Τρίτη, 9 Φεβρουαρίου 2016

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 17ης Αγωνιστικής


Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής των ανδρών έχουν ως εξής:

Φιλαθλητικός-Εργοτέλης 64-61
Παπάγου-Πανιώνιος 72-77
Κορωπί-Αμύντας 110-104, 86-86 (κ.α.)
Ιωνικός Ν.-Πανελευσινιακός 80-72
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ένωση Ιλίου 65-60
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Χολαργός 70-81
Ηράκλειο-Έσπερος 87-78
Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 83-72

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Χολαργός 70-81
Διαιτητές: Σκούτας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 19-24, 35-37, 44-62, 70-81
Ικαρος Ν.Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 4, Πασπαλάς 6, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 15, Καννάς, Βούζας 10 (2), Βουρλίτης 7, Δορκοφίκης 12, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 7 (1), Αντωνούσος 3 (1), Γιαννακοδήμος.
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 13, Φωτητζόγλου 8 (1), Παππάς 6 (2), Αγόρης, Καρτέρης 9 (3), Μουμπάρακ 12 (2), Καραμπάς 10, Γραμματίκας 9 (2), Δρόσος 1, Μπουργανός 2, Γιανναλέτσος 11 (1).

Ιωνικός Ν.-Πανελευσινιακός 80-72
Διαιτητές: Διαμαντής-Παπαφωτίου.
Δεκάλεπτα: 24-22, 42-43, 48-54, 80-72.
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 11 (1), Κούτουλας 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος, Ντιμπ 10 (1), Μούκας, Μπολάτογλου, Ρεκουνιώτης, Τασόπουλος 13, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 17 (1), Βεσκούκης 22 (3).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 14 (1) Μιχαλούτσος 3, Ηλιάδης Β. 5(1), Μποχωρίδης 23(2), Ντέντα 4, Ηλιάδης Η. 4, Μπένος 6, Ματζιώρης 11 (1).

Κορωπί - Αμύντας 110-104 (88-88 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 22-26, 48-46, 70-61, 88-88. Παρ: 110-104
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μηλαπίδης
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης 9 (3), Μελάς 18 (5), Κούσουλας 22 (1), Στούκας, Υφαντής, Τύρλας 9, Κερασοβίτης 19 (3), Αμπαράς 2, Σκλάβος 23 (1), Χρύσης 8, Καράμπελας, Κάτσαρης
Αμύντας (Ζαβός): Αγγελόπουλος 15 (1), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 23 (1), Ματζούρος 2, Βαρδιάνος 11 (1), Πίνης 10 (2), Κουκουνιάς 9 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 16 (3), Βογιατζής 9, Καμπούρης 4

Ηράκλειο-Έσπερος 87-78
Δεκάλεπτα: 23-17, 45-35, 66-61, 87-78.
Διαιτητές: Στρέμπας, Πολυχρόνης.
Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδάκης 5 (1), Αγαπιάδης, Φραγκιαδάκης, Αυγενικός 6, Σπυριδάκης 3 (1), Καραδολάμης 11, Κουπίδης 9 (1), Μαραγκάκης 4, Κίτσος 2, Λιανός 30, Κυρίτσης 1, Πάλλης 16.
Έσπερος Π. (Κεσαπίδης): Φραντζής 8 (2), Στυλίδας, Μαγιντόμπε 8, Κελεσίδης 11 (1), Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος 11, Καραβανάς 4, Γκόβας 19, Ψαρόπουλος 15 (1), Μακρής 2.

Φιλαθλητικός - Εργοτέλης 64-61
Δεκάλεπτα: 17-10, 36-26, 52-41, 64-61.
Διαιτητές: Μπούσιας, Κωνσταντινίδου
Φιλάθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 15, Κελαϊδής 3(1), Γκαβασιάδης 2, Κεφάλας 6(2), Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9, Σαμοθράκης 11, Λεγκίκας 18(1), Αγγελόπουλος.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθανάνης 6(2), Πετράκης 16(4), Σακελλαράκης 8(2), Καρακωνσταντάκης 3(1), Βασιλειάδης 8, Αρναουτάκης 6, Σκλήβας 4, Καραλής 10(2).

Παπάγος-Πανιώνιος 72-77
Δεκάλεπτα: 19-19, 37-33, 55-54, 72-77
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Ζαχαρής
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 10 (2), Αποστολίδης, Δέδες 5 (1), Τζιβελέκας 6 (2), Διαμαντόπουλος 17 (2), Σιούτης 8 (1), Αρσένης 7 (1), Υφαντής 3, Δορκοφίκης 16.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 1, Παπαρέγκας, Ζώρζος, Βλάχος 8 (1), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 22 (2), Μανσαράι 13 (1), Μίχαλος 14 (2), Φιλιππάκος 6, Μουρίκης 2, Τσιάκος 7 (1), Αναγνωστάκης 2

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ένωση Ιλίου 65-60
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-28, 51-48, 65-60
Διαιτητές: Τσαρούχα, Τσαχάκης
Κρόνος Αγ. Δημ.(Σαββάτης):Μπάλας 7, Στραγανιώτης 9 (2), Μητσάκης 3 (1), Ξιούρας 3 (1), Νικατζάμ, Ζούκας 1, Κόης 2, Φρουσκλιάς 18 (3), Χαλβατζής 3, Γιαννόπουλος 7 (1), Ματλιωτάκης 12, Περαντώνακης.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 10 (1), Γ.Μπέλλας 12 (2), Καπινιάρης 2, Φούντας 6 (2), Ραλλάκης 3, Τσολάκης 14, Βασδέκης, Ο.Μπέλλας 10 (1), Στρατομήτρος, Σκορδάς 3, Γεωργιάδης.

Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 83-72
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 30-20, 48-33, 68-49, 83-72
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 20(1), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 16(2), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 22(1), Ατζαμόγλου 3(1), Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης 12, Τσέκενης Α. 1, Μούγιος, Μαύρος 5.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 7(2), Σαμιώτης 3, Αλεξόπουλος 4, Σιδέρης 8(2), Βαρσαμούλης, Καρούζος 17(2), Παπαθανασόπουλος, Ζερβός 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 13(1), Μαλούκος 8.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):
1.Ηράκλειο 30
2.Πανιώνιος 30
3.Αμύντας 29
4.Ιωνικός Νικαίας 29
5.Χολαργός 28
6.Φιλαθλητικός 27
7.Πανελευσινιακός 27
8.Κορωπι 26
9.Παπάγου 26
10.Ένωση Ιλίου 24
11.Κρόνος Αγ.Δημ. 24
12.Εργοτέλης 23
13.Έσπερος Πατρών 23
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 21
15.Νίκη Αμαρουσίου 21
16.Προμηθέας Χαλανδρίου 20

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (14/02)
Πανιώνιος-Φιλαθλητικός
Αμύντας-Παπάγος
Πανελευσινιακός-Κορωπί
Ενωση Ιλίου-Ιωνικός Νικαίας
Χολαργός-Κρόνος
Εσπερος-Ικαρος Ν.Σμ.
Νίκη Αμαρουσίου-Ηράκλειο
Εργοτέλης-Προμηθέας Χ.

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Αργος Ορεστικό 54-66
Αίολος Αστακού-Στρατώνι 82-55
Αγρίνιο-ΓΣ Λάρισας 72-67
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Καστοριά 72-74
Ερμής Λαγκαδά-Ιωνικός Ιωνίας 68-66
Ευκαρπία-Πολύγυρος 78-70
Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά 87-66
Ρεπο: ΑΕΛ

Ερμής Λαγκαδά-Ιωνικός Ιωνίας 68-66 
Δεκάλεπτα: 9-19, 28-25, 47-46, 68-66 
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Φουτζήλας 
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 10 (2), Ελευθεριάδης 1, Γεωργιάδης 2, Νώτης 8, Παρίτσης 5, Πιλκούδης 2, Βενετίδης 3 (1), Γκαμούρας 15, Μίνου 2, Καντάρκος 20 (3). 
Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Μιτακίδης, Πρωτούλης 34 (3), Παναγιώτου 11 (2), Τάκης 2, Βάλλιος 3 (1), Σιδηροηλίας 6, Μαυροκεφαλίδης, Σαρρής, Κρομμύδας 10.

Αίολος Αστακού-Στρατώνι 82-55

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 20-20, 40-26, 63-36, 82-55.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (2), Kαλισώρας, Παππάς 2, Κατσαρές 10 (1), Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 18 (4), Κιτσούλης 6, Καλαντζής, Καραγιώργος, Μακρής 10, Λυμπάρης 20, Δουρούκης 2.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 4, Δήμου, Τζουβάρας 2, Ρέμπελος 2, Γεωργάκης 5 (1), Αρνίδης 15 (2), Φλιάτης Ι. 4, Παπάς 3, Φλιάτης Γ. 2, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 18 (1).

Πιερικός-Άργος Ορεστικό 54-66


Διαιτητές: Πανταζής, Λόρτος.

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-32, 38-50, 54-66.

Πιερικός (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης 2, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 5 (1), Παρμακτσίδης 6, Γκογκίδης, Παπαδόπουλος, Σουκάρας, Ασημάκης 17 (3), Ζησόπουλος, Μουρίκας, Οικονόμου 2, Τοπούζης 7.

Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης, Μιχαηλίδης 4, Κίτσιου, Μπέλλος, Μαυρίδης 17, Τράντας 10 (2), Μανδαλάκης 9, Κόττας 26 (2), Μποζίνης, Παντελίδης.

Αγρίνιο-ΓΣΛ 72-67

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Κυριακόπουλος.

Δεκάλεπτα: 19-23, 37-38, 52-52, 72-67.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Παραπούρας 1, Μπερερής 17, Μπαρούχας 2, Σκαρλάτος 2, Μήτσου 11 (2), Κυριλής, Γεωργούλας 4, Αναστασάκης 11, Πουρνάρας, Κόκιος, Ναούμης 26 (6).

ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Λεπενιώτης 8, Παπαχρήστος 10, Λαμπρόπουλος 5, Μπόγδανος 14, Τσιαβές, Αγγελόπουλος 15, Βαβάτσικος 5, Γογργόλης 1, Σπανούλης 4, Νταλός 5, Χανέλι.

Ευκαρπία-Πολύγυρος 78-70

Διαιτητές: Ντούρας, Ρούκας.

Δεκάλεπτα: 20-13,32-32, 53-45, 78-70.

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 11 (1), Τσινόπουλος 4, Δώδος 12 (2), Κουντουρατζόγλου 19 (1), Γκουτζιομήτρος 5 (1), Γκαβέζος, Γκόφας 6 (1), Κόκουρας 8, Απιδόπουλος 2, Κολότσιος, Σουτζόπουλος 11 (2).

Πολύγυρος (Πεγιάς, Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 14, Τσιμπής 18 (3), Τσιούντος 21, Παπασαραφιανός, Χαριστός Κ., Ταουκίδης, Βούλγαρης, Ζειμπέκης 7 (1), Χρηστίδης 3, Κοτζαγιάννης 7, Χαριστός Στ. 

Ανατόλια - Τιτάνες Παλαμά 87-66
Δεκάλεπτα: 25-11, 47-37, 67-40, 87-66.

Ανατόλια (Γκαϊτατζης): Γκάτζιας 20, Δοξάκης 4, Σιώπης 14, Γαλανίδης 12 (2), Τριανταφυλλίδης 6 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 3, Βρεττάς, Σιώμος 16, Βεργίνης 12.

Τιτάνες Π. (Μάμος): Αρχοντής, Τριανταφύλλου 27 (4), Γεωργαντζας 28 (3), Ζαγανάς 2, Τσέλιος 2, Σταυρόπουλος 3 (1), Παλιάκης , Αποστολάκης 4.

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Καστοριά 72-74 (3 παρ.)


Δεκάλεπτα: 10-16, 22-23, 34-34, 57-57 (κ.δ.), 66-66 (Α' παρ.), 68-68 (Β' παρ.), 72-74.

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

ΕΑΚ (Τσούρμας): Καλπαξίδης 32, Παπαθανασίου 8, Βάλπας 3 (1), Μπέγας 7 (1), Πολιτόπουλος 11, Γιαννουζάκος 9 (1).

Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 15 (4), Γυμνόπουλος 11 (3), Τερσενίδης 8 (1), Ντάλλης 16 (2), Τσότσος 13, Βοϊβατόπουλος 11.

Η βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού 32
2. ΑΕΛ 27
3. ΓΣ Λάρισας 27
4. Ερμής Λαγκαδά 25
5. Καστοριά 25
6. Αγρίνιο 25
7. Αργος Ορεστικό 25
8. Στρατώνι 24
9. Πολύγυρος 23
10. Πιερικός Αρχέλαος 23
11. Ευκαρπία 22
12. Ανατόλια 22
13. Ιωνικός Ιωνίας 20
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης 19
15. Τιτάνες Παλαμά 18

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (14/2)
Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος
ΓΣ Λάρισας-Αίολος Αστακού
Καστοριά-Αγρίνιο
Ιωνικός Ιωνίας-ΑΕΛ
Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά
Ανατόλια-Ευκαρπία
Αργος Ορεστικό-Τιτάνες Παλαμά
Ρεπό: ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου