Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής

Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2014 | 10:17 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : ΕΣΚΑΝΑ , ΤΟΠΙΚΑ |Τεράστια νίκη, που τον φέρνει… αγκαλιά με την άνοδο στη Γ’ Εθνική πέτυχε ο Μανδραϊκός, που επικράτησε στην παράταση του Ερμή Πειραιά με 89-87, στο απόλυτο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Ο Σταύρος Βαρυπάτης ήταν ο δήμιος των νεοφώτιστων με 3/3 βολές λίγο πριν εκπνεύσει το έξτρα πεντάλεπτο.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ερμής Πειραιά-Μανδραϊκός 87-89

Άλιμος-Άρης Νικαίας 97-94
Ευρυάλη Γλυφάδας-ΑΟΝΑ 55-53
Δραπετσώνα-Πέρα 74-51
Ένωση Νέας Περάμου-Μίλωνας 58-60
Ελευθερία Μοσχάτου-Πορφύρας 76-80
Έσπερος Καλλιθέας-ΝΕ Μεγαρίδας 97-85

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΑΡΗΣ ΝΙΚ. 97-94 παρ. (κ.α. 80-80) (ημ. 44-36)

Διαιτητές: Αναστασίου Τεφτίκης Κ.ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Παπαδάτος, Πρασσάς ): Κηρύκος , Κυριακόπουλος 11, Βλασσόπουλος 13, Μπουρούσης 12(1), Πετρακάκης 4, Μοδάκης 9, Παπουλίδης 26, Αντωνόπουλος , Γιαννόπουλος 22 (2).ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ(Δρουμπούκης): Αλτσαντζής 17(4) ,Αρμανίδης 20(2), Κόκκινος 14 , Σαρηγγιαννίδης 10 , Γαλίτης 15(1), Κόλιας 3 , Σταυρούλης 15(1)Δημόπουλος

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. –ΠΟΡΦΥΡΑΣ 76-80 (31-47)

Διαιτητές: Γκαμήλη , ΚαλογερόπουλοςΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης -Παπαναστασίου): Σονίδης 5, Παυλιάς 9(1)Δέλλιος 15(1), Νώντας 10, Βασιλόπουλος 5, Τζαφέρης 16(2), Πέτσης 1, Μαρκουίζος 13(1) , Λουκάτος 2ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Παλτόγλου 8(1) , Διαμάντης 2, Χαραλαμπίδης 12(3), Αηδονίδης , Μανώλας 4, Στουραίτης 7(1) , Βαμβακάρης 14, Καλαμαράς 8(2), Οικονόμου 8 (1), Βούτας , Κυριακόπουλος 17(3), Χατζηδημητρίου.

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΜΙΛΩΝΑΣ 58-60 (41-36)

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ , ΤσάτσηςΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Ρουμελιώτης , Ανδρουλάκης): Τουμπανιάρης 6, Κοντόπουλος 6(1) Κακαβάς 1 , Κασσάνος, Πανάγος 19(1) , Τσέλιος 7(1), Τσεπαπαδάκης 2 , Σέϊφερ 8(1), Μπίκουλης 7 , Δομβρογιάννης 2ΜΙΛΩΝΑΣ (Τσιτσόπουλος Ζάννος): Ρουσσόπουλος 6, Παπανικολόπουλος 5(1) , Μπίκας 16(2), Οικονομόπουλος 4, Σίννης 8, Χολέβας 2 , Μούστα 6, Σουληνάρης 13.

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΠΕΡΑ 74-51 (37-15)

Διαιτητές : Καλογερόπουλος , ΜαγκουνήςΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πεταλάς Παγώτσης): Παπατρέχας 15(3), Μόμτσος 10(2), Τσαγγαρούλης , Καρλάφτης 16(2) Σωτηρόπουλος 2, Βήχος 22(4) , Τζοβάρας 2 ,Κυριαζής , Τσιαμπάς , Πεταλάς 7(1), ΚορκίδηςΠΕΡΑ (Γκαναβίας , Καραπιπέρης) : Βαρδάλος 4, Μιχαλάς, Πέττας 5, Μπέλης 1 , Φασουλόπουλος 27(4) , Λουκάκης 4, Σαμαρτζής . Αλεξανδράκης , Μητρόπουλος 2, Πετρόπουλος 8.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –NE ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 97-85 (49-34)

Διαιτητές: Παυλόπουλος , ΠαπαγιαννόπουλοςΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛ. (Γραμματικός): Αγγελόπουλος 13(1) , Μυλωνάς 3(1) , Χατζηκίδης 15(4), Τράγος Ν, 30(3), Παναγόπουλος 10(1), Χαρούνι 6, Λάμπος 20ΝΕΜ(Παπαδόπουλος , Μαργέτης): Στασινόπουλος 7 Δασκαλούδης 19, Μεντζελιώτης 4, Παπαδόπουλος 12(3), Στεφάνου 4 , Αντωνίου 12(1), Λιακόπουλος 27(6).

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ–ΑΟΝΑ 55-53 (25-37)

Διαιτητές: Αντωνόπουλος , ΤεφτίκηςEΥΡΥΑΛΗ (Κουρής , Αντωνοπούλου) : Παπαδάτος , Παρίσος 6, Σκουλούδης 12, Βαφειάδης 4(1), Ιακωβίδης , Κουβούσης 2, Κελέσης 11(2) , Μαρκογιαννάκης 12 , Καλούδης 5(1) , Ευστρατίου 3(1), Κιουρτσόλου , ΚοταρίνοςΑΟΝΑ (Τριαντάφυλλος, Χαρεράς): Παπαδόπουλος 5, Παγώνης 5, Βαρσάμος 3 (1), Γρηγοράκος 10 (2), Παπαδημητράκης 8, Παρασκευόππουλος 4, Παπακωνσταντίνου 2, Παπαθανασόπουλος 4, Ζαφειρόπουλος 2, Μανίκας 2, Χατζηρόδος 2, Γκαβασιάδης 6.

ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 87-89 β’παρ. (79-79 α’ παρ.) (39-40 κ.α.)Διαιτητές: Σκούτας . ΚαραβίτηςΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ( Μάντζαρης, Λιτόπουλος): Ασημακόπουλος , Τσατάλας , Ξύδας 13(3) , Ευαγγελίτσης 18, Βλαχάκης 3 Φωτόπουλος 8 , Νικητάκης 18(1) , Λοϊζίδης 15(3) Μελεούνης 5, Σκαμνάκης 7 , ΜοναχόςΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Μαρίνος): Ανθρακόπουλος , Χαϊδεμένος 2 , Πετρόπουλος 13,. Βαρυπάτης 17(3), Σουρλής 20(4), Μπαλάφας 25(5), Φιλίππου 4(1), Λίτσιος , Κατσαρέλιας ,Πέππας , Ηλιάδης 8

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Μανδραϊκός 33 15-32. Ερμής Πειραιά 32 14-43. Μίλωνας 31 13-54. Πορφύρας 30 12-65. Άλιμος 28 10-86. Έσπερος Καλλιθέας 27 9-97. Άρης Νικαίας 27 9-98. ΑΟΝΑ 27 9-99. Ένωση Νέας Περάμου 25 7-1110. Δραπετσώνα 25 7-1111. Πέρα 25 7-1112. Μεγαρίδα 25 7-1113. Ευρυάλη 23 5-1314. Ελευθερία Μοσχάτου 20 2-16

Επόμενη αγωνιστική (19η, 10/3):

Άρης Νικαίας-ΕυρυάληΑΟΝΑ-ΔραπετσώναΠέρα-Ερμής ΠειραιάΜανδραϊκός-Ένωση Νέας ΠεράμουΠορφύρας-ΜίλωναςΜεγαρίδα-Άλιμος

Ελευθερία Μοσχάτου-Έσπερος Καλλιθέας