Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου 2016

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 14ης Αγωνιστικής


Στην παράταση πήρε τη νίκη το Ηράκλειο με το 77-74 επί του Πανελευσινιακού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Την έδρα τους υπερασπίστηκαν το Κορωπί και ο Παπάγου, ενώ εκτός έδρας νίκες πήραν ο Πανιώνιος, ο Αμύντας, η Ένωση Ιλίου και ο Χολαργός. Εξαιτίας των κακών καιρικών συνθηκών, αναβλήθηκε η αναμέτρησης Ιωνικός Νίκαιας-Εργοτέλης.

Στον 2ο Όμιλο ο Αίολος Αστακού παρέμεινε αήττητος, φτάνοντας στο 13-0 και μάλιστα με... κατοστάρα (100-54) επί του Τιτάνων Παλαμά. Μεγάλη σε έκταση νίκη εντός έδρας πήρε το Αγρίνιο και εκτός έδρας η Καστοριά. Νικητές άφησαν το γήπεδο ακόμη το Άργος Ορεστικό και ο ΓΣ Λάρισας εκτός, η ΑΕΛ και ο Πολύγυρος εντός.

Αναλυτικά:
1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Κορωπί-Φιλαθλητικός 85-78
Παπάγου-Προμηθέας Χαλ. 90-61
Κρόνος Αγ. Δημ.-Πανιώνιος 70-80
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αμύντας 42-55
Ηράκλειο-Πανελευσινιακός 77-74 (67-67 κ.δ.)
Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 73-78
Έσπερος-Χολαργός 63-69
Ιωνικός Ν-Εργοτέλης ΑΝΑΒΟΛΗ

Οι αγώνες αναλυτικά:

Κορωπί-Φιλαθλητικός 85-78
Διαιτητές: Θεονάς-Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-25, 35-34, 59-61, 85-78
ΚΟΡΩΠΙ (Δάγλας): Καράμπελας, Μελάς, Κούσουλας 20 (4), Στούκας 3 (1), Υφαντής 7 (1), Τύρλας 13, Κερασοβίτης 12, Αμπαράς 6 (1), Σκλάβος 19 (3), Χρύσης 5 (1), Σαρλής
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Κελαϊδής, Γκαβασιάδης 13 (1), Κεφάλας 2, Βαρνάβας 15 (2), Σαμοθράκης 2, Λυμπερόπουλος 9 (2), Λεγκίκας 28 (6), Πανταζής, Αγγελόπουλος, Οκεκουοϊέν

Κρόνος-Πανιώνιος 70-80
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 21-24, 39-46, 60-63, 70-80
ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 2, Μητσάκης 12, Ξιούρας, Νικατζάμ 10, Ζούκας 8, Κόης, Φρουσκλιάς 10, Χαλβατζής 11, Γιαννόπουλος 13, Ματαλιωτάκης 4, Περαντωνάκης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 2, Πρισκομάτης 3, Βλάχος 1, Τσουράκης, Κόκκαλης 18, Ζώρζος, Μανσαράι 11, Μίχαλος 11, Φιλιππάκος 11, Μουρίκης, Τσιάκος 19, Αναγνωστάκης 4

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Αμύντας 42-55
Διαιτητές: Καραβίτης-Καρδάρης
Δεκάλεπτα: 9-13, 22-27, 32-47, 42-55
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 5 (1), Πασπαλάς 9, Σταμάτης, Καννάς, Βούζας, Βουρλίτης 8 (1), Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 9, Δαρμογιάννης 1, Αντωνούσος 2, Τζέμης 8
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 6, Αγγελόπουλος 10, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 12 (1), Μαντζούρος 2, Βαρδιάνος, Πίνης 8, Κουκουνιάς 8 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής 2, Καμπούρης 2

Ηράκλειο-Πανελευσινιακός 77-74
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 12-25, 33-42, 50-56, 67-67 (κ.α.), 77-74
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αγαπιάδης 4, Κίτσος-Καλυβιανάκης, Αυγενικός 8, Σπυριδάκης 1, Καραδολάμης 10 (1), Κουπίδης 19 (3), Μαραγκάκης 3, Λιανός 22 (2), Κυρίτσης, Πάλλης 10.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 3, Μιχαλούτσος 7 (1), Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 22 (1), Ντέντα 4, Ζούμπος 14, Ηλιάδης Η. 4, Δούκας, Μπένος 6, Μαντζιώρης 14 (1).

Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 73-78
Δεκάλεπτα: 16-21, 38-46, 56-62, 73-78
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μηλαπίδης
NIKHAMAΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 6 (2), Οικονομόπουλος 15, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 5, Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 19 (1), Ατζαμόγλου 7 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης 9, Τσέκενης Α., Μαύρος 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Βαϊδάκης 8, Μπέλλας Γ. 12 (2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 10 (2), Ραλλάκης 2, Τσολάκης 13 (1), Μπασδέκης 4, Μπέλλας Ο. 8, Σκορδάς 9 (1), Κόκκας 8, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Χολαργός 63-69
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσος.
Δεκάλεπτα: 15-22, 29-33, 43-43, 63-69
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φρατζής 5 (1), Στυλίδης 9 (1), Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 7, Τρυφωνόπουλος 8, Αγγελόπουλος 7 (1), Καραβανάς 8, Γκόβας, Ψαρόπουλος 12, Μακρής
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 2, Φωτητζόγλου 15 (1), Παππάς 7 (1), Αγόρης 9 (3), Καρτέρης, Μουμπάρακ 17 (5), Καραμπάς 6 (1), Δρόσος, Γραμματίκας, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 13

Η Βαθμολογία

1 Ηράκλειο 25
2. Πανιώνιος 24
3.Αμύντας 24
4. Πανελευσινιακός 23
5. Ιωνικός Νικαίας 23
6. Χολαργός 22
7. Φιλαθλητικός 22
8. Κορωπί 21
9. Παπάγος 21
10. Ένωση Ιλίου 21
11. Εργοτέλης 19
12. Έσπερος ΑΟΠΑ 19
13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 17
15. Νίκη Αμαρουσίου 17
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 16

*Ιωνικός Νίκαιας και Εργοτέλης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/1)

Φιλαθλητικός-Παπάγος
Προμηθέας Χαλ.-Εσπερος ΑΟΠΑ
Εργοτέλης-Κορωπί
Πανιώνιος-Ιωνικός Νίκαιας
Αμύντας-Κρόνος
Πανελευσινιακός-Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ενωση Ιλίου-Ηράκλειο
Χολαργός-Νίκη Αμαρουσίου

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-61

Αίολος Αστακού-Τιτάνες Παλαμά 100-54

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Άργος Ορεστικό 67-77

ΑΕΛ-Στρατώνι 84-78

Ερμής Λαγκαδά-ΓΣ Λάρισας 58-69

Ευκαρπία-Καστοριά 54-70

Πολύγυρος-Ιωνικός Ιωνίας 71-68

Ρεπό Ανατόλια

Οι αγώνες αναλυτικά

AΓΡΙΝΙΟ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 81-61

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καλογιάννης

Δεκάλεπτα: 26-22, 48-35, 64-41, 81-61

Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 2, Μπερερής 4, Παραπούρας 14(2), Ναούμης 18(5), Μπαρούχας 1, Σκαρλάτος 4, Μήτσου 14 (2), Κόκκιος, Γεωργούλας 12(2), Αναστασάκης 12, Πουρνάρας

Πιερικός (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Σουκάρας, Γκοντόπουλος 12(1), Γκογκίδης 7 (1), Παπαδόπουλος 5, Ζησόπουλος, Παρμαξίδης 4(1), Ασημάκης 29(5), Μουρίκας 2, Καλτσουνάς, Οικονόμου

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 100-54
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 27-8, 48-22, 77-33, 100-54
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (1), Καλισώρας 4 (1), Μακρής 4, Παππάς 13 (2), Κατσαρές 6, Θανόπουλος 5 (1), Κακλαμάνος 18, Κιτσούλης 13, Καλαντζής, Καραγιώργος 4, Λυμπάρης 10, Δουρούκης 11 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Φαλιάκας 2, Αρχοντής 3 (1), Γεωργαντζάς 10 (1), Ζαγάνας, Ξένος 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αργύρης 12 (2), Χουχούμης 5 (1), Γκέρος, Αποστολάκης 9.

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 67-77
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρας
Δεκάλεπτα: 15-22, 35-33, 52-51, 67-77
ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Μπάλτου): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Παπαβασιλείου, Γαϊτανίδης, Γιαννουζάκος 8 (2), Γαρέζος 7 (1), Καραϊσκάκης 2, Παπαθανασίου, Δάλπας 10 (2), Τσουτσούκας, Πολιτόπουλος 7, Γιαννούλης 17.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 1, Κίτσιου, Μιχαηλίδης, Μπέλλος, Μαυρίδης 14, Τράντας 5, Κόττας 27 (5), Μανδαλάκης 26 (2), Χατζόπουλος 4, Μποζίνης, Παντελίδης

ΑΕΛ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 84-78
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-10, 32-28, 55-46, 84-78
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 16 (4), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 14 (2), Κουτίνας 15 (1), Κονδυλόπουλος 3 (1), Παπανικολάου, Μαλτέσιος 10, Πολίτης 20 (3), Παπακώστας 4, Φιλιππόπουλος 2
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 14, Δήμου 13 (4), Δεληγιάννης, Γεωργάκης 13, Αρνίδης 3, Φλιάτης Ι. 11, Φλιάτης Γ. 18 (1), Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 2

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 58-69
Διαιτητές: Τσιαπλής-Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 16-16, 32-33, 40-52, 58-69
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 9 (1), Ακεψιμαΐδης 9 (1), Ελευθεριάδης 3, Γεωργιάδης 3, Νώτης 5, Παρίτσης 6, Γκαμούρας 17, Καντάρκος 6 (1)
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης, Λεπενιώτης 14 (1), Γοργόλης, Παπαχρήστος 5, Μπόγδανος 15 (2), Λαμπρόπουλος 13 (2), Τσιαβές 8 (1), Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 6 (1), Χανέλλι, Σπανούλης, Νταλός

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 54-70
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Παργιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 43-53, 54-70
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 12 (1), Τσινόπουλος 7 (1), Δώδος 3, Κουντουρατζόγλου 11 (1), Γκουτζιομήτρος 2, Γκαβέζος, Γκόφας 10, Κόκουρας 8, Απιδόπουλος 1, Κολότσιος, Παουλεάνου, Μανδάνης.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 8 (2), Κρανιάς, Τεπετίδης 17 (2), Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος 9 (1), Τερσενίδης 4, Ντάλλης 17 (1), Τασιούδης, Τσότσος 3, Βοϊβατόπουλος 2, Τακίδης, Τσαούσης.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 71-68
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Δεκάλεπτα: 14-10, 36-21, 55-48, 71-68
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς–Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 16 (1), Τσιμπής 12 (1), Τσιούντος, Παπασαραφιανός 7 (1), Μυλωνάς, Χαριστός Κ., Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 5 (1), Χρηστίδης, Νουκάρης 17 (5), Κοτζαγιάννης 14, Χαριστός Σ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 28 (3), Παναγιώτου 9, Τάκης, Βάλλιος, Τοπουζίδης, Σιδηροηλίας 2, Μαυροκεφαλίδης, Μαλολάρι, Μούκας 21, Σαρρής, Κρομήδας 8



Η βαθμολογία

1.Αίολος Αστακού 26

2.ΑΕΛ 24

3.ΓΣ Λάρισας 23

4.Αγρίνιο 21

5.Ερμής Λαγκαδά 21

6.Καστοριά 20

7.Άργος Ορεστικό 20

8.Πολύγυρος 19

9.Στρατώνι 19

10.Πιερικός Αρχέλαος 19

11.Ευκαρπία 19

12.Ανατόλια 17

13.Ιωνικός Ιωνίας 16

14.ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 16

15.Τιτάνες Παλαμά 14

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/1)

Πιερικός Αρχέλαος-Αίολος Αστακού
Τιτάνες Παλαμά-Πολύγυρος
Αργος Ορεστικό-Αγρίνιο
Στρατώνι-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
ΓΣ Λάρισας-ΑΕΛ
Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά
Ιωνικός Ιωνίας-Ανατόλια
Ρεπό η Ευκαρπία
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου