Δευτέρα, 29 Φεβρουαρίου 2016

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 19ης Αγωνιστικής


Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 19η αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:
1ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Οίαξ Ναυπλίου - Γλαύκος 57-76
Απόλλων Σμύρνης - Πεντέλη 67-66
Χαρίλαος Τρικούπης - Σπαρτιατικός 92-60
Πόλις Καλλιθέας - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 62-52
ΚΑΟΚ - Ακράτα 71-65
Κεραυνός Αιγίου - Μανδραϊκός 49-61
ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - Ίκαρος Καλλιθέας 96-105

Φύλλα αγώνα
Οίαξ Ναυπλίου - Γλαύκος 57-76
Δεκάλεπτα: 14-22, 27-34, 40-57, 57-76
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Γκαμήλη
Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 2, Κοσσιώρης 19 (2), Παζαράς 9, Στατεράς 3, Οικονόμου 7 (1), Κατσαλούλης 10, Παπασαράντος 3 (1), Φλεβάρης 2, Μπακρισιώρης, Παλαδινός, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 2.
Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 13, Σερέτης 6 (2), Λιβιεράτος 4, Παλαδινός, Τασιόπουλος 5 (1), Κουμπούρας 2, Σταυράκης 7 (1), Παπαβασιλόπουλος 7 (1), Κάλλης 31 (5), Δρακόπουλος, Μπιτίνης 1.

Απόλλων Σμύρνης - Πεντέλη 67-66
Δεκάλεπτα: 16-12, 32-26, 51-42, 67-66
Διαιτητές: Τσάτσης, Σκαλτσής
Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 2, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 5, Νιώτης, Αρναουτάκης, Παπουτσής, Αθανασάκης 2, Πάντσιος 19 (1), Θυμνιός 16, Τάσιος 5 (1), Τσελεμπής 11, Σιώμος 7.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 3, Γρατσιάτος 9 (1), Λίτσο 11 (2), Αποστολόπουλος 7 (1), Γιωτάκης, Λουγιάκης, Κωνσταντάκος, Καλογερόπουλος 18, Μπίγκος 6, Μουστόπουλος 12, Καρτσωνάκης.

Χαρίλαος Τρικούπης - Σπαρτιατικός 92-60
Δεκάλεπτα: 31-17, 49-30, 76-51, 92-60
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Ελ Ανύ
Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 12 (2), Βουρνάς 6, Ζαμπέτης 7, Καρέτσος 6, Μπαλτάς 3 (1), Μουράτογλου 20 (2), Δημητρόπουλος 6, Κιρκινέζος, Γεωργιάδης 11 (1), Τριπολίδης.Ι, Ψάλτου 21, Παπαγεωργίου.
Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 4, Μανιατάκος 1, Βουργιώτης 20 (2), Κυρίτσης 3, Αγγελόπουλος 13 (1), Κάτσαρης 8, Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστάκος, Τζατζάς 11, Κόρο, Βούλγαρης, Αλεξόπουλος.

Πόλις Καλλιθέας - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 62-52
Δεκάλεπτα: 5-10, 19-19, 41-26, 62-52
Διαιτητές: Πλιάκας, Γαρίνη
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης, Καβελάρης 2, Κόκκινος 18, Βαρθακοκοίλης, Χάλαρης 2, Βελιζιώτης 9, Κασπαριάν 12 (1), Λάβαρης 9 (1), Τσεμπέλης, Κακαργιάς 10 (2), Κωνσταντίνου, Παπατρέχας..
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Νιφόρας 2, Ρωμοσιός, Στεφανής 4, Βλασσόπουλος 7 (1), Γόντικας 7 (1), Μπούσι 18 (2), Μπασέας 4, Διαμαντόπουλος 7 (1), Λαρμογιάννης, Σταμάτης, Τσίτος 3

ΚΑΟΚ - Ακράτα 71-65
Δεκάλεπτα: 22-14, 39-31, 56-45, 71-65
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 8, Πάππος, Γκιώνης, Τσακιρίδης 15 (1), Πράττης 6 (1), Μακρής, Δανιήλ 4 (1), Κατσαμάκης 3, Σταυρόπουλος 27 (2), Γιαννουλάκος 8.
Ακράτα (Ζιζηλάς): Σαρικάς 18 (2), Σταυρόπουλος, Σχορτσανίτης 3, Πολυδέρας 2, Μανταλβάνος 9, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 12 (4), Μάλλης 12 (4), Σακελλαρίου, Λάφης 9.

Κεραυνός Αιγίου - Μανδραϊκός 49-61
Δεκάλεπτα: 10-14, 23-32, 41-46, 49-61
Διαιτητές: Μακρής, Χριστινάκης
Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 18, Ταπεινός 7, Γκούμας, Βασιλειάδης 3 (1), Λυμπέρης Β. 2, Σκόνδρας 10, Τρυφωνόπουλος 3 (1), Λυμπέρης Δ., Νικολάου 6 (1), Θωμάς, Τσούλος, Πάρος.
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 2, Σπυρόπουλος 9 (1), Περλορέντζος, Καραλής 3 (1), Κούρτης 14 (3), Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράκος 6, Στέφος 15, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης, Καρυπίδης 12.

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - Ίκαρος Καλλιθέας 96-105
Δεκάλεπτα: 23-23, 49-50, 66-71, 96-105
Διαιτητές: Τσαχάκης, Ορφανός Ι.
Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 3 (1), Θάνος 28 (1), Σιλιτζήρης 10, Κεφάλας 1, Θεοδωράκος 6 (1), Λίτσιος 12, Δήμας 9, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος 2, Ιγγλέζος, Μαυρίδης 7, Αναστασόπουλος 18 (2).
Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 3, Ντουζίδης 8 (1), Κουρέπης 10, Οικονόμου 11, Παπαπέτρου 31 (4), Φωτίου 12, Χαϊκάλης 5, Σάλεχ 6 (1), Αντωνόπουλος 11 (2), Παπαδούλης 8 (2).

Βαθμολογία
1. Απόλλωνας Σμύρνης 36
2. Μανδραϊκός 34
3. Πόλις Καλλιθέας 32
4. ΚΑΟΚ 32
5. Πεντέλη 30
6. Ακράτα 30
7. Χαρίλαος Τρικούπης 30
8. Κεραυνός Αιγίου 29
9. Ίκαρος Καλλιθέας 27
10. Γλαύκος 27
11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 25
12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 25
13. Οίαξ Ναυπλίου 21
14. Σπαρτιατικός 21

Επόμενη αγωνιστική (20η, 6/3)
Πεντέλη-Οίαξ Ναυπλίου
Σπαρτιατικός-Απόλλων Σμύρνης
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.-Χαρίλαος Τρικούπης
Ακράτα-Πόλις Καλλιθέας
Ίκαρος Καλλιθέας-ΚΑΟΚ
Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου
Μανδραϊκός- ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας


2ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Τρίτων - Ηλυσιακός 75-41
Ηρόδοτος - Πρωτέας Βούλας 53-94
Κάδμος - Έσπερος Λαμίας 76-71
Άρης Νικαίας - ΚΑΠ 76-73
Άρης Πετρούπολης - Ιπποκράτης Κω 73-72
Πανναξιακός - Μαρούσι 52-64
Σπόρτιγκ - Κύδων Χανίων 69-76

Φύλλα αγώνα
Τρίτων - Ηλυσιακός 75-41
Δεκάλεπτα: 15-11, 40-21, 58-26, 75-41
Διαιτητές: Αντωνίου, Φασόλης
Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 3(1), Σμυρλής 2, Κουρής 10(1), Κουκουνιάς 15, Καλαντζής 4, Γκαβανόπουλος 14(3), Παπαργυρόπουλος 3, Πλουτέτσκι 10(2), Ανδρεόπουλος 8, Σελεμενάκης 6(2).
Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Παντελάκης, Άρχος 8(2), Χατζηβέρογλου, Γκόλιας 6(2), Χούμας 4, Παπαφωτίου 2, Μαλτέζος 6, Κανελλόπουλος 9, Πελίγκος, Σπυρόγλου 3(1), Πεζός, Ολύμπιος 3(1).

Άρης Νικαίας - ΚΑΠ 76-73
Δεκάλεπτα: 14-18, 36-36, 61-55, 76-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Πολυχρόνης
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 27(2), Φωστέρης 9(1), Αλσαντζής 10(2), Στογιάνοβιτς 9(1), Κουκουβάκης 2, Θεοδοσίου 2, Γαλίτης 5(1), Κωνσταντόπουλος, Τσακαλοφίδης 2, Πεταλάς, Κόλλιας 10, Ζήσης.
ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Παπουλίδης 8, Ψωμαδέρης 18(1), Γρύλλης 21(4), Σκάνδαλος Χ. 8, Σκάνδαλος Γ. 2, Βασιλόπουλος 5, Γρίβας 2, Σκούταρης 9(1), Βαρδάς.

Πανναξιακός – Μαρούσι 52-64
Δεκάλεπτα: 19-11, 30-31, 12-18, 52-64
Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 4, Καρβούνης 14 (3), μαγιντομπε 8, Καραγιάννης, Μάκαρης 8, Ακτύπης 4, Χριστόδουλος 4, Μυλωνάς 2, Παγώνης 8.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 15 (1) Στασινός 2, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 11 (1), Μπαλάφας 11 (2), Σκιαθίτης, Γεωργίου 10 (3τρ. 11 Ριμπ.) Καννέλης 11 (3), Σουρλής 4, Κατετάνιος, Παπαδημητρίου.

Άρης Πετρούπολης - Ιπποκράτης Κω 73-72
Δεκάλεπτα: 14-13, 34-33, 55-48, 73-72
Διαιτητές: Πόντας, Χρηστίδης Π.
Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Σολδάτος, Βενιτουράκης 10 (3), Ηλιόπουλος 6 (2), Γραμμένος, Χρονόπουλος 8 (2), Μπαζιώτης 16 (3), Κότσιας, Αρτεμάκης, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 3, Μακρόπουλος 22, Βεντούρης 8 (2)
Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 5, Γκοράτσας 11 (3), Σκούφης 4 (1), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 17 (1), Τσιλιγκίρης, Χαρίσης 18, Ψάλτου 17 (5), Κανταρέγια

Σπόρτιγκ - Κύδων Χανίων 69-76
Δεκάλεπτα: 11-18, 29-3, 47-48, 69-76
Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης
Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 9, Χατζηνικόλας 10, Τσαμπής 15 (1), Παπαπέτρος 3, Σταθόπουλος, Κουζούρης 2, Κούτρης 2, Χασάπης 2, Καραμπάτος 2, Αγγέλης 24 (4), Κόκας.
Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 2, Υφαντόπουλος 6 (1), Αλεξίου 9 (1), Παπαμαστοράκης, Χοχλάκης, Τσαρουχάς 21 (5), Τσαμπάς 15, Μπαγάκης 7 (1), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 9, Λιονάκης 3, Κοντογιάννη.

Κάδμος - Έσπερος Λαμίας 76-71
Δεκάλεπτα:  13-26, 25-41, 47-54, 76-71
Διαιτητές: Ραχιώτης, Λαζαρίδης
Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 18 (6), Πανταζής 9, Χαράτσης 18 (1), Γκρινιάρης 15 (1), Παπαδάκης 4 (1), Τσιριμώκος, Τσαπρούνης 5, Γιάννου, Δρακάκης 4, Μητρόπουλος 3(1).
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 7 (2), Αργύρης 3, Στογιάνοβιτς 4, Φύκας 8 (1), Σοφογιάννης 13 (3), Φουντάς 15, Ζαχαράκης 21 (5), Ξηρός.

Ηρόδοτος - Πρωτέας Βούλας 53-94
Δεκάλεπτα: 11-29, 27-55, 48-69, 53-94
Διαιτητές: Καμήτσος, Λαμπρίδης
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 2, Αλετράς, Γιάννης , Μαϊστρέλης 15 (2), Βερτούδος 15 (2), Ζερβουδάκης 4, Καρλάφτης 9 (3), Μίχος, Αλετράς 1, Σταθάκης 3, Μητρόπαπας, Πυργιώτης 4, Σμαραγδάκης.
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Γιώργαρος 6, Μόρφης 3, Λατσής 7 (1), Κονδύλης 3 (1), Εμμανουηλίδης 11 (1), Αθηνιώτης 6, Ζευκιλής 6, Βαρδαβάς 12, Πέρβι 8, Πανταζής 10, Πεφάνης 10 (2), Ορλάντο 12 (1).

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 34
2. Μαρούσι 33
3. Τρίτων 32
4. ΚΑΠ 32
5. Κάδμος 32
6. Ιπποκράτης Κω 29
7. Άρης Πετρούπολης 29
8. Πανναξιακός 28
9. Άρης Νικαίας 28
10. Κύδων Χανίων 26
11. Ηλυσιακός 24
12. Έσπερος Λαμίας 22
13. Ηρόδοτος 21
14. Σπόρτιγκ 21
* Μαρούσι, Τρίτων, Άρης Πετρούπολης και Πανναξιακός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (20η, 6/3)
Πρωτέας Βούλας - Τρίτων
Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος
ΚΑΠ - Κάδμος
Ιπποκράτης Κω - Άρης Νικαίας
Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης
Ηλυσιακός - Πανναξιακός
Μαρούσι – Σπόρτιγκ


1ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Πρωτέας Γρεβενών – Μακεδονικός  70-75
Καρδίτσα – Αίας Ευόσμου  77-80
Μελίκη – Διόσκουροι Κοζάνης  57-68
Σιάτιστα – Εύαθλος  57-64
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας  67-61

Φύλλα αγώνα
Πρωτέας Γρεβενών – Μακεδονικός  70-75
Δεκάλεπτα: 12-21, 28-46, 54-65, 70-75
Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 16 (4), Γιαννάκης 11 (1), Κλωνάρας, Κολοβός 2, Κιούρκας 3 (1),  Ρίγκος 2, Τζήμου 15 (3), Γρίδας, Ζήμπρας, Συλλάκος 2, Μπόζιαρης 3 (1), Μαλλιούρας 16.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 15 (2), Κοντσές Α. 4 , Ντισλής 30, Λυχριδάς, Κομμάτας, Χαλάτσης, Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός 12, Νταράκης 9 (1), Γραβάνης, Παρχαρίδης 5 (1) , Μπαρζού.

Σιάτιστα – Εύαθλος  57-64
Δεκάλεπτα: 9-16, 33-37, 40-53, 57-64
Διαιτητές: Δαμίγος, Καρκαλέτσης
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 4, Ρέππας Χρ. 13 (2) Ρέππας Ν. 15 (2), , Παπαθωμάς 3 (1),  Τσιαούσης 7,  Καλαμπούκας 13 (2) , Δεληγιάννης 2, Καρακουλάκης.
Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 4, Ημερίδης 25 (1),  Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος 6 (2), Πούλος 4, Πολυχρονίδης 3 (1), Τσελέκης 2, Γκαντίδης 8 (1), Σιδηρόπουλος 5, Κούτουλας 5 (1). Καλογεράκης.

Μελίκη – Διόσκουροι Κοζάνης  57-68
Δεκάλεπτα: 11-10, 26-29, 39-46, 57-68
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Κουκουλεκίδης
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαυρίδης 7, Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Κοτζάμπασης 23 (1) , Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 14 (2) , Ρογκότης 2, Τζουνόπουλος, Τζαφέρης Σ., Τζαφέρης Χρ., Κωσταμπίτσης.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσαουσίδης 2, Σισμάνης 6, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας  28 (4), Βλάχος 9, Ζολώτας 2, Νικολάου 10 (1), Καρανώτας 6, Ανδρίτσος.

Καρδίτσα – Αίας Ευόσμου  77-80
Δεκάλεπτα: 16-21, 39-47, 53-57, 77-80
Διαιτητές: Δημάδης, Μελανίδης
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 2, Πανάρας 19 (4), Γεωργίου 4, Τσιαμούρας, Βούλγαρης, Θεοχάρης, Πάσσας, Θέος 12, Καμαριώτης 27 (4), Παπαδοπουλος 7, Αντωνίου 6, Μπρούτσος.
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 12, Τέντσος Αθ., Καδής 5, Μαυρίδης 18 (2), Παπαδόπουλος, Σπύρας 4, Λύτας 14 (2), Δελίδης 17 (3), Σικαλίδης 10, Τέντσος Θ., Καπίδης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας  67-61
Δεκάλεπτα: 12-20, 28-30, 53-37, 67-61
Διαιτητές: Γαζέτας, Εκίζογλου
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 5, Σκορίλας 3 (1), Μπαρτζώκας 7, Κοντός 15 (3), Αντωνίου, Μουζακίτης 5 (1), Μάντζιος, Μάκης 2, Πάτρας 12 (1), Χρήστου, Φίλιος 5 (1), Αυγερινός 13 (3).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Ταρενίδης, Μαυρουδίου, Κεσίδης, Κέκελης 9 (3), Παπαπαϊωακείμ 21, Παπαδημητρίου 16 (4), Ρούζιος 14 (1), Βίτκας, Συμεών, Καραβατάκης, Βασιλείου, Μηλλιός 1.

Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 33
2. Αίας Ευόσμου 27
3. Μακεδονικός 26
4. Ερμής Αγιάς  26
5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 26
6. Διόσκουροι Κοζάνης  24
7. Εύαθλος Πολυκάστρου  24
8. Μελίκη  24
9. Πρωτέας Γρεβενών  24
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 20
11. Σιάτιστα  19
12. Πτολεμαϊδα  17
*ΑΣ Καρδίτσας, Μελίκη, Εύαθλος, Αριστοτέλης έχουν έναν αγώνα περισσότερο, ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης έναν λιγότερο. 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 6/3)
Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών
Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα
Ερμής Αγιάς – Πτολεμαΐδα
Μακεδονικός – Σιάτιστα
Εύαθλος – ΑΓΣ Ιωαννίνων


2ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης – Γαλάτιστα 81-60
Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 02 66-56
ΑΕ Κομοτηνής – Γέφυρα 65-70
Αρετσού – ΒΑΟ 90-86
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ελευθερούπολη 63-57
ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής  73-61
Αγ. Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών  63-59

Φύλλα αγώνα
Ορφέας Ν. Σκοπού – Ελευθερούπολη 63-57
Δεκάλεπτα: 17-12, 29-27, 44-44, 63-57
Διαιτητές: Φουτζήλας, Σελεβός
 Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 6, Δεμερτζής 4, Χατζής 5 (1), Παπάς 6 (1), Τσανάκας 8 (2), Καβαργύρης 17, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 15, Καντζουρίδης.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Ανίσογλου 8 (2), Καρατσομπάνης 7, Ρότσας 10 (3), Αδαμόπουλος 14 (1), Αμπεριάδης 5, Πανδής 13, Λαζαρίδης, Κουκουλίδης.

Ασπίδα Ξάνθης – Γαλάτιστα 81-60
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-38, 60-51, 81-60
Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Δάτσης, Καραμπίνης1, Κέλλης, Χατζημιχαηλίδης 3 (1), Παλλάκης 12 (2), Κουτσογιάννης 10, Πετς 8, Στεφανίδης  15 (3), Τσιώγκας 14 (4), Παπαδάκης 9 (1), Καργίδης 3 (1), Γρούδος 6.
Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος 5, Κουλαξής 17, Γρηγορίου 7 (1), Δάγκας Γιαχανατζής 12 (3), Καρανώτας 12, Τσακίρης, Πέτρουλας, Καραϊσκος 9.

ΑΕ Κομοτηνής – Γέφυρα 65-70
Δεκάλεπτα: 16-22, 45-35, 58-54, 65-70
Διαιτητές: Σιαπλής, Κατωτικίδης
ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 2, Χονδρόπουλος 2, Κουτσοβασίλης 17 (3), Σιμάκης 19 (3), Τελούδης 16 (3), Βάκρινος , Χατζηπαυλίδης 4, Θεοδωρίδης, Βαχαρίδης,  Χατζηδημητρίου, Κανάρας 5.
Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 19 (1), Δανάκης 15 (1), Δώνης, Τολιόπουλος 4, Μπάρκος, Μυλωνίδης 25 (4), Μπίσκας 3, Κουλουμπής 2, Γεράκης 2, Αλμπάντης, Σιολόγκας, Τσακιρμπάλογλου.

Αγ. Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών  63-59
Δεκάλεπτα: 19-15, 39-34, 55-48, 63-59
Διαιτητές: Θεοδώρου, Αγραφιώτης Ι.
Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 8 (2), Μπάμπουλης, Μαλαθούνης, Μητρούλης 6 (2), Ράμμος 4, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 9, Χαριζάνης 8, Μανάκας 28.
Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 15 (3), Καλογεράτος 3 (1), Γεωργιανός 16 (1), Τράκας 15 (2), Παπαδόπουλος 6, Γκουτζιάς, Θολιώτης 4, Φραγκούλης.

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής  73-61
Δεκάλεπτα: 23-14, 39-33, 57-52, 73-61
Διαιτητές: Παπανικολάου, Χατζηχαρίσης
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 5 (1), Παυλέας 4, Λεμονιάς 3, Σταματέλλος 11 (1), Ελευθεριάδης 19, Ζιακάς 3, Ερμείδης 4, Γιανλάρης, Παπαχρήστου, Δαβάνης 14, Μελίδης 10.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Ντίνας): Αθανασίου 3 (1), Πασχαλινόπουλος, Μιχαηλίδης 2, Μπουντάς 2, Λεχούδης 20 (1), Καραμπέκης, Μαγκώνης 11 (1), Μπεκρής 11 (1), Λουλούδης, Πιτατζής, Στασινόπουλος 12, Καδήρ.

Αρετσού – ΒΑΟ 90-86
Δεκάλεπτα: 18-20, 36-46, 59-66, 90-86
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Εμμανουήλ
Αρετσού (Πετρόπουλος): Πετρίδης 22 (3), Οικονόμου, Αποστόλου, Μωϊσίδης 9, Γαυράκης, Ντομόπουλος 19 (3), Στυλιανίδης 13 (3), Παντελίδης 19 (4), Καραδήμας 8 (1).
ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 15, Τσιώγκας, Τζουβάρας 6 (2), Λεπτοκαρίδης 10 (2), Γαλανίδης 25 (4), Παπαβασιλείου 12 (3),  Γεωργιάδης 4, Δέλλας, Γρηγοριάδης 3, Χολέβας 11, Ριζόπουλος.

Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 66-56
Δεκάλεπτα: 15-13, 32-40, 51-49, 66-56
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Λουλουδιάδης
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 16 (2), Σιδηρόπουλος 7 (2), Δέτσικας 7, Μπατάκος 13, Σεφερίδης, Μακαλέκας , Μαραπίδης 14 (4), Αλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος 2, Μάντσος 7 (1).
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης, Μυλωνάς 9, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου 5 (1), Γκιζέλης 3 (1), Μήτσικας 11, Πατίκας , Αποστολίδης , Μυστηλιάδης 18 (3), Κλουντζός 8 (2), Αλεξανδρίδης 2.

Βαθμολογία
1. Γέφυρα  37
2. Ασπίδα Ξάνθης 35
3. ΧΑΝΘ  34
4. Ικαροι Σερρών  32
5. ΓΑΣ Κομοτηνή   31
6. Ζέφυρος  30
7. ΑΕ Κομοτηνής 29
8. Ορφέας Νέου Σκοπού  28
9. Αγία Βαρβάρα  26
10. Χαλκηδόνα  24
11. Αρετσού  23
12. Γαλάτιστα  23
13. ΒΑΟ   22
14. Ελευθερούπολη  22
*Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (20η, 6/3)
Ζέφυρος – Ασπίδα Ξάνθης
Γέφυρα – Χαλκηδόνα
ΒΑΟ – ΑΕ Κομοτηνής
Ελευθερούπολη – Αρετσού
Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού
Γαλάτιστα – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κομοτηνής – Αγ. Βαρβάρα
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου