Δευτέρα, 7 Νοεμβρίου 2016

Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής (1ος Νότου 5η αγωνιστική)

του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΣΕΡΠΕ
Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις του στη 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Νότου, οι ΚΑΟΚ, Δάφνη, Καλαμάτα και Γλαύκος εκμεταλλευόμενοι την έδρα τους, ενώ σημαντικά διπλά σημείωσαν οι Ενωση Ιλίου, Ικαρος και Πορφύρας.
Αναλυτικά, αποτελέσματα:
ΚΑΟΚ – Αχαγιά 82 74-62
Δάφνη Δαφνίου – Εσπερος 74-67
Καλαμάτα – Ικαρος Καλλιθέας 67-58
Γλαύκος – Πεύκη 82-72
Ακράτα – Ενωση Ιλίου 65-70
Ερμιόνη – Ικαρος Ν. Σμύρνης 63-75
Αρης Πετρούπολης – Πορφύρας 78-81
ρεπό ο Κεραυνος Αιγίου
Τα φύλλα αγώνων:
ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΕΥΚΗ 82-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 39-41, 62-52, 82-72
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Ασημακάκη
ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 11, Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 21 (1), Αδαμόπουλος 4, Πολυδωρόπουλος 5 (1), Παπαβασιλόπουλος, Σταυράκης 5 (1), Κάλλης 9 (1), Παλαδινός, Λιούρδης 10 (1), Αναγνωστόπουλος 17 (1).
ΠΕΥΚΗ (Ζερβουλάκος): Τσιουμπρής, Κυριαζόπουλος 6 (1), Τσαμπής 20, Ιβκοβιτς, Μελάς 14 (1), Σημαιόπουλος, Τάγαρης 25, Κεχρής 3 (1), Κουκάκης 4.
ΚΑΟΚ – ΑΧΑΓΙΑ 82 74-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:23-9, 42-27, 58-42, 74-62
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Ροδίτης
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Γκόφας): ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Πράτης 2, Μαγκώνης 3, Σακελλαράκης 4, Μακρής 6, Κεφαλάς 22, Σταυρόπουλος 18 (3), Κωνσταντίνου 2, Παβλίσεβιτς 11 (3), Θωμόπουλος 4.
ΑΧΑΓΙΑ’82 (Δεράος): Δαβάνης 6, Νικολάου 3, Μοσχοβάκης 20 (1), Νικολόπουλος 13, Γατσούλης 6, Τσινόπουλος 1, Χαμηλός 8 (2), Λυκούδης 3 (1), Τσεκλένης 2.
ΑΚΡΑΤΑ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 34-33, 49-53, 65-70
Διαιτητές; Μαγκαφάς-Ρίζος
ΑΚΡΑΤΑ (Ζίζηλας): Σαρίκας 17 (1), Λάππας 13 (1), Λάφης 12, Ολύμπιος, Κατωπόδης, Πολύδερας, Γ. Μανταλβάνος 2, Μπιτσάκος 2, Κ. Μανταλβάνος 9, Μαλλής 6 (2), Σακελλαρίου, Βεσκούκης 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καράμπελας): Βαϊδάκης 7 (1), Ι. Μπέλλας 4 (1), Αρχιμανδρίτης, Φούντας 10 (2), Θ. Πανουτσόπουλος, Τσολάκης 7, Σκαλωμένος 16 (1), Οδ. Μπέλλας 9, Κ. Πανουσόπουλος, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 17, Γεωργιάδης.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 67-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 30-29, 47-38, 67-58
Διαιτητές: Μακρής-Λεκατσάς
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας, Μπάκας 14, Τσικούρης 11 (1), Μαγιντόμπε 12 (2), Σπηλιώτης, Κουτίβας, Σκοπέτος 2, Γεωργανάς 4, Δελής, Λουρμπέας 5, Τριανταφυλλόπουλος 18 (2).
ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Πανούλιας): Καράμπελας 12 (2), Μπελίτσης 7 (1), Ψαράς 3 (1), Οικονομάκης 3 (1), Ζεγκίνογλου 8, Καλεμτζάκης 10, Τσατας, Μπουργάνος 4, Αρναουτάκης 9 (1), Σταθόπουλος, Τζέμης 2.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟY – ΕΣΠΕΡΟΣ 74-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14,46-31, 62-49, 74-67
Διαιτητές: Ξάνθος-Χριστινάκης
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Τσελεμπής 4, Γκίνης 18 (4), Φιλιππόπουλος 12, Μιχόπουλος 13 (2), Κωνσταντώνης 5, Ρώης, Θεοδοσίου 9 (1), Παπαδόπουλος, Πατάτας, Αθανασάκης 5, Παλαντζάς 3 (1), Κορρές 5.
ΈΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκολής): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 9 (1), Μανέκας, Λαμπρόπουλος 13 (1), Ροκανάς 3 (1), Θανόπουλος 4, Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 2, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 17 (4), Αγγελόπουλος 15 (1).
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 78-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 34-39, 60-60, 78-81
Διαιτητές: Ραχιώτης, Αντωνίου
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 8 (2), Βενιτουράκης 2, Δρακόπουλος 14 (1), Δρικόγιας, Κωνσταντίνου 3 (1), Μπαζιώτης 8 (2), Μπούτρης 7 (1), Κωνσταντακόπουλος 5 (1), Κυρίτσης 2, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 20, Βεντούρης 7 (1).
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Παύλος): Σίμος 13, Παλτόγλου 11, Στεφανής 9 (1), Παπαφωτίου 4, Βούλγαρης 12 (1), Πρέκας 2, Ιορδάνου 2, Καλαμαράς 13 (1), Ντόκος, Σίμος, Μπαρμπαρής 15, Οικονόμου, Κωνσταντίνου.
ΕΡΜΙΟΝΗ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 63-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-23, 30-37, 48-51, 63-75
Διαιτητές: Ντάνος-Χουγιάζος
ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. , Αγγελής 6 (2), Θωμάς 9 (2), Μαναριωτής 8 (2), Γκολέμης, Βανδώρος, Δεβελέκος 2, Κορίζης 9, Ευστρατίου 8, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 21 (3), Πουλής.
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 6 (1), Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 31 (4), Γιαννακοδήμος, Βούζας 2, Δάβαρης, Δορκοφίκης 15 (2), Μιχαλόπουλος 11, Δαρμογιάννης 7 (1), Παπαδάκης, Πασπαλάς.
Η βαθμολογία:
1) Δάφνη Δαφνίου 10(5-0)
2)Έσπερος ΑΟΠΑ 9(4-1)
3)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 8(4-0)*
4)Ακράτα 8(3-2)
5)Γλαύκος 8(3-2)
6)Πορφύρας 8(3-2)
7)Κόρινθός 7(3-1)*
8)Ένωση Ιλίου 7(3-1)*
9)Καλαμάτα 7(2-3)
10)Αχαγιά 82 7(3-2)
11)Ίκαρος Καλλιθέας 6(1-4)
12)Ερμιονίδα 6(1-4)
13)Κεραυνός Αιγίου 5(1-3)*
14)Πεύκη 5(0-5)
15)Άρης Πετρούπολης 4(0-4)*
Με (*) είναι οι ομάδες με έναν αγώνα λιγότερο
Επόμενη αγωνιστική (6η, 13/11):
Εσπερος – ΚΑΟΚ
Ικαρος Καλλιθέας – Δάφνη Δαφνίου
Πεύκη – Καλαμάτα
Ενωση Ιλίου – Γλαύκος
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ακράτα
Αχαγιά 82 – Αρης Πετρούπολης
Πορφύρας – Κεραυνός Αιγίου
ρεπό η Ερμιόνη
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου