Δευτέρα, 8 Μαΐου 2017

Τα αποτελέσματα των Νοτίων Ομίλων της Γ' Εθνικής


1ος Όμιλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Γλαύκος-ΚΑΟ Κορίνθου 65-62
Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου 50-91
Ακράτα-Άρης Πετρούπολης 73-70
Ερμιόνη-Κεραυνός Αιγίου 69-78
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας 71-58
Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82 76-72
Πεύκη-Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79
Τα φύλλα αγώνα:
Ερμιονίδα-Κεραυνός Αιγίου 69-78
Δεκάλεπτα: 24-26, 39-44, 54-63,69-78
Διαιτητές : Τσάτσης – Λύρας
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Πετ. 11,Αγγελής 13(1), Μπουκουβάλας,Αμπάλοφ ,Γκολέμης 11(3),Βανδώρος ,Δεβελέκος 6,Κοριζής 7,Ευστρατίου 11,Δημαράκης,Διαμαντόπουλος 10,Πουλής .
Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιανοβιτς20(6), Δούρος15(5), Κουκουλοματης, Τσιφλίδης, Καντας8(2),Γκουρβελος,Ζύγας,Σούλης,Σκλάβος 7,Αγγελοπουλος 12(2),Σκόνδρας 14(1),Καραγιάννης 2.
Ένωση Ιλίου-Αχαγιά ’82 76-72
Δεκάλεπτα: 25-20, 38-37, 53-51, 76-72
Διαιτητές: Χατζημάρκος, Κιουλαφάς
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 18 (1), Μπέλλας Ι. 8 (1), Αρχιμανδρίτης, Κατσαρός, Πανουσόπουλος Θ. 3 (1), Σκαλωμένος 9, Μαζιάνης, Μπέλλας Ο. 20 (4), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 9 (1), Βαρσαμούλης 9.
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 17 (1), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 11, Γατσούλης 18 (6), Χαμηλός 20 (5), Τσινόπουλος 4, Λαμπρόπουλος 2, Ταρνάρης.
Γλαύκος-ΚΑΟΚ 65-62
Δεκάλεπτα: 20-19, 34-30, 47-44, 65-62
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 25 (2), Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης 12 (2), Κάλλης 12 (2), Παλαδινός 4, Γιαλελής 1, Αναγνωστόπουλος.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 5, Πράττης 9 (3), Τσακιρίδης 2, Κεφαλάς 10 (1), Παβλίσεβιτς 7 (2), Δανιήλ 3 (1), Σταυρόπουλος 7, Μακρής 19 (2), Θωμόπουλος.
Πεύκη-Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79
Δεκάλεπτα: 23-18, 42-38, 58-52, 83-79
Διαιτητές : Μακρής, Λουκαράκης
Πεύκη (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 6 (2), Μελάς 11 (1), Σημαιόπουλος 17 (2), Πολύζος, Κουκάκης 15 (1), Πατωνίδης, Τάγαρης 15.
Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής, Παπανικολόπουλος 5 (1), Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 8 (1), Θανόπουλος 11, Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 19 (1), Πελεκούδας 6, Λυμπέρης 13 (3), Αγγελόπουλος 2.
Καλαμάτα-Δάφνη Δαφνίου 50-91
Δεκάλεπτα:15-22, 27-54, 42-67,50-91
Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης,Κίσσας 2, Αντωνόπουλος, Τσικούρης 7, Μαγιντόμπε 3(1), Σπηλιώτης 9(1), Σκοπέτος 3(1), Δελλής 16,Κονταργύρης, Γεωργανάς 10
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 5, Πατάτας 10(2), Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 17(5), Παπαδόπουλος 8, Μέγας 4, Γκίνης 3(1), Μιχόπουλος 17, Κορρές 10(2), Φιλιππόπουλος 5, Τσελεμπής 7, Αθανασάκης 2.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πορφύρας 71-58
Δεκάλεπτα: 17-13, 30-21, 50-35, 71-58
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Αθανασόπουλος
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 1, Γραμματικός 19 (2), Καφαντάρης, Βούζας 21 (4), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 8, Κανάς 5 (1), Παπαδάκης, Γιαννακόδημος.
Πορφύρας (Κωνσταντινίδης): Σίμος 7, Παλτόγλου 7 (1), Στεφανής 9 (2), Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 6, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 8 (2), Μπαρμπαρής, Οικονόμου, Τρίγκας 10 (2), Κωνσταντίνου.
Ακράτα-Άρης Πετρούπολης 73-70
Δεκάλεπτα: 23-15, 36-32, 52-60, 73-70
Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ειρ.
Ακράτα(Ζωντός): Ολύμπιος 8 (1), Λάφης 4, Λάππας 26 (1), Γ. Μανταλβάνος 8, Βεσκούκης 9 (1), Μαλλής 12 (4), Ν. Μανταλβάνος, Κατοπώδης 6.
Άρης Πετρούπολης(Κωνσταντόπουλος): Κεφαλάς 11 (1), Βενιτουράκης 16 (3), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 2 , Κυρίτσης, Μπαζιώτης 15 (2), Μπούτρης 4, Σταύρος 2, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης.
Η Βαθμολογία:
1. Δάφνη 49
2. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 47
3. ΚΑΟΚ 44
4. Έσπερος ΑΟΠΑ 42
5. Ένωση Ιλίου 43
6. Ακράτα 41
7. Γλαύκος 40
8. Αχαγιά 82' 39
9. Κεραυνός Αιγίου 37
10. Πεύκη 37
11. Αρης Πετρόυπολης 35
12. Ίκαρος Καλλιθέας 33
13. Ερμιονίδα 32
14. Πορφύρας 33
15. Καλαμάτα 32
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
ΚΑΟΚ-Καλαμάτα
Άρης Πετρούπολης-Γλαύκος
Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα
Πορφύρας-Ερμιονίδα
Αχαγιά 82-Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ένωση Ιλίου
Ίκαρος Καλλιθέας-Πεύκη
Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου
2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα:
Πόλις-Ιπποκράτης Κω 65-83
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 80-76
Πανναξιακός-Σαντορίνη 86-83
Άρης Νικαίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-82 παράταση (71-71 κ.α.)
Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου 100-92
Προμηθέας Χαλανδρίου-Πεντέλη 64-73
Τα φύλλα αγώνα:
Άρης Νικαίας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-82 (71-71 κ.αγ)
Δεκάλεπτα: 12-14, 38-32, 54-50, 71-71, 86-82
Διαιτητές: Καλογριάς-Μαυρέλης
Άρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 9 (1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 14 (2), Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 15, Στέφος 8, Αντωνούσος 6 (1), Καρυπίδης 32 (2)
Διαγόρας (Σαμόλης): Παπαποστόλου 1, Ζακυνθινός 12 (1), Καραλής 12 (1), Διαμαντόπουλος 3 (1), Καράμπαμπας 7 (1), Μαυροειδάκος 17, Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 9, Εμίρης 4, Ντιφαντής 12.
ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 80-76
Δεκάλεπτα: 21-18, 37-33, 65-51, 80-76
Διαιτητές: Χρηστίδης-Σκαλτσής
ΟΦΗ ( Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 25 (3), Πρωτογεράκης 8, Μπούμπαρης 20, Βλαχάκης 3 (1), Κυρίτσης 8 (2), Μουλάς.
Λοκρός Αταλάντης ( Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8 (1), Ρουμελιώτης 15 (1), Κοσμετάτος 3 (1), Ντέντας 6, Νικολάου, Μπόλματης 2, Αν. Μάτος 26 (2), Αγγ. Μάτος 16, Θώδος, Παπαηλίου.
Προμηθέας Χαλανδρίου-Πεντέλη 64-73
Δεκάλεπτα: 19-13, 13-24, 23-15, 9-21.
Διαιτητές: Καλαιτζακης-Τζιμης
Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελετης):Σβαρνας 7(2), Ανδρικοπουλος 9(2), Παπαδημητριου 20, Γιαννακης 3(1),Σαμιωτης 8(2), Πεζος 9(2),Κορομηλιας 4,Σαρλης 4.
Πεντέλη (Χαρτοματσιδης):Κεκκης 4 ,Μαντζιος 11 (1),Νασσης 12, Λιτσο 8, Φουφας 7(1),Πορτελανος 3(1),Καρουζος 9,Κωνσταντακος 11(1),Τσουπακης 4, Μπιγγος,Πατερακης 1, Μαλουκος 4.
Έσπερος Λαμίας-Νίκη Αμαρουσίου 100-92
Δεκάλεπτα: 29-13, 52-40, 76-64, 100-92
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Παπαδημητρόπουλος
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 6 (1), Ματζούκης, Σέττος 36 (6), Αργύρης, Ξηρός 4, Παναγιωτίδης, Φυτάς 7(1), Σοφογιάννης 19 (3), Φούντας 2, Ζαχαράκης 8 (2), Τσαπουρνάς 7, Παπαργυρόπουλος 11.
Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Κάντας, Σιδέρης 6, Κοροπούλης 14 (1) Οικονόμου 24, Σιμιτζής 26 (3), Τσέκενης Γ., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 11 (1), Χοτζαλάρι 9 (1), Αγγέλης 2.
Πανναξιακός – Σαντορίνη 86-83
Δεκάλεπτα: 21-20, 38-45, 58-64, 86-83
Διαιτητές: Πλιάκας, Αυγερινός
Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 13(3), Σβορώνος, Μάκος 3(1), Γεωργιάδης 6(2), Τζίμης 10, Μάκαρης 13, Δαχρετζής 29(5), Καδηγιαννόπουλος 9.
ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 19(5), Σταύρου, Λουίζι 4, Κυριακόπουλος 6, Βουρτζούμης 9, Δουλγεράκης 19(2), Παπαδόπουλος 5, Σάκοτα 26.
H Βαθμολογία:
1. Διαγόρας 41
2. Ιπποκράτης Κω 41
3. Πεντέλη 38
4. Έσπερος Λαμίας 37
5. Λοκρός Αταλάντης 36
6. ΟΦΗ 33
7. Κάδμος 32
8. Άρης Νικαίας 32
9. Νίκη Αμαρουσίου 29
10. Σαντορίνη 29
11. Πανναξιακός 28
12. Πόλις Καλλιθέας 25
13. Προμηθέας Χαλ. 25
Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:
Λοκρός Αταλάντης-Πανναξιακός
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΟΦΗ
Ιπποκράτης Κω-Άρης Νικαίας
Νίκη Αμαρουσίου-Πόλις Καλλιθέας
Πεντέλη-Έσπερος Λαμίας
Κάδμος-Προμηθέας Χαλανδρίου
Ρεπό: Σαντορίνη

Μοιραστείτε το!

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μόλις εγκριθεί το σχόλιο σας θα δημοσιευτεί...
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια προσβλητικά,
-Δεν θα εγκριθούν σχόλια απο τους γνωστούς - άγνωστους που προσπαθούν να "μειώσουν" την εικόνα της σελίδας μας...

Digital Clock + Date

Αρχειοθήκη ιστολογίου