Β’ ΕΘΝΙΚΗ (Βορράς): Αποτελέσματα 22ης αγωνιστικής

Κυριακή, 30 Μαρτίου 2014 | 6:05 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |Επεισοδιακά ξεκίνησε η 22η αγωνιστική στον βόρειο όμιλο της Β’ Εθνικής. Οι άνθρωποι της Λιβαδειάς υποστήριξαν πως τους έγινε επίθεση από οπαδούς των γηπεδούχων και αποχώρησαν από το γήπεδο πριν καν μπουν μέσα, στη συνέχεια αρνήθηκαν να επιστρέψουν και το ματς κατακυρώθηκε 20-0 άνευ αγώνα στο Αιγάλεω.

Σε επικοινωνία μας με τους Βοιωτούς ανέφεραν πως το πούλμαν τους έχει υποστεί ζημιές από μπουκάλια και πέτρες που δέχτηκε, ενώ ο φροντιστής τους έχει τραυματιστεί. Οι παίκτες της ομάδας επιστρέφουν στη Λιβαδειά με ταξί.
Ο Πιερικός / Αρχέλαος έκανε τη μεγάλη υπέρβαση, επικρατώντας της πρωτοπόρου Δόξας Λευκάδας και η μάχη αναμένεται σκληρή, καθώς το Αργο Ορεστικό νίκησε τη Νίκη Βόλου, ενώ ο Αργοναύτης Καλαμαριάς έχασε στην έδρα του από το Πευκοχώρι. Οι Μαχητές παρέμειναν ζωντανοί στο κυνήγι της δεύτερης θέσης, νικώντας τον Αίαντα Ευόσμου.

Τα αποτελέσματα:
ΧΑΝΘ-Ηρακλής Κοζάνης 69-61

Αργοναύτης Κ.-Ευρώπη Πευκοχωρίου 64-69
Στρατώνι-Ελευθερούπολη 86-63
Μαχητές-Αίας Ευόσμου 73-69
Αιγάλεω-Α.Ε. Λιβαδειάς 20-0 ά.α.
Άργος Ορεστικό-Νίκη Βόλου 81-70
Πιερικός Αρχέλαος-Δόξα Λευκάδας 80-77

Μαχητές – Αίας Ευόσμου 73-69 
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Μοσχοτόγλου
Δεκάλεπτα: 17-16, 30-35, 44-58, 73-69.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 2, Ταρπάγκος 4 (1), Σαββίδης 3 (1), Αναστασίου, Ελευθεριάδης 30 (2), Απιδόπουλος Γ., Γερομιχαλός 9, Μαρουσιτς 5 (1), Μυλωνίδης, Λευκαδίτης 20 (2)
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούτζιας, Δεμερτζής 4, Γυμνόπουλος 14 (1), Μαυρίδης 9, Καντάρκος 2, Τασιούδης, Νησιώτης 12, Ντάλλης 17 (4), Καδής, Σταύρου 11

Στρατώνι – Ελευθερούπολη Καβάλας 86-63 
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Λόρτος
Δεκάλεπτα: 21-18, 39-39, 62-49, 86-63
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Ματενίδης 7, Ψευτογκάς 8 (1), Κουντουρατζόγλου 18 (3), Δελίδης 4, Μυστιλιάδης, Μαυροματίδης 2, Κιγμέτογλου 19, Νουκάρης 6, Δασκαλόπουλος 22
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Τσολάκης): Μουλλάκης 15 (3), Αδαμόπουλος, Γαρμπής 4 (1), Απαζίδης 4, Παπαζούδης 2, Σκαρλάτος 10 (1), Δανίκας 4, Γεωργιάδης, Εξουζίδης 4, Βοϊβατόπουλος 20

Άργος Ορεστικό – Νίκη Βόλου 81-70
Διαιτητές: Τζίμα – Κοϊμτζόγλου
Τα δεκάλεπτα: 23-23, 40-41, 66-57, 81-70
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Δημητριάδης): Πανταζής 5 (1), Ζυγούρας 5 (1), Δημητριάδης, Μιχαηλίδης 3 (1), Μαγρίζος 20 (1), Κώττας 20 (1), Τράντας 16 (4), Μάκρας, Μπόζιαρης 2, Σκορδάρης, Τσαγκαρούλης 6, Χατζηκυριακίδης 4
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης 5 (1), Ξύδης 3 (1), Γεωργίου 3 (1), Μπόγδανος 14 (3), Καρπέτης, Τσόλης 18 (2), Στάμος, Φωσές, Τάσσος 13, Μανδαλάκης 14

Πιερικός Αρχέλαος – Δόξα Λευκάδας 80-77

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β. – Ξέρας
Δεκάλεπτα: 24-18, 50-39, 66-53, 80-77
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Αμπαράς 7 (1), Κοντσές Αθ., Γκοντόπουλος 19 (1), Τσαλμπούρης 7, Σακελλαρίου 11, Πέτκος, Κοντσές Β., Σκαμπαρδώνης, Ασημάκης 26 (3), Γεωργούλας 8, Παπαδόπουλος 2, Οικονόμου
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 23 (2), Αργυρός, Μαρίνος, Μουρατίδης 14 (4), Κατωπόδης 2, Καραδολάμης 12 (1), Διαμαντόπουλος 4, Σκλάβος 16 (2), Μπέσκας, Πασσαλίδης 6

ΧΑΝΘ – Ηρακλής Κοζάνης 69-61
Διαιτητές: Φακίτσας – Ζαχαρης
Δεκάλεπτα: 14-13, 33-31, 48-43, 69-61
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Γκάτζιας 5 (1), Ματενίδης 14 (2), Σερέτης 1, Ζιάκας 10 (2), Σαχπατζίδης 12, Σταματέλος, Νεοφύτου 9 (1), Θεοδωράκος 9, Παπαχρήστος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Ντισλής 15 (1), Γιαννουζάκος 11 (1), Μιχαηλίδης 12, Μούκας 3, Τσακμάκης, Κυρίτσης 6 (2), Σιώμος 16, Μαλτέζος

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Πευκοχώρι 64-69
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 15-14, 29-35, 46-51, 64-69
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καλαντζής): Καλπαξίδης 2, Γερομιχαλός 4, Γαλανίδης 16 (3), Ψάλτου Μίλαν 9 (3), Δάλπας 11 (1), Κοντόπουλος, Ζώτος 13 (1), Ψάλτου Μάρκο 9

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 14 (1), Βέτσος 2, Γεωργάκης 3, Ονάσογλου 8 (2), Δεληγιάννης 14 (2), Βασιλειάδης 12, Τέρπος, Τριφτανίδης, Γκαμούρας 2, Πλατής 2, Γεωργίτσης 12 (2)

Βαθμολογία
1. Δόξα Λευκάδας 40 18-4
2. Λιβαδειά 36 15-7
3. Μαχητές Δόξας Πεύκων 35 13-9
4. Στρατώνι 35 13-9
5. ΧΑΝΘ 35 13-9
6. Πιερικός-Αρχέλαος 34 12-10
7. Ευρώπη Πευκοχ 34 12-10
8. Αίαντας Ευόσμου 33 11-11
9. Άργος Ορεστικό 33 11-11
10.Αργοναύτης 32 10-12
11. Αιγάλεω 31 9-13
12. Ελευερούπολη 28 6-16
13. Ηρακλής Κοζάνης 28 6-16
14. Νίκη Βόλου 27 5-17

Επόμενη αγωνιστική (23η, 6/4)
Ηρακλής Κοζάνης-Αργοναύτης Καλ.
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Αίας Ευόσμου-Ελευθερούπολη
Λιβαδειά-ΧΑΝΘ
Nίκη Βόλου-Αιγάλεω
Δόξα Λευκάδας-Αργος Ορεστικό

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πιερικός Αρχέλαος