Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες (19η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής σε Νότο και Βορρά έχουν ως εξής...
1ος Όμιλος
Φιλαθλητικός-Αμύντας 72-77
Παπάγος-Πανελευσινιακός 83-62
Κορωπί-Ένωση Ιλίου 77-71
Ιωνικός Νικαίας-Χολαργός 81-73
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Έσπερος 82-64
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Νίκη Αμαρουσίου 68-73
Εργοτέλης-Πανιώνιος 72-80
Προμηθέας Χαλ.-Ηράκλειο (22/2)

Φιλαθλητικός-Αμύντας 72-77
Διαιτητές: Τσώνος, Παπαφωτίου
Δεκάλεπτα:16-15,32-33,51-53,72-77
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 14(1), Κελαϊδής 6(2), Γκαβασιάδης 1, Καφαλάς 3(1), Λιακόπουλος 13(2), Βαρναβάς 5, Αγγελόπουλος 4(1), Λυμπερόπουλος 9(1), Λέγκικας 14(1), Πανταζής 3, Πρέκας.
Αμυντας(Ζαβος):Κουκουνιας 10 (1),Διαμαντόπουλος 2,Ζουπας 18 (2),Βογιατζής 2,Αγγελόπουλος 9,Μπάρμπας 12 (2),Καμπούρης 3,Ματζουρος,Βαρδιανος 10,Τοπαλλι 4,Πινης 7 (1),Αλεξάνδρου

Kρόνος Αγ.Δημ. - Έσπερος Π. 82-64
Διαιτητές: Μαλαμάς, Μακρής
Δεκάλεπτα: 16-19, 39-33, 63-45, 82-64
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης): Μπάλλας 11 (2), Στραγανιώτης 10, Μητσάκης 6, Ξιούρας, Περαντωνάκης, Ζούκας 16, Κόης, Φρουσκλιάς 20, Νικαντάμ 11 (1), Γιαννόπουλος 4, Ματαλιωτάκης 4, Ανδρεάδης
Εσπερος Π. (Κεσαπίδης): Φραντζής 2, Στυλίδης 5 (1), Μαγιντόμπε 4, Ροκανάς, Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 10, Γκόβας 19 (4), Ψαρόπουλος 9 (2), Μακρής 4.



Εργοτέλης - Πανιώνιος 72-80
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Καρακάσης.
Δεκάλεπτα: 21-20, 37-43, 50-62, 72-80.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας 1, Κριθινάκης, Μαχαιριανάκης 2, Τσερκιτσόγλου, Χασάπης 3 (1), Σακελλαράκης 7 (1), Καρακωνσταντάκης 9, Βασιλειάδης 9, Αρναουτάκης 2, Πετράκης 16 (2), Καραλής 23 (3).
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 9, Παπαρέγκας 15 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης, Κόκκαλης 11 (1), Ζώρζος 5 (1), Μανσαράι, Μίχαλος 12 (1), Φιλιππάκος 2, Μουρίκης, Τσιάκος 16, Αναγνωστάκης 8.


Ιωνικός Νικαίας-Χολαργός 81-73
Διαιτητές: Θεονάς, Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 19-13, 40-34, 62-58, 81-73.
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 6, Κούτουλας 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 14 (2), Ντιμπ 7, Κούκας 3 (1), Ρεκουνιώτης 3, Τασόπουλος 7, Λυκογιάννης 11, Βεσκούκης 16(3).
Χολαργός (Παπαμάρκος): Λάππας 16, Φωτητζόγλου 6 (2), Παπάς 3 (1), Αγόρης 14 (4), Μουμπάρακ 14 (2), Καραμπάς 4, Γραμματίκας 2, Δρόσος, Γιανναλέτσος 14.

Κορωπί - Ενωση Ι. 77-71
Διαιτητές: Μπίκας- Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-19, 28-43, 56-59, 77-71
Κορωπί(Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς, Κούσουλας 1, Καράμπελας 3 (1), Υφαντής 14 (1), Κερασοβίτης 7 (1), Αμπαράς 14 (1), Σκλάβος 19 (1), Χρύσης 19, Σαρλής
Ένωση Ι. (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 2, Γ.Μπέλλας 14 (4), Καπινιάρης 9, Φουντάς 4, Ραλλάκης 3 (1), Τσολάκης 23, Ο.Μπέλλας 7 (1), Κόκκας 2, Στρατομήτρος 2, Σκορδάς 5 (1), Γεωργιάδης.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Νίκη Αμαρουσίου 68-73
Διαιτητές: Τσαχάκης, Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 11-19,35-30,54-48,68-73.
Ικαρος Ν.Σμ.(Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 12(2),Πασπαλάς 9(1),Παπαζαφειρόπουλος 3(1),Δορκοφίκης 12(2),Σταμάτης 2, Βούζας 5(1), Μιχαλόπουλος 8,Βουρλίτης 10(2),Δαρμογιάννης 7(1), Αντωνούσος.
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 5 (1), Οικονομόπουλος, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 8 (2), Κοντογιάννης 15, Κυπριτζόγλου 17, Καράμπελας, Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης 10, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 2, Μαύρος 10.

Η βαθμολογία
1. Πανιώνιος 34
2. Αμύντας 33
3. Ιωνικός Νικαίας 33
4. *Ηράκλειο 32
5. Χολαργός 31
6. Πανελευσινιακός 30
7. Kορωπί 29
8. Παπάγου 29
9. Φιλαθλητικός 29
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27
11. Εργοτέλης 26
12. Ένωση Ιλίου 26
13. Έσπερος Πατρών 26
14. Νίκη Αμαρουσίου 24
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23
16. **Προμηθέας Χαλανδρίου 20

*Έχει έναν αγώνα λιγότερο
***Έχει έναν αγώνα λιγότερο και έναν μηδενισμό

Η επόμενη (20η) αγωνιστική (28/2)

Πανελευσινιακός-Φιλαθλητικός
Ενωση Ιλίου-Παπάγος
Χολαργός-Κορωπί
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ιωνικός Νικαίας
Νίκη Αμαρουσίου -Κρόνος
Ηράκλειο-Ικαρος Ν. Σμύρνης
Πανιώνιος-Προμηθέας Χαλ.
Αμύντας-Εργοτέλης
2ος Όμιλος
Πιερικός Αρχέλαος-ΓΣ Λάρισας 69-71
Αίολος Αστακού-Καστοριά 68-55
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ιωνικός Ιωνίας 70-72 (παρ.)
ΑΕΛ-Πολύγυρος 63-67
Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια 78-53
Τιτάνες Παλαμά-Ευκαρπία 85-81
Αργος Ορεστικό-Στρατώνι 74-76
Ρεπό: Αγρίνιο
Ερμής Λαγκαδά - Ανατόλια        78-53  
Δεκάλεπτα: 18-10, 42-24, 62-38, 78-53
Διαιτητές: Τζίμα-Τζιοπάνος
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 13 (2), Ελευθεριάδης 8, Ακεψιμαϊδης 15 (3), Γεωργιάδης 1, Νώτης 2, Παρίτσης 8, Πιλκούδης 2, Βενετίδης, Γκαμούρας 21, Μίνου 3 (1), Καντάρκος 5 (1).
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 13 (1), Δοξάκης 4, Σιώπης 13 (1), Γαλανίδης 2, Τριανταφυλλίδης 9, Θεοδωρίδης 4, Καραμανώλης, Βρεττάς, Βεργίνης 8.


ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Ιωνικός      76-78 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 18-19, 37-34, 53-52, 67-67 (κ.δ.), 76-78
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τζιβελεκίδου
ΕΑΚ (Τσούρμας): Καλπαξίδης 22, Γιαννουζάκος 11 (2), Γαϊτανίδης 6 (2), Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης 2, Παπαθανασίου 2, Δάλπας 13 (3), Μπέγας 6, Γιαννούλης 11.
Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Μυστακίδης, Πρωτούλης 16 (2), Παναγιώτου 22 (1), Τάκης 4, Βάλλιος 12 (3),  Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης 4, Μούκας 4, Σαρρής 11 (1), Κρομήδας 5.



Πιερικός/Αρχέλαος-ΓΣ Λάρισας 69-71
Δεκάλεπτα: 20-25, 32-40, 50-55, 69-71.
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Γκουντόπουλος 14 (2), Παρμακτσίδης 7, Γκογκίδης 10 (2), Ασημάκης 23 (4), Οικονόμου 2, Παπαδόπουλος 2, Τοπούζης 11, Ζησόπουλος, Τσιλιγκαρίδης, Καλτσούνος, Σουκαρας, Μορίκος.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Μπόγδανος 12 (2), Λεπενιώτης 15 (1), Παπαχρήστος 12 (2), Λαμπρόπουλος 6, Αγγελόπουλος 6, Νταλός 3, Γοργόλης 3 (1), Τσιαβές 3, Βαβατσικός 11 (2), Χανέλι.



Αίολος Αστακού - Καστοριά        68-55
Δεκάλεπτα: 18-11, 35-30, 53-39, 68-55.
Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (2), Καλισώρας, Μακρής, Παππάς 12, Κακλαμάνος 9 (2), Κιτσούλης 18, Καλαντζής, Χαρισμίδης 2, Λυμπάρης 5, Κατσαρές 8, Καραγιώργος.
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 9 (1), Ματενίδης 9 (1), Σίσιου, Γυμνόπουλος 7 (1), Τερσενίδης 2, Ζυγούρας, Ντάλλης 7 (1), Τσαούσης, Τσότσος 12, Βοϊβατόπουλος 6, Τασιούδης, Τεπετίδης 3 (1).



Αργος Ορεστικό - Στρατώνι        74-76
Δεκάλεπτα: 12-16, 35-37, 57-58, 74-76.
Διαιτητές: Γερακίνης-Πιτσίλκας Β.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Σαββίδης 3 (1), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 12 (4), Μπέλλος, Μαυρίδης 16, Τράντας 8 (1), Κόττας 13 (1), Μανδαλάκης 17, Χατζόπουλος 5, Μποζίνης Δ..
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 13 (1), Τζιουβάρας, Δεληγιάννης 16 (4), Γεωργάκης 7, Αρνίδης 5 (1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ., Χαντζίδης 16, Δασκαλόπουλος 13.


Τιτάνες Παλαμά - Ευκαρπία       85-81
Δεκάλεπτα: 19-16, 39-36, 67-57, 85-81.
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ-Ελευθεριάδης
Τιτάνες (Μάμμος): Τσέλιος 14 (2), Τριανταφύλλου 29 (5), Αρχοντής, Γεωργαντάς 18 (4), Παπαϊωάννου, Ζαγανάς, Σταυρόπουλος 8 (2), Χουχούμης 13, Αποστολάκης 3.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7, Τσινόπουλος 9 (1), Δώδος 7 (1), Κουντουρατζόγλου (27 (2), Γκουτζιομήτρος, Κολότσιος, Γκαβέζος 6 (2), Απιδόπουλος 11, Παουλεάνου, Γκόφας 2, Σουτζόπουλος 8, Κόκουρας 4.



ΑΕ Λάρισας-Πολύγυρος 63-67

Δεκάλεπτα: 18-16, 37-35, 49-44, 63-67
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Γαζέτας
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 3, Σαριμπαλίδης 8 (2), Τζήμας, Τσούτσος 5 (1), Κουτίνας, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 12 (1), Μαλτέσιος 11, Πολίτης 3, Παπακώστας 13 (2), Φιλιππόπουλος 3.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 10 (1), Τσιμπής 14 (1), Τσιούντος 18 (3), Παπασαραφιανός 9, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 2, Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 3 (1), Χρηστίδης 2, Νουκάρης 6 (2), Κοτζαγιάννης 3, Χαριστός Στ.



Η βαθμολογία:

1.Αίολος Αστ. 36
2.ΑΕΛ 30
3.ΓΣΛ 30
4.Ερμής Λ. 28
5.Καστοριά 28
6.Άργος Ορεστικό 28
7.Πολύγυρος 27
8.Στρατώνι 27
9.Αγρίνιο 26
10.Πιερικός 26
11.Ανατόλια 25
12.Ευκαρπία 24
13.Ιωνικός 23
14.Τιτάνες 21
15.ΕΑΚ 20
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου