Παρασκευή, 19 Φεβρουαρίου 2016

Β' ΕΣΚΑΝΑ: Κυρίαρχη η Δραπετσώνα


Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται πλέον η Δραπετσώνα, η οποία επικράτησε στην έδρα της του Αλίμου με 78-77 και έβαλε πλώρη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Αετός Καλλιθέας-Ένωση Αρμενίων 72-47
Δραπετσώνα-Άλιμος 78-77
Τελάμων-Νίκαια 79-73
Μεγαρίδα-Αστέρας Αγ. Δημητρίου 79-67
Γλυφάδα Ένωση-Σούρμενα Ελληνικό 59-63
ΑΟΝΑ-Καστέλλα 75-61
Προοδευτική Νεολαία-Τερψιθέα Γλυφάδας 71-59

Τα φύλλα αγώνων:

ΜΕΓΑΡΙΔΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ Α. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 79-67
Δεκάλεπτα : 19-10, 40-30, 58-50, 79-67
Διαιτητές: Ι. Ορφανός, Ιερωνυμάκης.
ΜΕΓΑΡΙΔΑ (Μάνταλος, Ανδρουλάκης): Κριζέας, Κοντόπουλος 7 (1), Αβραμίδης 14 (1), Κουλουριώτης 8 (2), Ντινόπουλος , Λιτόπουλος 13, Θεοδόσης 17 (2), Αντωνίου, Καράμπελας 13 (3), Κόμπουλης 5, Μήτσος, Μπίμπας2.
ΑΣΤΕΡΑΣ Α. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Φώσκολος, Νικάκης): Αρκουμάνης, Μαλτίδης Λούκος, Κουτρόπουλος 12 (4), Κασσάνος 7, Αδράμης 23 (3), Αποστολάκης 6, Κουντούρης 2, Ακρίβος, Χριστόπουλος 2, Γιαλαμάς, Δούβος 15.

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ 72-47
Δεκάλεπτα : 17-12, 41-26,54-34, 72-47
Διαιτητές: Αγρογιάννης, Κατσιμάρδος.
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος, Μπούτας): Ευσταθίου 9 (1), Οικονόμου 3 (1), Τάγκας, Μπουζιάνης 11 (1), Κοζομπόλης 7, Νατσίδης, Πιστιόλης 17 (1), Στάμος 5 (1), Φιλίππου 10, Σαμοίλης 4, Κυπριτίδης 2, Βασδέκης 4.
ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιρωνιάν, Αμπατζής): Πέτρου 2, Ασημακόπουλος 8, Ρουμελιώτης 5, Τσάβαλος 5, Αναστασόπουλος, Καρτάλος 1, Εμμανουήλ 8 (2), Καλούδης 8 (1), Μελκονιάν 8.

ΤΕΛΑΜΩΝ – ΝΙΚΑΙΑ 79-73
Δεκάλεπτα : 9-19, 24-38, 49-55, 79-73
Διαιτητές: Σιδέρης Σκαλτσής.
ΤΕΛΑΜΩΝ (Πούτος Παπασάββας): Γκίνης 7, Στεφάνου 20 (2) Καρασούλας 11Τόμπρος 16, Μπουρβάνης 7, Κούμενος 16 (4), Καρατζιόγλου 2, Ζέρβας.
ΝΙΚΑΙΑ (Αράπης, Μανιάτης): Ρήγος 5, Κόικας, Φουντής 12 (2), Ντώνη 6 (1), Καρατζάς 5 (1), Δαλμυράς 18 (2), Σκοπελίτης 15, Ρεπάνης 6 (2), Κουτρομπίλας 6 (2).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 71-59
Δεκάλεπτα : 19-13, 41-35, 58-47, 71-59
Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλαϊτζάκης.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ (Ρουμελιώτης, Σταυρακάκης): Κοθράς, Βήχος 2, Αθανασιάδης 13 (1), Πολυτάρχου 5 (1) Κουτσουβάς 11 (1), Βαρβατάκος 8 (1), Σαραντίδης 2, Ζάχαρης 9, Συρίγος 6, Τζώρτζης 3 (1), Δόγρανλης 12 (1), Μακαρατζής.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Λουλουδάκης,Bασιλάκος):Kόγκας 14 (2), Aηδονίδης 4,Nικολάκης 7, Δοροβίτσας 4, Παπαγιαννόπουλος 10 (2),Παπαπαδάκης 4,Xολέβας 6 (2),Σκουμής, Zέρβας 7 (1), Πουλόπουλος, Συμεωνίδης,Παπαδάτος 3.

ΑΟΝΑ-ΚΑΣΤΕΛΑ 75-61
Δεκάλεπτα : 22-17, 39-35, 57-49, 75-61
Διαιτητές: Κονταράτος, Καλαντζής.
AONA (Ηλ. Διαμαντόπουλος): Zευγώλης, Mανίκας 10 (2), Λουπάσης 9, Γεωργακόπουλος 8, Ψιακής 6, Παπαϊωσήφ 18, Kόκκαλης , Zαντιώτης 4, Θεοφανίδης 4, Xριστοδουλόπουλος 7 (1), Pετσίνας 9.
ΚΑΣΤΕΛΑ (Παπαευθυμίου, Κασιμάτης): Κάκιας, Παπαδόπουλος 11, Μακρινός 10, Τζοβάρας 14 (3), Μουλαράι, Παρασκευόπουλος 15, Ντάσκας , Λέσι Λ. 3 (1), Λέσι Αγγ. 8, Φλέσσας.

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 59-63
Δεκάλεπτα : 17-20, 39-29, 48-49 , 59-63
Διαιτητές : Αντωνίου, Ιασωνίδης
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτσόγλου): Τάγκαλος 8, Γιοβάς 1, Σέϊφερ 3 (1), Καλάβριας 6 (1), Δημητρίου 2, Θεοχάρης 21 (2), Γουλανδρής 4, Πολυχρονόπουλος, Λίππας 14 (4).
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Μαγγιώρος): Καρασούλος, Μαγγωνάκης 22 (2), Ευστρατίου, Λεβαδείτης 8 (1), Λαγιόπουλος 13 (1), Ρούμελης 10 , Γκιουρτζίδης 10, Μπολουδάκης, Μαρόπουλος , Γκούμας.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 78-77
Διαιτητές: Θεονάς , Διμπινούδης
Δεκάλεπτα : 13-16, 37-35, 56-59, 78-77
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Βαρλάς 12(2) , Αρμανίδης 14, Σίννος 20(3) , Ιωαννίδης 2, Τσουκάτος , Σαράντης 12(2), Φάββας , Πεζιρκιανίδης 8 , Τσελέκος 4 , Καμάρας 4, Βουλγαράκης , Γεράνιος
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου, Μαστρογιάννης): Τσιριγωτάκης 20(2),Αγραπίδης , Γιατράς Κοκκαλιάς 18(3) Μαραγκόπουλος 17 , Δελής 8, Σαφός , Νοίδης , Κανταράκιας 4 , Κέκκης 8, Καψαρίδης 2, Τσιλιμιδός

Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1.Δραπετσώνα 35 (17-1)
2.Άλιμος 34 (16-2)
3.ΕΑ Νίκαιας 29 (11-7)
--------------------------------
4.Σούρμενα Ελληνικό 29 (11-7)
5.ΝΕ Μεγαρίδας 28 (10-8)
6.Τελαμώνας 27 (9-9)
7.Γλυφάδα 27 (9-9)
8.Τερψιθέα 27 (9-9)
9.Προοδευτική 26 (8-10)
10.Καστέλλα 26 (8-10)
11.ΑΟΝΑ 25 (7-11)
--------------------------------
12.Αστέρας Αγ.Δημητρίου 25 (7-11)
13.Αετος Καλλιθέας 20 (2-16)
14.Ένωση Αρμενίων 20 (2-16)

Επόμενη αγωνιστική (19η, 25/02):
Ένωση Αρμενίων-Δραπετσώνα
Άλιμος-Τελάμων
Νίκαια-Μεγαρίδα
Αστέρας Αγ. Δημητρίου-Γλυφάδα Ένωση
Καστέλλα-Σούρμενα Ελληνικό
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αετός Καλλιθέας
ΑΟΝΑ-Προοδευτική Νεολαία
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου