Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016

Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής (1ος Βορρά 4η αγωνιστική)

του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΣΕΡΠΕ
Την έδρα τους διατήρησαν αλώβητη οι Ιωάννινα, Αιγινιακός, Νικόπολης, Ευκαρπία και Τιτάνες. Αντίθετα, η Μελίκη και τα Φάρσαλα ήταν οι μοναδικές ομάδες του Ομίλου που σημείωσαν εκτός έδρας νίκες.
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:
ΑΓΣ Ιωαννίνων -Απόλλων Καλαμαριάς 75-69
Αιγινιακός – Αριστοτέλης Φλώρινας 55-53
Πρωτέας Γρεβενών – ΓΣ Φαρσάλων 49-73
Νικόπολης Πρεβέζης – Βίκος Ζαγοροχώρια 79-45
Ευκαρπία – Εύαθλος 81-75
Διόσκουροι Κοζάνης – Μελίκη 77-81
Τιτάνες Παλαμά – Ελίμεια 66-61
Τα φύλλα αγώνων:
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. 55-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 35-25, 46-40, 55-53
Διαιτητές:Κέτουλας-Δολγύρας
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος,. Μωυσίδης 8 (2), Παρίσης, Παουλεάνου 13 (1), Αναστασιάδης 16 (1), Αργυρόπουλος 7, Κιρκιτζιώτης 2, Πεχλιβάνος, Καρκάρας 3, Κοντόπουλος, Κουλαξίδης, Τσουκιούκας 6. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (3), Γυμνόπουλος 6, Γκατζόπουλος, Νικολαΐδης, Τέρπος 19 (3) Μήλιος, Σκαρλάτος 5, Βίτκας, Μίχος 11, Καραβατάκης, Βασιλείου 1, Παπαδόπουλος.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛ. 81-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 40-29, 58-49, 81-75
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Γκένογλου): Ψευτογκάς 2, Πούλιος, Κολότσιος 13 (1), Θοεδωρόπουλος 4, Κοσμίδης, Μπάρκος, Γαϊτάνης 8 (1), Χολέβας 13, Βενετίδης 2, Απιδόπουλος 10, Ουλουσίδης 13 (1), Γκαβέζος 16 (2).
ΕΥΑΘΛΟΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 16 (4), Ημερίδης 21 (2), Βαρβούτας 2, Ζεμπεκίδης 2, Κύρηκος, Χατζόπουλος 2, Βλέτσης 10 (2), Γιαμπατσίδης, Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 12 (1), Βακυρλής 2, Ανδρεόπουλος.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ- ΦΑΡΣΑΛΑ 49-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-31, 33-50, 47-63, 49-73
Διαιτητές:Μαντήλας-Ζιώγας
ΠΡΩΤΕΑΣ (Χασιώτης): Λαφτσίδης, Ζίμπρας 2, Κλωνάρας Α, 2, Μπαρτζώκας, Ρίγκος 6, Κολοβός 3, Συλλάκος 2, Κιούρκας 12 (1), Βούλγαρης 5, Ασλανίδης, Κλωνάρας Ν. 15 (1), Χατζόβουλος 2.
ΦΑΡΣΑΛΑ (Αλεξίου): Παπακώστας 14 (1), Ντίνος 8 (2), Ίλτσογλου 4, Αναγνωστόπουλος Χ. 9, Μάρκος, Αναγνωστόπουλος Γ. 14 (3), Μακρής 3 (1), Ψύρας 4, Φούντας 12 (2), Κούργιας 5.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. – ΜΕΛΙΚΗ 77-81 (66-66 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 41-33, 51-51, 66-66, 77-81
Διαιτητές: Τσούλης-Παπαδόπουλος Χαρ
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 3, Σκορδάρης 14, Ντόβας 12 (1), Γκουτζιομήτρος 11 (2), Μαυρίδης 12 (1), Ζολώτας 5 (1), Γκλιάνας, Καρανώτας Τ. 7, Καρανώτας Σ. 13 (2).
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλάνίδης): Λιόλιος 21 (3), Ρογκότης 6,Δημητρίαδης 13 (2), Γιαννόπουλος , Παπαδόπουλος, Ζαζακλίδης 4, Κυριάκου 5, Παραπούρας 32 (4), Παπαρώσης 1, Κοτσάμπαζης .
ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 75-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 37-36, 57-46, 75-69
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τσουκανέλης): Πάτρας 12, Αυγερινός 23 (3), Μάκης 9, Γεωργίου 3, Μπαρτζώκας 9, Φίλιος 4, Καρασίμος, Μουζακίτης 7, Θώδης 6, Μάντζιος 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζής, Αποστόλου 14, Γαϊτανίδης, Σουλούγκας 7, Χατζημιχαϊλίδης 6, Αναστασίου 14, Μωυσίδης 2, Ρέμπελος, Καλαμπόκης 2, Δοξάκης 11, Χατζίδης 13.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 66-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 33-27, 43-44, 66-61
Διαιτητές: Φουτζήλας-Δαμίγος
ΤΙΤΑΝΕΣ Π. (Φόρος): Μπιζιώτης 13 (3), Πανάρας 11 (2), Αργύρης 4 (1), Γεωργατζάς 10 (2), Παπαϊωάννου 12 (1), Δερμιτζάκης 4, Φαλιάκης, Αρχοντής, Μούμογλου 10, Χατζής, Αποστολάκης 2.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 21 (4), Βλάχος 18 (1), Τσαμπούρης 3 (1), Πάπιστας , Κατσέλας 4, Τσιαούσης, Μαλιούρας 6, Μακρής 7 (1), Νικολάου 2.
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΕΡΕΒΕΖΗΣ – ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ 79-45
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 43-28, 62-36, 79-45
Διαιτητές:Κατωτικίδης-Παπανικολάου
ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Παπίρης): Βαβέτσης, Αργυρός 10 (2), Κιτσαντάς 7 (1), Τσιτσώνης 11 (2), Βαγενάς 13 (2), Πολίτης 6 (1), Παπαμιχαήλ 4, Παπαδημητρίου 2, Μενιουδάκης 3, ΜΑκρόπουλος 11, Μπάλλας 12.
ΒΙΚΟΣ (Πάνου): Τώνης 2, Πανταζής 16 (3), Κάκος, Βάτσιος 2, Αντωνίου 2, Τάσσης, Κιμισκίδης, Εξαρχόπουλος 7, Τζοβάρας 4, Νικηφορίδης, Λάμπρου, Γιωτάκης 12.
Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):
1. Νικόπολη Πρέβεζας 8 (4-0)
2. ΑΓΣ Ιωαννίνων 8 (4-0)
3. Ελίμεια 7 (3-1)
4. ΓΣ Φαρσάλων 7 (3-1)
5. Τιτάνες Παλαμά 6 (3-1)
6. Διόσκουροι Κοζάνης 6 (2-2)
7. Πρωτέας Γρεβενών 6 (2-2)
8. Μελίκη 6 (2-2)
9. Αιγινιακός 6 (2-2)
10. Απόλλων Καλαμαριάς 5 (1-3)
11. Εύαθλος 5 (1-3)
12. Ευκαρπία 5 (1-3)
13. Βίκος Ζαγοροχώρια 4 (0-4)
14. Αριστοτέλης Φλώρινας 4 (0-4)
-Οι Τιτάνες Παλαμά έχουν -1 βαθμό εξαιτίας τιμωρίας
Επόμενη αγωνιστική (5η, 13/11, 17:00)
Απόλλων Καλαμαριάς – Αιγινιακός
Αριστοτέλης Φλώρινας – Πρωτέας Γρεβενών
ΓΣ Φαρσάλων – Νικόπολη Πρεβέζας
Βίκος Ζαγοροχώρια – Ευκαρπία
Εύαθλος – Διόσκουροι Κοζάνης
Μελίκη – Τιτάνες Παλαμά
Ελίμεια – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Αρχειοθήκη ιστολογίου