Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα του Βορρά (3η αγωνιστική)

7:11 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |

Επιστροφή στις νίκες για την ΧΑΝΘ, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο του Αιγάλεω με 60-56, ενώ την μεγάλη νίκη της ημέρας πέτυχε ο Αίας Ευόσμου καθώς επικράτησε της Λιβαδειάς με 83-72 έχοντας σε μεγάλο απόγευμα τον Φοίβο Γυμνόπουλο. Σπουδαίο διπλό πήρε η Δόξα Λευκάδας στο Πευκοχώρι από την Ευρώπη επικρατώντας με 67-66, ενώ εύκολο απόγευμα είχε το Στρατώνι με αντίπαλο τον Πιερικό Αρχέλαο. Την πρώτη της νίκη πέτυχε και η Ελευθερούπολη με ανατροπή απέναντι στους Μαχητές Δόξας Πευκών με 72-70, ρίχνοντας τους από την κορυφή του ομίλου.

Τα αποτελέσματα:

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Ηρακλής Κοζ.-Νίκη Βόλου 68-77

Ευρώπη Πευκ.-Δόξα Λευκάδας 66-67 
Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος 78-61
Αργοναύτης-Άργος Ορεστικό 77-72
ΧΑΝΘ-Αιγάλεω 60-56
Αίας Ευόσμου-Λιβαδειά 83-72 Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξα Πευκών 72-70

Τα φύλλα αγώνων:


ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ 83-72
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 42-40, 63-56, 83-72
Διαιτητές:

Παπαδόπουλος Θ-Τσιαπλής (Λαδένης)
Αίας (Χατζούλης): Αμούτζιας 4, Δεμερτζής, Γυμνόπουλος 31 (5), Μαυρίδης 12, Κανταράκος 6, Τασιούδης 2, Καδής, Νησιώτης 5, Ντάλης 5 (1), Γκούμας, Σταύρου 18.
Λιβαδειά (Ζώντος): Λιόντος, Βέλλιος, Τερματζίδης 5 (1), Λιάντζας 3, Δημητρίου 15, Κωνσταντακόπουλος 18 (1), Καρνάβας, Δημητριάδης 11, Ράλλης 18 (2), Χοτζαλάρι 2, Μαράντος.

ΧΑΝΘ-ΑΙΓΑΛΕΩ 60-56

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 29-30, 46-47, 60-56
Διαιτητές:

Φακίτσας-Πιτσίλκας Μ.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 14 (3), Γκάτζιας 14 (3), Σερέτης 2, Ζιάκας 6, Σαχπατζίδης 9, Σουρβατζής 2, Νεοφύτου 5, Θεοδωράκος 8 (2), Μεργούπης.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Ρουμελιώτης-Χρυσαλάς): Καστανιώτης 3, Μιλεντίγεβιτς, Κορρές 5, Καράβολας 12 (1), Αθανασιάδης, Πέρβι 2, Αθανασόπουλος, Τόλιας 4 (1), Σπίγκος 6 (1), Μέλνικς 17, Λαμπρόπουλος 7 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 78-61Τα δεκάλεπτα: 17-15, 35-29, 54-46, 78-61

Διαιτητές:

Σιμητόπουλος-Θεοδώρου

Στρατώνι (Μύθου):

Τσαλκιτζής, Ματενίδης, Ψευτογκάς, Κουντουρατζόγλου 8, Δελίδης, Μυστιλιάδης, Μόσχου 4, Μαυρομματίδης 7, Κιγμέτογλου 17 (1), Νουκάρης 14 (2), Νταράκης 17, Δασκαλόπουλος 11.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Αμπαράς 12 (3), Κοντσές, Γκοντόπουλος 12 (2), Τσαλμπούρης 1, Σακελλαρίου 10, Πέτκος, Τσαϊτουρίδης 3 (1), Σκαμπαρδώνης, Ασημάκης 6, Γεωργούλας 15, Παπαδόπουλος 2, Οικονόμου.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 68-77

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 36-42, 52-55, 68-77
Διαιτητές:

Δεληγιαννίδης-Τσιρτσιμάλης Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Ντισλής 29 (3), Μιχαηλίδης 13 (1), Μούκας 2, Ντόβας 3, Σιώμος 15, Τσιακλάγκανος, Παράσχος, Κυρίτσης, Γιαννουζάκος 6 (2). Νίκη Βόλου (Μαυρομιχάλης): Καζεπίδης, Ξύδης 3 (1), Γεωργίου 10, Τζίνης, Στάμος 14, Μπόγδανος 14 (1), Καρπέτης, Τσώλης 7, Φωσσές 2, Τάσσος 6, Μανδαλάκης 21 (3), Τοκατλίδης

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66-67

Τα δεκάλεπτα: 14-17, 26-29, 44-45, 66-67.
Διαιτητές:

Παργιαννόπουλος – Ζαχαρής.
Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (3), Βέτσος, Γεωργάκης 1, Ονασόγλου 10 (1), Δεληγιάννης 11 (1), Βασιλειάδης 2, Πριφτανίδης 10, Γκαμούρας 12, Ανθόπουλος, Γεωργίτσης.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 12 (1), Αργυρός, Μαρίνος 4, Μουρατίδης 13 (4), Κατωπόδης 3 (1), Καραδολάμης 9 (2), Σεργιένκο, Σκλάβος 18 (1), Μπέσκας, Πασσαλίδης 8 (1).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ–ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 77-72

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 29-37, 52-55, 77-72.
Διαιτητές:

Αργυρού – Ταρενίδης Κ.
Αργοναύτης (Αλμπάνης): Γαϊτανίδης , Καλπαξίδης 9, Πετρίδης, Γερομιχαλός Δ. 2, Γαλανίδης 18 (4), Αναστασάκης, Ψάλτου Μάρ. 13, Δάλπας 13 (1), Κοντόπουλος, Ζώτος 13, Κάσουρας, Ψάλτου Μίλ. 9 (1).
Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Πανταζής 3 (1), Χατζόπουλος 3, Ζυγούρας 21 (5), Μιχαηλίδης 17 (4), Μαγρίζος 10 (1), Τράντας 6 (2), Μπόζιαρης, Κόττας 9 (1), Σκορδάρης, Τζαγκαρούλης 2, Χατζηκυριακίδης 2.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 72-70
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 30-37, 48-55, 72-70
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Γερακίνης
Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Μουλλάκης 9 (2), Αδαμόπουλος 13 (1), Γαρμπής 4, Υφαντόπουλος 6 (2), Λαφτσής 9 (1), Λαμπρόπουλος 2, Κουμλέλης 13, Δανίκας, Εξουζίδης, Βοϊβατόπουλος 16.
Μαχητές Δόξας Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Ευαγγελινός 9 (1), Σαββίδης 1, Πεταλωτής 7 (1), Ελευθεριάδης 11, Καλούτσικος 1, Μυλωνίδης 21 (3), Γερομιχαλός Π. 11, Παυλίδης, Αναστασίου 2, Δαβάνης, Λευκαδίτης 7. Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Αίας Ευόσμου 6, Λιβαδειά 5, ΧΑΝΘ 5, Στρατώνι 5, Νίκη Βόλου 5, Δόξα Λευκάδας 5, Μαχητές Δόξας Πεύκων 5, Αιγάλεω 4, Πιερικός Αρχέλαος 4, Πευκοχώρι 4, Άργος Ορεστικό 4, Αργοναύτης 4, Ελευθερούπολη 4, Ηρακλής Κοζάνης 3.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 3/11)

Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής ΚοζάνηςΜαχητές Δόξας Πεύκων-ΠευκοχώριΠιερικός Αρχέλαος-ΕλευθερούποληΑργος Ορεστικό-ΣτρατώνιΑιγάλεω-Αργοναύτης Καλ.ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου

Νίκη Βόλου-Λιβαδειά