Δευτέρα, 18 Απριλίου 2016

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες (27η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής...
1ος Όμιλος
Φιλαθλητικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-77
Παπάγος-Ιωνικός Νικαίας 59-64
Προμηθέας Χαλ-Κορωπί 78-84
Πανιώνιος-Ηράκλειο 96-67
Αμύντας-Νίκη Αμαρουσίου 71-54
Πανελευσινιακός-Έσπερος 62-70
Ένωση Ιλίου-Χολαργός 77-79
Εργοτέλης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 77-69
Εργοτέλης - Ικαρος Ν.Σμ. 77-69
Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-35 (ημίχ.), 59-46, 77-69.
Εργοτέλης(Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθινάκης 14 (3), Τσερκιτσόγλου 6, Χασάπης, Σακελλαράκης 8, Καρακωνσταντάκης 10, Βασιλειάδης 8, Μαρκογιαννάκης, Καβαλαράκης 1, Πετράκης 4 Καραλής 24 (4).
Ικαρος Ν.Σμ. (Αλ. Παπαδάτος): Πασπαλάς 14 (1), Σταμάτης 2, Παπαβασιλείου, Βούζας 15 (2), Βουρλίτης 8, Δορκοφίκης 4, Μιχαλόπουλος 12, Δαρμογιάννης 5, Αντωνούσος 9 (1), Καννάς.
Φιλαθλητικός - Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-77
Διαιτητές: Μπούκας-Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-18, 35-37, 54-62, 70-77
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12(3), Κελαϊδης 18(3), Γκαβασιάδης 1, Κεφαλάς 5(1), Λιακόπουλος 3(1), Αγγελόπουλος, Γκοντγουήν 6(1), Λέγκικας 22(1), Πανταζής 3
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 14(1), Ξιούρας 6(2), Νικατζάμ 2, Ζούκας 13, Κόης 2, Φρούσκλιας 12(1), Χαλβατζής 1, Ματαλιωτάκης 14, Γιαννόπουλος 11(1)


Πανελευσινιακός-Έσπερος ΑΟΠΑ 62-70
Διαιτητές: Μακρής-Βαλούρδος
Δεκάλεπτα: 18-26, 35-40, 50-57, 62-70
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 11, Μιχαλούτσος 2, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 27 (4), Δούκας, Μπένος 11, Μαντζιώρης 11 (2), Ηλιάδης Ηλ., Σπηλιόπουλος.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 5 (1), Στυλίδης 12, Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 5 (1), Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 8, Γκόβας 17 (3), Ψαρόπουλος 12 (2), Μακρής 2.

Προμηθέας Χαλανδρίου - Κορωπί 78-84
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 18-19, 42-45, 60-64, 78-84
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 9 (2), Νιμάνι, Σαμιώτης 2, Ξύδης 10(2), Καρούζος 21(4), Ζερβός 10(1), Σιδέρης 3(1), Μαλούκος 23
Κορωπί (Κατσούνης): Κούσουλας 16(4), Στούκας 3(1), Υφαντής 13(1), Τύρλας 6, Κερασοβίτης 10, Αμπαράς 10(1), Σκλάβος 12(2), Χρύσης 9, Καράμπελας 5, Σαρλής



Αμύντας - Νίκη Αμαρουσίου 71-54
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 22-13, 46-33, 61-42, 71-54
Αμύντας(Ζαβός): Ζούπας 6(1), Αγγελόπουλος 18(2), Τοπάλι 3, Διαμαντόπουλος 8(1), Μαντζούρος, Βαρδιάνος 4, Πίνης 9(1), Κουκουνιάς 10, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 6, Καμπούρης 5(1).
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 3(1), Θωμόπουλος 8, Παβλίσεβιτς, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 11(2), Καράμπελας 2, Σταθόπουλος 1, Σαλτουρίδης 7, Σταύρος, Μούγιος 9, Μαύρος 9.



Παπάγου - Ιωνικός Ν. 59-64
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 17-16, 32-29, 48-50, 59-64
Παπάγου (Πουλίδης): Οικονομάκης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 2, Τζιβελέκας 14(1), Ρουμπέας, Διαμαντόπουλος 15(1), Σιούτης 10(1), Αρσένης 5(1), Κώτσος, Δορκοφίκης 12(2).
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 2, Κούτουλας 7, Γεωργοπαπαδάκος 11(1), Ντιμπ 4, Μπολάτογλου, Μούκας, Ρεκουνιώτης 12, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 7(1), Βεσκούκης 21.

Ένωση Ιλίου - Χολαργός 77-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου - Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 13-23, 37-49, 58-65, 77-79
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 7(1), Μπέλλας Γ. 6(2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 4, Τσολάκης 12, Μπασδέκης 22(5), Μπέλλας Οδ. 19, Σκορδάς, Στρατομήτρος 3, Πανουσόπουλος, Κόκκας.
Χπλαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 4, Παπάς 4, Αγόρης 4, Καρτέρης 11(3), Μουμπάρακ 20(4), Καραμπάς 6, Γραμματίκας 10(2), Κιαπέκος 4, Μπουργανός 7(1), Γιανναλέτσος 9.

Πανιώνιος - Ηράκλειο 96-67
Διαιτητές: Παντελίδης-Αναστόπουλος Α
Δεκάλεπτα: 30-18, 54-35, 66-44, 96-67
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 12(3), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 21(1), Ζώρζος, Μανσαράι 2, Μίχαλος 17(3), Φιλιππάκος 20(1), Μουρίκης 2, Τσιάκος 15, Αναγνωστάκης 5, Κάπρης.
Ηράκλειο (Ράλλης): Αγαπιάδης 17(5), Παπαδάκης 16(1), Αυγενικος 1, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 4, Κίτσος, Λιανός 10(1), Κυρίτσης, Πάλλης 16, Πρωτογεράκης, Φραγκιαδάκης 3(1), Μαραγκάκης.

Η βαθμολογία

1. Αμύντας 49
2. Πανιώνιος 49
3. Ηράκλειο 48
4. Ιωνικός Νικαίας 47
5. Πανελευσινιακός 42
6. Κορωπί 42
7. Χολαργός 42
8. Φιλαθλητικός 41
9. Παπάγος 40
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 40
11. Εργοτέλης 38
12.Ένωση Ιλίου 37
13. Έσπερος Πατρών 37
14. Νίκη Αμαρουσίου 33
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 28
*Εχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 24/4)
Ιωνικός Νικαίας-Φιλαθλητικός (23/4)
Κορωπί-Παπάγος
Χολαργός-Προμηθέας Χαλ.
Κρόνος-Εργοτέλης
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Πανιώνιος
Ηράκλειο-Αμύντας
Νίκη Αμαρουσίου-Πανελευσινιακός
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ενωση Ιλίου
2ος Όμιλος
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕΛ      66-65
Αίολος Αστακού-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης      83-58
Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο      77-96
Αργος Ορεστικό-Ερμής Λαγκαδά      64-74
Στρατώνι-Ευκαρπία      71-54
ΓΣ Λάρισας-Ανατόλια      76-50
Καστοριά-Πολύγυρος      76-67
Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Η βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού     50
2. ΑΕΛ            44
3. ΓΣ Λάρισας         42
4. Ερμής Λαγκαδά    41
5. Καστοριά        41
6. Στρατώνι        39
7. Αγρίνιο        38
8. Πιερικός Αρχέλαος     38
9. Ανατόλια         38
10. Αργος Ορεστικό     37
11. Πολύγυρος         36
12. Ευκαρπία         34
13. Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης 31
14. Ιωνικός Ιωνίας     30
15. Τιτάνες Παλαμά     28

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 24/4)
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Πιερικός Αρχέλαος
Αγρίνιο-Αίολος Αστακού
Ιωνικός Ιωνίας-Τιτάνες Παλαμά
ΑΕΛ-Αργος Ορεστικό
Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι
Ευκαρπία-ΓΣ Λάρισας
Ανατόλια-Καστοριά
Ρεπό: Πολύγυρος
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου