Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

12:22 π.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : ΕΣΚΑ , ΤΟΠΙΚΑ |

Μετά από έξι αγωνιστικές συγκατοίκησης στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, Άγιοι Ανάργυροι και Διαγόρας Δρυοπιδέων έλυσαν τις διαφορές τους στο κλειστό του Καματερού, με την ομάδα του Αιγάλεω να παίρνει μεγάλη νίκη μέσα στο σπίτι του αντιπάλου με 69-63.

Τα αποτελέσματα:

Αργοναύτης Τριγλίας-Ηλιούπολη 82-80

Ζωγράφου

-Τυφώνας 60-47
Εύνικος-Αναγέννηση Πετραλώνων 77-65
Μαρκόπουλο-Μελίσσια 69-58
Ολυμπιάδα Παπάγου-Απόλλωνας 40-78
Άγιοι Ανάργυροι-Διαγόρας Δρυοπιδέων 63-69
Άρης Πετρούπολης-Προμηθέας 77-67

Τα φύλλα αγώνων:


ΖΩΓΡΑΦΟΥ    60    (28)
ΤΥΦΩΝΑΣ    47    (24)
Διαιτητές:

Λύρας, Σιδερής
Ζωγράφου (Σταϊκόπουλος, Θωμόπουλος): Θεοδωράκος, Παπαϊωάννου 11 (3), Νιώτης 5 (1), Παπαδόπουλος 2, Γκίνης 14 (2), Κοτίδης, Βιολέτης 4, Γκίκας 6 (2), Αλεξόπουλος 4, Περγούλης.   Δημητρακούλης 14
Τυφώνας (Κωλέτσης, Καρακατσάνης): Χασαπόπουλος 2, Ροϊδης, Γιάνναρης, Γυφτοκώστας 4, Χριστοφάκης 9, Πισιτέλης 12, Μαλάμης, Δήμας 10, Καρακώστας 2, Χανιώτης 8.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ    77    (33)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ        67    (42)
Διαιτητές:

Καλδίρης, Λαζαρίδης
Άρης Πετρούπολης (Καράμπελας): Βενιτουράκης 8, Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 15 (2), Χρονόπουλος 8, Βασιλείου 12, Παπαδολιάς 8, Τασούλας 11, Φουντάς 13, Κανελλόπουλος.
Προμηθέας ( Νικητοπουλος – Αβραμιδης ) : Θ. Καραθανασοπουλος 8 (2), Αλ. Καραθανασοπουλος 4, Σπετσιερης, Παπαδροσος 3 (1), Τασιοπουλος 11 (1), Βουρδουμπας 3 ( 1 ), Καλφοπουλος 6, Φρίμας 1, Καρούζος 10 (2), Μαλουκος 8, Ανδρουλάκης 13 (1).

ΕΥΝΙΚΟΣ    77        (45)

ANAΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ    65    (22)
Διαιτητές:

Αναστασίου, Ορφανός
Εύνικος (Παπανικολάου): Δημόπουλος 9 (3), Ζέρβας 4, Μακρής 8 (1), Σαρακασίδης 3 (1), Θαλασσινός 8 (1), Παπασπυρόπουλος 2, Αρτεμάκης 12, Αντωνίου 20 (4), Βεντούρης 11 (2).
Αναγέννηση Πετραλώνων (Λαρόζας, Βασιλόπουλος): Καλαντζής 3 (1), Μαγγώνης 2, Ρένεσης 4, Διονυσόπουλος 15 (3), Πανταζής, Μορίνα 4, Γιαννακόπουλος 2, Λύτρας 17, Περγαντής, Αναστασόπουλος 18 (2).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ     40    (19)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     78    (40)
Διαιτητές:

Ντάβαρης, Γιακείμη.
Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας): Πανταζής, Γεωργιάδης, Βασάκης 14(2), Καββαδίας, Κοτσολέτης 4, Ανδρουλάκης 9(1), Σπύρου, Κασιούμης 9(1), Παπαδάκος, Κουρέπης 2.

Απόλλωνας (Δεσποτάκης): Μανιάς 6(2), Παπαποστόλου 2, Θύμιος 10, Κουτσουβάς 13(1), Χεργκελετζής 6, Παλλαντζάς 2, Αθανασάκης 11,

Κουτσούμπας 4, Σιώμος 2, Μπίτσικας 24(4), Κονταξής.

ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ        63    (31)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ        69    (37)
Διαιτητές: Μαλανδρής, Σκούτας
Άγιοι Ανάργυροι (Στρατικόπουλος):

Δρακόπουλος 8 (2), Βοϊδήλος, Τσατσάνης, Βοσκάκης 6 (2), Στρατομήτρος 16 (3), Ρομποτής Δ 8 (2), Ρομποτής Η, Τάσιος 4, Μουράτος 9, Βαρσαμούλης Δ. 8, Βαρσαμούλης Φ. 4.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παύλος): Ντόκος 7 (1), Κουμπούρας 22 (2), Μακρής 19, Δελέγκος 6, Πουλέρης 2, Μαυροειδάκος 1, Χριστοφάκης 6, Καλαπανίδας 4, Περγαντής 2, Παπαϊωάννου. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 69 (35)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 58 (30)

Διαιτητές: Αντωνίου, Σκάλτσης
Μαρκόπουλο (Αθανασόπουλος – Πλιάκος): Κοκκινόπουλος 3, Ζιάκας 2, Σπίγγος 16, Μαργαρώνης, Σούρλας 7, Στεφάτος 15, Τσαντούλης 7 (1), Παπακωνσταντίνου 5, Τρικαλλιώτης 14 (2), Κεσκινίδης.
Μελίσσια (Σουρμελής – Γεωργογάλας): Μαυροειδάκος, Γκατζούλης 2, Σιλιτζήρης 15, Νίκολι 2, Ρώσσης 9 (1), Ζερβός 7, Μαυράκης, Πέτρου 9 (1), Τσελεμπής 12, Κουφολάμπρος 2.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 82 (41)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 80 (41)

Διαιτητές:

Τσαρούχα, Χρηστίδης Ηλ.
Αργοναύτης (Αγγελής): Ροδάκης 25 (3), Καμπούρης 16 (3), Παπαβασιλείου 13, Τσίρος 21 (3), Παυλίδης 9.
Ηλιούπολη (Παναγιωτόπουλος): Ζευγώλης 2, Τσιάκος 22 (1), Παπαδάκης 19, Ντάσης 13 (1), Βλούτης 9, Μαντάς 12, Σπανός 3.

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Διαγόρας 12, Ζωγράφου 11, Άγιοι Ανάργυροι 11, Εύνικος 10, Άρης Πετρούπολης 10, Μαρκόπουλο 9, Μελίσσια 9, Ηλιούπολη 8, Αργοναύτης 8, Απόλλων 8, Προμηθέας 7, Αν.Πετραλώνων 7, Τυφώνας 7, Ολυμπιάδα Παπάγου 6.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 25/11)

Ηλιούπολη-ΖωγράφουΤυφώνας-ΕύνικοςΑναγέννηση Πετραλώνων-ΜαρκόπουλοΜελίσσια-Ολυμπιάδα Παπ.Απόλλωνας-Αρης ΠετρούποληςΔιαγόρας Δρυοπιδέων-Αργοναύτης Τριγλίας

Προμηθέας-Αγιοι Ανάργυροι

Κώστας Ρίζος