Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 18η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:
1ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Μανδραϊκός - Οίαξ Ναυπλίου 78-54
Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 44-60
Πεντέλη - Χαρίλαος Τρικούπης 60-59
Σπαρτιατικός - Πόλις Καλλιθέας 75-82
ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ - Ακράτα 87-54
ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - ΚΑΟΚ 98-89
Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 70-72

Φύλλα αγώνα
Μανδραϊκός - Οίαξ Ναυπλίου 78-54
Δεκάλεπτα: 12-15, 35-25, 55-36, 78-54
Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 5 (1), Σπυρόπουλος 16 (5), Περλορέντζος, Καραλής 12 (2), Κούρτης 4, Δρακωτός 2, Μπούτρης 6 (2), Γιατράκος, Στέφος 10, Λαμπρόπουλος 7 (1), Καμπερίδης 5 (1), Καρυπίδης 11.
Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 2, Κοσσιώρης 16 (1), Παζαράς 6, Οικονόμου 8 (1), Κατσαλούλης 15, Παπασαράντος 6 (2), Μπούνος, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 1.

Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 44-60
Δεκάλεπτα: 14-21, 24-33, 36-48, 44-60
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας
Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 2, Σερέτης 2, Σουλιώτης 2, Τασόπουλος 2, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 4, Κάλλης 4, Δρακόπουλος 4, Μπιτινής 10, Λιούρδης 6, Κουμπούρας..
Απόλλων (Χουχούλης): Κοντούδης 5 (1), Νιώτης 2, Πετρόπουλος 2, Αρναουτάκης 7 (1), Αθανασάκης 3 (1), Πάντσιος 5 (1), Τσελεμπής 15 (1), Τάσιος 3 (1), Θυμιός 18 (1).

Πεντέλη - Χαρίλαος Τρικούπης 60-59
Δεκάλεπτα: 18-15, 41-26, 53-42, 60-59
Διαιτητές: Κοτσίμπος, Λογοθέτης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος 3, Γρατσιάτος 10 (1), Λίτσο 9, Αποστολόπουλος 6, Γιωτάκης, Κωνσταντάκος, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 13 (2), Μπίγκος 4, Μουστόπουλος 12, Καρτσωνάκης 3 (1).
Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 12 (1), Βουρνάς 7, Ζαμπέτης, Σταμούλης 9 (3), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος, Δημητρόπουλος 4 (1), Γεωργιάδης 10, Τριπολίδης.Ι, Ψάλτου 13.

Σπαρτιατικός - Πόλις Καλλιθέας 75-82
Δεκάλεπτα: 11-18, 27-41, 54-61, 75-82
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς
Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 4, Μανιατάκος 10, Βουργιώτης 16 (2), Κυρίτσης , Αγγελόπουλος 13, Κάτσαρης 24 (4), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστάκος 6, Τζατζάς, Κόρο, Βούλγαρης 2.
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 12 (2), Κόκκινος 26, Βαρθακοκοίλης 5, Βελιζιώτης 10 (1), Κασπαριάν 25 (3), Λάβαρης 2, Τσεμπελής, Παπατρέχας, Κωνσταντίνου 2.

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ - Ακράτα 87-54
Δεκάλεπτα: 23-9, 39-25, 57-40, 87-54
Διαιτητές: Νάστος, Καρανικόλα
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Στεφανής 11, Βλασσόπουλος 20 (3), Γόντικας 13 (3), Νίκολλι 10 (1), Μπούσι 13 (1), Μπασέας 4, Διαμαντόπουλος 6 (2), Σταμάτης 2, Τσίτος 2, Νιφόρας 2, Δαρμογιάννης 4.
Ακράτα (Ζίζιλας): Σαρίκας 14, Σταυρόπουλος, Παναγόπουλος, Σακελλαρίου 10, Σχορτσιανίτης 5, Πολυδέρας 10, Μανταλβάνος, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 1, Μαλλής 4, Λάφης 8, Μουργελάς.

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - ΚΑΟΚ 98-89
Δεκάλεπτα: 24-25, 50-44, 72-67, 98-89
Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη
Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 12 (2), Θάνος 24 (6), Σιλιτζήρης 9, Φαναριώτης, Θεοδωράκος 9, Λίτσιος 7, Δήμας 9, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος, Αναστασόπουλος 28 (4).
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 4, Πάππος, Κατσαμάκης 20 (3), Τσακιρίδης 12 (1), Πρατής, Δανιήλ 18 (3), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 18 (3), Σταυριανόπουλος 14 (2), Γιαννουλάκος.

Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 70-72
Δεκάλεπτα: 11-16, 34-37, 49-49, 70-72
Διαιτητές: Βαλούρδος, Μπανασάκης
Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 7 (1), Ντουζίδης 4 (1), Κουρέπης 6, Οικονόμου 12, Παπαπέτρου 24 (4), Φωτίου 2, Χαϊκάλης 2, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 13, Παπαδούλης.
Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 23 (1), Ταπεινός 3, Γκούμας, Βασιλειάδης 5, Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 17, Σκόνδρας 6, Τρυφωνόπουλος 7, Λυμπέρης Δ. 9 (3), Νικολάου 2, Θωμάς.

Βαθμολογία
1. Απόλλωνας Σμύρνης 34
2. Μανδραϊκός 32
3. Πόλις Καλλιθέας 30
4. ΚΑΟΚ 30 
5. Πεντέλη 29
6. Ακράτα 29
7. Χαρίλαος Τρικούπης 28
8. Κεραυνός Αιγίου 28
9. Ίκαρος Καλλιθέας 25
10. Γλαύκος 25
11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 24
12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 24
13. Οίαξ Ναυπλίου 20
14. Σπαρτιατικός 20

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)
Οίαξ Ναυπλίου - Γλαύκος
Απόλλων Σμύρνης - Πεντέλη
Χαρίλαος Τρικούπης - Σπαρτιατικός
Πόλις Καλλιθέας - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.
ΚΑΟΚ - Ακράτα
Κεραυνός Αιγίου - Μανδραϊκός
ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - Ίκαρος Καλλιθέας


2ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Μαρούσι - Τρίτων (12/3)
Ηλυσιακός - Ηρόδοτος 64-63
Πρωτέας Βούλας - Κάδμος 77-49
Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας 86-87 (69-69 κ.α.)
ΚΑΠ - Ιπποκράτης Κω 60-56
Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης 75-93
Κύδων Χανίων - Πανναξιακός 67-65

Φύλλα αγώνα
Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας 86-87 (69-69 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 19-16, 38-38, 58-53, 69-69, 79-79(α΄παρ.),  86-87 (β΄παρ.)
Διαιτητές: Λιότσος, Τσακαλογιάννης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 1, Γεωργιάδης 9(1), Κουτκιάς, Στογίλκοβιτς 1,Κατσίμπος 11(1), Φύκας 4, Σοφογιάννης Μ. 17(2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 25(6), Αργύρης 2, Ξηρός 6.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 21, Φωστέρης 22(4), Αλσαντζής 7(1), Κουκουβάκης 1, Θεοδοσίου 6(2), Στογιάνοβιτς 14(1), Γαλίτης 6, Πεταλάς, Κόλλιας 10, Ζήσης.

Πρωτέας Βούλας - Κάδμος 77-49
Δεκάλεπτα: 25-11, 42-26 , 62-37 , 77-49
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καπράνος
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Γιώργαρος 4, Κονδύλης 6(2), Εμμανουηλίδης 9(1), Αθηνιώτης 8(1), Ζευκιλής 2, Βαρδαβάς 14, Μόρφης 4,  Χανιάς 5, Πεφάνης 11(3), Πέρβι 10(2), Μούτσα 2, Καλογεριάς 2.
Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 9, Τσιριμώκος, Σπηλιωτόπουλος, Χαράτσης 8(1), Τσαπρούνης 2, Κουμπές 4, Γιάννου, Δρακάκης 9, Μητρόπουλος 15(3).

Κύδωνας Χανίων – Πανναξιακός 67-65
Δεκάλεπτα: 12-17, 30-32, 47-42, 67-65
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Πολυχρόνης
Κύδωνας Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 3, Υφαντόπουλος 15 (5), Αλεξίου 9, Παπαμαστοράκης, Χοχλάκης, Τσαρουχάς 17 (3), Τσαμπάς 2, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Καρβούνης 6 (2), Μαγιντόμπε 12 (1), Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 9, Ακτύπης 13 (2), Χριστοδούλου 14, Μυλωνάς 6, Παγώνης 5.

ΚΑΠ – Ιπποκράτης Κω 60-56
Δεκάλεπτα: 21-18, 35-27, 49-43, 60-56
Διαιτητές: Μπούκας, Τσολάκος 
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 11, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 11, Αριστοτέλους, Δρίβας, Σβαρνάς, Γρύλλης 14, Παπουλίδης 15, Σκούταρης 9, Παπαγιαννακόπουλος, Καρακατσάνης, Κούργιας. 
Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 11, Γκοράτσας 7, Πλευράκης, Σκούφης 10, Μελεούνης, Ασημακόπουλος 13, Τσιλιγκίρης 2, Χαρίσης 7, Ψάλτου 6, Κανταρέγια, Βουρλούμης.

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης 75-93
Δεκάλεπτα: 19-26, 38-52, 50-70, 75-93
Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σ., Καρακωνσταντόπουλος
Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Τσαμπής 19 (1), Παπαπέτρος 16 (1), Σταθόπουλος, Χουζούρης 3 (1), Κούτρης, Χατζηνικόλας 22 (1), Χασάπης, Καραμπάτος, Αγγέλης 15 (3)
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιτουράκης 11 (3), Ηλιόπουλος 6, Γραμμένος, Χρονόπουλος 15 (5), Μπαζιώτης 10, Κότσιας, Αρτεμάκης 6, Μπινιάρης 4, Παπαγεωργόπουλος 10, Μακρόπουλος 22, Βεντούρης 9 (3)

Ηλυσιακός - Ηρόδοτος 64-63
Δεκάλεπτα: 20-17, 33-22, 45-39, 64-63
Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης
Ηλυσιακός (Χατζηπανήγυρης): Άρχος 6 (2), Γκόλιας 1, Χουμάς 11 (2), Μαλτέζος 15, Κανελόπουλος 1, Πελίγκος 5 (1), Ολύμπιος 15 (5).
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 3 (1), Μαϊστρέλης 20 (5), Βερτούδος 10, Καρλάφτης 3 (1), Μίχος 19, Αλετράς 1, Σταθάκης 5, Μητρόπαπας, Χαρωνίτης 2.

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 32
2. Μαρούσι 31
3. ΚΑΠ 31
4. Κάδμος 30
5. Τρίτων 30
6. Ιπποκράτης Κω 29
7. Άρης Πετρούπολης 28
8. Πανναξιακός 27
9. Άρης Νικαίας 26
10. Κύδων Χανίων 24
11. Ηλυσιακός 23
12. Έσπερος Λαμίας 21
13. Ηρόδοτος 20
14. Σπόρτιγκ 20
* Τρίτων, Μαρούσι, Πανναξιακός και Άρης Πετρούπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου