Κυριακή, 9 Απριλίου 2017

Γ' Εθνική: Τα αποτελέσματα στους ομίλους του Νότου


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Το έξτρα πεντάλεπτο χρειάστηκε η Ακράτα για να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Καλαμάτας, ενώ ο ΚΑΟΚ πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στον Ίκαρο.
Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
ΚΑΟΚ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-66
Δάφνη Δαφνίου-Ερμιονίδα 85-79
Καλαμάτα-Ακράτα 65-65 (κ.α.) 74-76
Άρης Πετρούπολης-Ένωση Ιλίου 71-64
Κεραυνός Αιγίου-Πεύκη 77-68
Πορφύρας-Ίκαρος Καλλιθέας 66-55
Αχαγιά 82-Έσπερος ΑΟΠΑ 54-64
Ρεπό: Γλαύκος
Τα φύλλα αγώνων:
Δάφνη Δαφνίου-Ερμιονίδα 85-79
Δεκάλεπτα: 27-16, 50-34, 67-56, 85-79
Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 10 (2), Θεοδοσίου 12 (3), Κωνσταντώνης 11 (3), Παλαντζάς 2, Γκίνης 5 (1), Μιχόπουλος 28 (3), Κορρές 4, Φιλιππόπουλος 3, Τσελεμπής 4, Αθανασάκης 6.
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 6, Αγγελής 10 (2), Θωμάς 16, Αμπάλοφ, Γκολέμης 2, Βανδώρος, Δεβελέκος, Κοριζής 7, Ευστρατίου Παν. 8, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 30 (1), Πουλής
Άρης Πετρούπολης-Ένωση Ιλίου 71-61
Δεκάλεπτα: 15-16, 34-29, 50-44, 71-61
Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Κοτσώνης
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 12 (2), Βενιτουράκης 6, Κωνσταντακόπουλος 2, Κυρίτσης, Φάσουρας, Μπαζιώτης 16 (4), Μπούτρης 2, Σταύρος 5 (1), Τασούλας 5, Μακρόπουλος 18, Δρικόγιας, Βεντούρης 2. Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 12, Μπέλλας Ι., Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 7 (1), Πανουσόπουλος Θ. 7 (1), Σκαλωμένος 7, Μπέλλας Ο. 18 (2), Πανουσόπουλος Κ. 3, Στρατομήτρος 7 (2), Βαρσαμούλης
Αχαγιά 82 – Έσπερος ΑΟΠΑ 54-64
Δεκάλεπτα: 9-19, 28-31, 44-47, 54-64.
Διαιτητές: Χρηστίδης- Ορφανός.
Αχαγιά ΄82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 3, Γατσούλης 5 (1), Νικολάου 12 (2), Χαμηλός 11 (2), Τζινόπουλος 2, Λυκούδης 3 (1), Δαβάνης 5, Λαμπρόπουλος 2.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 10 (2), Παπανικολόπουλος 9 (1), Λαμπρόπουλος 9 (2), Ροκανάς 3, Θανόπουλος. Παπαγεωργίου 3 (1), Οικονομόπουλος 13, Δ. Λυμπέρης 6 (2), Αγγελόπουλος 11 (1)
Καλαμάτα-Ακράτα 74-76 (65-65 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 20-15,33-38, 48-52, 65-65(κ.α.)74-76
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Αναστασίου
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μπάκας 27, Κίσσας, Τσικούρης 11(1), Μαγιντόμπε 8 (2), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 14(1), Σκοπέτος, Γεωργανάς 3, Αντωνόπουλος, Τριανταφυλόπουλος 2, Δελής 9(1), Κουτίβας.
Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 15(3), Ολύμπιος 4, Κατωπόδης 4, Λάφης 11, Γ. Μανταλβάνος 9, Οικονομόπουλος, Μαλλής 8 (2), Κ. Μαντάλβανος 6, Βεσκούκης 19(1), Μανωλόπουλος
ΚΑΟΚ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-66
Δεκάλεπτα:26-14, 41-27, 55-44,69-66
Διατητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 5 (1), Κατσαμάκης 8 (2), Σακελλαράκης 6, Πράττης, Τσακιρίδης, Κεφαλάς 18(1), Παβλίσεβιτς 11 (2), Δανιήλ 8(1), Σταυρόπουλος 2, Μακρής 5.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 23(4),Καφαντάρης, Βούζας 15(2), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 6, Μιχόπουλος 13, Κανάς, Παπαδάκης.
Κεραυνός Αιγίου – Πεύκη 77-68
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-40, 53-51, 77-68
Διαιτητές: Ζιώγας- Τσιμπούρης
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς, Χριστοδουλόπουλος 8 (2), Δούρος, Φωτίου 25 (4), Ζυγάς, Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 15 (2τρ., 8 ασ.), Σκόνδρας 7 (1), Καραγιάννης 5.
Πεύκη (Κοντομηνάς): Τσαμπής 15 (1), Κυριαζόπουλος 3 (1), Κεχρής 2, Μελάς 23 (3), Σημαιόπουλος 3 (1), Πατονίδης 5 (1), χασάπης, Τάγαρης 17.
Πορφύρας-Ικάρος Καλλιθέας 66-55
Δεκάλεπτα: 12-17, 31-26, 47-42, 66-55
Διαιτητές: Φραγγούλη, Λύρας
Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 4, Παλτόγλου 9 (1), Στεφανής 3, Παπαφωτίου, Βούλγαρης 20 (1), Καλαμαράς 6, Μπαρμπαρης 7, Οικονόμου, Τρίγκας 3 (1), Ντόκος 12, Κωνσταντίνου.
Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Μπουργανός 16 (2), Βάρσος 10 (2), Οικονομάκης 3, Ψάρας 8 (1), Αλεξανδρόπουλος, Μπελίτσης, Καλεμτζάκης 2, Τσατάς 2, Σάλεχ 7, Αρναουτάκης, Σταθόπουλος 7.
Η βαθμολογία:
1)Δάφνη Δαφνίου 44(20-4)
2)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 41(18-5)
3)Έσπερος ΑΟΠΑ 41(17-7)
4)ΚΑΟΚ 39(16-7)
5)Ένωση Ιλίου 37(14-9)
6)Ακράτα 36(13-10)
7)Γλαύκος 35(12-11)
8)Αχαγιά 82 35(12-11)
9)Κεραυνός Αιγίου 33(10-13)
10)Πεύκη 32(8-16)
11)Άρης Πετρούπολης 31(8-15)
12)Ίκαρος Καλλιθέας 31(7-17)
13)Ερμιονίδα 30(7-16)
14)Καλαμάτα 30(6-18)
15)Πορφύρας 30(7-16)
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
Ερμιονίδα-ΚΑΟΚ
Ακράτα-Δάφνη Δαφνίου
Γλαύκος-Καλαμάτα
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Άρης Πετρούπολης
Ένωση Ιλίου-Κεραυνός Αιγίου
Πεύκη-Πορφύρας
Ίκαρος Καλλιθέας-Αχαγιά 82
Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα εμπόδια ο Ιπποκράτης επικράτησε του Προμηθέα Χαλανδρίου, την ώρα που ο Έσπερος «φρέναρε» τον Διαγόρα.
Tα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
Πόλις Καλλιθέας-Λοκρός Αταλάντης 71-85
Άρης Νικαίας-Σαντορίνη 87-94
ΟΦΗ-Πανναξιακός 80-71
Έσπερος Λαμίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-87
Προμηθέας Χαλανδρίου-Ιπποκράτης Κω 30-83
Κάδμος-Νίκη Αμαρουσίου 73-56
Ρεπό:Πεντέλη
Τα φύλλα αγώνων:
ΟΦΗ – Πανναξιακός 80-71
Δεκάλεπτα: 20-9, 44-32, 61-46, 80-71
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Χριστοδουλάκης.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 5 (1), Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9 (1), Μπούμπαρης 13, Καρλάφτης 9 (3), Αγαπιάδης 12 (2), Καλλέργης, Μαματζάκης, Βλαχάκης 8 (2), Κυρίτσης 8 (2), Μουλάς 13 (1).
Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 8 (1), Σβορώνος 3 (1), Μαγγιώρος, Μάκος 3 (1), Γεωργιάδης 2, Μάνο, Τζίμης 17 (1), Μάκαρης 6, Δαχρετζής 13, Καδηγιαννόπουλος 9 (1), Μυλωνάς 10.
Προμηθέας Χαλανδρίου-Ιπποκράτης Κω 30-83
Δεκάλεπτα: 5-19, 14-46, 22-69, 30-83
Διαιτητές: Χατζημάρκος- Αγγελής
Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής 1, Σβαρνάς, Ανδρικόπουλος 6, Παπαδημητρίου, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 6, Πεζός 4, Κορομηλάς 9(1), Μάνδαλος, Σατράς 2.
Ιπποκράτης Κω(Καπλανίδης): Κουκουράβας 9(1), Τρύπας 10(2), Χρήστου 10, Παπαδημητρίου 5(1), Ασημακόπουλος 11(1), Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 10(2), Χρύσης 23, Κατσούβας 2.
Πόλις Καλλιθέας-Λοκρός Αταλάντης 71-85
Διαιτητές: Μακρής, Σωτηρχέλης
Δεκάλεπτα: 21-20, 39-37,50-64, 71-85
Πόλις Καλλιθέας( Εξαρχος Σπύρος, Εξαρχος Βασίλης): Μπογδανίδης 10(2), Ζήσης 2, Κακαργιάς 3(1), Θεοδωράκος 16(1), Τσικούρας , Ευστρατίου 17(2), Αρκουμάνης 5(1), Λυγγερίδης 9, Καβελλάρης, Κωνσταντίνο 3(1), Λάμπος 6, Γούβαλης .
Λοκρός Αταλάντης (Μάτος): Διαμαντής, Ρούζιος 8(1), Ρουμελιώτης 25(4),Κρεμετάτος 4, Ντέντας 2 , Νικολάου, Γκραικός-Καψύχας, Μπολμάτης 2, Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγ. 19(5), Θοδως 1, Παπαηλιού 4
Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94
Δεκάλεπτα: 18-21, 41-44, 68-74, 87-94
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ροδίτης
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 12(4), Σκιαθίτης 4, Αγγελόπουλος, Θαλασσινός 7(1), Αγγελίδης, Γαλίτης 6, Κόλλιας 19, Στέφος 6, Δρίβας 8(2), Καρυπίδης 27(1).
ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 33(4), Σταύρου 2, Λουίζι 7(1), Βουρτζούμης 11(2), Δουλγεράκης 3, Παπαδόπουλος 16, Σάκοτα 22.
Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94
Δεκάλεπτα: 18-21, 41-44, 68-74, 87-94
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Ροδίτης
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 12(4), Σκιαθίτης 4, Αγγελόπουλος, Θαλασσινός 7(1), Αγγελίδης, Γαλίτης 6, Κόλλιας 19, Στέφος 6, Δρίβας 8(2), Καρυπίδης 27(1).
ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 33(4), Σταύρου 2, Λουίζι 7(1), Βουρτζούμης 11(2), Δουλγεράκης 3, Παπαδόπουλος 16, Σάκοτα 22.
Η βαθμολογία:
1)Διαγόρας Δρυοπιδέων 38(18-2)
2)Ιπποκράτης Κω 37(17-3)
3)Έσπερος Λαμίας 34(14-6)
4)Πεντέλη 34(14-6)
5)Λοκρός Αταλάντης 33(13-7)
6)ΟΦΗ 31(12-8)
7)Κάδμος 31(10-11)
8)Άρης Νικαίας 29(9-11)
9)Σαντορίνη 28(7-14)
10)Πανναξιακός 26(5-16)
11)Νίκη Αμαρουσίου 26(6-14)
12)Πόλις Καλλιθέας 24(4-16)
13)Προμηθέας Χαλανδρίου 23(3-18)
*ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από -1
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νικαίας
Σαντορίνη-ΟΦΗ
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας
Ιπποκράτης Κω-Έσπερος Λαμίας
Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλανδρίου
Πεντέλη-Κάδμος
Ρεπό:Πανναξιακός

Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου