Κυριακή, 21 Μαΐου 2017

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (Νότος)


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Έπεσε η αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής στον πρώτο Νότιο Όμιλος της Γ’ Εθνικής, με τον Άρη Πετρούπολης να εξασφαλίζει στο φινάλε την σωτηρία του.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 30ης αγωνιστικής:
Δάφνη Δαφνίου-ΚΑΟΚ 72-80
Καλαμάτα-Άρης Πετρούπολης 59-89
Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου 86-78
Ακράτα-Πορφύρας 82-66
Ερμιονίδα-Αχαγιά 82 71-84
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-69
Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Καλλιθέας 68-57
Ρεπό: Πεύκη
Τα φύλλα αγώνων:
Ερμιονίδα-Αχαγιά 82 71-84
Δεκάλεπτα:(18-18)(20-26) 38-44 (22-23)(11-17) 71-84
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας – Σκουλαρίκης
Ερμιονίδα(Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Πετ. 7,Αγγελής 12(2),Θωμάς 7(1),Αμπάλοφ ,Γκολέμης 8(2),Βανδώρος 2 ,Δεβελέκος 6,Κοριζής 14,Ευστρατίου 8,Δημαράκης 2,Διαμαντόπουλος 3,Πουλής 2.
Αχαγιά 82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 23(5),Σταμόπουλος 4,Τατσούλης 16(4),Νικολάου11(1),Τσιμόπουλος 8(1),Λαμπρόπουλος 9,Δαβάνης 13 .
Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου 86-78
Δεκάλεπτα: 26-16, 48-31, 72-56, 86-78
Διαιτητές: Λογοθέτης, Τσαούσογλου
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 9 (1), Βεργανελάκης 9 (1), Λαμπρόπουλος 14 (1), Αδαμόπουλος 6, Παπαβασιλόπουλος 12 (3), Σταυράκης 5 (1), Κάλλης 2, Παλαδινός 10, Αναγνωστόπουλος 16.
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 15, Δούρος 7, Γκουρβέλος, Κουκουλομάτης, Κάντας 4, Ζυγάς 4, Σκλάβος 26 (1), Αγγελόπουλος 11 (2), Σκόνδρας 4, Καραγιάννης 7.
Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Καλλιθέας 68-57
Δεκάλεπτα: 12-18, 33-29, 49-44, 68-57
Διαιτητές : Τσαχάκης-Σπυρόπουλος Σπ.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 14 (2), Μπέλλας Ι. 11 (3), Αρχιμανδρίτης 5, Κατσαρός, Πανουσόπουλος Θ. 2, Μαζιάνης 2, Σκαλωμένος 3, Μπέλλας Ο. 17 (2), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 5 (1), Βαρσαμούλης 9.
Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Ψαράς 7 (1), Μπουργανός 14 (2), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης, Αλεξανδρόπουλος 13 (3), Καλεμτζάκης 10 (1), Τσατάς 2, Σαλέχ, Σταθόπουλος 6, Τζέμης 2.
Δάφνη Δαφνίου-ΚΑΟΚ 72-80
Δεκάλεπτα: 16-20, 36-40, 55-63, 72-80
Διαιτητές: Κώτσου-Αλεβίζος
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης):Πατάτας 2, Ρώης, Θεοδοσίου 8(2), Γκίνης 20(4), Μιχόπουλος 18(2), Κορρές 5, Φιλιππόπουλος 6, Τσελεμπής 9(1), Αθανασάκης 4.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης 9(3), Σακελλαράκης, Πράττης 2, Τσακιρίδης 3, Κεφαλάς 28(1), Παβλίσεβιτς 6(2), Σταυρόπουλος 5 (1), Μακρής 25(3), Θωμόπουλος 2
Καλαμάτα-Άρης Πετρούπολης 59-89
Δεκάλεπτα: 17-21, 34-48, 45-77, 59-89
Διαιτητές : Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κονταργύρης 2, Κίσσας, Αντωνόπουλος 4, Τσικούρης 7, Μαλαμπάνης, Σπηλιώτης, Σκοπέτος 12 (2), Δελής 18, Γεωργανάς 11, Παθιάκης 5 (1).
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 12 (3), Βενιτουράκης 5, Κωνσταντακόπουλος 6 (2), Κυρίτσης 4, Δρακόπουλος 6, Κωνσταντίνου 8 (1), Μπαζιώτης 11 (3), Μπούτρης 5 (1), Σταύρος 2, Τασούλας 8, Δρικόγιας 2, Μακρόπουλος 19, Βεντούρης 6 (2).
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-69
Δεκάλεπτα: 11-13, 34-33, 56-41, 65-65, 74-69 (παρ.)
Διαιτητές: Μαραγκάκης, Κατσαπρακάκης
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελισουργός 4, Βελιζιώτης, Γραμματικός 26 (4), Βούζας 6 (2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 12, Καννάς 5 (1), Παπαδάκης 16 (4).
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 6, Παπανικολόπουλος, Λαμπρόπουλος 22 (5), Ροκανάς 1, Θανόπουλος 10 (1), Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 3, Πελεκούδας 4, Λυμπέρης 10, Αγγελόπουλος 13 (1).
Η βαθμολογία:
1)Δάφνη Δαφνίου 50(22-6)
2)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 50(22-6)
3)ΚΑΟΚ 48(20-8)
4)Έσπερος ΑΟΠΑ 46(18-10)
5)Ένωση Ιλίου 46(18-10)
6)Ακράτα 45(17-11)
7)Γλαύκος 43(15-13)
8)Αχαγιά 82 43(15-13)
9)Κεραυνός Αιγίου 39(11-17)
10)Άρης Πετρούπολης 39(11-17)
11)Πεύκη 38(10-18)
12)Ίκαρος Καλλιθέας 38(10-18)
13)Πορφύρας 36(8-20)
14)Ερμιονίδα 35(7-21)
15)Καλαμάτα 34(6-22)

2oς ΟΜΙΛΟΣ

«Διπλό» στην Νάξο πήρε ο πρωταθλητής Διαγόρας, ενώ ο ΟΦΗ επικράτησε του Ιπποκράτη ολοκληρώνοντας νικηφόρα την σεζόν.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:
Σάββατο 20 Μαΐου
Έσπερος Λαμίας-Κάδμος 90-76
Κυριακή 21 Μαϊου
Πανναξιακός-Διαγόρας Δρυοπιδέων 60-77
Σαντορίνη-Λοκρός Αταλάντης (αναβλήθηκε)
ΟΦΗ-Ιπποκράτης Κω 77-73
Άρης Νίκαιας-Νίκη Αμαρουσίου (αναβλήθηκε)
Πόλις Καλλιθέας-Πεντέλη 85-81
Τα φύλλα αγώνων:
ΟΦΗ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 77-73
Διαιτητές: Τσάτσης, Σιδέρης.
Δεκάλεπτα: 23-20, 37-36, 62-55, 77-73
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 22 (4), Μπουμπάρης 2, Καρλάφτης 4, Αγαπιάδης 19 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλλέργης, Βλαχάκης, Κυρίτσης 9 (3), Μουλάς 4.
Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 11 (3), Τρυπάς 6, Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 23, Χαρίσης 17 (1), Χρύσης 14, Κατσούβας.
Πανναξιακός-Διαγόρας Δρυοπιδέων 60-77
Διαιτητές: Γεράνιος, Ελανύ
Δεκάλεπτα: 16-17, 28-36, 52-58, 60-77
Πανναξιακός(Βάβουλας): Πολίτης 2, Σβορώνος 10 (3), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμης 7 (1), Μάκαρης 7 (1), Μαγγιώρος 5 (1), Δαχρετζής 9 (3), Καδιγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 18 (1).
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμώλης): Εμίρης 6 (1), Ζεμένι, Ζακυνθηνός 7, Καραλής 17 (5), Διαμαντόπουλος 7 (1), Καράμπαμπας, Μαυροειδάκος 6, Καρασταμάτης 16 (3), Παπαδολιάς 8, Καλλίδας 2, Σαμαράς , Ντιφαντής 8.
Πόλις Καλλιθέας-Πεντέλη 85-81
Διαιτητές Κοτσώνης, Τζίμης
Δεκάλεπτα:19-22,48-41,74-61,85-81
Πόλις Καλλιθέας ( Εξαρχος): Μπογδανίδης 12(4), Κακαργιάς 2 , Θεοδωράκος 9(1), Ευστρατίου 28(2), Αρκουμάνης,Καβελάρης, Λυγγερίδης 14, Ξιούρας 20(4)
Πεντέλη( Χαρτοματσίδης,Κιτσούλης) :Νάσσης-Ντάνιας 2, Μάντζιος 25(6), Πατεράκης,Λίτσο 21(5), Φούφας,Καρούζος 13(2), Κωνσταντάκος 2, Τσουπάκης 1, Μπίγκος, Μαλούχος 17.
Η βαθμολογία:
1. Διαγόρας 45
2. Ιπποκράτης Κω 44
3. Πεντέλη 41
4. Έσπερος Λαμίας 40
5. Λοκρός Αταλάντης 38
6. ΟΦΗ 38
7. Κάδμος 35
8. Άρης Νικαίας 33
9. Νίκη Αμαρουσίου 31
10. Πανναξιακός 29
11. Σαντορίνη 29
12. Πόλις 28
13. Πορμηθέας Χαλ. 26
Περισσότερα σε λίγο…
Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου