Α’ ΕΣΚΑ: Αποτελέσματα 24ης αγωνιστικής

Τρίτη, 15 Απριλίου 2014 | 12:58 π.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : ΕΣΚΑ , ΤΟΠΙΚΑ |

Την άνοδο του στην Γ’ Εθνική πανηγυρίζει ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, για πρώτη φορά στην ιστορία του, μετά την επικράτηση του με 79-59 εκτός έδρας επί της Ολυμπιάδας Παπάγου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Μελίσσια-Ηλιούπολη 83-60Αναγέννηση Πετραλώνων-Τυφώνας 71-67Εύνικος-Άρης Πετρούπολης 72-73Ζωγράφου-Άγιοι Ανάργυροι 78-69Αργοναύτης-Απόλλωνας 48-79Ολυμπιάδα Παπάγου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 59-79Μαρκόπουλο-Προμηθέας 60-69

Τα φύλλα αγώνα:

ΖΩΓΡΑΦΟΥ 78 (39)
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 69 (38)

Διαιτητές: Παυλόπουλος, ΠαπαδόπουλοςΖωγράφου (Σταϊκόπουλος, Θωμόπουλος): Δημητρακούλης 19 (3), Κόγκας 9 (1), Θεοδωράκος 7 (1), Παπαϊωάννου 2, Νιώτης, Φουντούλης, Παπαδόπουλος, Κοτίδης 7 (1), Βιολέτης 21, Μπρούτζος, Αλεξόπουλος 10 (1).Άγιοι Ανάργυροι (Παρήμερος, Μηλιωρίτσας): Βοϊδήλος 2, Τσατσάνης, Βοσκάκης, Στατομήτρος 14 (4), Ρομποτής 8 (1), Τάσσιος 16 (2), Μουράτος 17, Βαρσαμούλης Δ. 6, Βαρσαμούλης Φ 6.

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 60

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 69

Διαιτητές: Τσώνος, Λύρας.Μαρκόπουλο (Αθανασόπουλος): Αθανασόπουλος, Κοκκινόπουλος 3 (1), Καράμπελας 3 (1), Ζιάγκας, Σπίγγος 12, Ξαρχάς 9 (2), Σούρλας 6, Μαργαρώνης, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Τρικαλιώτης 3 (1), Κεσκινίδης 12, Νάσης.Προμηθέας (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ 6 (2), Καραθανασόπουλος Α. 5, Σπετσιέρης 7 (1), Παπαδρόσος, Τασιόπουλος 24 (6), Νικολάου, Καλφόπουλος, Φρίμας, Καρούζος 7 (1), Ανδρουλάκης 17 (3), Μαλούκος 3.

ΕΥΝΙΚΟΣ 72 (35)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 73 (42)

Διαιτητές: Θεονάς, ΦραγκούληΕύνικος (Παπανικολάου): Δημόπουλος, Ζέρβας 9, Μακρής, Αγγελόπουλος, Σαρακασίδης 3 (1), Παπασπυρόπουλος, Θαλασσινός 19 (2), Αρτεμάκης 8, Παπακωνσταντίνου, Δήμας 5, Αντωνίου 22 (3), Βεντούρης 5 (1).Άρης Πετρούπολης (Καράμπελας): Τασούλας 17, Βενιτουράκης 5 (1), Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 5 (1), Χρονόπουλος 22 (1), Τραφαλής, Φουντάς 8 (1), Καννελόπουλος, Γραμμένος, Παπαδολιάς 12, Καραουλάνης, Βασιλείου 2.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ 83 (41)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 60 (35)

Διαιτητές: Πόντας, Μανουσόπουλος.Μελίσσια (Σουρμελής – Γεωργογάλας): Γκατζούλης, Σιλιτζήρης 29, Νίκολι 2, Παπαδόπουλος 21, Ρώσσης 4 (1), Μαυράκης, Πέτρου 8, Τσελεμπής 19 (3), Παπαμιχαήλ, ΚουφολάμπροςΗλιούπολη (Παναγιωτόπουλος): Σπανός 11 (2), Φέρτης 8, Ζαβράς, Τσιάκος 2, Παπαδάκης 9, Βλούτης 12 (1), Παπαθανάσης, Μαντάς 16, Μανούρης 2

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 57 (31)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 79 (46)

Διαιτητές: Παπανικολάου, Αυγερινός.Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας): Πανταζής 16 (1), Λαμπίρης 5 (1), Βλάδος, Βασάκης 3, Ανδρουλάκης 14 (2), Σπύρου 9 (1), Παλαιοκρασσάς 4, Κασιούμης 3 (1), Παπαδήμας, Κουρέπης 5 (1).Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παύλος): Ντόκος 2, Μονέος 5 (1), Κουμπούρας 17, Μακρής 7, Δελέγκος 9, Πολυέρης 7 (1), Μαυροειδάκος, Χριστοφάκης 12 (1), Καλαπανίδας 4, Γεωργούλης 4.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 48 (28)
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 79 (44)

Διαιτητές: Σιώκας, Ουσταμπασίδης.Αργοναύτης (Αγγέλης): Ροδάκης 7 (1), Συγγούνας 7 (1), Αργυρόπουλος 3 (1), Νικολούλιας, Παπαβασιλείου 7, Τσομώκος 2, Αντωνίνης 8, Δαγκλής 12 (1), Υφαντής, Παυλίδης 2.

Απόλλωνας (Δεσποτάκης): Μανιάς 11 (3), Γκινούτσης 5 (1), Σιώμος 6, Κουτσουβάς 16 (1), Χερκελετζής 10, Παλλαντζάς 3 (1), Αθανασάκης 8, Κουτσούμπας 4, Σκούταρης 7, Μπίτσικας 9 (3), Κονταξής.

Η βαθμολογία (Σε 24 αγώνες): 1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 44 (20-4)———————————————2. Άρης Πετρούπολης 42 (18-6)3. Προμηθέας 42 (18-6)4. Απόλλωνας 40 (16-8)5. Ζωγράφου 38 (14-10)———————————————6. Ηλιούπολη 38 (14-10)7. Αναγέννηση Πετραλώνων 37 (13-11)8. ΚΑΟ Μελισσίων 37 (13-11)9. Εύνικος 36 (12-12)10. Άγιοι Ανάργυροι 35 (11-13)11. Μαρκόπουλο 32 (8-16)12. Αργοναύτης 30 (6-18)13. Τυφώνας 29 (5-19)

14. Ολυμπιάδα Παπάγου 24 (0-24)