Τρίτη, 29 Μαρτίου 2016

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα της 24ης Αγ.



Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος

Νίκη Αμαρουσίου-Φιλαθλητικός 64-70
Ηράκλειο-Παπάγου 66-57
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί 73-81
Πανελευσινιακός-Προμηθέας Χ. 84-68
Έσπερος-Εργοτέλης 66-46
Χολαργός-Πανιώνιος 60-79
Ένωση Ιλίου-Αμύντας 70-81
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ιωνικός Ν. (6/4)

ΕΣΠΕΡΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 66-46
Διαιτητές:  Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 15-9, 33-28, 54-44, 66-46.
Εσπερος (Κεσαπίδης): Στυλίδης 2, Φραντζής 12 (2), Μαγιντόμπε 5 (1), Ροκανάς 2, Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 1, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 15, Γκόβας 6 (1), Ψαρόπουλος 11 (2), Γιαλελής 2.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 2, Μαχαιριανάκης 2, Χασάπης, Σακελλαράκης 2, Καρακωνσταντάκης 9, Βασιλειάδης 2, Μάρης, Αρναουτάκης, Καραλής 10 (2), Σκανδαλάκης, Πετράκης 19.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΣ  66-57
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα
Δεκάλεπτα: 14-9, 25-24,47-36, 66-57.
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης , Αγαπιάδης 5, Παπαδάκης 8,  Αυγενικός 7(1), Σπυριδάκης 2, ,Καραδολάμης 5,  Κουπίδης 16(2), Μαραγκάκης , Φραγκιαδάκης , Λιανός 17 , Κυρίτσης, 2 Πάλλης 4
Παπάγος(Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 5(1), Δέδες 8(2), Τζιβελέκας 9(3), Σιούτης  8,  Αρσένης , Κατσαντώνης 2, Δορκοφίκης 24.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΟΡΩΠΙ 73-81
Δεκάλεπτα: 18-25, 39-41, 57-62, 73-81
Διαιτητές: Μπούκας-Καλαϊτζάκης
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος, Πασπαλάς 10, Παπαζαφειρόπουλος 5, Σταμάτης 13 (3), Χριστόπουλος 5 (1), Βούζας 5 (1), Βουρλίτης 12 (2), Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος 7, Δαρμογιάννης 14 (1)
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 2, Κούσουλας 19 (2), Υφαντής 13 (1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 13 (2), Σκλάβος 11 (1), Χρύσης 10, Κάτσαρης, Σαρλής

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 64-70
Δεκάλεπτα: 15-25, 30-40, 49-55, 64-70
Διαιτητές: Σιώκας, Αργυρούδης
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 1, Θωμόπουλος 5, Παβλίσεβιτς 7, Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 22 (5), Καράμπελας, Σταθόπουλος 2, Σαλτουρίδης 4, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 6, Μαύρος 4.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Κελαϊδής 15 (2), Γκαβασιάδης 13 (2), Κεφαλάς 7 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Βαρνάβας 13, Αγγελόπουλος 1, Λεγκίκας 6, Πανταζής.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 70-81
Δεκάλεπτα: 23-18, 35-36, 51-60, 70-81
Διαιτητές: Τσαρούχα-Διμπινούδης
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Γ. 8 (2), Φουντάς 9 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 15 (1), Μπασδέκης 14 (2), Μπέλλας Οδ. 11 (2), Κόκκας 5, Σκορδάς 2, Γεωργιάδης.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 18 (1), Αγγελόπουλος 5 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 16 (4), Μέλος, Βαρδιάνος 15 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 10 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 3(1), Βογιατζής 4, Καμπούρης 3.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 84-68
Δεκάλεπτα: 16-18, 38-32, 63-51, 84-68
Διαιτητές: Τσάτσης-Φασόλης
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 10, Ηλιάδης Β. 4, Μποχωρίδης 13 (3), Ντέντα 2, Λιάσκος, Σιδέρης 4, Δούκας 3, Μπένος 14, Μαντζιώρης 22 (2), Σπηλιόπουλος 5, Ηλιάδης Ηλ. 3 (1).
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 11 (3), Κορομηλιάς 2, Σερμπάν, Μιμάνι, Ξύδης 4, Καρούζος 13 (1), Παπαθανασόπουλος 6 (2), Ζερβός 11 (1), Τσακαλάκης 2, Σιδέρης, Μαλούκος 19.

Η βαθμολογία

1. Ηράκλειο 44
2. Αμύντας 43
3. Πανιώνιος 43
4. *Ιωνικός Νικαίας 40
5. Κορωπί 37
6. Πανελευσινιακός 37
7. Χολαργός 37
8. Φιλαθλητικός 37
9. Παπάγος 36
10. *Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34
11. Ένωση Ιλίου 33
12. Έσπερος Πατρών 33
13. Εργοτέλης 32
14. Νίκη Αμαρουσίου 30
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 29
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 25

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

H επόμενη (25η) αγωνιστική (3/4):
Φιλαθλητικός - Ηράκλειο
Παπάγος - Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Κορωπί - Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Προμηθέας Χαλανδρίου - Ιωνικός Νικαίας
Εργοτέλης - Νίκη Αμαρουσίου
Πανιώνιος - Έσπερος Πατρών
Αμύντας - Χολαργός
Πανελευσινιακός - Ένωση Ιλίου

2ος Όμιλος
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος      75-68
Ευκαρπία-Αίολος Αστακού      64-90
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο           68-58
ΑΕΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης           68-62
Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά      82-55
Πολύγυρος-Αργος Ορεστικό      65-64
Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι      55-71
Ρεπό: ΓΣ Λάρισας

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΓΡΙΝΙΟ 68-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 36-27, 47-44, 68-58.
ΕΡΜΗΣ Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής, Ακεψιμαΐδης 10, Γεωργιάδης 12, Νότης, Παρίτσης 14, Πιλκούδης 4, Ελευθεριάδης 4 (1), Γκαμούρας 18, Καντάρκος 6.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Κυριλής 5 (1), Μπερερής 13 (1), Παραπούρας, Ναούμης 8 (1), Μπαρούχας 6 (1), Σκαρλάτος 10, Μήτσου 5, Γεωργούλας 12, Αναστασάκης 9.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 64-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-22, 31-43, 46-70, 64-90
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 6, Τσινόπουλος 8, Δώδος 4, Κουντουρατζόγλου 14 (1), Γκουτζομήτρος 4, Κολότσιος, Γκαβέζος 5 (1), Μανδάνης, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης, Σουτζόπουλος 17 (3), Κόκουρας 2.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Σαμαντάς, Παππάς 19 (2), Κακλαμάνος 15 (3), Κιτσούλης 21, Θανόπουλος 7 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 14, Λυμπάρης 7, Μακρής, Δουρούκης.

ΑΕΛ-ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 68-62
Δεκάλεπτα: 14-10, 32-24, 51-43, 68-62
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5, Αθανασόπουλος 4, Σαριμπαλίδης 5(1), Τζήμας, Τσούτσος 3(1), Κούτινας 11(1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου, Μαλτέσιος 11, Πολίτης 17(5), Παπακώστας 10, Φιλιππόπουλος 2.
ΕΑΚ (Τσουρμας): Διχταπανίδης, Καλπαξίδης 18, Γαϊτανίδης 3(1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου, Γιανουζάκος 5(1), Μπέγας 13(4), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 15

IΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 55-71
Δεκάλεπτα: 11-20, 21-42, 48-60, 55-71
Ιωνικός Ιωνίας: Μυτακίδης 2, Πρωτούλης 10, Παναγιώτου 21(1), Τάκης, Βάλλος 2, Πονόπουλος, Σιδηροηλίας 4, Μαυροκεφαλίδης, Τριμεράκης 1, Μούκας 1, Κρομήδας 14.
Στρατώνι: Κωλοκοτρώνης 7(1), Αμπατζάς 15(2), Αρνίδης 12(4), Τζουβάρας 3(1), Δεληγιάννης, Γεωργάκης, Ρέμπελος, Φλιάτης Ι. 9(1), Παπάς, Φλιάτης Γ. 5, Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 16.


ΣΑΑΚ Ανατόλια - Πιερικός Αρχέλαος 75-68
Διαιτητές:Πιτσίλκας Ζ,Ξέρας
Δεκάλεπτα:21-20,40-40,63-49,75-68.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 9(1), Δοξάκης 2, Σιώπης 7(1), Γαλανίδης 19(4),Τριανταφυλλίδης 14(3),Θεοδωρίδης, Καραμανώλης, Βρεττάς, Σιώμος 22, Βεργίνης 2.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 19(3),Παρμακτσίδης,Γκογκίδης 17(3),Φανούλης, Σουκάρας,Ασημάκης 15(1), Ζησόπουλος 3,Οικονόμου 6,Τοπούζης 8.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 82-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 37-29, 57-41, 82-55
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 15 (3), Σίσιου, Ματενίδης 14 (1), Γυμνόπουλος 2, Τερσενίδης 4, Τσαούσης 2, Ντάλης 2, Τασιούδης 12, Πεπετίδης 3 (1), Ζυγούρας 2, Τσότσος 4, Βοϊβατόπουλος 20 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ Π. (Μάμμος): Τριανταφύλλου 14 (4), Σιάκας, Γεωργαντζάς 9 (2), Παπαιωάνου 8 (1), Χουχούμης 8 (1), Ξένος, Ταυρόπουλος, Ζαγάνας 2, Αποστολάκης 4.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ - ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 65-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16 31-27, 46-42, 55-55, 65-64
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πέγιας): Πιπιλιάρης 9, Τσιμπής 8 (1), Τσιούντος 13 (1), Παπασαραφιανός 8 (2), Χαριστός Κ., Ταουκίδης 2, Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης, Χρηστίδης, Νουκάρης 6 (2), Κοτζαγιάννης 16, Χαριστός Σ.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Καραταχλίδης): Γιαγκόπουλος 1, Σαββίδης, Κίτσιου 1, Μιχαηλίδης 12 (3), Μποζίνης Π., Μαυρίδης 10, Τράντας 12 (2), Κώττας 15 (1), Μανδαλάκης 13, Μποζίνης Δ.

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού     44
2. ΑΕΛ             40
3. Ερμής Λαγκαδά     37
4. Καστοριά         37
5. ΓΣ Λάρισας         36
6. Αργος Ορεστικό    34
7. Στρατώνι         34
8. Αγρίνιο         34
9. Ανατόλια         33
10. Πολύγυρος         33
11. Πιερικός Αρχέλαος     32
12. Ευκαρπία         30
13. Ιωνικός Ιωνίας     28
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     26
15. Τιτάνες Παλαμά     26

Η επόμενη (25η) αγωνιστική (03/04)
Πιερικός Αρχέλαος-Ευκαρπία
Αίολος Αστακού-Ερμής Λαγκαδά
Αγρίνιο-ΑΕΛ
Τιτάνες Παλαμά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Αργος Ορεστικό-Ανατόλια
Στρατώνι-Πολύγυρος
ΓΣ Λάρισας-Ιωνικός Ιωνίας
Ρεπό:Καστοριά
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου