Δευτέρα, 4 Απριλίου 2016

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 23η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:
1ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Οίαξ Ναυπλίου - Ακράτα 51-64
Απόλλων Σμ. - Πόλις Καλλιθέας 56-54
ΚΑΟΚ - Χαρίλαος Τρικούπης 70-74
Κεραυνός Αιγίου - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 54-63
ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Σπαρτιατικός 79-64
Ίκαρος Καλλιθέας - Πεντέλη (13/4)
Μανδραϊκός - Γλαύκος 90-74

Φύλλα αγώνα
Οίαξ Ναυπλίου - Ακράτα 51-64
Δεκάλεπτα: 15-11, 25-27, 38-48, 51-64
Διαιτητές: Κονταράτος, Λύρας
Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Κοσσιώρης 18, Παζαράς 15, Οικονόμου 5, Κατσαλούλης 7, Ευστρατίου 2, Μπαλτζής 4.
Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρικάς 15, Σχορτσανίτης 5, Πολυδέρας 6, Μανταλβάνος 7, Μαλλής 9, Σακελλαρίου 5, Λάφης 15, Σιόβας 2.

Απόλλων Σμ. - Πόλις Καλλιθέας 56-54
Δεκάλεπτα: 15-15, 27-28, 40-41, 56-54
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Μηλαπίδης
Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης, Γκινούτσης ], Πετρόπουλος 10 (1), Νιώτης, Σιώμος, Αρναουτάκης 11 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 5, Πάντζιος 16 (2), Θυμνιός 8, Τάσιος, Τσελεμπής 6.
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 3 (1), Καβελάρης Η., Κόκκινος 14 (1), Βαθρακοκοίλης 4, Χάλαρης 7 (1), Λιγγερίδης 4, Βεληζιώτης 7, Τσεμπελής, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου 1, Καβελάρης Ι..

ΚΑΟΚ - Χαρίλαος Τρικούπης 70-74
Δεκάλεπτα: 15-23, 37-34, 47-47, 70-74
Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Αναγνωστόπουλος 15, Κατσαμάκης 13(3), Τσακιρίδης 10 (1), Πράτης 12 (2), Μακρής 2, Δανιήλ 5, Σταυρόπουλος 13 (2), Γιαννουλάκος, Γκιώνης
Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 14 (1), Βουρνάς 2, Ζαμπέτης 6, Δημητρόπουλος, Μπαλτάς, Μουράτογλου 15, Σταυρόπουλος 14 (2), Τριπολίδης, Γεωργιάδης 19, Παπαγεωργίου, Ψάλτου 4, Καρέτσος.

Κεραυνός Αιγίου - ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 54-63
Δεκάλεπτα: 17-4, 25-27, 39-51, 54-63
Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα
Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 14 (1), Θωμάς 1,  Ταπεινός, Γκούμας, Βασιλειάδης 12 (2), Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 16, Λυμπέρης Δ. 6 (1), Νικολάου 5, Τσούλος .
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κοσμίδης): Νιφόρας, Ρωμοσιός 10, Στεφανής 7, Βλασσόπουλος 2, Γόντικας 2, Μπούσι 15 (2), Μπασέας 15, Διαμαντόπουλος 10 (1), Τσίτος 2.

ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας - Σπαρτιατικός 79-64
Δεκάλεπτα: 13-14, 28-31, 50-48, 79-64
Διαιτητές: Κοτσίρης, Λαμπίρης
Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Προπονάς, Τόρα 10 (1), Θάνος 8, Σιλιτζήρης 2, Κεφάλας 26 (7), Θεοδωράτος 2, Λίτσιος 2, Δήμας 6, Αλεξόπουλος, Ιγγλέζος, Μαυρίδης 1, Αναστασόπουλος 22 (4).
Σπαρτιατικός (Τσώνης): Σταθάκος 6, Αγγελόπουλος 21 (4), Κόρο 5, Τζατζάς 2, Παυλίδης 5, Βουργιώτης 11 (1) , Αλεξόπουλος 4, Βούλγαρης 4, Κυρίτσης 9, Αναγνωστάκος 7 (1), Δορλής.

Μανδραϊκός - Γλαύκος 90-74
Δεκάλεπτα: 23-15, 44-35, 71-53, 90-74
Διαιτητές: Βαλούρδος, Κώτσου
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 6 (2), Σπυρόπουλος 10, Περλορέτζος 2, Καραλής 11 (1), Κούρτης 14 (1), Δρακωτός 2, Μπούτρης 18 (2), Γιατράκος 2, Στέφος 18, Καμπερίδης, Καρυπίδης 7 (1).
Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 8 (2), Σερέτης 10 (1), Λιβιεράτος 1, Παπανικολόπουλος 5 (1), Τασόπουλος 3, Παλαδινός 4, Σταυράκης 5 (1), Παπαβασιλόπουλος 9, Κάλλης 7 (1), Δορμπαράκης, Λιούρδης 17 (2), Μπιτίνης 5.

Βαθμολογία
1. Απόλλωνας Σμύρνης 44
2. Μανδραϊκός 41
3. Χαρίλαος Τρικούπης 38
4. ΚΑΟΚ 37
5. Πόλις Καλλιθέας 36
6. Ακράτα 36
7. Πεντέλη 35
8. Κεραυνός Αιγίου 35
9. Ίκαρος Καλλιθέας 31
10. Γλαύκος 31
11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 31
12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 31
13. Σπαρτιατικός 26
14. Οίαξ Ναυπλίου 25
* Ο Ίκαρος Καλλιθέας έχει δυο αγώνες λιγότερους. Οι Γλαύκος και Πεντέλη έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (24η, 10/4)
Πόλις Καλλιθέας - Οίαξ Ναυπλίου
Χαρίλαος Τρικούπης - Απόλλων Σμύρνης
Γλαύκος - ΚΑΟΚ
Ακράτα - Κεραυνός Αιγίου
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. -  ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας
Σπαρτιατικός - Ίκαρος Καλλιθέας
Πεντέλη – Μανδραϊκός

2ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Τρίτων - Ιπποκράτης Κω 59-61
Ηρόδοτος - Άρης Νικαίας 82-96
Άρης Πετρούπολης - Κάδμος 77-90
Πανναξιακός - ΚΑΠ 71-83 (65-65 κ.α.)
Σπόρτιγκ - Έσπερος Λαμίας 77-86
Κύδων Χανίων - Πρωτέας Βούλας 66-81
Μαρούσι - Ηλυσιακός 83-78

Φύλλα αγώνα
Πανναξιακός - ΚΑΠ 71-83
Δεκάλεπτα: 13-20, 37-28, 48-52, 65-65, 71-83
Διαιτητές: Καμίτσος, Κανελλόπουλος
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 7(1), Καρβούνης 16(4), Καλαβρός 2, Αρτσάνος, Καραγιάννης, Μάκαρης 6, Ακτύπης 11(1), Χριστόδουλος 17, Μυλωνάς 5, Παγώνης 7(1).
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 19(1), Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 17(4), Γρίβας 14(3), Γρύλλης 7(1), Σβάρνας 2, Παπουλίδης 8, Σκούταρης 8, Κούριας, Ψωμαδέρης 8.

Αρης Πετρούπολης – Κάδμος Θήβας  77-90
Δεκάλεπτα: 20-20, 46-39, 69-65, 77-90
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Χριστινάκης
Αρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 3 (1), Ηλιόπουλος 13 (3), Χρονόπουλος 15 (3), Μπαζιώτης 10 (3), Κώτσιας, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 21 (1), Μακρόπουλος 12, Βεντούρης 3 (1).
Κάδμος Θήβας (Αναστασίου): Στεφάνου 3 (1), Πανταζής 13, Γκρινιάρης 26 (1), Τσιριμώκος
11 (2), Χαρατσής 2, Τσαπρούνης 3, Κουμπές, Γιάννου, Δρακάκης 24, Μητρόπουλος 5 (1).

Τρίτων – Ιπποκράτης 59-61
Δεκάλεπτα: 14-18, 24-33, 41-48, 59-61
Διαιτητές: Στρέμπας, Φασόλης
Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 2, Σμυρλής, Κορακίτης 23 (6), Κουρής, Κουκουνιάς 10, Καλατζής 2, Γκαβανόπουλος 12 (2), Ζαχαριάς, Παπαργυρόπουλος 2, Υμέρι, Ανδρεόπουλος 5, Βερτούδος 3 (1).
Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 16 (3), Κανταρέγια, Τσιλιγκίρης 2, Σκούφης 9 (1), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 16 (1), Χαρίσης 9, Ψάλτου 10 (2), Σούφλας.

Ηρόδοτος - Αρης Νικαίας 82-96
Δεκάλεπτα: 20-24, 35-47, 56-68, 82-96
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς
Ηρόδοτος (Στειακάκης): Δρόσος 8 (2), Αλετράς 2, Βερτούδος 12 (1), Μίχος 14, Μαϊστρέλης 18, Σταθάκης 4, Πυργιώτης 4, Χαρωνίτης 8, Μητρόπαπας 10.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 14, Φωστέρης 21 (4), Αλσατζής 3 (1), Θεοδοσίου 14 (2), Στογιάνοβιτς 22 (4), Κόλλιας Σ. 20, Γαλέτης 2.

Μαρούσι - Ηλυσιακός 83-78
Δεκάλεπτα: 22-27, 42-45, 61-61, 83-78
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Αντωνιάδης
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 8, Στασινός 10, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης, Ραλλάτος 5 (1), Μπαλάφας 13 (2), Σκιαθίτης , Γεωργίου 7 (2), Κανέλλης 18 (1), Σουρλής13 (1), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 9 (1).
Ηλυσιακός (Χατζηπανυγύρης): Χουγκάζ Ρ., Άρχος 13 (2), Χατζηβέρογλου, Συρόγλου, Χούμας 8, Παπαφωτίου 3 (1), Μαλτέζος 27, Χουγκάζ Ν., Πέζος, Τρίχας 21 (7), Φουστέρης, Ολύμπιος 6 (2).

Κύδων Χανίων - Πρωτέας Βούλας 66-81
Δεκάλεπτα: 14-21, 32-40, 45-60, 66-81
Διαιτητές: Μπούσιας, Σοφιανόπουλος
Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 3 (1), Υφαντόπουλος, 15 (3), Αλεξίου 21 (3), Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης 12 (2), Τσαρουχάς 2, Μπερτίδης, Μπαγάκης 3 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 6, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Γεώργαρος 9, Βλάχος 4, Λάτσης 2, Παπάδης 5 (1), Εμμανουηλίδης 12 (2), Πέρβιι 14 (3), Ζευκίδης 9, Βαρδαβάς 17, Καλογεριάς, Μόρφης 7, Κονδύλης, Μούτσα 2.

Σπόρτιγκ - Εσπερος Λαμίας 77-86
Δεκάλεπτα: 26-18, 43-38, 58-63, 77-86
Διαιτητές: Καραλής, Ροδίτης
Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 6, Χατζηνικόλας 11, Τσαμπής 18 (3), Παπαπέτρος 24(3), Χασάπης 2, Κοιλάκος, Κούτρης 3(1), Καραμπάτος 2, Αγγελης 15(3), Κεχαγιάς.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Ρόκας 6(2), Γεωργιάδης, Κόπκιας 4, Στογιάκοβιτς 3(1), Φύκας Παντ 5(1), Σοφογιάννης 26(1), Φούντας 10, Ζαχαράκης 28(6), Αργύρης 2, Ξηρός 2.

Βαθμολογία
1. Μαρούσι 43
2. Πρωτέας Βούλας 41
3. Τρίτων 39
4. ΚΑΠ 39
5. Ιπποκράτης Κω 38
6. Άρης Πετρούπολης 38
7. Κάδμος 37
8. Πανναξιακός 35
9. Άρης Νικαίας 34
10. Κύδων Χανίων 30
11. Ηλυσιακός 29
12. Έσπερος Λαμίας 29
13. Σπόρτιγκ 26
14. Ηρόδοτος 23

Επόμενη αγωνιστική (24η, 10/4)
Άρης Νικαίας - Τρίτων
Κάδμος - Ηρόδοτος
Ηλυσιακός - Άρης Πετρούπολης
Ιπποκράτης Κω - Πανναξιακός
ΚΑΠ - Σπόρτιγκ
Έσπερος Λαμίας - Κύδων Χανίων
Πρωτέας Βούλας – Μαρούσι


1ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Πρωτέας Γρεβενών – Ερμής Αγιάς  65-71
Καρδίτσα – Αρίων Πτολεμαΐδας  80-49
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης  91-83
Αριστοτέλης Φλώρινας – Αίας Ευόσμου 66-88
Εύαθλος – Μακεδονικός  59-88

Φύλλα αγώνα
Καρδίτσα – Αρίων Πτολεμαΐδας  80-49
Δεκάλεπτα: 21-17, 44-26, 64-35, 80-49
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Σελεβός
Καρδίτσα Φόρος): Δεσπούλης 6 (1), Πανάρας 8 (2), Γεωργίου 1, Τσιαμούρας 9 (1), Βούλγαρης, Κατσαρός, Πάσσας 4, Καμαριώτης 16 (4), Παπαδοπουλος 10, Αντωνίου 13 (2), Θέος 11 (1), Κουρέπης 2.
Αρίων Πτολεμαϊδας (Μουρουζίδης): Μαλούτας 9 (1), Τούζος 5 (1), Καλομενίδης 1, Τσολάκης, Κλωνάρας 19, Τσιακλάγκανος 11 (1), Πανίδης 4, Σκορδάς, Δήμου, Ναϊπλής.

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Διόσκουροι Κοζάνης  91-83
Δεκάλεπτα: 20-15, 45-36, 64-62, 91-93
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσοκόλης
 ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 4, Σκορίλας, Μπαρτζώκας 7, Κοντός 25 (4), Αντωνίου 1, Καρράς, Μάντζιος 8, Μάκης 2, Πάτρας 19, Κάνης, Φίλιος 2, Αυγερινός 23 (5).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσαουσίδης, Σισμάνης 8 (2), Σκορδάρης 16 (4), Ντόβας 30 (3), Βλάχος 13 (2), Μπαλτζής, Νικολάου 20, Καρανώτας 6, Ανδρίτσος, Ατματσίδης.

Εύαθλος – Μακεδονικός  59-88
Δεκάλεπτα: 17-26, 35-47, 46-61, 59-88
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας
Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 2, Καλογεράκης-, Βαρβούτας 2, Ζεϊμπεκίδης 5 (1), Κηρύκος, Πούλος 4, Πολυχρονίδης 3 (1), Τσελέκης 6, Γκαντίδης 3 (1), Σιδηρόπουλος 16 (1), Κούτουλας 3, Ημερίδης 15 (3).
Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος, Κοντσές A. 13, Ντισλής 23 (3), Λυχριδάς 4, Κομμάτας 3 (1), Χαλάτσης 6, Παπαγρηγορίου 3, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 7 (1), Νταράκης 25, Κοντσές Β., Μπαρζού.

Πρωτέας Γρεβενών – Ερμής Αγιάς  65-71
Δεκάλεπτα: 19-22, 38-40, 52-54, 65-71
Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 14 (1),  Κλωνάρας 17, Κιούρκας 8,  Ρίγκος 11 (2), Τζήμου 8 (1), Μπόζιαρης, Μαλλιούρας 5, Ζήμπρας 2, Μπαρτζώκας.
Ερμής Αγιάς  (Γιασσάρης) : Σπανός 3 (1), Δαουλάρης 20 (2), Κόμματος 8, Περρωτής 18, Καλεμτζάκης 10 (2), Χαλκιας 5, Μηλιώνης 5 (1), Γούλας 2.

Αριστοτέλης Φλώρινας – Αίας Ευόσμου 66-88
Δεκάλεπτα: 15-22, 34-40, 44-62, 66-88
Διαιτητές: Ξέρας, Λελούδας
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 6 (2), Κέκελης 6 (2), Παπαϊωακείμ 1, Παπαδημητρίου 16 (2), Ρούζιος 14 (2), Βίτκας 12 (2), Συμεών 8, Κοϊδης 3 (1), Ταρενίδης, Κεσίδης, Καραβατάκης, Βασιλείου.
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 16, Καδής 7 (1), Μαυρίδης 24 (1), Παπαδόπουλος 3 (1), Σπύρας, Λύτας 6, Δελίδης 16 (3), Σικαλίδης 13 (2), Τέντζος Αθ. 3 (1), Καπίδης.

Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 38
2. Αίας Ευόσμου 35
3. Ερμής Αγιάς 34
4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33
5. Μακεδονικός 33
6. Διόσκουροι Κοζάνης 30
7. Εύαθλος Πολυκάστρου 27
8. Πρωτέας Γρεβενών 27
9. ΓΑΣ Μελίκης 26
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 24
11. ΓΣ Σιάτιστας 22
12. Αρίων Πτολεμαΐδας 21 
*Ερμής Αγιάς, Διόσκουροι Κοζάνης, Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΓΣ Σιάτιστας και Αρίων Πτολεμαΐδας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (24η, 10/4)
Αρίων Πτολεμαΐδας - Πρωτέας Γρεβενών
Μελίκη - Καρδίτσα
Ερμής Αγιάς - Σιάτιστα
Διόσκουροι Κοζάνης - Αριστοτέλης Φλώρινας
Αίας Ευόσμου - Εύαθλος


2ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης – Ελευθερούπολη  92-57
Χαλκηδόνα- Αρετσού  66-63
Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής  87-79
ΧΑΝΘ  – ΒΑΟ  64-63
Αγ. Βαρβάρα – ΚΣ Γέφυρας  54-61
Ικαροι Σερρών – Ζέφυρος 02  81-76
ΓΑΣ Κομοτηνής – Γαλάτιστα  78-75

Φύλλα αγώνα
ΧΑΝΘ - ΒΑΟ 64-63
Δεκάλεπτα: 19-22, 29-41, 45-55, 64-63
Διαιτητές: Δαμίγος, Τσούλης
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 12 (2), Παυλέας 8 (1), Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 5, Ερμείδης 11 (2), Παπαχρήστου 6 (1), Δαβάνης 11, Μελίδης 15.
ΒΑΟ (Κατσής): Γιαννάκης, Τζουβάρας 7 (1), Παρασκευάς 15 (1), Γαλανίδης 7 (1), Παπαβασιλείου 12 (2), Χολέβας 10, Ζησόπουλος, Δέλλας 4, Γεωργιάδης 8.

Χαλκηδόνα - Αρετσού  66-63
Δεκάλεπτα: 22-27, 38-43, 50-51, 66-63
Διαιτητές: Σιταρίδης, Πετανίδου
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 8 (1) , Σιδηρόπουλος 2, Δέτσικας 5, Μπατάκος 15 (1), Μακαλέκας 3, Μαραπίδης 3 (1), Ευαγγελίδης, Αλεξιάδης, Λαϊδης 5 (2), Παπαδόπουλος, Παναγόπουλος, Μάντσος 25 (4).
Αρετσού  (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 31 (6), Αποστόλου, Ντομόπουλος 8, Στυλιανίδης 13 (2), Μπεγιάζης, Παντελίδης 4, Καραδήμος 5, Φώτογλου, Μωϊσίδης 2

Ικαροι Σερρών – Ζέφυρος  81-76
Δεκάλεπτα: 19-18, 43-33, 63-60, 81-76
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Μελανίδης
Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 15 (5), Γεωργιανός 16(2), Τράκας 9, Γρίψιος 20, Παπαδόπουλος Γ. 4, Φραγκούλης  3(1), Θολιώτης 8, Δαλαγκόζης, Γκουτζιάς 6.
Ζέφυρος  (Κοντονάσιος): Μυλωνάς 18, Τσάμογλου 3 (1), Ουρκέλογλου 6, Γκιζέλης 3 (1), Πατίκας 13 (3), Μυστηλιάδης 17 (2), Κλουντζός 6 (1), Αλεξανδρίδης 8 (1).

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Κομοτηνής 87-79
Δεκάλεπτα: 17-28, 38-43, 61-56, 87-79
Διαιτητές: Φούτζηλας, Τζιοπάνος Γ.
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Δεμερτζής 10, Καντζουρίδης 2, Χατζής 14 (2), Παππάς 7 (1), Τσανάκας 7 (1), Αποστόλου 2, Κηπουρός 30 (2), Καβαργύρης 15, Καραμπατζάκης, Ιωσηφίδης, Κουτσιαντζής.
ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Κανάρας 3, Τελούδης 5 (1), Κουτσοβασίλης 14, Θεοδωρίδης 12, Χονδρόπουλος 25 (7), Χατζηδημητρίου 12, Σταματέλος 8 (1), Σιμάκης, Χατζηπαυλίδης.

Αγ. Βαρβάρα – ΚΣ Γέφυρας  54-61
Δεκάλεπτα: 13-16, 32-30, 47-46, 54-61
Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας
Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 2, Μπάμπουλης 11 (2), Μαλαθούνης, Μητρούλης 6 (2), Ράμμος 6 (2), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 5, Χαριζάνης 8, Μανάκας 16 (1).
ΚΣ Γέφυρας (Τουλούμης): Τουλούμης 13 (1), Δανάκης 14 (2), Κουλουμπής, Δώνης, Τολιόπουλος 5, Μπάρκος, Μυλωνίδης 19, Γεράκης 2, Μπίσκας 8 (2), Αλμπάντης.

Ασπίδα Ξάνθης – Ελευθερούπολη  92-57
Δεκάλεπτα: 23-20, 49-35, 65-46, 92-57
Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης- Κωτάκης): Κουμπάνης 16, Δάτσης 2, Καραμπίνης 3 (1), Κέλλης 6 (2), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Παλλάκης 3 (1), Κουτσογιάννης 13, Πετς 11, Στεφανίδης 7 (1), Τσιώγκας 15 (3), Παπαδάκης 6 (2), Γρούδος 4.
Ελευθερούπολη  (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 13 (2), Ανίσογλου 3 (1), Καρατσομπάνης 3, Ρότσας 6 (2), Κωνσταντάρας, Μακρής, Αδαμόπουλος 22 (1), Δανίκας 2, Σφουγγάρης, Αμπεριάδης, Λαζαρίδης 8 (2).

ΓΑΣ Κομοτηνής – Γαλάτιστα 78-75
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-34, 64-51, 78-75
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Μαραθιώτης
ΓΑΣ Κομοτηνής (Ντίνας): Καραμπέκης 12, Μπεκρής 16 (3), Στασινόπουλος 17, Λεχούδης 6 (2), Μαγκώνης 16 (3), Χαλίλ, Καλαντζής 5(1) , Μιχαηλίδης, Αθανασίου 6 (2), Μπούντας. 
Γαλάτιστα (Μητακίδης): Κουλαξής 20 (1), Δάγκας, Γιαχανατζής 13 (2), Καρανώτας 13, Τσακίρης 6, Πέτρουλας, Καραϊσκος 19 (2) Παπούλιος 4.

Βαθμολογία
1. ΚΣ Γέφυρας 44
2. Ασπίδα Ξάνθης 43
3. ΧΑΝΘ 40
4. Ικαροι Σερρών 39
5. ΓΑΣ Κομοτηνή 37
6. Ζέφυρος 36
7. Ορφέας Ν. Σκοπού 35
8. ΑΕ Κομοτηνής 34
9. Αγία Βαρβάρα 32
10. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 31
11. Αρετσού 28
12. ΓΣ Ελευθερούπολης 28
13. ΑΟ Γαλάτιστας 27
14. ΒΑΟ 26
*Ο ΓΑΣ Χαλκηδόνας έχει μείον τρεις βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (24η, 10/4)
Αρετσού Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης
ΜΓΣ Κομοτηνής - Χαλκηδόνα
Γαλάτιστα - Ορφέας Νέου Σκοπού
Ελευθερούπολη - ΧΑΝΘ
ΒΑΟ - Αγία Βαρβάρα
Γέφυρα - Ίκαροι Σερρών
Ζέφυρος - ΓΑΣ Κομοτηνής
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου