Δευτέρα, 18 Απριλίου 2016

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες (25η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 25η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:
1ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Οίαξ Ναυπλίου-Χαρίλαος Τρικούπης 57-71
ΚΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 69-74
Κεραυνός Αιγίου-Πόλις Καλλιθέας 61-67
ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας –Ακράτα 71-83
Ίκαρος Καλλιθέας-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 99-93 (86-86 κ.α.)
Μανδραϊκός-Σπαρτιατικός 102-53
Γλαύκος-Πεντέλη 57-79

Φύλλα αγώνα
Οίαξ Ναυπλίου - Χαρίλαος Τρικούπης 57-71
Δεκάλεπτα: 10-25, 28-39, 41-55, 57-71
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Σπυρόπουλος Σπ.
Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Κοσσιώρης 21 (1), Παζαράς 6, Οικονόμου 7 (1), Κατσαλούλης 4, Παπασαράντος 1, Ευστρατίου 5, Παπαμήτρου 2, Μπαλτζής 11 (3).
Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 6 (2), Βουρνάς 6, Δημητρόπουλος 4 (1), Μπαλτάς, Σταυρόπουλος 18 (3), Τριπολίδης, Γεωργιάδης 20, Παπαγεωργίου, Ψάλτου 16, Καρέτσος 1.

ΚΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης 69-74
Δεκάλεπτα: 15-15, 33-35, 47-58, 69-74
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Κατσαμάκης 3, Αναγνωστόπουλος 18, Παναγιωτόπουλος, Γκιώνης 2, Τσακιρίδης 15 (2), Πράττης 13 (1), Μακρής 2, Δανιήλ, Καλύβας, Σταυρόπουλος 16, Σιμιτζής, Γιαννουλάκος.
Απόλλων (Χουχουλής): Νιότης 5 (1), Γκινούτσης 3, Πετρόπουλος 4, Μανιάς, Κουτσούμπας, Αρβανιτάκης 12, Παπουτσής 5, Αθανασάκης 2, Πάντσιος 7 (1), Θυμνιός 17 (1), Σιώμος 4, Τσελεμπής 15 (3).

Κεραυνός Αιγίου - Πόλις Καλλιθέας 61-67
Δεκάλεπτα: 15-21, 29-33, 47-51, 61-67
Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος
Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 24 (2), Θωμάς 4,  Ταπεινός 3 (1), Τριανταφυλλόπουλος, Βασιλειάδης 7 (1), Γκούμας, Λυμπέρης Β. 5, Σκόνδρας 2, Λυμπέρης Δ. 10 (3), Νικολάου 2, Τσούλος 4.
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Κόκκινος 11, Χάλαρης 4, Λιγγερίδης, Βεληζιώτης 10, Κασπαριάν 30 (3),  Κακαργιάς 6, Κωνσταντίνου.

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Ακράτα 71-83
Δεκάλεπτα: 16-24, 34-48, 55-68, 71-83
Διαιτητές: Φάκαρος, Κώτσου
Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 11 (2), Αλεξόπουλος, Θάνος 19 (2), Σιλιτζήρης 9 (1), Κεφαλάς 7 (1), Μαυρίδης, Ιγγλέζος 2, Λίτσιος 6, Δήμας 9, Αναστασόπουλος 8 (1), Σαμαράς, Θεοδωράκος.
Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρικάς 27 (1), Σταυρόπουλος 5, Σχορτσανίτης 8, Πολυδέρας 3 (1), Μανταλβάνος 10, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 2, Μαλλής 20 (4), Σακελλαρίου, Λάφης 8, Παναγόπουλος.

Ίκαρος Καλλιθέας - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. 99-93 (86-86 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 25-14, 48-46, 67-68, 86-86, 99-93
Διαιτητές: Ορφανός Ι., Ορφανός Εμμ.
Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 4, Ντουζίδης 1, Κακαργιάς, Οικονόμου 20, Παπαπέτρου 20 (2), Φωτίου 12 (2), Χαϊκάλης 5 (1), Αρχιμανδρίτης 6 (1), Σάλεχ 3 (1), Αντωνόπουλος 11 (1), Παπαδούλης 3 (1), Κουρέπης 14.
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 4, Γόντικας 14 (2), Βλασσόπουλος 8, Γόντικας 6, Μπούσι 16 (2), Μπασέας 9 (1), Διαμαντόπουλος 32 (6), Δαρμογιάννης, Τσίτος, Νιφόρας 4.

Μανδραϊκός - Σπαρτιατικός 102-53
Δεκάλεπτα: 26-21, 48-31, 74-39, 102-53
Διαιτητές: Ροδίτης, Κιουλάφας
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 9 (3), Παπανικολάου 4, Σπυρόπουλος 7 (1), Καραλής 15 (3), Κούρτης 12 (2), Δρακωτός 5 (1), Μπούτρης 9 (1), Γιατράκος 2, Στέφος 12 (1), Λαμπρόπουλος 5 (1), Καμπερίδης 10 (2), Καρυπίδης 12.
Σπαρτιατικός (Τσώνης): Σταθάκος 12, Αγγελόπουλος 7 (1), Κόρο 2, Τζατζάς 6, Βουργιώτης 8, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 4, Κυρίτσης 4, Αναγνωστάκος, Δορλής 6, Διαμαντάκος 4.

Γλαύκος - Πεντέλη 57-79
Δεκάλεπτα: 14-23, 30-48, 44-67, 57-79
Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος
Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 17 (2), Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 11 (2), Σταυράκης 3, Τασόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 14  (2), Δρακόπουλος, Λιούρδης 7, Μπιτίνης 1, Παλαδινός 2.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 5 (1), Γρατσιάτος 14 (2), Λίτσο 12 (2), Αποστολόπουλος 11 (2), Λουγιάκης 2, Γιωτάκης, Γάσπαρης, Κωνσταντάκος, Μπίγγος 5 (1), Καρτσωνάκης 24 (5), Μουστόπουλος 6.

Βαθμολογία
1. Απόλλωνας Σμύρνης 47
2. Μανδραϊκός 44
3. Χαρίλαος Τρικούπης 42
4. Πεντέλη 41
5. Πόλις Καλλιθέας 40
6. Ακράτα 40
7. ΚΑΟΚ 39
8. Ίκαρος Καλλιθέας 38
9. Κεραυνός Αιγίου 37
10. Γλαύκος 35
11. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 34
12. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 33
13. Σπαρτιατικός 28
14. Οίαξ Ναυπλίου 27

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Απόλλων Σμύρνης - Οίαξ Ναυπλίου
Πεντέλη - ΚΑΟΚ
Χαρίλαος Τρικούπης - Κεραυνός Αιγίου
Πόλις Καλλιθέας - ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας
Ακράτα - Ίκαρος Καλλιθέας
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. - Μανδραϊκός
Σπαρτιατικός – Γλαύκος


2ος Όμιλος Νότου
Αποτελέσματα
Τρίτων - Κάδμος 80-63
Άρης Πετρούπολης - Ηρόδοτος 20-0 (α.α.)
Πανναξιακός - Άρης Νικαίας 83-82 (16/4)
Σπόρτιγκ - Ιπποκράτης Κω 71-75
Κύδων Χανίων - ΚΑΠ 68-74
Μαρούσι - Έσπερος Λαμίας 58-59
Ηλυσιακός - Πρωτέας Βούλας 58-79

Φύλλα αγώνα
Tρίτων - Kάδμος 80-63
Δεκάλεπτα: 26-14, 46-34, 70-42, 80-63
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Κανελλόπουλος
Τρίτων (Mιχελάκος): Kυριακόπουλος 8(1), Σμυρλής 2, Kορακίτης 8(2), Kουρής 2, Kουκουνιάς 9, Kαλατζής 4, Γκαβανόπουλος 13(3), Zαχαριάς, Παπαργυρόπουλος 18, Aνδρεόπουλος 14, Bερτούδος.
Κάδμος (Aναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 9(1), Γκρινιάρης 18(1), Tσιριμώκος 8(2), Xαράτσης 11(2), Tσαπρούνης 6, Kουμπές, Γιάννου, Δρακάκης, Mητρόπουλος 11(3).

Κύδων Χανίων - ΚΑΠ 68-74
Δεκάλεπτα: 20-22, 34-41, 51-52, 74-77
Διαιτητές: Μπούσιας, Τσιμπούρης
Κύδωνας Χανίων (Κ.Σδράκας): Βλαχάκης, Υφαντόπουλος 13 (3), Αλεξίου 8(2), Παπαμαστοράκης, Ζανιδάκης 2, Τσαρουχάς 23 (3)Τσαμπάς 2, Μπαγάκης 6, Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 7, Λιονάκης 5, Κοντογιάννης 6.
Αγία Παρασκευή (Φ.Καρακώστας): Ψωμαδέλης 9 (1), Σκανδαλος Χ. 5, Βασιλόπουλος 5, Αριστοτέλους 3, Δρίβας 11 (1), Σβάρνας 4, Γρυπάρης 14 (1), Παπουλίδης 17, Σκούταρης 7 (1), Παπαγιαννακόπουλος, Σκανδάλης Γ. 2, Κούργιας.

Ηλυσιακός - Πρωτέας 58-79
Δεκάλεπτα: 20-13, 37-34, 48-56, 58-79
Διαιτητές: Στρέμπας, Πολυχρόνης
Πρωτέας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης 6(2), Βλάχος 2, Γιώργαρος 15(1), Παπάδης, Εμμανουηλίδης 8(1), Αθηνιώτης, Ζευκίλης 11, Βαρδαβάς 14, Μόρφης 4, Λάτσης 4, Μούτσα 7(1), Πέρβι 8.
Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Μαλτέζος 9, Χατζηβέρογλου 7(1), Άρχος 7, Ολύμπιος 11(3), Γκόλιας 6(2), Παπαφωτίου 3(1), Σπυρόγλου, Χούμας Χρ. 15(3), Χουγκάζ Ν., Πέζος, Τρίχας, Χουγκάζ Ρ.

Σπόρτιγκ - Ιπποκράτης Κω 71-75
Δεκάλεπτα: 19-20, 40-35, 56-53, 71-75
Διαιτητές: Αργυρούδης, Αντωνιάδης
Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 5 (1), Χατζηνικόλας 6, Τσαμπής 25 (6), Παπαπέτρος 23 (2), Χασάπης, Κοιλάκος, Κούτρης 9 (3), Καραμπάτος, Αγγελής 3 (1).
Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Βάση, Κανταρέσια, Τσιλιγκίρης, Σκούφης 6 (2), Μελεούνης 6, Ασημακόπουλος 34 (1), Χαρίσης 16, Ψάλτου 13.

Πανναξιακός – Άρης Νικαίας 83-82 (κ.α. 71-71)
Δεκάλεπτα: 15–13, 35-34, 57-54, 71-71, 83-82 (παρ.)
Διαιτητές: Καραλής, Μαυρατζάς
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 6 (2), Καρβούνης 10 (2), Καλαβρός, Μαγιντόμπε, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 4, Ακτύπης 20 (1), Χριστόδουλος 27, Μυλωνάς 9, Παγώνης 7 (1), Μαγγιώρος, Βασιλειάδης.
Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 18 (1), Φωστέρης 14 (4), Αλτσαντζής 8 (2), Κουκουβάκης 5 (1), Θεοδοσίου 4, Στογιάνοβιτς 12 (1), Γαλίτης 3 (1), Κόλλιας 15, Ζήσης 3, Πυρομάλλης, Χαβιαράκης, Ηλιόπουλος.

Μαρούσι - Εσπερος Λαμίας 58-59
Δεκάλεπτα: 14-15, 26-32, 39-42, 58-59
Διαιτητές: Χριστινάκης, Καρανικόλα
Μαρούσι (Καραμιδάς): Ξύδας 11 (1), Στασινός, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 2, Ραλλάτος 5 (1),Μπαλάφας 6 (2), Γεωργίου 14 (2), Κανέλλης 3 (1), Σουρλής 11, Καπετάνιος, Παπάδης, Μαρακιδης 6 (1).
Έσπερος Λαμίας (Σοφιαγιάννης): Ρόκας 3, Κουτκιάς 7 (1), Στογίλκοβιτς 3 (1), Φύκας Π. 7 (1), 11 Σοφογιάννης 10 (2), 12 Φούντας 21, Ζαχαράκης 6 (1), Αργύρης 15 (2).

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 45
2. Μαρούσι 45
3. Τρίτων 43
4. ΚΑΠ 43
5. Ιπποκράτης Κω 42
6. Άρης Πετρούπολης 42
7. Κάδμος 40
8. Πανναξιακός 38
9. Άρης Νικαίας 36
10. Έσπερος Λαμίας 33
11. Κύδων Χανίων 32
12. Ηλυσιακός 31
13. Σπόρτιγκ 28
14. Ηρόδοτος (έχει αποχωρήσει)

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Ηρόδοτος - Τρίτων 0-20 (α.α.)
Πρωτέας Βούλας - Άρης Πετρούπολης
Κάδμος - Πανναξιακός
Άρης Νικαίας - Σπόρτιγκ
Ιπποκράτης Κω - Κύδων Χανίων
ΚΑΠ - Μαρούσι
Έσπερος Λαμίας - Ηλυσιακός


1ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη 92-80
Σιάτιστα – Αρίων Πτολεμαΐδας 70-71
ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ερμής Αγιάς 65-91
Εύαθλος Πολυκάστρου – Διόσκουροι Κοζάνης 60-52
Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου 58-71

Φύλλα αγώνα
Εύαθλος Πολυκάστρου – Διόσκουροι Κοζάνης 60-52
Δεκάλεπτα: 13-13, 23-21, 40-37, 60-52
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Καρκαλέτσης
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 4, Ημερίδης 14, Κούτουλας 5 (1), Πολυχρονίδης 5 (1), Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 4, Παπαδόπουλος 6 (2), Κήρυκος 1 Πούλος 19 (1).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 7, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 18 (4), Βλάχος 7, Νικολάου 6, Καρανώτας 7, Ανδρίτσος 2, Ατματσιδης.

Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη 92-80
Δεκάλεπτα: 32-20, 56-41, 74-64, 92-80.
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Γραικός
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας , Γιαννάκης 9 (1), Κλωνάρας 9, Κιούρκας 21 (1), Ρίγκος 7, Τζήμου 23 (4), Μπόζιαρης 11 (3), Μαλλιούρας 6, Ζήμπρας 1, Μπαρτζώκας, Μαρκόπουλος 5 (1) Ασλανίδης.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 28 (3), Μαυρίδης 24 (1), Γιαννόπουλος 6, Παπαδόπουλος, Κοτζάμπασης 7, Παπαρώσης, Ρογκότης 1, Τζαφέρης Χρ., Κωσταμπίτσης, Κοτζαμπασόπουλος, Σταυρολάκης 14 (3).

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ερμής Αγιάς 65-91
Δεκάλεπτα: 15-20, 26-45, 45-57, 65-91
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Καρράς, Σκορίλας 3 (1), Μπαρτζώκας 8, Κοντός 3 (1), Αντωνίου 1, Μουζακίτης, Μάντζιος 10, Μάκης 6, Πάτρας 13, Κάνης 2, Φίλιος 2, Αυγερινός 17 (2).
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Αργυρούλης, Παπαζήσης 2, Σπανός , Μηλιώνης 3, Δαουλάρης 14 (1), Χαλκιάς 13 (2), Κόμματος 19 (3), Περρωτής 23, Καλεμτζάκης 14 (2), Καμπούρης, Ντεβές, Γούλας 2.

Σιάτιστα – Αρίων Πτολεμαΐδας 70-71
Δεκάλεπτα: 20-16, 40-34, 52-51, 70-71
Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γεωργάκας, Καλαμπούκας 13 (2), Γράβας 22 (2), Ρέππας Χ. 10 (1), Παπαθωμάς, Ρέππας Ν. 16 (1), Καρακουλάκης, Σβώλης, Τσιαούσης 9, Δεληγιάννης.
Αρίων Πτολεμαΐδας (Μουρουζίδης): Μαλούτας 21 (2), Τούζος 2, Καλομενίδης 10 (2), Τσολάκης, Κλωνάρας 19 (1), Τσιακλάγκανος 11 (3), Σαχαπτζίδης, Πανίδης 8, Σκορδάς, Ναϊπλής, Χατζηνεράτζης.

Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου 58-71
Δεκάλεπτα: 22-17, 37-40, 43-59, 58-71
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Φούτζηλας
Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 6, Κοντσές A. 12, Ντισλής 13 (1), Λυχριδάς 2, Κομμάτας, Χαλάτσης 8 (1), Παπαγρηγορίου, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 4, Νταράκης 6, Κοντσές Β., Μπαρζού, Παρχαρίδης 3 (1).
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 16 (3), Μαυρίδης 25 (1), Παπαδόπουλος, Λύτας, Βελίδης 4, Σικαλίδης 12 (3), Τέντζος Αθ., ,Τέντζος Θ. Καπίδης, Σπύρας 8 (2), Καδής 6.

Βαθμολογία
1. ΑΣ Καρδίτσας 40
2. Αίας Ευόσμου 39
3. Ερμής Αγιάς 38
4. Μακεδονικός 34
5. Διόσκουροι Κοζάνης 34
6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 33
7. Εύαθλος Πολυκάστρου 30
8. Πρωτέας Γρεβενών 30
9. ΓΑΣ Μελίκης 28
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 25
11. Αρίων Πτολεμαΐδας 25
12. ΓΣ Σιάτιστας 24

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Καρδίτσα – Πρωτέας Γρεβενών
Μελίκη – Σιάτιστα
 Αρίων Πτολεμαΐδας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
 Ερμής Αγιάς – Αριστοτέλης Φλώρινας
 Διόσκουροι Κοζάνης – Μακεδονικός



2ος Όμιλος Βορρά
Αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης - ΑΕ Κομοτηνής 72-60
Ορφέας Νέου Σκοπού - Χαλκηδόνα 64-74
ΧΑΝΘ - Αρετσού Καλαμαριάς 70-63
Αγία Βαρβάρα - Ελευθερούπολη 73-77
Ίκαροι Σερρών - ΒΑΟ 91-66
ΓΑΣ Κομοτηνής - Γέφυρα 68-70
Γαλάτιστα - Ζέφυρος 73-80

Φύλλα αγώνα
ΓΑΣ Κομοτηνής - Γέφυρα 68-70
Δεκάλεπτα: 21-13, 40-29, 52-45, 68-70
Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας
ΓΑΣ Κομοτηνής (Ντίνας): Καραμπέκης 8, Μπεκρής 7 , Στασινόπουλος 17, Λεχούδης 8(2), Μαγκώνης 3(1), Χαλίλ 1, Καλαντζής 18(4), Κιλιγκαρίδης, Πασχαλινόπουλος, Μπουϊντας 6.
Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 18(5), Δανάκης 6(1), Κουλουμπής 2, Δώνης Τολιόπουλος 5, Μπάρκος, Μυλωνίδης 30(3), Γεράκης ,Παρλαπάνης, Μπίσκας 9(1), Ευσταθιάδης, Σιόλογκας.

Ορφέας Νέου Σκοπού - Χαλκηδόνα 64-74
Δεκάλεπτα: 21-17, 36-33, 52-53, 64-74
Διαιτητές: Γερακίνης, Ταρενίδης Κ.
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Δεμερτζής 11(2), Κουτσιάντζης 2, Χατζής 14(2), Τσανάκας 6(2), Καβαργύρης 9, Αποστόλου, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 22(2), Καραμπατάκης, Ακσιαρλής.
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 10, Σιδηρόπουλος, Δέτσικας 17(1), Μπατάκος 14, Μακαλέκας 1, Μαραπίδης 14(4), Αλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος, Μάντσος 18(4).

Αγία Βαρβάρα - Ελευθερούπολη 73-77
Δεκάλεπτα: 14-17, 33-32, 47-58, 73-77
Διαιτητές: Ρούκας, Κατρακάρης
Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 10 (2), Μπάμπουλης 8 (2), Μητρούλης 9 (3), Ράμμος 4, Γ. Σουλίδης 3 (1), Κουμλέλης 16, Χαριζάνης 9, Μανάκας 14.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κωνσταντάρας, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 19 (1), Ρότσας 16 (4), Μακρής 4, Κουκουλίδης 8 (2), Αδαμόπουλος 17, Δανίκας 4, Λαζαρίδης 9 (3).

Ίκαροι Σερρών - ΒΑΟ 91-66
Δεκάλεπτα: 21-18, 45-38, 64-49, 91-66
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 27(7), Γεωργιανός 7, Τράκας 16(1), Κπούντζιας 7, Παπαδόπουλος Γ. , Θολιώτης 5(1) Γρίψιος Π. 24(1), Δαλαγκόζης 4(1), Γρίψιος Χ Δούκας Β. Κάτος.
ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 10, Γαλανίδης 9, Παπαβασιλείου 6(1), Χολέβας 11, Ζησόπουλος 2, Δέλλας 2, Τσιώγκας 2, Μαγής 2, Τζουβάρας 15(5), Γργηγοριάδης 7 (1).

Γαλάτιστα - Ζέφυρος 73-80
Δεκάλεπτα: 12-15, 25-34, 49-49, 73-80
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Πράττος
Γαλάτιστα Μητακίδης): Κουλαξής 24(5), Ματσούκης 4, Γιαχανατζής 2, Ακριτίδης 3, Καρανώτας 14(1), Σαρχώσης, Τσακίρης, Πέτρουλας 2, Καραϊσκος 24(4) Σιδηράς, Παπούλιος, Γιαλιάς.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 5(1), Μυλωνάς 13, Ουρκέλογλου 10(1), Πατίκας 13(2), Μυστηλιάδης 21(3), Αλεξανδρίδης 18(3).

Ασπίδα Ξάνθης - ΑΕ Κομοτηνής 72-60
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Αγραφιώτης Γρ.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Κουμπάνης 6, Παπαδάκης 5(1), Γρούδος 4, Τσιώγκας 5(1), Στεφανίδης 11(3), Χατζημιχαηλίδης 5(1), Δατσής 2, Κουτσογιάννης 15, Κέλλης 6(2), Καραμπίνης 2, Παλλάκης 2, Πέτς 9(1).
ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος-Στοάκης): Σταματέλος 2, Χατζηδημητρίου, Χονδρόπουλος 13(3), Βάκρινος 5, Θεοδωρίδης 7, Καπαρελιώτης 2, Κουτσοβασίλης 16, Καραμανλής 1, Σιμάκης 5, Χατζηπαυλίδης 3, Βαχαρίδης, Καναράς 6.

ΧΑΝΘ - Αρετσού Καλαμαριάς 70-63
Δεκάλεπτα: 10-09, 35-29, 51-42, 70-63
Διατητές: Βαστόπουλος, Τοκμακίδης
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 8(1), Παλεύας 14, Λεμονιάς 2, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 6, Ζιάκας 9(1), Ερμείδης Π. 9(3), Γιανλάρης, Παπαχρήστου 7(1), Δαβάνης 11 (1), Ερμείδης , Μελίδης 4.
Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Πετρίδης 9, Αποστόλου 2, Σταυράκης, Ντομόπουλος 6(2), Στυλιάνιδης 25 (3), Μιχαηλίδης, Μπεγιάζης 7(1), Παντελίδης 6, Καραδήμας 8(1), Φώτογλου.

Βαθμολογία
1. ΚΣ Γέφυρας 48
2. Ασπίδα Ξάνθης 47
3. ΧΑΝΘ 44 25
4. Ικαροι Σερρών 42
5. Ζέφυρος 40
6. ΓΑΣ Κομοτηνή 39
7. Ορφέας Νέου Σκοπού 37
8. ΑΕ Κομοτηνής 36
9. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 35
10. Αγία Βαρβάρα 35
11. ΓΣ Ελευθερούπολης 31
12. Αρετσού 30
13. ΑΟ Γαλάτιστα 30
14. ΒΑΟ 28
*Η Χαλκηδόνα έχει -3 βαθμούς

Τελευταία αγωνιστική (26η, 24/4)
Χαλκηδόνα – Ασπίδα Ξάνθης
 Ζέφυρος – Ορφέας Ν. ΣΚοπού
 ΑΕ Κομοτηνής – ΧΑΝΘ
 Αρετσού – Αγ. Βαρβάρα
 Ελευθερούπολη – Ικαροι Σερρών
 ΒΟΑ  – Κομοτηνή
 Γέφυρα – Γαλάτιτσα
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου