Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016

Β' Εθνική: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής (Βορράς)


Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Ερμής Λαγκαδά-Ερμής Αγιάς 78-86 (19/11)
Αγρίνιο Ασπίδα-Ξάνθης 58-52
ΚΣ Γέφυρας-Πιερικός Αρχέλαος 74-64
Αίας Ευόσμου-Καστοριά 79-80 (65-65 κ.α.)
Ανατόλια-Χαρίλαος Τρικούπης 71-67
ΧΑΝΘ-ΑΣ Καρδίτσας 43-77
Πευκοχώρι-Φίλιππος Βέροιας 82-72
Πολύγυρος-Στρατώνι 88-84 (72-72 κ.α.)
Τα φύλλα αγώνα:
ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 58-52
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 10-16, 24-31, 40-41, 58-52
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Σαπλαούρας, Τάσσος 2, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 20, Γκόβας 16(1), Μακρής 4
Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 3(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 11, Κουτσογιάννης 12, Ασημάκης 9(1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 11 (3), Πετς 4(1)
ΓΕΦΥΡΑ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 74-64
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης
Δεκάλεπτα: 19-16, 35-34, 57-46, 74-64
Γέφυρα (Τουλούμης): Καζαμίας, Κρομήδας 4, Δανάκης 14(1), Βάσκος 5(1), Κολοκοτρώνης 8(1), Δέτσικας, Μυλωνίδης 19, Βογιατζής 14(1), Ταραμάς 1, Ιατρίδης, Μπίσκας 5(1), Καρούζος 4
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 21(2), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 4(1), Καραγκιολίδης 9(1), Χανέλλι 4, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 16, Παπαμιχαήλ, Ζιώγας, Τζιοβάρας
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 79-80
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ξέρας
Δεκάλεπτα: 14-14, 34-31, 50-46, 65-65, 79-80 (παρ.)
Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούτζιας 4, Τσιμπής 29(4), Τέντσος, Καδής 3(1), Δεληγιάννης 8(2), Τσιακλάγκανος 9(1), Σπύρας 2, Καραμανώλης 8(2), Δεμερτζής 14(4), Σικαλίδης 2, Σεκαδάκης, Κόκουρας
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 25(5), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 5(1), Απιδόπουλος, Μπέγος, Ελευθεριάδης 21(1), Χότζα, Τερσενίδης 2, Τασιούδης, Τεπετίδης 2, Αντωνιάδης 5(1), Μπένας 16, Τσότσος 4
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 78-86
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγερίδης
Δεκάλεπτα: 15-25, 39-44, 57-68, 78-86
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μάρουσιτς 18 (4), Καντάρκος 11 (1), Νώτης 5, Ακεψιμαΐδης 26 (4), Καϊκλής 2, Παρίτσης 4, Ελευθεριάδης 8 (1), Πιλκούδης 4, Καμπέρης, Μήνου, Μέλλιος, Σπουργίτης
Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 8 (2), Μηλιώνης, Χαλκιάς 7 (2), Κόμματος 22 (2), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 18, Βαβάτσικος 12, Γούλας, Νταλός 8, Φαρμάκης Θ., Φαρμάκης Β., Αγαπίου
ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 71-67
Διαιτητές: Φακίτσας, Ντούρας
Δεκάλεπτα: 17-18 , 36-31, 57-40, 71-67
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 13 (3), Βρέττας, Σιώπης, Γαλανίδης 13 (2), Τριανταφυλλίδης 5(1), Συμεωνίδης 11, Αζίζης 9 (1), Σταματογιάννης 7, Τζουβάρας 4, Βεργίνης 4, Κοτσάνος 4
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου, Βουρνάς 7, Παπαδιονυσίου 13(1), Τοπουζίδης 5(1), Μουράτογλου 15 (2), Σταυρόπουλος, Παπαρέγκας 13(1), Γεωργιάδης 14, Μουρίκης 2, Δημητρόπουλος
ΧΑΝΘ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 43-77
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 13-19, 24-41, 36-58, 43-77
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 2, Αμπατζάς 10(2), Βλάχος 5, Σταματέλος, Ελευθεριάδης 5, Ζιάκας 7, Ερμίδης 2, Γεωργάκης 5, Μελίδης , Λευκαδίτης 7, Παπαζούδης, Φυλακτός, Μελίδης
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκόρδας 2, Κουρέπης 2, Λάκκας 2, Μαυρογιάννης 15, Παππάς Κ., Πανταζής 5 (1), Καμαριώτης 9(3), Παπαδόπουλος 11, Τριχόπουλος 4 (1), Θέος 13(1), Παππάς Γρ. 9 (1), Πασάς
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 82-72
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Φουτζήλας
Δεκάλεπτα: 19-26, 47-47, 70-65, 82-72
Πευκοχώρι (Καραμανλής):Αμπατζίδης 4 (1), Παπαδόπουλος, Μητσάκης 12 (3), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 25 (5), Μαυρίδης 6, Γαρέζος, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 25 (3), Μάρκου, Βαϊντερλής
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας):Πάρος 5 (1), Τσούκας 9 (1), Τσιμίδης, Βάλλιος 5 (1), Παπαδόπουλος Ν. 14, Γεωργιάδης, Κοθράς 8 (1), Σιόλογκας 24, Θεοδωρίδης 2, Σταυριανίδης 5 (1), Τσεσμετζίδης
Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):
1. Πευκοχώρι 15 (7-1)
2. Καστοριά 15 (7-1)
3. Ανατόλια 13 (5-3)
4. Ερμής Λαγκαδά 13 (5-3)
5. Γέφυρα 13 (5-3)
6. Ερμής Αγιάς 13 (5-3)
7. Αγρίνιο 13 (5-3)
8. Καρδίτσα 13 (5-3)
9. Χαρίλαος Τρικούπης 12 (4-4)
10. Πολύγυρος 11 (3-5)
11. Ασπίδα Ξάνθης 11 (3-5)
12. Στρατώνι 11 (3-5)
13. ΧΑΝΘ 11 (3-5)
14. Φίλιππος Βέροιας 10 (2-6)
15. Πιερικός Αρχέλαος 10 (2-6)
16. Αίας Ευόσμου 8 (0-8)
9η αγωνιστική (27/11):
Πιερικός Αρχέλαος – Αίας Ευόσμου
Καστοριά – Ερμής Λαγκαδά
Ερμής Αγιάς – Ανατόλια
Χαρίλαος Τρικούπης – ΧΑΝΘ
Καρδίτσα – Αγρίνιο
Φίλιππος Βέροιας – Γέφυρα
Στρατώνι – Πευκοχώρι
Ασπίς Ξάνθης – Πολύγυρος
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου