Α’ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Το Παγκράτι σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Ζωγράφου και με σθένος και ψυχή τα κορίτσια του Δημήτρη Λαγοπόδη επικράτησαν με 42-41 πλησιάζοντας πολύ κοντά στην κορυφή…μια κορυφή στην οποία παραμένει το Περιστέρι το οποίο νίκησε μέσα στην Πετρούπολη τον Άρη με 48-39, αλλά και ο Προμηθέας Χαλανδρίου ο οποίος δεν είχε πρόβλημα με αντίπαλο τον Θρίμαβο. Κοντά στην κορυφή έμειναν επίσης η Πεύκη, ο Αμύντας και ο Ιάσων Κολωνού.

Τα αποτελέσματα:

Πεύκη-ΑΕΚ Περιστερίου Δυτ. Προαστίων 61-46
Ιάσων Κολωνού-Γαλάτσι 62-58 (51-51 κ.αγ.)
Άρης Πετρούπολης-Περιστέρι 39-48
Ζωγράφου-Παγκράτι 41-42
Αμύντας-ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος 49-43
Προμηθέας-Θριάμβος 51-31

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΥΚΗ – ΑΕΚ ΠΕΡ. 63-46

Δεκάλεπτα: 20-14, 34-23, 47-30, 63-46ΠΕΥΚΗ (Δελώτη): Ανδριανοπούλου, Καντζέλη 2, Λοΐζου 8(2), Κουτσαυγουστή 4, Πάνου 10, Φιλοπούλου 3(1), Κανελέτη 11(1), Λωσταράκου 11, Προυσανίδου, Φλίγκου 2, Δουκίδη, Αρβανίτη 12ΑΕΚ ΠΕΡ. (Πετρακάκης): Νικολά 6, Κουρέτση 13, Πατέλη 6, Λιάγκα 8, Μιχαήλ 3, Χαϊμανδού 4, Παυλίδου 6.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 41-42

Ημίχρονο: 21-27ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Αργυρίου): Κατρίνη, Σκεπετάρη, Βελούδου 11, Αγγελίδη 4, Χούμου, Νομικού, Καρλαύτη 5, Τριχά 4, Βαμβακά 17ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λαγοπόδης): Δεμερτζή, Λιγνού, Ιντσαμπούν 6, Χασαπίδου, Γαζέτα 12, Δέτση 4, Μαστρογιαννίδου 10, Γκριτζά 10

ΙΑΣΩΝ – ΓΑΛΑΤΣΙ 62-58 (51-51)

ΙΑΣΩΝ (Σομπατζής): Φρέρη 3(1), Ανδρεοπούλου 20, Κοκίου 2, Τρανούλη 4, Συριοπούλου 9, Πρωτονοτάριου, Μπουκιτα 6, Παστρωμά 8, Θεοδωρακοπούλου 10.ΓΑΛΑΤΣΙ(Χρυσικάκης):

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΜΕΛΑΣ 49-43

Δεκάλεπτα: 9-13,16-28,29-32,49-43ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Ταμπόση 15, Μαργώνη 2, Πετυχάκη 7, Λιάκου, Καλαμάτα,Αρβανίτη, Πατέρα 6(1), Αθανασούλια 8, Μ.Ντάνου 2, Λ.Ντάνου 9ΜΕΛΑΣ(Μάλαμα): Μπακετέα 5(1), Χριστακοπούλου 7(1), Κοντοδιού 1, Μαρίνου 4, Σπυριδονίδου, Πεσκαντίου 8(1), Κανονίδου 14(2), Χαλιβίδου 3, Λάμπου 1

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Περιστέρι 6, Προμηθέας 6, Παγκράτι 5, Ζωγράφου 5, Πεύκη 5, Αμύντας 5, Ιάσων Κολωνού 5, Άρης Πετρούπολης 4, Γαλάτσι 4, ΑΕΚ Περιστερίου 3, Θρίαμβος 3, ΜΕΛΑΣ 3.

Η επόμενη αγωνιστική (4η – 29/10) : Περιστέρι – Ζωγράφου, ΑΕΚ Περιστερίου – Άρης Πετρούπολης, Γαλάτσι – Πεύκη, Θρίαμβος – Ιάσων Κολωνού, Προμηθέας – Αμύντας, Παγκράτι – ΜΕΛΑΣ