Κυριακή, 30 Απριλίου 2017

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (Νότος)


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Νικηφόρα συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους η Δάφνη Δαφνίου και ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, με αποτέλεσμα να βρίσκονται μια «ανάσα» από την άνοδο στην Β’ Εθνική.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής:
ΚΑΟΚ-Ακράτα 69-65
Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος 78-63
Άρης Πετρούπολης-Ερμιονίδα 90-71
Κεραυνός Αιγίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 58-74
Πορφύρας-Ένωση Ιλίου 68-74
Αχαγιά 82-Πεύκη 71-64
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ίκαρος Καλλιθέας(10/5)
Ρεπό:Καλαμάτα
Τα φύλλα αγώνων:
Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος 78-63
Δεκάλεπτα: 23-16, 43-29, 67-39, 78-63
Διαιτητές: Κοντίλης, Ροδίτης
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 29 (4), Κωνσταντώνης 3 (1), Παπαδόπουλος, Γκίνης 15 (2), Μιχόπουλος 8, Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 4, Τσελεμπής 12 (2), Αθανασάκης 2. Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 14 (2), Βεργανελάκης 3, Λαμπρόπουλος 8, Αδαμόπουλος 7, Παπαβασιλόπουλος 10 (3), Σταυράκης, Κάλλης 6 (1), Παλαδινός 5, Λιούρδης 2, Αναγνωστόπουλος 9.
Άρης Πετρούπολης-Ερμιόνη 90-71
Δεκάλεπτα: 24-17, 48-37, 64-53, 90-71
Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Αλ.
Άρης Πετρούπολης (Κωνσταντόπουλος): Κεφαλάς 16 (2), Βενιτουράκης 20 (5), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 5, Κυρίτσης, Μπαζιώτης 11 (2), Μπούτρης 8 (2), Σταύρος 7, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 19, Δρικόγιας, Βεντούρης 2.
Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 10 (2), Αγγελής 6, Θωμάς 1 (1), Γκολέμης 8 (2), Βανδώρος 1, Δεβελέκος, Κοριζής 4, Ευστρατίου Παν. 15, Διαμαντόπουλος 14, Πουλής
ΚΑΟΚ-Ακράτα 69-65
Δεκάλεπτα: 26-15, 36-29, 54-44, 69-65
Διαιτητής: Χρηστίδης Π.-Τσάτσης
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος):Κατσαμάκης 7(2), Σακελλαράκης, Πράττης 2, Τσακιρίδης, Κεφαλάς 14(1), Παβλίσεβιτς 6(2), Δανιήλ, Σταυρόπουλος 10(1), Μακρής 30(3).
Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 12(3), Λάφης 19, Βεσκούκης 14, Μανταλβάνος Κ. 4, Κατωπόδης 3, Μαλλής 6(1), Μανταλβάνος Γ. 4, Ολύμπιος 3(1), Οικονομόπουλος
Κεραυνός Αιγίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 58-74
Δεκάλεπτα: 18-21, 25-37, 38-55, 58-74
Διαιτητές: Λιότσιος, Ζιώγας
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 10 (2), Δούρος 6 (2), Φωτίου 15 (3), Ζυγάς, Σκλάβος 6, Αγγελόπουλος 17 (3), Σκόνδρας 2, Καραγιάννης 2.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5, Γραμματικός 25 (3), Βούζας 14 (4), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8 (2), Μιχαλόπουλος 13, Παπαδάκης 5.
Αχαγιά ‘82- Πεύκη 71-67
Δεκάλεπτα: 18-23, 29-33, 42-54, 71-67
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Χουγιάζος
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 18 (2), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 19, Γατσούλης 8 (2), Νικολάου 15 (2), Χαμηλός 6 (1), Τσινόπουλος 2, Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 3, Ταρνάρης, Σέρμπος.
Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 17 (1), Κυριαζόπουλος, Τσάκος, Κεχρής, Μελάς 17 (4), Σημαιόπουλος 4, Πολύζος, Κουκάκης 4, Χασάπης 3 (1), Πατωνίδης 5 (1), Ταγάρης 17.
Η βαθμολογία:
1)Δάφνη Δαφνίου 47(21-5)
2)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 45(20-5)
3)ΚΑΟΚ 43(18-7)
4)Έσπερος ΑΟΠΑ 41(17-7)
5)Ένωση Ιλίου 41(16-9)
6)Ακράτα 39(14-11)
7)Γλαύκος 38(13-12)
8)Αχαγιά 82 38(13-12)
9)Κεραυνός Αιγίου 35(10-15)
10)Πεύκη 35(9-17)
11)Άρης Πετρούπολης 34(9-16)
12)Ίκαρος Καλλιθέας 33(8-17)
13)Ερμιονίδα 32(7-18)
14)Πορφύρας 32(7-18)
15)Καλαμάτα 31(6-19)
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
Γλαύκος-ΚΑΟΚ
Καλαμάτα-Δάφνη Δαφνίου
Ακράτα-Άρης Πετρούπολης
Ερμιονίδα-Κεραυνός Αιγίου
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας
Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82
Πεύκη-Έσπερος ΑΟΠΑ
Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Το εισιτήριο για τα… σαλόνια της Β’ Εθνικής «σφράγισε» ο Διαγόρας Δρυοπιδέων μετά την άνετη επικράτηση του επί του Πόλις Καλλιθέας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νικαίας 63-61
Σαντορίνη-ΟΦΗ
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πόλις Καλλιθέας 93-60
Ιπποκράτης Κω-Έσπερος Λαμίας 91-71
Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλανδρίου 84-57
Πεντέλη-Κάδμος 75-65
Ρεπό: Πανναξιακός
Τα φύλλα αγώνων:
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πόλις Καλλιθέας 93-60
Δεκάλεπτα: 19-16, 49-32, 78-41, 93-60
Διαιτητές:Χριστοδουλάκης-Κομιανός
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζένελης, Ζακυνθινός 6 (2), Διαμαντόπουλος 12 (1), Καράμπαμπας 11 (1), Μαυροειδάκος 7, Καρασταμάτης 15 (5), Παπαδολιάς 13 (1), Εμίρης 11 (3), Σαμαράς, Ντιφαντής 18
Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος) : Μπογδανίδης 9 (2), Ζήσης 4, Θεοδωράκος 5, Γούβαλης, Ευστρτίου 7, Αρκουμάνης 6 (1), Αντωνίαδης, Καβελάρης, Κωνσταντίνου 3 (1), Λιγκερίδης 7, Ξιούρας 19 (4)
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ 75-65
Δεκαλεπτα: 26-15 ,22-14 16-12 11-24
AE ΠΕΝΤΕΛΗΣ ( Χαρτοματσιδης ):Κεκκης 6(2), Μαντζιος 4, Νασσης, Λιτσο 20(4),πορτελανος 9(1),Καρουζος 15(2), Κωνσταντακος, Τσουπακης,Μπιγγος 6,Πατερακης, Μαλουκος 15.
ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ ( Αναστασιου ):Σκεμπες 5 (1),Πανταζης 3, Παπαδακης 4,Γκρινιαρης 27,Νικολαου, Τσοπανελης,Σιλιβεστρου,Τσαπρουνης 6, Γιαννου 12, Τσιριμωκος 2, Μπενος 12, Σπηλιοπουλος 6.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 84-57
Δεκάλεπτα: 18-17, 46-33, 70-45, 84-57
Διαιτητές: Πλιάκας, Τηγάνης Ι.
Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Καντάς, Κοροπούλης 14 (4), Οικονόμου 9, Κοντογιάννης 6, Σιμιτζής 15 (3), Τσέκενης Γ. 7 (1), Ευαγγελούλης, Σκούταρης 9 (3), Τσέκενης Α. 5, Χοτζαλάρι 8 (2), Αγγέλης 9 (1).
Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής, Σβάρνας 1, Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 22 (2), Σπυρόπουλος, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 16 (2), Τσιγγενόπουλος 8, Πέζος 5 (1), Κορομηλάς, Μάνδαλος, Σαρλής.
Ιπποκράτης Κω-Έσπερος Λαμίας 91-71
Δεκάλεπτα: 19-19, 44-39, 72-52, 91-71
Διαιτητές: Λαζαρίδης -Δελαγραμμάτικας
Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χρήστου 9, Κουκουράβας 2, Τρύπας 9(3), Κουρζής, Χατζηπυλιώτης, Παπαδημητρίου 11(3), Α σημακόπουλος 27(1), Γκοράτσας 8(2), Χαρίσης 15, Χρύσης 10, Μποδούρ, Κατσούβας.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 9(1), Σέττος 12, Αργύρης 2, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 13, Φύκας, Σοφογιάννης 8, Φούντας 3, Ζαχαράκης 7(1), Παπαργυρόπουλος 15.
Η βαθμολογία:
1)Διαγόρας Δρυοπιδέων 40(19-2)
2)Ιπποκράτης Κω 39(18-3)
3)Πεντέλης 36(15-6)
4)Έσπερος Λαμίας 35(14-7)
5)Λοκρός Αταλάντης 35(14-7)
6)ΟΦΗ 32(12-9)
7)Κάδμος 32(10-12)
8)Άρης Νικαίας 30(9-12)
9)Σαντορίνη 30(8-14)
10)Νίκη Αμαρουσίου 28(7-14)
11)Πανναξιακός 26(5-16)
12)Πόλις Καλλιθέας 25(4-17)
13)Προμηθέας Χαλανδρίου 24(3-19)
ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από -1
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης
Πανναξιακός-Σαντορίνη
Άρης Νικαίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων
Πόλις Καλλιθέας-Ιπποκράτης Κω
Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου
Προμηθέας Χαλανδρίου-Πεντέλη
Ρεπό: Κάδμος
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Αρχειοθήκη ιστολογίου