Δευτέρα, 1 Φεβρουαρίου 2016

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής


Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου Ομίλου στη Β΄Εθνική Κατηγορία Ανδρών. Ο Πανιώνιος επικράτησε με 88-70 του Κορωπίου και ο Αμύντας με 62-54 του Ιωνικού Ν. Στον 2ο Όμιλο, ο πρωτοπόρος Αίολος Αστακού πήρε τη νίκη στην έδρα του Άργους Ορεστικού με 65-46.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα 16ης αγωνιστικής:


Προμηθέας Χ.-Φιλαθλητικός 72-84

Εργοτέλης-Παπάγου 63-67

Πανιώνιος-Κορωπί 88-70

Αμύντας-Ιωνικός Ν. 62-54

Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-75

Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 70-73

Έσπερος-Νίκη Αμαρουσίου 61-56

Χολαργός-Ηράκλειο (Αναβλήθηκε)

Οι αναμετρήσεις της 16ης Αγωνιστικής:
Πανιώνιος – Κορωπί 88-70

Δεκάλεπτα: 22-16, 47-33, 69-50, 88-70

Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 4, Παπαρέγκας 8 (2), Ζώρζος 4, Βλάχος 2, Τσουράκης 2, Κόκκαλης 19 (3), Μανσαράι 2, Μίχαλος 16 (3), Φιλιππάκος 17 (2), Μουρίκης 1, Τσιάκος 6, Αναγνωστάκης 5 (1).

ΚΟΡΩΠΙ (Δάγλας): Καράμπελας, Μελάς 21 (3), Κούσουλας 9, Στούκας 5 (1), Υφαντής 6, Τύρλας 11 (1), Αμπαράς, Σκλάβος 8, Χρύσης 9, Κατσαρής.

Αμύντας – Ιωνικός Νικαίας 62-54

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Διμπινούδης

Δεκάλεπτα: 12-18, 35-32, 46-43, 62-54

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 16 (1), Αγγελόπουλος 4, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 16 (1), Ματζούρος 1, Βαρδιάνος 9 (1), Πίνης, Κουκουνιάς 13 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 3 (1), Βογιατζής, Καμπούρης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 3 (1), Κούτουλας 4 (1), Γεωργοπαπαδάκος 7, Ντιπ 2, Μούκας, Ρεκουνιώτης 3, Τασόπουλος 14, Γκιουζέλης 8 (2), Λυκογιάννης 5 (1), Βεσκούκης 8 (1).

Πανελευσινιακός – Κρόνος 64-75

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τσάτσης

Δεκάλεπτα: 17-15, 36-36, 50-59, 64-75

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 7, Μιχαλούτσος 4, Ηλιάδης Β. 2, Μποχωρίδης 24 (3), Ντέντα, Σπηλιόπουλος 6 (2), Γκουαλτιέρι, Ηλιάδης Ηλ. 7 (1), Δούκας, Μπένος 6, Μαντζιώρης 8.

ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας 9 (1), Στραγανιώτης 5 (1), Μητσάκης 10 (2), Ξιούρας 5 (1), Νικατζάμ 6, Ζούκας 16, Κόης, Φρουσκλιάς 19 (2), Χαλβατζής 2, Γιαννόπουλος 3 (1), Περαντωνάκης, Ανδρεάτος.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Φιλαθλητικός 72-84

Διαιτητές: Παυλόπουλος,Γιακείμη

Δεκάλεπτα: 20-24, 44-42, 54-63, 72-84

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 1, Καραθανασόπουλος 8 (2), Σαμιώτης 1, Αλεξόπουλος 5, Σιδέρης 3, Βαρσαμούλης 6 (2), Καρούζος 13 (3), Παπαθανασόπουλος 6, Ζερβός 2, Ρώσσης, Ανδρουλάκης 15 (2), Μαλούκος 12.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου, Κελαϊδής 8 (2), Γκαβασιάδης 25 (3), Κεφάλας 7 (1), Λιακόπουλος, Βαρνάβας 13, Σαμοθράκης 20, Πανταζής, Λεγκίκας 10 (1).

Ένωση Ιλίου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 70-73
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Χρηστίδης Ηλ.

Δεκάλεπτα: 14-17, 31-30, 42-54, 70-73

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Βαϊδάκης 14 (1), Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 4, Φουντάς 2, Ραλλάκης, Τσολάκης 14, Μπασδέκης 8 (1), Μπέλλας Οδ. 20 (1), Κόκκας, Στρατομήτρος 3, Σκορδάς, Γεωργιάδης.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 12 (1), Πασπαλάς 5, Παπαζαφειρόπουλος 3, Σταμάτης 14 (2), Καννάς, Βούζας 4 (1), Βουρλίτης 5 (1), Δορκοφίκης 14, Μιχαλόπουλος 14, Δαρμογιάννης 2, Αντωνούσος, Τζέμης.

Εργοτέλης – Παπάγος 63-67
Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρακάσης

Δεκάλεπτα: 17-17, 29-33, 46-48, 63-67

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Τσερκιτσόγλου 5 (1), Σακελλαράκης 9, Καρακωνσταντάκης 2, Βασιλειάδης 1, Πετράκης 22 (4), Αρναουτάκης 5, Σκλήβας 4, Καραλής 15 (1).

ΠΑΠΑΓΟΣ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης, Κατσαντώνης, Αποστολίδης 7 (1), Δέδες 10 (2), Τζιβελέκας 5 (1), Διαμαντόπουλος 11 (1), Σιούτης 11, Αρσένης 3 (1), Υφαντής, Ρουμπέας, Δορκοφίκης 20.

Έσπερος ΑΟΠΑ –Νίκη Αμαρουσίου 61-56

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Μαγκαφάς.

Δεκάλεπτα: 16-13, 29-27, 45-44, 61-56.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ: Φραντζής 4 , Στυλίδης 12 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 5 (14ριμπάουντ), Γκόβας 27 (5τρ., 5ριμπ., 4ασ., 3λ.), Ψαρόπουλος 5 (4ριμπ., 4λ.), Μακρής 2.

ΝΙΚΗ ΑΜ.: Οικονομόπουλος 7 (1), Θωμόπουλος 2, Παβλίσεβιτς 8, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 17 (3), Ατζαμόγλου, Σταθόπουλος 1, Σαλτουρίδης 7, Τσεκένης 2, Μούγιος 2, Μαύρος 6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (16 Αγώνες)

1 Αμύντας 28 (12-4)

2. Πανιώνιος 28 (12-4)

3. Ηράκλειο 27 (12-3)

4. Πανελευσινιακός 26 (10-6)

5. Ιωνικός 25 (10-5)

6. Παπάγος 25 (9-7)

7. Φιλαθλητικός 25 (9-7)

8. Χολαργός 24 (9-6)

9. Κορωπί 24 (8-8)

10. Ένωση Ιλίου 23 (7-9)

11. Έσπερος ΑΟΠΑ 22 (6-10)

12. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 22 (6-10)

13. Εργοτέλης 21 (6-9)

14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 20 (4-12)

15. Προμηθέας Χαλανδρίου 19 (3-13)

16. Νίκη Αμαρουσίου 19 (3-13)

*Ηράκλειο, Ιωνικός, Χολαργός και Εργοτέλης έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 7/2)

Φιλαθλητικός-Εργοτέλης

Παπάγος-Πανιώνιος

Κορωπί-Αμύντας

Ιωνικός Νίκαιας-Πανελευσινιακός

Κρόνος-Ενωση Ιλίου

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Χολαργός

Ηράκλειο-Εσπερος ΑΟΠΑ

Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 16ης αγωνιστικής:


Άργος Ορεστικό-Αίολος Αστακού 46-65

Πολύγυρος - Ανατόλια 67-55

Στρατώνι-Αγρίνιο 89-82 παρ. (79-79 κ.α.)

Τιτάνες Παλαμά-Πιερικός 73-79

ΓΣΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 75-71

Καστοριά-ΑΕΛ 73-59

Ιωνικός - Ευκαρπία 77-74

Οι αναμετρήσεις της 16ης Αγωνιστικής:

Άργος Ορεστικό-Αίολος Αστακού 46-65
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης

Δεκάλεπτα: 5-17, 18-28, 31-52, 46-65

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 7 (1), Μιχαηλίδης 6 (2), Κίτσιου, Μπέλλος 2, Μαυρίδης 2, Τράντας 9 (3), Μανδαλάκης 5, Κόττας 13, Μποζίνης 2.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 9 (1), Μπεκατώρος, Παππάς 2, Κατσαρές 3 (1), Θανόπουλος, Κακλαμάνος 25 (6), Κιτσούλης 10, Καλαντζής, Μακρής 4, Λυμπάρης 12, Δουρούκης.

Πολύγυρος - Ανατόλια 67-55

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ζάχαρη

Δεκάλεπτα: 23-17, 39-30, 47-38, 67-55

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ: Πιπιλιάρης 25, Τσιμπής 3, Τσιούντος 3, Παπασαραφιανός 4, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 2, Βούλγαρης, Ζειμπέκης 9(3), Χρηστίδης, Νουκάρης, Κοτζαγιάννης 21, Χαριστός Στ.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ: Ζαφειρούδης, Κάτζιας 25(1), Δοξάκης, Σιώπης 2, Γαλανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 7(1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης, Βρεττάς, Σιώμος 4, Βεργίνης 15(1).

Στρατώνι-Αγρίνιο 89-82 παρ. (79-79 κ.α.)
Διαιτητές: Λόρτος, Τζιβελεκίδου.

Δεκάλεπτα: 17-28, 43-44, 61-61, 79-79 (κ.α.), 89-82.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 14 (2), Δήμου 18 (4), Τζουβάρας 1, Γεωργάκης 16 (1), Αρνίδης, Φλιάτης Ι. 7 (1), Φλιάτης Γ. 7, Χαντζίδης 3, Δασκαλόπουλος 23.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Κυριλής 6, Μπερερής 12, Παραπούρας 8 (1), Ναούμης 17 (1), Μπαρούχας 1, Σκαρλάτος, Μήτσου 10 (3), Γεωργούλας 16 (2), Αναστασάκης 12, Πουρνάρας.

Τιτάνες Παλαμά-Πιερικός 73-79

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 14-20, 31-36, 51-57, 73-79.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Φαλιάκης 5 (1), Τριανταφύλλου 22 (4), Γεωργαντζάς 16 (1), Τσέλιος 6 (2), Σταυρόπουλος, Αργύρης 4, Χουχούμης 14 (2), Αποστολάκης 7, Αρχοντής.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 16 (3), Παρμακτσίδης 5 (1), Γκογκίδης 17 (1), Παπαδόπουλος, Σουκάρας, Ασημάκης 26 (2), Ζησόπουλος 3 (1), Μουρίκας, Οικονόμου 12, Τοπούζης.

ΓΣΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 75-71

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας.

Δεκάλεπτα: 19-23, 32-33, 50-50, 75-71.

ΓΣΛ (Πρίμορατς): Λεπενιώτης 11 (3), Παπαχρήστος 15 (3), Λαμπρόπουλος 3 (1), Μπόγδανος 10 (1), Τσιαβές 11 (2), Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 17 (4), Γογργόλης, Σπανούλης, Νταλός.

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Δικταπανίδης 2, Καλπαξίδης 20, Γαϊτανίδης 6(2), Γαρέζος 3(1), Παπαθανασίου 4, Γιαννουζάκος 12(3), Μπέγος 13(4), Πολιτόπουλος 11.

Καστοριά-ΑΕΛ 73-59

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τζίμα.

Δεκάλεπτα: 10-20, 30-36, 52-48, 73-59

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 16, Λέκκος, Ματενίδης 6, Γυμνόπουλος 3, Τερσενίδης, Δίτσιος, Ντάλης 14 (1), Τασιούδης 12, Τεπετίδης 5 (1), Τσότσος 8, Βοϊβατόπουλος 9.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 9 (3), Τζήμας, Τσούτσος 14 (2), Κουτίνας, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 9 (2), Μαλτέσιος 5, Πολίτης 7 (1), Παπακώστας 9, Φιλιππόπουλος.

Ιωνικός - Ευκαρπία 77-74

Διαιτητές: Τζιτζιμάλης - Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 23-14, 39-32, 58-46, 77-74

ΙΩΝΙΚΟΣ: Πριμεράκης, Πρωτούλης 20(2), Παναγιώτου 17(3), Τάκης 3, Βάιος, Πονόπουλος, Σιδεροηλίας 1, Μαυροκεφαλίδης, Βούκας 20(3), Σαρρής 3(1), Κρομμύδας 13.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ: Ματενίδης 8(2), Τζινόπουλος 8 (2), Δώδος, Κουντουρατζόγλου 33 (1), Κουτσιομήτρος 8(1), Γκαβέζος, Απιδόπουλος 1, Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 4(1), Κόκουρας 6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Αίολος Αστακού 30

2. ΑΕΛ 27

3. ΓΣΛ 26

4. Ερμής Λ. 23

5. Άργος Ορεστικό 23

6. Στρατώνι 23

7. Αγρίνιο 23

8. Καστοριά 23

9. Πολύγυρος 22

10. Πιερικός/Αρχέλαος 22

11. Ευκαρπία 20

12. Ανατόλια 20

13. Ιωνικός 19

14. ΕΑΚ 18

15. Τιτάνες Π. 17

Επόμενη Αγωνιστική (17η Αγ., 7/2)
Πιερικός/Αρχέλαος – Άργος Ορεστικό

Αίολος Αστακού – Στρατώνι

ΑΟ Αγρινίου – ΓΣΛ 1928

ΕΑΚ Θεσ/νίκης – ΑΣ Καστοριάς

ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας

ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΟ Πολυγύρου

ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου