Δευτέρα, 7 Μαρτίου 2016

Β' Εθνική: Τα αποτελέσματα της 21ης Αγ.



Τα αποτελέσματα στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της 21ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου 58-51
Παπάγου-Χολαργός 60-52
Κορωπί-Έσπερος 92-83
Ιωνικός Ν.-Νίκη Αμαρουσίου 89-70
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο 91-93 (80-80 κ.α.)
Προμηθέας Χ.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 60-79
Εργοτέλης-Πανελευσινιακός 89-90
Πανιώνιος-Αμύντας 54-59

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο 91-93 (80-80 κ.α.)
Διαιτητές: Καρακάσης-Λιότσος
Δεκάλεπτα: 17-23, 39-42, 59-59, 80-80 Παρ: 91-93
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης): Μπάλας 7 (1), Στραγανιώτης 3, Μητσάκης 15(3), Ξιούρας 3(1), Νικατζάμ 7, Ζούκας 14, Κόης, Φρουσκλιάς 15 (2), Περαντωνάκης, Γιαννόπουλος 11(1), Ματαλιωτάκης 16, Ανδρεάτος.
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Παπαδάκης 5, Αυγενικός, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 17(2), Κουπίδης 36(5), Μαραγκάκης 5, Λιανός 21(1), Κυρίτσης, Πάλλης 9.

Παπάγος-Χολαργός 60-52
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 18-11, 36-26, 45-42, 60-52
Παπαγος (Πουλίδης): Οικονομάκης 3(1), Βιδάλης 3(1), Σιμόπουλος 3, Αποστολίδης 14(1), Δέδες 14(1), Σιούτης 13(2), Δορκοφίκης, Αρσένης 4, Τζιβελέκας 6(1), Ρουμπέας.
Χολαργός(Παπαμάρκος): Δρόσος 4, Τσουβελέκακης, Φωτητζόγλου 11(1), Παππάς 2, Αγόρης 7(1), Καραμπάς3 (1), Καρτέρης, Μουμπάρακ, Γραμματίκας 11(1), Κιαπέκος 8, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 6.

Εργοτέλης-Πανελευσινιακός 89-90
Διαιτητές: Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος.
Δεκάλεπτα: 25-24, 45-44, 61-70, 89-90.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 21 (4), Σακελλαράκης 10 (1), Καρακωνσταντάκης 5 (1), Βασιλειάδης 12, Πετράκης 13 (1), Αρναουτάκης 2, Καραλής 24 (4).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 8 (1), Μιχαλούτσος 11 (2), Μποχωρίδης 27 (5),  Ζούμπος 16 (2), Σπηλιόπουλος 3 (1), Ηλιάδης 3 (1), Δούκας 4, Μπένος, Ματζιώρης 18 (2).

Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου 58-51
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 11-18, 30-28, 42-44, 58-51.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10(2), Κελαϊδης 1, Γκαβασιάδης 4, Κεφαλάς 11(1), Λιακόπουλος, Βαρναβάς 8, Αγγελόπουλος, Λυμπερόπουλος 14(4), Λέγκικας 10(2), Πανταζής.
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 2, Γ.Μπέλλας 8(2), Καπινιάρης 10(1), Φούντας 3(1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης, Ο.Μπέλλας 12(2), Σκορδάς 7(1), Κοκκάς 2.


Πανιώνιος-Αμύντας 54-59
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 15-17, 26-29, 40-40, 54-59
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 3, Παπαρέγκας 6, Βλάχος 6(1), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 11(1), Ζώρζος 1, Μανσαράι 2, Μίχαλος 9, Μουρίκης, Φιλιππάκος 4, Τσιάκος 8, Αναγνωστάκης 2.
Αμύντας (Ζαβος): Ζούπας 4, Αγγελόπουλος 14(1), Τοπαλι 2, Διαμαντόπουλος 12(2), Βαρδιάνος 7(2), Πινης 3(1), Κουκουνιάς 10(1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 2, Βογιατζής 5.


Ιωνικός Ν.-Νίκη Αμαρουσίου 89-70
Δεκάλεπτα: 23-26, 51-46, 74-52, 89-70
Διαιτητές: Γκαμήλη - Φασόλης
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Κούτουλας 10(1), Βανδώρος 4, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Ντιπ 16(4), Μπολάτογλου 4, Μούκας 6 (2), Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 11, Γκιουζέλης 11(1), Λυκογιάννης 6, Βεσκούκης 7(1), Γιαννίκος 3(1).
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 5(1), Οικονομόπουλος 2, Θωμόπουλος 9, Παβλίσεβιτς 6, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 11(1), Σταθόπουλος 14, Σταύρος, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 7, Μαύρος 10, Καράμπελας.

Κορωπί-Έσπερος 92-83
Δεκάλεπτα: 26-32, 44-44, 67-67, 92-83
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κοτσιμπός
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 3(1), Κούσουλας 13, Στούκας 3(1), Υφαντής 14(1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 12, Αμπαράς 2, Σκλάβος 18(3), Χρύσης 17(1), Καράμπελας, Σαρλής
Έσπερος Πατρών (Κεσαπίδης): Φραντζής 3(1), Στυλίδης 13, Μαγιντόμπε 16, Ροκανάς, Κελεσίδης 11(1), Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 22, Γκόβας 8(2), Ψαρόπουλος 8(1), Μακρής 2

Η βαθμολογία

1. Ηράκλειο 38
2. Αμύντας 37
3. Πανιώνιος 37
4. Ιωνικός Νικαίας 37
5. Πανελευσινιακός 34
6. Χολαργός 33
7. Κορωπί 33
8. Παπάγος 32
9. Φιλαθλητικός 32
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 30
11. Ένωση Ιλίου 29
12. Εργοτέλης 28
13. Έσπερος Πατρών 28
14. Νίκη Αμαρουσίου 26
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 26
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 22*
*Έχει έναν μηδενισμό και αφαίρεση ενός βαθμού.

Η επόμενη (22η) αγωνιστική (12/3):

Χολαργός - Φιλαθλητικός
Έσπερος Πατρών - Παπάγος
Νίκη Αμαρουσίου - Κορωπί
Ηράκλειο - Ιωνικός Νικαίας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αμύντας - Προμηθέας Χαλανδρίου
Ένωση Ιλίου - Εργοτέλης
Πανελευσινιακός - Πανιώνιος

2ος Όμιλος

Αίολος Αστακού-Ιωνικός Ιωνίας      89-60
Αγρίνιο-Πολύγυρος      97-76
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ανατόλια      62-63
ΑΕΛ-Ευκαρπία      65-59
Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Λαγκαδά      73-90
Αργος Ορεστικό-Καστοριά      80-60
Στρατώνι-ΓΣ Λάρισας      66-61
Ρεπό ο Πιερικός Αρχέλαος

Στρατώνι-ΓΣΛ 66-61
Διαιτητές: Τζίμα, Ν. Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 11-18, 22-34, 44-54, 66-61.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης, Αμπατζάς 9 (3), Τζιουβάρας 5 (1), Δεληγιάννης 3 (1), Γεωργάκης, Αρνίδης 14 (3), Φλιάτης Ι. 9, Φλιάτης Γ. 7 (1), Χαντζίδης 2, Δασκαλόπουλος 17.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης, Παπαχρήστος 13 (1), Λαμπρόπουλος 4 (1), Λεπενιώτης 2, Βαβάτσικος 18 (2), Μπόγδανος 14 (2), Τσιαβές, Νταλός, Γοργόλης 2, Αγγελόπουλος 8, Χανέλλι.

ΑΕΛ-Ευκαρπία 65-59
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας.
Δεκάλεπτα: 18-19, 41-39, 49-52, 65-59.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 9 (1), Τζήμας, Τσούτσος 3, Κουτίνας 9, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 4, Μαλτέσιος 12, Πολίτης 15 (2), Παπακώστας 11, Φιλιππόπουλος.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7, Τσινόπουλος 5, Δώδος 2, Κουντουρατζόγλου 8 (2), Γκουτζιομήτρος 18 (4), Κολότσιος, Γκαβέζος, Απιδόπουλος 5 (1), Σουτζόπουλος 8, Κόκουρας 6.

Αίολος Αστακού-Ιωνικός Ιωνίας 89-60
Διαιτητές: Θ. Παπαδόπουλος, Μελανίδης.
Δεκάλεπτα: 22-23, 41-36, 67-50, 89-60.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 20 (4), Καλισώρας 3 (1), Μακρής 2, Παππάς 11, Κακλαμάνος 24 (6), Κιτσούλης 6, Θανόπουλος 7 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 2, Κατσαρές 8, Καραγιώργος.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 14 (3), Παναγιώτου 6, Βάλλιος 16 (4), Σιδηροηλίας 6, Μαυροκεφαλίδης, Μούκας 2, Κρομήδας 16.

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ανατόλια 62-63
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Θεοδώρου.
Δεκάλεπτα: 24-19, 39-26, 45-55, 62-63.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 22, Γαϊτανίδης, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 4, Παπαθανασίου 3, Μπέγας 11 (3), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 16.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 14 (2), Δοξάκης, Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 25 (5), Τριανταφυλλίδης 5, Θεοδωρίδης, Βρεττάς, Σιώμος 9, Βεργίνης 3.

Αργος Ορεστικό - Καστοριά 80-60
Δεκάλεπτα: 20-12, 30-28, 51-41, 80-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Φακίτσας
Αργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 6, Κίτσιου, Μιχαηλίδης 20 (6), Μπέλλος, Μαυρίδης 10 (1), Τράντας 6 (1), Κόττας 18 (2), Μανδαλάκης 13 (1), Χατζόπουλος 7, Μποζίνης Δ..
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 2, Κρανιάς, Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος, Τερσενίδης 2, Ζυγούρας, Ντάλλης 16 (2), Τασιούδης, Τεπετίδης 4, Τσαούσης, Τσότσος 16, Βοϊβατόπουλος 10.

H βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού     38
2. ΑΕΛ     34
3. ΓΣ Λάρισας     33
4. Ερμής Λαγκαδά     32
5. Αργος Ορεστικό 31
6. Καστοριά    31
7. Στρατώνι     30
8. Πολύγυρος     29
9. Αγρίνιο     28
10. Ανατόλια     28
11. Πιερικός Αρχέλαος     27
12. Ευκαρπία     26
13. Ιωνικός Ιωνίας     25
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     23
15. Τιτάνες Παλαμά     23

Η επόμενη (22η) αγωνιστική

Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος
Πολύγυρος-Αίολος Αστακού
Ανατόλια-Αγρίνιο
Ευκαρπία-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Ερμής Λαγκαδά-ΑΕΛ
ΓΣ Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά
Καστοριά-Στρατώνι
Ρεπό: Αργος Ορεστικό
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου