Β’ ΕΘΝΙΚΗ (ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ): Τα αποτελέσματα

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Ιωνικός Ιωνίας ο οποίος επιβλήθηκε του αντίστοιχου της Νέας Φιλαδέλφειας με 81-76 στην παράταση με το κανονικό παιχνίδι να λήγει 66-66.Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μαραπίδης με 24 πόντους.
Πολύ μεγάλη νίκη πήρε το Μαρούσι το οποίο επικράτησε στο υποτιθέμενο ντέρμπι του Αιγάλεω με 85-61, ενώ νικηφόρα ξεκίνησε την χρονιά και ο Ηρακλής ο οποίος κέρδισε εκτός έδρας την ΜΕΝΤ με 76-69.
Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε το Ανατόλια το οποίο επικράτησε απέναντι σε ένα από τα φαβορί για άνοδο, του Φίλιππου Βέροιας με 66-63.
Με τον Σάββα Ηλιάδη να παίρνει το όπλο του ο Αίας Ευόσμου πέρασε δύσκολα από την έδρα του Πιερικού Αρχέλαου επικρατώντας με 73-69.Ο Ηλιάδης είχε 30 πόντους με 6 τρίποντα.
Με το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα και το Στρατώνι το οποίο στην Χαλκιδική επικράτησε των Μαχητών Δόξας Πευκών με 77-65.

Τα αποτελέσματα:

Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας 66-63

Μαρούσι

-Αιγάλεω 85-61
ΜΕΝΤ-Ηρακλής 69-76
Πιερικός/Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου 69-73
Ιωνικός Ιωνίας-Ιωνικός Ν.Φ. 81-76 (66-66 κ.α)
Στρατώνι-Μαχητές Δόξας Πεύκων 77-65 Τα φύλλα αγώνα:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 81-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 36-33, 53-47, 66-66 (κ.α.), 81-76 Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Ρούκας

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σκανδάλης): Μαλούνας, Παναγιώτου 9 (1), Μαραπίδης 24 (5), Τολιόπουλος 6, Αγγελίδης 5, Πατάκας 8, Γιαννουζάκος 5 (1), Χατζίδης 8, Νταράκης 13, Γιαχανατζής 3 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Σταθούλης)

: Ρουσσόπουλος 5 (1), Τσαμπής 7, Μαυραγάνης 18 (3), Γραμματικός 6, Πέτσας 5, Συριστατίδης 10, Δρόσος, Σακελλαρόπουλος 4, Λιτόπουλος 11, Χριστόδουλος 9 (1).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 69-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-29, 37-49, 50-58, 69-73

Διαιτητές: Μαντήλας – Νάκας

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Καλύβας): Καραϊσκος 5 (1), Κοντσες 4, Σακελλαρίου, Τσαλμπούρης, Φακοπουλίδης 8, Μάρουσιτς 19 (1), Ταμουρίδης 3, Γραβάνης, Ασημάκης 11, Γκαβανόπουλος 11 (1), Λυμπάρης 8, Σταυριανίδης.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δρακουλίδης)

: Βάσκος, Τεπετίδης 13 (2), Ηλιάδης 30 (6), Γκούμας, Μαυρίδης 2, Γυμνόπουλος 18 (1), Παπαβασιλείου, Τασιούδης, Αμούτζιας, Ντάλλης 3 (1), Καρνάβας 7, Σταύρου.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 77-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 35-28, 60-40, 77-65

Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτεκίδης

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Πιπιλιάρης 8, Πεγιάς 7 (1), Καμήλαλης 2, Κοκολιός 11 (3), Γράβας 4, Μόσχου 6, Κιγμέτογλου 17 (2), Νουκάρης 13 (1), Μαυροματίδης 5, Δασκαλόπουλος 4.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Δικταπανίδης)

: Χατζηνικολάου, Σαββίδης, Αρνίδης 4, Ελευθεριάδης 9, Καλούτσικος, Μυλωνίδης 15 (2), Δανάκης 12, Παυλίδης 16, Φουτσιτζής 3, Δαβάνης, Καρούζος 6.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 85-61

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 44-35, 69-50, 85-61 Διαιτητές: Μπούκας – Παυλόπουλος

ΜΑΡΟΥΣΙ (Μάγειρας): Θεοδοσίου 2, Μπαρδάς 19 (3), Παπαδημητρίου 13 (3), Κωνσταντακόπουλος 10 (1), Κουπίδης, Αλεξίου, Κερασοβίτης 15 (2), Δορκοφίκης 6 (2), Μαχαίρας 14, Σημαιόπουλος 2, Δρακάκης 1, Καμπούρης 5 (1).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Κατσούνης)

: Σκουζής 9 (3), Αθανασόπουλος 2, Φωτητζόγλου 4, Καράβολας 14, Γρύλλης 14, Σπίγκος, Μουμπάρακ 6, Μίχαλος 4, Καστανιώτης, Διαμαντόπουλος 4, Χανιώτης 4, Πλουμής.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 66-63

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :  23-17, 41-31, 50-47, 66-63

Διαιτητές :  Γερακίνης – Παργιαννόπουλος 

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Παυλέας 11(1), Μουτσιαράς 21(3), Νησιώτης 15, Δάλφας 2, Βεργίνης 2, Τριανταφυλλίδης 6, Γαλανίδης 3, Κοιντσόγλου 6(1)  

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας):

Κοθράς 11(2), Τριχόπουλος 5(1), Κασαμπαλής 4, Μπρόζος 14(2), Ράπτης 12, Χρυσόπουλος 10(2), Πάλλης 4, Σιδηρόπουλος, Ορφανός 3(1).

ΜΕΝΤ – ΗΡΑΚΛΗΣ 69-76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 32-32, 50-48, 69-76 

ΜΕΝΤ (Κοντονάσιος): Παπαδόπουλος 5, Ευαγγελινός 12, Κυριώτης 3, Τέρπος 10, Στυλιανού 2, Τσίμπης 2, Γεωγάκης 2, Βαλαβανίδης 4, Λευκαδίτης 15(2)
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωστόπουλος):Μπεχλιβάνης 28 (6), Σταμπουλής 5 (1), Πασαλίδης 15 (1), Τοπούζης 8, Νεοφυτίδης 4, Μασλαρινός 9 (1), Κυρίτσης, Ζεχερλής, Σαμαράς, Καζάκος.

Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

: Μαρούσι 2, Στρατώνι 2, Ηρακλής 2, Αίας Ευόσμου 2, Ιωνικός Ιωνίας 2,  Ανατόλια 2, Φίλιππος Βέροιας 1, Ιωνικός ΝΦ 1, Πιερικός/Αρχέλαος 1, ΜΕΝΤ 1, Μαχητές Δόξας Πευκών 1, Αιγάλεω 1

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, 21/10)


Φίλιππος Βέροιας-Μεταμόρφωση Βόλου Αιγάλεω-Ανατόλια Ηρακλής-Μαρούσι Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ Ιωνικός Ν.Φ.-Πιερικός/Αρχέλαος

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ιωνικός Ιωνίας