Β’ ΕΘΝΙΚΗ (Βορράς): Αποτελέσματα 24ης αγωνιστικής

Κυριακή, 13 Απριλίου 2014 | 6:38 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |

Εξανεμίστηκαν και οι τελευταίες ελπίδες της Ελευθερούπολης για παραμονή στην κατηγορία, αφού η ομάδα της Καβάλας ηττήθηκε από το ανεβασμένο Πευκοχώρι με 88-56.

Τα αποτελέσματα:

Στρατώνι-Ηρακλής Κοζ. 81-65

Ελευθερούπολη-Ευρώπη Πευκ. 56-88

Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου 86-63

Αργοναύτης-Λιβαδειά 72-69

ΧΑΝΘ-Νίκη Βόλου 81-74

Αιγάλεω-Δόξα Λευκάδας 83-75

(κθ) Άργος Ορεστικό-Μαχητές Δόξα Π. 66-58

Τα φύλλα αγώνα:

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 81-65
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 44-35, 59-48, 81-65
Διαιτητές:

Δεληγιαννίδης-Πετανίδου
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Ματενίδης, Ψευτογκάς 3, Κουντουρατζόγλου 13 (2), Δελίδης, Μυστιλιάδης 10 (2), Κιγμέτογλου 20 (1), Νταράκης 17, Δασκαλόπουλος 18.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Δάλλας, Ντισλής 18 (1), Γιαννουζάκος 8 (1), Μιχαηλίδης 20 (2), Αδρίτσος 8, Μούκας 5, Καφετζής, Παπαβασιλείου, Κυρίτσης 4, Σιώμος 2, Μουλαντζής, Γιδάρης.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 86-63

Διαιτητές:

Φακίτσας – Πιτσίλκας Μ..
Τα δεκάλεπτα: 14-17, 39-30, 63-53, 86-63.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Αμπαράς 4 (1), Κοντσές 2, Γκοντόπουλος 27 (4), Τσαλμπούρης 9 (1), Πέτκος, Γαζέτης, Σκαμπαρδώνης 5 (1), Ασημάκης 26 (6), Γεωργούλας 6, Παπαδόπουλος 5, Οικονόμου 2.
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 8 (2), Γαρδάνης, Δεμερτζής 9 (2), Γυμνόπουλος 10 (1), Μαυρίδης 7, Παπαδόπουλος, Καντάρκος 6, Τασιούδης 2, Νησιώτης 9, Ντάλλης 4, Καδής, Σταύρου 8.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 66-58 

Διαιτητές:

Παργιανόπουλος – Ταρενίδης Κ.
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 39-29, 53-47, 66-58.
Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Πανταζής 5 (1), Ζυγούρας 5 (1), Μιχαηλίδης 11 (1), Μαγρίζος 2, Τράντας 5 (1), Κόττας 22, Μποζιάρης, Τζαγκαρούλης 6, Χατζηκυριακίδης 10.
Μαχητές Δόξας Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 2, Ταρπάγκος, Σαββίδης 2, Αναστασίου, Ελευθεριάδης 10 (2), Μυλωνίδης 4, Γερομιχαλός Π. 18, Παυλίδης 5, Μάρουσιτς 13 (1), Δαβάνης, Λευκαδίτης 4.

ΧΑΝΘ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 81-74

Τα δεκάλεπτα: 29-17, 50-39, 62-57, 81-74
Διαιτητές:

Παπαγερίδης-Ντούρας
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 5 (1), Γκάτζιας 11 (3), Ματενίδης 14 (1), Ζιάκας 18 (2), Σαχπατζίδης 10, Νεοφύτου 9, Θεοδωράκος 17 (1), Σταματέλος, Κούσας, Παπαχρήστου.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στρατίκης): Τζίνης 2, Ξύδης 2, Γεωργίου 9 (1), Μπόγδανος 23 (3), Τσώλης 19, Τάσσος 6, Φωσσές 7, Μανδαλάκης 6, Τοκατλίδης.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΛΙΒΑΔΕΙΑ 72-69

Διαιτητές:

Παπαδόπουλος Θ. – Ευφραιμίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-15, 33-41, 55-57, 72-69.
Αργοναύτης (Χατζόπουλος): Γαϊτανίδης, Καλπαξίδης 5, Πετρίδης, Γερομιχαλός, Γαλανίδης 16 (1), Αναστασάκης, Ψάλτου Μίλ. 3 (1), Δάλπας 14 (3), Κοντόπουλος, Ζώτος 21 (1), Κάσουρας, Ψάλτου Μάρκ. 13.
Λιβαδειά (Αριδάς): Ταμπίτσικας, Βέλλιος 3 (1), Λιόντας, Τερματζίδης, Δημητρίου 21 (1), Τοπουζίδης 8 (2), Ράλλης 5 (1), Μαράντος 1, Χοτζαλάρι, Κωνσταντακόπουλος 11, Καρνάβας 4, Δημητριάδης 16 (4).

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 83-75

Διαιτητές:

Κοντίλης – Χαλαμπαλάκης.
Τα δεκάλεπτα: 25-21, 49-41, 70-62, 83-75.
Αιγάλεω (Λιόγας): Σπίγγος 2, Μιλεντίγιεβιτς 7 (1), Μέλνικς 18, Καράβολας 20 (1), Καστανιώτης 8, Πέρβι 10 (3), Αθανασιάδης, Λαμπρόπουλος, Τόλιας 10 (2), Κορρές 8, Χανιώτης.
Δοξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 23 (3), Μαρίνος 3, Μουρατίδης 17 (3), Κατωπόδης 2, Καραδολάμης 6, Σκλάβος 20 (1), Πασσαλίδης 4.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 56-88

Διαιτητές:

Λαζαρίδης – Τσοκόλης.
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 31-36, 43-58, 56-88.
Ελευθερούπολη (Τσολάκης): Αδαμόπουλος 6, Γαρμπής 24 (2), Απαζίδης 2, Παπαζούδης, Σκαρλάτος 3, Δανίκας 4, Γεωργιάδης, Εξουζίδης 10, Βοϊβατόπουλος 7.
Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 2, Γεωργάκης 6 (1), Ονάσογλου 2, Δεληγιάννης 12 (1), Ανθόπουλος, Βασιλειάδης 15, Τέρπος, Πριφτανίδης 2, Γκαμούρας 16, Μουρίκης 6 (1), Γεωργίτσης 27 (5).

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1.Δόξα Λευκάδας 43 (20-4) ——————————— 2.Λιβαδειά 40 (17-8) ——————————— 3.Μαχητές Δόξας Πευκών 38 (14-10) 4.Πευκοχώρι 38 (14-10) 5.Στρατώνι 38 (14-10) 6.ΧΑΝΘ 38 (14-10) 7.Πιερικός Αρχέλαος 37 (13-11) 8.Αίας Εύοσμου 36 (12-12) 9.Άργος Ορεστικό 36 (12-12) 10.Αργοναύτης 35 (11-13) ——————————— 11.Αιγάλεω 35 (11-13) 12.Ηρακλής Κοζάνης 31 (7-17) 13.Ελευθερούπολη 30 (6-18) 14.Νίκη Βόλου 29 (5-19)

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 27/4)

Ηρακλής Κοζάνης-Ελευθερούπολη Αίας Ευόσμου-Πευκοχώρι Λιβαδειά-Στρατώνι Nίκη Βόλου-Αργοναύτης Καλ. Δόξα Λευκάδας-ΧΑΝΘ Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αιγάλεω Πιερικός Αρχέλαος-Αργος Ορεστικό

Περισσότερα σε λίγο…

Κώστας Ρίζος