Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΒΟΡΡΑΣ): Τα αποτελέσματα

Α΄ Υποόμιλος Βορρά

Με επιβλητικό τρόπο διεύρυνε το αήττητο σερί η Αναγέννηση, κερδίζοντας 64-27 τον Λασσάνη. Δίποντο και για την δεύτερη Νίκη Λευκάδας, που κέρδισε 41-64 στα Γιάννινα. Ένα χαμένο παιχνίδι κατάφερε να γυρίσουν τα κορίτσια του Απόλλων Καλαμαριάς απέναντι στην Ολύμπια, δείχνοντας ψυχή και παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 66-63.

Αναγέννηση ΝΡ-Λασσάνης Κοζ. 64-27

ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας 41-64
Απόλλων Καλ.-Ολύμπια Λάρ. 66-63
Ρεπό: Απόλλων Πτ.

ΠΑΣ Γιάννινα- Νίκη Λευκάδας 41-64
Διαιτητές: Ζέρβας-Γιώτη
Τα δεκάλεπτα: 4-15, 14-36, 25-47, 41-64.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 16(1), Κλείτσα 2, Μεντεσίδου 1, Τσακτσίρα, Τσιάρα 1, Κυράνα, Παπαδιά, Σιδέρη 9, Παπαδοπούλου 4, Λεοντίου 5, Βαλάκου, Δαλάκα 3.
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Κρητικού, Αργυρού, Τζίμπο 2, Σαρηγιαννίδου 25(2), Καββαδία, Ψυχογιού 2, Ανυφαντή 2, Γράψα, Σούνδια, Καββαδά, Κοψιδά 5, Δεληγιάννη 28.

Αναγέννηση Ρυσίου – Λασσάνης Κοζάνης 64-27
Διαιτητές: Λαδάς-Γιαννούλης.
Τα δεκάλεπτα: 14-4, 27-9, 44-23, 64-27.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΡΥΣΙΟΥ (Καφαντάρη): Μαραγκού  7(1), Σαμαρά 7(1), Ρούσσου 10, Γιαννοπούλου 6, Μούρτου 17, Μπαμπικέρ 5, Ταυροπούλου 3(1), Αθανασιάδου, Κυζιρίδου 7, Τζίκου 2, Γιανάτση.
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Καψάλης): Ρουσίτι, Καραλιβανού, Τάκου, Βαρδάκα, Μάντζου 13, Δημητριάδου Κ. 3, Δημητριάδου Π. 5, Τζιούτζα 2, Κουτούλα 4, Γκάζη.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 66-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-31, 41-50, 66-63.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Καζαντζή Β. 23(4), Θεοδωρίδου 6, Τριανταφυλλίδου 5(1), Αντωνιάδου 2, Καζαντζή Στ. 9, Διβόλη, Καλαντίδου 12, Κρίκη Γ., Δεληγιάννη, Καζαντζή Σπ. 5, Νειλούδη 4.  
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνης): Καμπουράκη 24(1), Μπατσιούδη, Γοργόλη 2, Λέκκα, Κυριτσάκα 17, Ζιώγου 6, Καψωκόλη 12, Ντριστέλα, Θεοφανάκη.

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Αναγέννηση Ρυσίου 12, Νίκη Λευκάδας 11, Απόλλων Καλαμαριάς 10, ΠΑΣ Γιάννινα 9, Ολύμπια Λάρισας 8, Λασσάνης Κοζάνης 7, Απόλλων Πτ. 6.

Η επομένη αγωνιστική (8η, 13/1): ΠΑΣ Γιάννινα – Λασσάνης Κοζάνης,  Απόλλων Καλαμαριάς – Νίκη Λευκάδας,  Απόλλων Πτολεμαΐδας -Ολύμπια Λάρισας, Ρεπό: Αναγέννηση Ρυσίου

Β’ Υποόμιλος Βορρά

Κατώτερος των περιστάσεων παρουσιάστηκε ο Ηρακλής που ηττήθηκε με 57-42 από την Πυλαία. Ο Παναθλητικός έπιασε στην πρώτη θέση τους Τιτάνες (ρεπό), νικώντας τις Σέρρες 67-50. Ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας η Κομοτηνή που κέρδισε 72-79 την Καβάλα.

Παναθλητικός-Σέρρες 67-50

Πυλαία

-Ηρακλής 57-42
Καβάλα-Κομοτηνή 72-79 Ρεπό: Τιτάνες Δρ.

Πυλαία – Ηρακλής 57-42

Διαιτητές:

Τσούλης-Ταξιλταρίδης
Τα δεκάλεπτα: 9-7, 19-15, 39-25, 57-42
ΠΥΛΑΙΑ (Κατσής): Στάνη 6, Δελιαλή, Ντάμπη 23(2), Γούλα, Λάλου 6, Λίτσιου 11(2), Παπαδάκη 4, Αναγνωστου 5, Λαμπριανίδου, Ζόγκα, Δημητρακοπούλου 2, Δραγκόλα.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μασλαρινός-Κασικτσόγλου): Παπαβασιλείου 9, Τζαμαρία 8, Γκλεζάκη 2, Κανταρά 12, Ζωγράφου, Γεροστεργίου 3, Μαρκουλάκη 2, Κοκκίνου, Καλημέρη, Κασάπη, Αδαμίδου 6, Κεσεσίδου.

Παναθλητικός – Σέρρες 67-50

Διαιτητές:

Μελανίδης-Ντόγκας.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 35-25, 55-37, 67-50.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος):  Χαιριστανίδου 6, Μιχαλιά 1, Αναστασιάδου 2, Ιγνατίου 9, Τσαμπούρη 18(2), Κοστανάκη 9(1), Ταρπάγκου 6, Πετρίδου 2, Γράψα 4, Γιαρένη Σ. 4, Γιαρένη Ε., Κωτούλα 6(1).
ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος): Δεινοπούλου 1, Μαραγκού 11, Καρατζά 8, Ανδρεάδη, Μπακιρτζίδου 16, Παπανικολάου, Τζιαμπάζη 11(3), Χωλοπούλου 3.

Kαβάλα – Κομοτηνή 72-79     

Διαιτητές:

Παπαδόπουλος Χ.-Αντωνίου  
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 44-35, 59-60, 72-79.    
ΚΑΒΑΛΑ (Κωνσταντινίδου): Λουπεϊδου 20, Σιδηροπούλου, Ζέκιο 8(2), Λύρου 23(3), Λάλλα, Αραμπατζή 8(2), Μύζιου 11, Παναγιωτίδου 2.    
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Παπαδόπουλος Μ.): Τσακίρη Α., Τζήμου 7, Σεβδυνίδου 27(3), Τσακίρη Χ. 4, Λιούρτα Ε. 8, Κεχαγιά 9, Παπαδοπούλου 3, Δουκούτση 6(1), Ψυλλάκη 15.

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Τιτάνες Δρ. 11, Παναθλητικός 11, Σέρρες 10, Ηρακλής 9, Πυλαία 9, Κομοτηνή 7, Καβάλα 6.

Η επομένη αγωνιστική (8η, 13/1):

Πυλαία – Σέρρες, Καβάλα – Ηρακλής, Τιτάνες Δράμας – Κομοτηνή.

Κώστας Ρίζος