Δευτέρα, 29 Φεβρουαρίου 2016

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 20ης Αγωνιστικής


Ντέρμπι τόσο στον 1ο όσο και στον 2ο όμιλο φιλοξένησε η 20η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. 

Τα αποτελέσματα:

Πανελευσινιακός-Φιλαθλητικός 79-54
Ένωση Ιλίου-Παπάγου 70-61
Χολαργός-Κορωπί 74-81
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ιωνικός Ν. 57-59
Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος 65-75
Ηράκλειο-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 73-71
Αμύντας-Εργοτέλης 75-62
Πανιώνιος-Προμηθέας Χαλ. 29/2, 19.30

Η βαθμολογία
 
1. Ηράκλειο 36
2. Αμύντας 35
3. Πανιώνιος 34
4. Ιωνικός Νικαίας 35
5. Χολαργός 32
6. Πανελευσινιακός 32
7. Kορωπί 31
8. Παπάγου 30
9. Φιλαθλητικός 30
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 29
11. Ένωση Ιλίου 28
12. Εργοτέλης 27
13. Έσπερος Πατρών 27
14. Νίκη Αμαρουσίου 25
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 24
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 21

*Έχει έναν μηδενισμό
*Πανιώνιος και Προμηθέας Χαλ. έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
Οι αγώνες αναλυτικά:

Έσπερος ΑΟΠΑ-Ιωνικός Ν. 57-59
Διαιτητές: Κοντίλης-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 9-14, 25-29, 41-49, 57-59
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φρατζής 2, Στυλίδης, Μαγιντόμπε, Κελεσίδης 3 (1), Καραβανάς 24, Γκόβας 13 (2), Ψαρόπουλος 12 (2), Μακρής 3 (1), Γιαλελής.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Κούτουλας 3 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 1, Ντιπ 8, Μπολάτογλου, Μούκας, Ρεκουνιώτης 7, Τασόπουλος 10, Γκιουζέλης 4, Λυκογιάννης 11, Βεσκούκης 15 (1τρ., 10ρ.), Γιαννίκος.

Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-75
Διαιτητές: Διμπινούδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 14-26, 27-42, 55-59, 65-75
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 1, Οικονομόπουλος 6 (1), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 2, Κοντογιάννης 25 (2), Κυπριτζόγλου 11 (2), Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος, Μαύρος 18.
ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας 5 (1), Στραγανιώτης 5 (1), Μητσάκης 3 (1), Ξιούρας 2, Περαντωνάκης, Ζούκας 12, Κόης 2, Φρουσκλιάς 24 (5), Νικατζάμ 4, Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 18, Ανδρεάτος.

Αμύντας-Εργοτέλης 75-62
Διαιτητές: Λουκαράκης-Νάστος
Δεκάλεπτα: 21-17, 39-33, 58-48, 75-62
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 5, Αγγελόπουλος 2, Τοπάλι 7, Διαμαντόπουλος 17 (2), Ματζούρος, Βαρδιάνος 3 (1), Πίνης 7 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου 3 (1), Μπάρμπας 6 (2), Βογιατζής 7, Καμπούρης 13 (1).
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθανάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 11, Σακελλαράκης 6, Καρακωνσταντάκης 12, Βασιλειάδης 2, Αρναουτάκης, Πετράκης 8, Καραλής 21 (5).

Χολαργός-Κορωπί 74-81
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 20-19, 33-45, 49-58, 74-81
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 9 (1), Φωτητζόγλου 3 (1), Παπάς 2, Αγόρης 14 (4), Καρτέρης 5 (1), Μουμπάρακ 20 (3), Καραμπάς 8, Γραμματίκας 2, Κιαπέκος, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 11.
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης 9 (2), Μελάς 11 (2), Κούσουλας 14 (2), Στούκας, Υφαντής 6, Τύρλας, Κερασοβίτης 9, Αμπαράς 18 (4), Σκλάβος 11 (1), Χρύσης 13 (1), Κάτσαρης, Καράμπελας.

Ένωση Ιλίου-Παπάγου 70-61
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Αναστασίου
Δεκάλεπτα: 18-16, 34-31, 54-37, 70-61
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 3 (1), Γ. Μπέλλας 3 (1), Καπινιάρης 13 (1), Φουντάς 5 (1), Ραλλάκης, Τσολάκης 10, Μπασδέκης 12 (1), Μπέλλας Οδ. 17, Στρατομήτρος 1, Σκορδάς 3, Κόκκας 3.
ΠΑΠΑΓΟΣ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης, Σιμόπουλος 4, Αποστολίδης 7 (1), Δέδες 23 (3), Τζιβελέκας 2, Ρουμπέας, Κατσαντώνης, Αρσένης 6, Σάκκης, Δορκοφίκης 19.

Ηράκλειο-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 73-71
Διαιτητές: Τσακαλόγιαννης - Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 24-16,43-34 (ημίχ.),57-57, 73-71
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Φραγκιαδάκης, Παπαδάκης , Αυγενικός 4, Σπυριδάκης , Καραδολάμης 4, Κουπίδης15(2), Μαραγκάκης , Πετράκης , Λιανός 19(2), Κυρίτσης, Πάλλης 22.   
Ίκαρος Νεας Σμύρνης(Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 9(2), Πασπαλάς, Παπαζαφειρόπουλος , Δορκοφίκης 18(2), Σταμάτης 3(1), Κανάς ,Βούζας 12, Μιχαλόπουλος 4, Βουρλίτης 13(2), Δαρμογιάννης 7(1), Αντωνούσης-Καλυβιώτης 5(1), Τζέμης ,Παπαδάτος. .
 
Η επόμενη αγωνιστική (6/3): Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου, Παπάγου-Χολαργός, Κορωπί-Έσπερος, Ιωνικός Ν-Νίκη Αμαρουσίου, Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο, Προμηθέας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης, Εργοτέλης-Πανελευσινιακός, Πανιώνιος-Αμύντας

2ο Όμιλος
Κυριακή 28 Φεβρουαρίου
Τα αποτελέσματα
Πολύγυρος-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 48-59
Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος 61-54
Ιωνικός Ιωνίας-Αγρίνιο 59-75
Ανατόλια-ΑΕΛ 60-74
Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά 78-83
Στρατώνι-Τιτάνες Παλαμά 74-59
ΓΣΛ 1928-Άργος Ορεστικό 68-56

Αναλυτικά οι αγώνες:

Πολύγυρος-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 48-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 15-14, 20-28, 34-39, 48-59
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος, Πέγιας): Πιπιλιάρης 15 (1), Τσιμπής 8, Τσιούντος 7 (1), Παπασαραφιανός 6, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 2, Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης, Χρηστίδης, Νουκάρης 6 (1), Κοτζαγιάννης 4, Χαριστός Σ.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 23, Γιαννουζάκος 7 (1), Γαϊτανίδης 1, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου 12, Μπέγας 4, Γιαννούλης 12

Ανατόλια-ΑΕΛ 60-74
Διαιτητές: Θ. Παπαδόπουλος, Κ. Ταρενίδης
Δεκάλεπτα: 23-21, 36-41, 50-60, 60-74
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Γκατζιάς 4 (1), Δοξάκης 6 (2), Σιώπης 1, Γαλανίδης 13 (3), Τριανταφυλλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 2, Βρέττας 5 (1), Σιώμος 16, Βεργίνης 6
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 6, Σαριμπαλίδης 18 (4), Τσούτσος 11 (3), Κουτίνας 16 (2), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου, Μαλτέσιος 8, Πολίτης 13 (1), Παπακώστας, Φιλιππόπουλος 2

Ιωνικός Ιωνίας-Αγρίνιο 59-75
Διαιτητές: Λ. Καλογερόπουλος, Ζαχαρής
Δεκάλεπτα: 12-24, 36-37, 48-53, 48-59-75
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Πρωτούλης 11 (2), Παναγιώτου 14 (1), Βάσσιος 8, Σιδηρόπουλος 2, Μαυροκεφαλίδης, Μούκας 8 (1), Κρομμύδας 16
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 13, Κόκκιος, Παραπούρας 8 (2), Ναούμης 4, Μπαρούχας, Σκαρλάτος 6, Κυριλής 4, Μήτσου 14 (2), Γεωργούλας 16 (2), Αναστασάκης 10, Πουρνάρας

ΓΣΛ-Άργος Ορεστικό 68-56
Διαιτητές: Σημιτόπουλος, Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 20-12, 34-28, 50-36, 68-56
ΓΣΛ (Ζαφειρόυδης): Λεπενιώτης 13 (2), Γοργόλης, Παπαχρήστος 8 (2), Λαμπρόπουλος 11 (2), Μπόγδανος 12 (1), Τσιαβές, Νταλλός 4, Αγγελόπουλος 10, Βαβάτσικος 7 (1), Χανέλι, Σπανούλης 3
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 3, Κίτσιου, Μιχαηλίδης 3 (1), Μπέλλος, Μαυρίδης 12, Τράντας 13 (2), Κώττας 13 (1), Μανδαλάκης 12, Μποζίνης

Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά 78-83
Διαιτητές: Τζίμα, Σιταρίδης
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 8, Τσινόπουλος 4, Δώδος 3(1), Κουντουρατζόγλου 20 (4), Γκουτζιομήτρος 8(2), Γκαβέζος 3, Γκόφας 4, Κόκουρας, Κολότσιος, Σουτζόπουλος 26(2), Παουλεάνου, Απιδόπουλος 2
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής, Ελευθεριάδης 3, Ακεψιμαΐδης 26 (6), Γεωργιάδης 2, Νώτης, Παρίτσης 15(1), Πιλκούδης 1, Βενετίδης, Γκαμούρας 23, Μίνου, Καντάρκος 13 (1)

Καστοριά-Πιερικός 61-54
Διαιτητές: Λόρτος, Β. Πιτσίλκας
Δεκάλεπτα: 16-17, 24-30, 42-44, 61-54
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 21 (2), Ματενίδης 10 (2), Σίσιου, Γυμνόπουλος 9 (2), Τερσενίδης, Ζυγούρας, Ντάλλης 9 (1), Κρανιάς, Τσότσος 4, Βοϊβατόπουλος 6, Τασιούδης2, Τεπετίδης
Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Γκοντόπουλος 19 (3), Παρμακτσίδης 3, Γκογκίδης 9 (1), Ασημάκης 10, Οικονόμου 4, Παπαδόπουλος 2, Τοπούζης 2, Ζησόπουλος 5 (1), Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Σουκάρας, Μουρίκας

Στρατώνι-Τιτάνες Παλαμά 74-59
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Πετανίδου
Δεκάλεπτα: 15-13, 33-34, 55-46, 74-59
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης, Αμπατζάς 5 (1), Τζιουβάρας, Δεληγιάννης 8 (2), Γεωργάκης 6, Αρνίδης 11 (2), Φλιάτης Ι. 17 (1), Παπάς, Ρέμπελος, Φλιάτης Γ., Χαντζίδης 8, Δασκαλόπουλος 19
Τιτάνες Παλαμά (Μάμμος): Τσέλιος 2, Τριανταφύλλου 4, Γεωργαντζάς 10, Παπαϊωάννου 12, Σταυρόπουλος 5 (1), Χουχούμης 19 (3), Αποστολάκης 7

Η βαθμολογία:

1.Αίολος Αστ. 36
2.ΑΕΛ 32
3.ΓΣΛ 32
4.Ερμής Λ. 30
5.Καστοριά 30
6.Άργος Ορεστικό 29
7.Στρατώνι 29
8.Πολύγυρος 28
9.Αγρίνιο 28
10.Πιερικός 27
11.Ανατόλια 26
12.Ευκαρπία 25
13.Ιωνικός 24
14.Τιτάνες 22
15.ΕΑΚ 22

Η επόμενη αγωνιστική (6/3): Αίολος Αστακού-Ιωνικός Ιωνίας, Αγρίνιο-Πολύγυρος, ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ανατόλια, ΑΕΛ-Ευκαρπία, Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Λαγκαδά, Άργος Ορεστικό-Καστοριά, Στρατώνι-ΓΣΛ 1928
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου