Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα του Βορρά (6η αγωνιστική)

6:10 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χριστόδουλο Καράβολα (27π.) το Αιγάλεω πήρε την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, λυγίζοντας την Ελευθερούπολη με 86-78.

Η Λιβαδειά νίκησε 81-72 τους Μαχητές και σε συνδυασμό με την ήττα του Αίαντα από τον Αργοναύτη με 70-61, έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τα αποτελέσματα:

Αιγάλεω

-Ελευθερούπολη 86-78
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής Κοζάνης 69-63

Αργος Ορεστικό-Πευκοχώρι 68-58 

ΧΑΝΘ-Στρατώνι 66-59

Αργοναύτης Καλ.-Αίας Ευόσμου 70-61

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Λιβαδειά 72-81

Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου 90-76

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 86-78

Τα δεκάλεπτα: 28-23, 50-38, 65-59, 86-78.
Διαιτητές:

Χαλαμπαλάκης – Μάλαμας.
Αιγάλεω (Ταμπάκης): Καστανιώτης 2, Μιλεντίγεβιτς 8 (1), Μέλνικς 14, Κορρές 8, Καράβολας 27 (4), Πέρβι 7 (1), Αθανασόπουλος 2, Τόλιας 16, Σπίγγος 2, Λαμπρόπουλος.
Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Μουλλάκης 19 (3), Αδαμόπουλος 3, Γαρμπής 14, Λαφτσής 8 (2), Σκαρλάτος, Κουμλέλης 10, Δανίκας 4, Βοϊβατόπουλος 19.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 70-61Τα δεκάλεπτα: 22-15, 38-29, 52-54, 70-61.

Διαιτητές:

Συμεωνίδης – Λόρτος
Αργοναύτης (Αλμπάνης): Γαϊτανίδης, Καλπαξίδης 7, Πετρίδης 2, Γερομίχαλος, Γαλανίδης 16 (3), Αναστασάκης 5 (1), Ψάλτου 15 (3), Δάλπας 7 (2), Ζώτος 10 (1), Κασούρας, Ψάλτου Μ 8.
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 16, Γαρδάνης, Δεμερτζής 3 (1), Γυμνόπουλος 9 (1), Μαυρίδης 6, Καντάρκος 2, Νησιώτης 5, Ντάλλης 3 (1), Σταύρου 17 (1)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 69-63Τα δεκάλεπτα: 17-13, 39-23, 54-36, 69-63

Διαιτητές:

Τζίμα-Κοϊμτζόγλου

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου):

Σκαμπαρδόνης, Κοντσές 9, Γκοντόπουλος 25 (6), Τσαλμπούρης 2, Σακελλαρίου 8, Πέτκος 2, Τσαϊτουρίδης 5 (1), Γαζέτης, Ασημάκης 14 (2), Γεωργούλας, Παπαδόπουλος 4, Οικονόμου.
Ηρακλής Κοζάνης (Γκιλίνης): Ντισλής 28 (3), Παράσχος, Μιχαηλίδης, Μαλτέζος, Μούκας 2, Ντόβας, Τσακμάκης 9 (1), Καρέντζος, Σιώμος 8, Ανδρίτσος, Κυρίτσης 6 (1), Γιαννουζάκος 10 (2).

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 90-76Τα δεκάλεπτα: 23-18, 46-37, 66-53, 90-76

Διαιτητές:

Δημόπουλος-Καρακάσης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης):

Κυριακόπουλος 15 (2), Αργυρός 2, Μαρίνος, Μουρατίδης 8, Κατωπόδης, Καραδολάμης 21 (3), Διαμαντόπουλος 18 (2), Κρητικός, Σκλάβος 23 (2), Μπέσκας, Πασσαλίδης 3 (1).
Νίκη Βόλου (Μαυρομιχάλης): Ξύδης 9 (1), Γεωργίου 13 (3), Τζίνης, Στάμος 2, Μπόγδανος 12 (2), Καρπέτης, Τσώλης 16 (1), Φωσσές 2 Τάσσος 1, Μανδαλάκης 19 (2), Τοτκαλίδης 2.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 68-58
Τα δεκάλεπτα: 22-16, 35-37, 49-49, 68-58.

Διαιτητές:

Φακίτσας – Πιτσίλκας Β..
Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Πανταζής 5, Χατζόπουλος 6, Ζυγούρας 15 (2), Μιχαηλίδης 10 (1), Μαγρίζος 6, Τράντας 3 (1), Κόττας 19, Μπόζιαρης, Σκορδάρης, Τζαγκαρούλης 2, Χατζηκυριακίδης 4.
Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 14 (1), Βέτσος, Γεωργάκης 2, Ονάσογλου 14, Δεληγιάννης 4, Ανθόπουλος, Βασιλειάδης 11, Τριφτανίδης 5, Γκαμούρας 6, Γεωργίτσης 2.

ΧΑΝΘ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 66-59
Τα δεκάλεπτα: 9-16, 29-32, 43-48, 66-59.

Διαιτητές:

Τσιαπλής – Παπανικολάου.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς, Παπανικολάου 7 (1), Γκάτζιας, Ματενίδης 12, Σερέτης 7 (1), Ζιάκας 15 (2), Σαχπατζίδης 11, Σουρβατζής 4, Νεοφύτου 4, Θεοδωράκος 4 (1), Παπαχρήστου.
Στρατώνι (Μύθου): Τσαλκιτζής, Ματενίδης 7, Ψευτογκάς 4 (1), Κουντουρατζόγλου 2, Δελίδης, Μυστιλιάδης, Μόσχου 4, Κιγμέτογλου 19, Νουκάρης, Νταράκης 16, Δασκαλόπουλος 7.

ΜΑΧΗΤΕΣ – ΔΟΞΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 71-82Τα δεκάλεπτα: 19-20, 42-46, 54-68, 71-82

Διαιτητές:

Γερακίνης-Παπαγερίδης

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης):

Αναστασίου 1, Ευαγγελινός 4, Σαββίδης 9 (3), Πεταλωτής , Ελευθεριάδης 8, Καλούτσικος 2, Μυλωνίδης 12 (1), Γερομιχαλός 14, Φουτσιτζής, Μάρουσιτς 17, Δαβάνης 2, Λευκαδίτης 2.
Λιβαδειά (Ζώντος): Ταγκλής, Βέλλιος 5 (1), Τερματζίδης 6 (2), Δημητρίου 19, Τοπουζίδης 3 (1), Ράλλης 13 (2), Μαράντος 2, Σοροπάνης, Κωνσταντακόπουλος 8, Καρνάβας, Δημητριάδης 26 (2).

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Λιβαδειά 11, Αίας Ευόσμου 10, ΧΑΝΘ 10, Δόξα Λευκάδας 10, Μαχητές Δόξας Πεύκων 9, Στρατώνι 9, Αιγάλεω 9, Πιερικός Αρχέλαος 9, Άργος Ορεστικό 9, Νίκη Βόλου 8, Πευκοχώρι 8, Αργοναύτης 8, Ελευθερούπολη 8, Ηρακλής Κοζάνης 7.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12):

Ηρακλής Κοζάνης – Αργος Ορεστικό Πευκοχώρι – Αιγάλεω Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ Στρατώνι – Αργοναύτης Καλαμαριάς Αίας Ευόσμου – Δόξα Λευκάδας Λιβαδειά – Πιερικός Αρχέλαος Νίκη Βόλου – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Κώστας Ρίζος