 65-76
ΧΑΝΘ – Γέφυρα 67-83
Αγ. Βαρβάρα – Ζέφυρος 02 67-66
Ίκαροι Σερρών – Γαλάτιστα 75-71

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ 75-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-22, 34-35, 55-55, 75-71
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Γρέκος
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 15 (3), Γεωργιανός 19, Τράκας 8, Παπαδόπουλος Γ. 2, Φραγκούλης, Θολιώτης 11 (3), Γρίψιος 16 (2), Χορτομάρης, Γκουντζιάς 4, Δεληγιαννίδης, Καραμπέκης.
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Καραμουσαλίδης): Ρίζος, Κουλαξής 11 (1), Γρηγορίου 15 (1), Δάγκας 4, Γιαχανατζής 6 (1), Ακρίτιδης 6, Καρανώτας 14, Τσακίρης, Πέτρουλας 3, Καραϊσκος 12.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ- ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 65-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 34-46, 51-59, 65-76
Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαθανασίου
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 14 (2), Παππάς Δεμερτζής 12 (1), Κουτσιάντζης, Σουλούγκας 2, Χατζής 6 (1), Καβαργύρης 9, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 20 (4), Καραμπατιάκης. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 15 (1), Μπεκρής 11 (1), Στασινόπουλος 3, Λεχούδης 3, Μαγκώνης 7 (1), Χαλίλ 8, Καλαντζής 10 (2), Πασχαλινόπουλος 2, Διαμαντίδης 8 (2), Μπουντάς, Βελή 9.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ –ΒΑΟ 81-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 43-34, 65-50, 81-62
Διαιτητές: Εκιζόγλου-Χατζηχαρίδης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 9 (1), Δάτσης, Καραμπίνης 4 (1), Κέλλης 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Παλλάκης 6, Κουτσογιάννης 17 (1), Πετς 15 (1), Στεφανίδης 5 (1), Τσιώγκας, Παπαδάκης 8, Γρούδος 8.
ΒΑΟ (Κατσής): Ταζόπουλος 4, Τζουβάρας 7 (1), Λεπτοκαρίδης 16 (3), Παρασκευάς 11, Πισιώτης, Ζησόπουλος 2, Δέλας 2 Γεωργιάδης 3, Γρηγοριάδης 17.
ΧΑΝΘ – ΓΕΦΥΡΑ 67-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:21-21, 39-54, 45-72, 67-83
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοιμτζόγλου
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6 (2), Παυλέας 8(1), Λεμονιάς 3 (1), Σταματέλλος 3 (1), Ελευθεριάδης 20, Ζιάκας 6, Ερμείδης 3 (1), Παπαχρήστου,Δαβάνης 7(1), Αγγελίδης 6, Μελίδης 5.
ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Τουλούμης 24 (4), Δανάκης 12, Μωυσιάδης 2, Δώνης,Τολιόπουλος 6, Μπάρκος 2, Μυλωνίδης 19 (1),Τσακιρμπαλόγλου, Μπίσκας 9, Κουλουμπής 7, Γεράκης, Αλμπάντης.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΖΕΦΥΡΟΣ 02 67-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 33-33, 50-47, 67-66
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ (Καμαράκης): Μπάμπουλης 3, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 5 (1), Αμπελακιώτης 34 (4), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 13 (1), Χαριζάνης 2, Κάτσικας, Φασουλάς 4, Μανάκας 3.
ΖΕΦΥΡΟΣ Ο2 (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 6 (1), Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης, Κλουντζός 5, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 16 (2), Πατίκας 2, Αποστολίδης 5 (1), Μυστιλιάδης 12 (2), Λιούνης.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 84-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 47-35, 61-54, 84-80
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ-Καρακώστας
χαλκηδονα (Οκλαλιώτης): Αλεξιάδης, Μαρκίδης 4, Σιδηρόπουλος 7, Δέτσικας 10, Μπατάκος 16 (1), Σεφερίδης 2, Μακαλέκας 7, Μαραπίδης 24 (4), Ευαγγελίδης 7, Λαϊδης 2, Παπαδόπουλος 2, Τσαλώνης 3 (1).
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 1, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 11, Μακρής, Γκούμας 16 (1), Αδαμόπουλος 20 (2), Δανίκας 17, Λαζαρίδης, Πανδής 15.
Βαθμολογία:
1. Γέφυρα 18 9-0
2. ΧΑΝΘ 16 7-2
3. Ασπίδα Ξάνθης 16 7-2
4. ΓΑΣ Κομοτηνή 16 7-2
5. Ίκαροι Σερρών 15 6-3
6. Ζέφυρος 14 5-4
7. Α.Ε. Κομοτηνής 14 5-4
8. Ορφέας Ν. Σκοπού 13 4-5
9. Αρετσού 12 2-7
10. Γαλάτιστα 12 3-6
11. Αγ. Βαρβάρα 12 3-6
12. Χαλκηδόνα 11 4-5
13. ΒΑΟ 10 1-8
14. Ελευθερούπολη 10 1-8
*Η Χαλκηδόνα έχει ποινή αφαίρεσης 2 βαθμών

Επόμενη αγωνιστική (10η, 13/12):
ΓΣ Ελευθερούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
Αρετσού – Χαλκηδόνα
ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν.Σκοπού
ΒΑΟ – ΧΑΝΘ
ΚΣ Γέφυρας – Αγ. Βαρβάρα
Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών
Γαλάτιστα – ΓΑΣ Κομοτηνη
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου