Α2: Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής

Συναρπαστικά παιχνίδια, γεμάτα ανατροπές επιφύλασσε η 4η αγωνιστική της Α2. Τα Τρίκαλα έδειξαν… άντερα σε ένα δύσκολο ματς και έπειτα από ένα δραματικό παιχνίδι, έφυγαν με το “διπλό” από την έδρα του ΟΦΗ, ενώ οι Ίκαροι Σερρών πέρασαν νικηφόρα από την Τρίπολη, χάρη σε φοβερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Ο Κόροιβος, παρά την απουσία του Μπάνε Τόμιτς, επικράτησε της Δόξας στην Λευκάδα, η ΑΕΝΚ έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΝΚ, ενώ η ΚΑΠ “λύγισε” το Παγκράτι, παρότι οι “ροσονέρι” επιχείρησαν την ανατροπή στο φινάλε. Sτο μόνο ματς που κρίθηκε από νωρίς, ο Φιλαθλητικός συνέτριψε το Λαύριο, ενώ η αυλαία έπεσε με τη δύσκολη νίκη του Ερμή Λαγκαδά κόντρα στο Ηράκλειο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΟΦΗ – Τρίκαλα 56-59
ΚΑΠ – Παγκράτι 96-86
Αρκαδικός – Ικαροι Σερρών 81-83
Νίκη Βόλου – ΑΕΝΚ 67-74
Δόξα Λευκάδας – Κόροιβος 59-68
Φιλαθλητικός – Λαύριο 89-65
Ερμής Λαγκαδά – Ηράκλειο 88-83

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 88-83
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:
Σταματόπουλος – Δεσλής – Θωμόπουλος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-19, 48-39, 57-57, 88-83
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Πέρκος): Καϊκλής 3 (1), Ιωακειμίδης 4, Παρίτσης 2, Ονάσογλου 6, Καμαριώτης 3 (1), Πλιούκας 9 (1), Καλογιαννίδης, Αναγνωστόπουλος 27 (2), Γεωργίτσης 34 (5)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αρναουτάκης Μ. 1, Κωτούλας 7 (1), Στεφανάκης , Πέλκιτς 23 (1), Σακελλαράκης 11 (1), Αρναουτάκης Γ. 13 (1), Αγαπιάδης 21 (2) Σοχωράκης, Γκοντόπουλος 7 (1)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΛΑΥΡΙΟ 89-65
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:
Θεονάς – Τσώνος Μ. – Καραβίτης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-11, 46-31, 70-48, 89-65
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Γ. Αντετοκούμπο 16 (4), Πέρβι 3 (1), Αγγέλου, Θ. Αντετοκούμπο 17, Γκίκας 6 (2), Ψαρόπουλος, Σαμοθράκης 4, Σαλούστρος 17 (2), Γεωργιάδης 5, Καμπερίδης 14 (4), Ανδρεόπουλος 3, Γιαννουλάκος 4
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Τρικαλίωτης, Βελίδης 5 (1), Παγώνης 7 (1), Τσίρος 1, Κεσκινίδης, Γιαννακόπουλος 8 (1), Λυμπερόπουλος 17 (2), Περράκης 11, Ψωμαδέρης 8, Πασχάλης 5

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕΝΚ 67-74

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

 Γεωργιάδης – Πουρσανίδης – Ταρενίδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:
14-17, 32-41, 45-60, 67-74
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Παπούλιας, Φωσσές. Χρηστομάνος, Μαυρογιάννης 16 (1), Κουτίνας 10 (2), Στάμος, Καραγκιολίδης 2. Μαλτέσιος 20, Θεοδωράκος 7 (1), Πολίτης 10 (2)
ΑΕΝΚ (Παπαθεοδώρου): Μοσχοβίτης 12 (1), Διαμαντόπουλος 4, Καράμπουλας 24 (1 τρ. 6 ασ.), Μενουδάκος 5 (1), Σιούτης 6 (1), Ψαθάς 7 (1), Πετροδημόπουλος 9, Τζιάλλας 4

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 81-83

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

Μαγκλογιάννης – Τεφτίκης – Μπούκας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 39-30, 58-50, 81-83
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Τζούρτζεβιτς 11 (1), Τσιότρας 7, Μπουρής 3 (1), Πίνης 2, Τσουμπρίλο 15 (3), Γκιζογιάννης 23 (4), Γκόβας 11, Σιγκούνας 9, Πάνου
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 23 (4), Γρίψιος, Τότσιος 31 (2), Γεωργιανός, Μιλίσεβιτς 2, Συμεωνίδης 13, Νικολούδης 3 (1), Καπινιάρης 11 (1), Ιωσηφίδης, Βοϊβατόπουλος

ΚΑΠ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 96-86

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

 Ανδρικόπουλος – Σκούτας – Παπαθανασίου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:
32-20, 51-35, 73-58, 96-86
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης-Διδάχος): Κουρής 11 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Καρτέρης, Σβερκούνος 2, Σίννης 14 (4τρ., 4ασ.), Τσιάκας 15 (3), Ζερβός 4, Μαναβόπουλος 4, Μάτος 9, Βαρδαβάς 10, Ψυλέας 25 (2)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Δερμιτζάκης 4, Δρακόπουλος 2, Βασιλόπουλος Φ. 14 (3τρ., 7ασ.), Μαρίνος, Βασιλόπουλος Θ. 2, Φωτίου 10 (1), Γεώργαρος 3, Κουτρούλιας 12 (1), Σκλάβος 15 (1), Βράνιες 20 (4), Πάβλοβιτς 4

ΔΟΞΑ Λ. – ΚΟΡΟΙΒΟΣ 59-68

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

Παφίλης – Νικολούλης – Παγώνης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 28-36, 39-51, 59-68
ΔΟΞΑ (Βουρνάς): Ματενίδης 6, Βουρνάς 2, Ναούμης, Βαγενάς 14 (2), Μανούσος 13, Ακτύπης, Μίρκοβιτς, Μάρτζος 9 (3), Μάτιτς 15 (2)
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Ασημακόπουλος, Νοέας 14 (2), Παναγιωτόπουλος, Καρύδας 13 (1), Κούρτης 8 (2), Αντωνιάδης 10 (2), Χατζόπουλος, Μαγιτόμπε 2, Γκέρος 10, Τσόσιτς 11 (2)

ΟΦΗ – ΤΡΙΚΑΛΑ 56-59
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:
Πουρσανίδης Γ-Αναστόπουλος Α-Κωνσταντινόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:

20-11, 29-29, 43-43, 56-59
ΟΦΗ (Τακιανός): Τσερκιτζόγλου, Πετράκης 8, Παπαδάκης 1, Τραϊανός 10 (2), Ντοϊτσίνοφ 8 (11 ριμπ.), Κιτσούλης 6 (2), Μπαλάφας 14, Βουκαντίνοφ 9 (1) ΤΡΙΚΑΛΑ (Τζήμας): Τριανταφύλλου, Γκιουλέκας 11 (3), Κατσαρές 15 (1), Τσούτσος, Κακλαμάνος 15 (1), Αγγελακόπουλος, Χαρισμίδης 9 (10ρ.), Φούντας 8 (2), Παπαχρήστος 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες):

ΑΕΝΚ 8

Φιλαθλητικός 8

Ερμής Λαγκαδά 8
Λαύριο 7

Κόροιβος 7

Τρίκαλα 6

ΚΑΠ 6

Ίκαροι Σερρών 6

Παγκράτι 5

Δόξα Λευκάδας 5

Αρκαδικός 5

Ηράκλειο 5

Νίκη Βόλου 4

ΟΦΗ 4

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η, 10/11):

Παγκράτι – ΟΦΗ Τρίκαλα – Αρκαδικός Ικαροι Σερρών – Νίκη Βόλου ΑΕΝΚ – Δόξα Λευκάδας Κόροιβος Αμαλιάδας – Ερμής Λαγκαδά Ηράκλειο – Φιλαθλητικός

Λαύριο – ΚΑΠ