Κυριακή, 20 Δεκεμβρίου 2015

A2: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής


Με το απόλυτο έκλεισε ο Φάρος Κερατσινίου το πρωτάθλημα, κερδίζοντας και μέσα στο Ψυχικό με 77-67, ενώ στις νίκες επέστρεψε και η Κύμη που δεν συνάντησε προβλήματα στην έδρα της απέναντι στην Λιβαδειά.

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε το Παγκράτι, το οποίο επέστρεψε από το -20 (43-23 στο 19') και επικράτησε του Ηρακλή στο Ιβανώφειο με 73-71 χάρη σε καλάθι του Παπαδιονυσίου στα 7'' πριν το τέλος.

Ψυχικό-Φάρος Κερατσινίου 67-77
Διαιτητές: Ψαριανός-Θεονάς-Παπαθανασίου (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-32, 44-54, 67-77.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 14, Ντ. Αχής, Μοσχοβίτης 11, Παπανικολάου 6, Δημάκος 14, Π. Αχής 2, Αγγελακόπουλος 14, Στέβοβιτς 4, Μελισσαράτος 6, Τσιώκος.
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος, Παπαμακάριος 10, Κουντουράς, Καράμπουλας 13, Μπατής 5, Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 22, Αγγελόπουλος 11, Κομποδιέτας 5, Σκορδίλης 5, Κατούφας 6.

Περιστέρι-Προμηθέας Πατρών 69-73
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος Λ.-Μακρής (Ντάβαρης)
Δεκάλεπτα: 13-16, 26-41, 52-56, 69-73.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας, Παπαδιονυσίου 13, Τσιότρας 11, Πολυτάρχου 12, Σκουλίδας 7, Ψαρόπουλος 10, Κατιάκος 4, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 12.
Προμηθέας (Γιατράς): Νοέας 3, Κουμπούρας 14, Γιαννικόπουλος, Πάνος 8, Πέττας 6, Γερομιχαλός 9, Μαναβόπουλος, Τσάμης 13, Αλίχοντζιτς 20, Σκούφης.

Δόξα Λευκάδας-Φίλιππος Βέροιας 86-55
Διαιτητές: Παγώνης-Γερακίνης-Τσιαπλής (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 25-11, 43-23, 64-40, 86-55.
Δόξα (Τακιανός): Βαγενάς 2, Τραϊανός 11, Κούτρας 11, Καρύδας 14, Πετρόπουλος 4, Χρυσόπουλος 8, Μανούσος 9, Κανονίδης 13, Κέντζο 5, Πεταλωτής, Τσαλδάρης 7, Γεωργάκης 2.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 4, Οικονομόπουλος 5, Τόκας, Δεληγεώργης 10, Ότοβιτς 14, Ναούμης 11, Κασαμπαλής 4, Σαμαράς 2, Τριχόπουλος 5, Πεχλιβάνος.

Ηρακλής-Παγκράτι 71-73
Διαιτητές: Μητσόπουλος-Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ. (Πολυχρονίδης)
Δεκάλεπτα: 20-12, 43-25, 60-52, 71-73
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματόγιαννης, Κοντόπουλος, Χείλαρης 4, Μουρατίδης 11, Γ. Αποστολίδης 12, Ντι Νούνο 22, Γκιουλέκας 2, Καραγκιολίδης 2, Κοθράς, Α. Αποστολίδης 5, Μπένας 7, Δέσπος 6.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 21, Παναγιωταράς, Παπαδιονυσίου 20, Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 4, Αντωνάκης 8 Κουτρούλιας 14, Σαχπατζίδης 6, Μήτσιαλος, Δενδρινός.

Κύμη-Λιβαδειά 92-72
Διαιτητές: Καλδίρης-Μπίκας-Καλογερόπουλος Φ. (Δεσάρτης)
Δεκάλεπτα: 25-13, 42-35, 64-52, 92-72.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 8, Μιλόσεβιτς 17, Κακιούζης 11, Παπαντωνίου 4, Καρινιάουσκας 17, Κατράνας, Γκιζόγιαννης 20, Κωνσταντακόπουλος, Σιγκούνας 5, Λόλας 10.
Λιβαδειά (Μάγειρας): Ντακούλιας, Βουκαντίνοφ 23, Τερματζίδης, Βούλγαρης 2, Χάλαρης 11, Γκαγκαλούδης 17, Μαχαίρας 15, Σταύρου, Καλαμπάκας 4.

Δούκας-Μαχητές Δόξα Πεύκων 87-79
Διαιτητές: Διαμαντής-Βαρδάλος-Κοντίλης (Ντίνος)
Δεκάλεπτα: 24-19, 50-35, 65-55, 87-79
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 22, Καυκής 3, Μιχάλογλου 2, Κουκάς 11, Κυρίτσης 22, Σπυρόπουλος 4, Καραμπάτσος 4, Περδικάρης, Παύλος 9, Μολφέτας 5, Μιλεντίγεβιτς 5.
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος 5, Στόλης, Γερομιχαλός, Ελευθεριάδης 18, Μαυρογιάννης 2, Θωμαΐδης, Τοπάλης 2, Γράβας 22, Μάρουσιτς 15, Θόρστεϊνσον 10, Λευκαδίτης 5.

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Πανερυθραϊκός 99-90 (κ.α. 82-82)
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Πουρσανίδης Κ.-Τσίμα (Θωμόπουλος)
Δεκάλεπτα: 23-26, 47-42, 64-60, 82-82, (πρτ.) 99-90.
Ευρώπη (Καραμανλής-Ντολόπουλος): Αμπατζίδης 1, Μάρτζος 10, Ονάσογλου 18, Νίκολιτς 8, Θεοδωράκος 19, Νησιώτης 22, Ζώτος 2, Κιγμέτογλου 10, Συμεωνίδης 9.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος, Μπάρδας 6, Καλλιανιώτης9, Πρίτσος 23, Γεωργοπαπαδάκος 18, Προδρόμου 15, Γιαουρτόγλου 2, Γεωργακόπουλος, Σολωμός 10, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ 7.

Βαθμολογία  (σε 11 αγώνες)
1. Φάρος 22 (11-0)
2. Κύμη 19 (9-1)
3. Προμηθέας 19 (8-3)
4. Εθνικός 18 (8-2)
5. Πανερυθραϊκός 16 (6-4)
6. Δόξα Λευκάδας 16 (6-4)
7. Μαχητές 15 (4-7)
8. Παγκράτι 14 (4-6)
9. Ηρακλής 14 (4-6)
10. Λιβαδειά 14 (4-6)
11. Ψυχικό 14 (4-6)
12. Φίλιππος Βέροιας 14 (3-8)
13. Δούκας 13 (3-7)
14. Ευρώπη 12 (2-8)
15. Περιστέρι 11 (1-9)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 9/1)
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Περιστέρι
Φίλιππος Βέροιας-Δούκας
Δόξα Λευκάδας-Ευρώπη Πευκοχωρίου
Προμηθέας Πατρών-Ψυχικό
Εθνικός-Ηρακλής
Παγκράτι-Κύμη
Λιβαδειά-Πανερυθραϊκός
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου